Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24013 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 10:30 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Samo dovodjenje jednog izbegavaca poreza u istu ravan sa recju "patriota" ne samo da je kontradikcija - nego vec zadire u tezak bezobrazluk.

Ako moze bez pricanja napamet:
Đoković pomogao manastir Gračanicu sa 100.000 dolara
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 10:52 - pre 158 meseci
Xa Xa Xa

Izvrdavanje poreskih obaveza se "okajava" finansiranjem verskih sekti.

Poreske obaveze su prihodi države na koje imaju prava svi gradjani a ne samo sujeverni.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
212.200.246.*



+1232 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 11:22 - pre 158 meseci
Mogao bi da dobije stotine miliona kad bi htio da uzme drzavljanstvo neke zemlje kao sto su Emirati npr... Ali on to nebi uradio...
Popravlja imidz Srbije i uopste nije vazno kome je koliko uplatio...
Pa kad pobjedi na nekom mastersu pa stavi onu kapu sa grbom Srbije nekako puno srce svima!
Problem su ovi sto su se nakrali pa ne placaju porez a ne Novak.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 11:27 - pre 158 meseci
Citat:
IUOP_1
Ako moze bez pricanja napamet:
Đoković pomogao manastir Gračanicu sa 100.000 dolara


Mozda je u Iranu i Saudi Arabiji davanje para verskim organizacijama vrsta poreza i izjednaceno sa pomaganjem drzavi - ali cenim da u Srbiji to ipak nije slucaj.

Sto Ventura rece, iako Srbija ima porez na dobit na nivou drasticno manjem od EU ili USA, g-din Novak je odlucio da ne placa taj porez, i time sve stanovnike Srbije (a ne samo sujeverne) osteti za mnogo veci novac nego novac koji je ulozio u te lokalne PR epizode.

Zao mi je, ali to su cinjenice.

Sav njegov kvazi-patriotizam u vidu "dizanja imidza Srbije" i slicnih subjektivnih i nemerljivih stvari je manji nego kolicina love koju je izbegao da plati Srbiji na ime poreza.

Tako da... covek definitivno nije nikakav patriota.

U jednoj USA ne samo da ne bi mogao da se nazove "patriotom" vec ne bi mogao ni da stupi na tlo a da ne zavrsi u zatvoru ako i dalje ima USA pasos a ne placa porez.

Samo ovde takvi mogu jos i patriotama da se nazivaju, a da drze svoje racune u Monaku.

Kao sto rekoh - nista protiv toga, njegova stvar, zelim mu jos vise love da zaradi ako on to voli.. ali "patriota", e to je vec vredjanje zdravog razuma.

Citat:
Nocni
Problem su ovi sto su se nakrali pa ne placaju porez a ne Novak.


Jock more - to selektivno je "problem" samo u banana drzavama. U normalnim drzavama je problem da bilo ko ne placa porez. Pitaj Borisa Bekera.

Probaj da se nazoves "patriotom" u bilo kojoj uredjenoj drzavi a da se ustanovi da nisi placao porez pa ces videti gde je mesto za takve.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 11:44 - pre 158 meseci

Jako lep gest, međutim dotični je samo od turnira zaradio oko 24 miliona dolara, i sigurno još toliko od sponzorskih ugovora. Da je patriotski u Srbiji plaćao porez platio bi nekih 5 do 7.5 miliona, poređenja radi u Nemačkoj bi platio oko 22.5 miliona, u USA 17.5 miliona, Francuskoj 20 miliona, a u Švedskoj čak 27.5 miliona... Dakle u Srbiji je porez 4-6 puta manji nego u drugim razvijenim zemljama, i on i pored toga odlučuje da ne plaća baš ništa i prijavljuje rezidenciju u Monaku. To je ok, i skroz legalno, ali čista suprotnost od patriotizma.
I kada se stvari stave u pravi kontekst, tek tada se vidi koliko je smešno što tu i tamo da 100 hiljada crkvi, ili 10 hiljada za nezbrinutu decu, a državu uskraćuje za milione. To je čista ironija jer ta ista država mu poklanja milionski vredne nekretnine i daje mnoštvo drugih finansijskih pogodnosti, tako da čak i da plaća porez u Srbiji u najgorem slučaju bi bio na nuli.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 12:26 - pre 158 meseci
Interesantna tema. Ispada da je income tax jedini nacin iskazivanja patriotizma matici. Po toj teoriji niko ko zivi van Srbije ne sme sebe da nazove patriotom jer eto placa porez (manje, vise ili nista) nekog drugoj drzavi.
Postoji dosta milionera/bilionera u inostranstvu koji ne placaju income tax u matici ali opet donose mnogo novca drzavnom budzetu kroz razno razne poslove koje imaju u drzavi. Ni oni ne smeju da se nazovu patriote, da kazu da vole svoju zemlju?

Ne znam ko je definisao tu definiciju patriote na koju se vi pozivate? I kako vi uopste znate ko koliko doprinosi drzavnom budzetu, imate neke informacije? Ili samo nagadjate?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 12:38 - pre 158 meseci
Daleko bilo da se patriotizam meri samo income-tax-om.

Ali kada neko izbegava desetine miliona $/EUR poreza na dobit, od te drzave dobija gomilu stvari za dzabe - racunica je tu prilicno prosta, treba se samo zapitati sta to drzava Srbija dobija za uzvrat.

Da li Novak Srbiji cini neku net-dobit vecu od te cifre?

Vrlo tesko.

Da nema mozda firmu u Srbiji koja Srbiji donosi priliv love od poreza i stvara hiljade radnih mesta gde se to moze kvantifikovati cifrom vecom od poreza koji je izbegao da plati Srbiji????

Hmmmm... nope. Ti njegovi tereni i sta god tesko da Srbiji donose vece pare od onih koje nije platio Srbiji na ime poreza. Da ne pricamo da je kojesta od te Srbije dobio na poklon.

Ah da, on samo cini ljude srecnim kad pobedi i daje nekakav "imidz" Srbiji sto je totalno nemerljiva kategorija... Pa, tesko da to moze da offset-uje svu tu lovu koju NIJE platio na ime poreza, bar ne meni.

Citat:
DaliborP
Ne znam ko je definisao tu definiciju patriote na koju se vi pozivate? I kako vi uopste znate ko koliko doprinosi drzavnom budzetu, imate neke informacije? Ili samo nagadjate?


Sto bi mi nagadjali nesto - oni koji tvrde da je doticni patriota mogu slobodno da pokazu cifre koje su vece od neplacenog poreza, koji je lako izracunati.

Sve sto se ovde vidi je neka sica uplacena nekim manastirima i subjektivni "warm'n'fuzzy" "Imidz" patriotizam.

To samo po sebi jeste patriotizam - medjutim kada se od toga oduzme neplaceni porez, to ima jedno drugo ime u recniku.

Citat:

Postoji dosta milionera/bilionera u inostranstvu koji ne placaju income tax u matici ali opet donose mnogo novca drzavnom budzetu kroz razno razne poslove koje imaju u drzavi. Ni oni ne smeju da se nazovu patriote, da kazu da vole svoju zemlju?


Mogu naravno pod uslovom da je to sto drzavi donose vece od poreza od kojeg su je zakinunli. Pa i tada se postavljaju vrlo nezgodna pitanja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 12:44 - pre 158 meseci
Citat:
DaliborP: Po toj teoriji niko ko zivi van Srbije ne sme sebe da nazove patriotom jer eto placa porez (manje, vise ili nista) nekog drugoj drzavi.

Novak Đoković ne živi u Monaku. Novak Đoković živi u Beogradu. Beograd mu je primarno mesto boravka (ako se to može nazvati tako jer je stalno na turnirima). Pored svega toga, on je samo na papiru prijavljen da živi u Monaku kako bi izbegao plaćanje poreza.
Ako ti ne vidiš razliku između toga da neko živi u inostranstvu (i tamo plaća porez), i nekoga ko živi u Srbiji a prijavljen je u inostranstvu samo zato da bi izbegao plaćanje poreza, onda mi nemamo šta da diskutujemo.

Ako već idemo u sitna crevca i brod je registrovao na Kajmanskim ostrvima, opet da bi prošao jeftinije sa porezom... Patriotski.

[Ovu poruku je menjao ventura dana 10.04.2011. u 13:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 13:55 - pre 158 meseci
Novak Djokovic je u mojoj diskuskusiji pomenut cisto onako bez veze, meni su tu mnogo zanimljiviji sledeci aspekti price:

PATOLOGIJA sirokih narodnih masa. Identifikacija kao jedna patoloska pojava opsto je prihvacena na ovim prostorima, a sto se jasno vidi i kod dela diskutanata.
Kakve veze ima neki mali mis, neko kome se ni ime nezna, sa pobedom Djokovica? Meni je interesantna ta i takva pojava. Masa beznacajnih likova ide okolo gradom i slavi pobedu nekoga ko to radi SAMO I SAMO zbog novca, pri tome vicuci kako je pobedila u necemu. U cemu je ta masa pobedila? Sta oni imaju od te pobede? Ja imam razloga da se radujem njegovoj pobedi, samo ako sam se kladio na njega. U drugim slucajevima nemam razloga za takvo nesto, jednostavno njegova pobeda je samo jedan statisticki podatak. Ne samo njegova, to se odnosi na sve sportiste. Prava identifikacija sa sportistima je bila realna kad su to bila amaterska takmicenja. Vise sam se radovao uspehu moje ekipe u srednjoj skoli, jer su to ljudi koji se takmice baz nadoknade. Ulozili su vreme, truda i energije i lisili se svog slobodnog vremena i izvojevali pobedu.

CINIZAM, veliki patriota, koji prodaje maglu Idiotima stavljajuci kapu sa grbom Srbije, dobije od Srbije masu materijalnih dobara, a lisi je poreza. To je isto kao da je stavio kapu Pume ili Adidasa. Nema razlike, problem je sto nema tri glave pa da stavi sve tri kape, onda bi se prihod utrostrucio.

CINIZAM sa GLUPOCOM, dao je 100.000 US$ nekoj crkvi. Sta od toga ima obican gradjenin Srbije? Nista, ima crkva i ima Djokovic. Crkva ima 100.000 US$, a Djokovic reklamu i alibi da ne mora platiti porez.
Ako je Srbija sekularna drzava kakvom se pretstavlja, kakve veze ima crkva u celoj ovoj prici. To je isto kao da je dao pare udruzenju frizera ili bilo kojoj grupi gradjana. Prvo i osnovno, nismo svi vernici. Svi se smeju zatucanosti Arapa, kako su svi zaglupljaveni vernici, a ovde se crkva izjednacava sa drzavom. Cist idiotizam. To sto je neko dao pare crkvi je isto kao da je dao pare udruzenju pedera, niti sam peder niti sam vernik pa me se ne tice. E, ali tu je jak marketinski efekat.

Sa moje tacke gledista covek igra tenis za para i to je uredu, mora pobediti da bi zaradio i to je uredu. Svako onaj ko se identifikuje sa pobedama profesionalnih sportista i pobedu nekog ko se profesionalno bali necim slavi kao svoju pobedu, a pritome nema nikakvi vezu ili korist od te pobede je bolestan. To se uci u srednjoj skoli iz Psihologije.
Ta je pojava dosta zastupljena svuda u svetu, pogotovo medju donjim slojevima drustva i to se redovno iskoristava i time se redovno manipulise.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 14:54 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da nema mozda firmu u Srbiji koja Srbiji donosi priliv love od poreza i stvara hiljade radnih mesta gde se to moze kvantifikovati cifrom vecom od poreza koji je izbegao da plati Srbiji????

Dobro, ocigledno je jasno da je novac stekao u sportu, ne u biznisu, tako da je tesko ocekivati da odjednom otvori profitabilan biznis koji ce donositi milione. Iskreno, nemam pojma da li se bavi necim slicnim u Srbiji, nisam iskreno njega ni branio niti nameravam, samo sam navodio slicne primere.

Citat:
Hmmmm... nope. Ti njegovi tereni i sta god tesko da Srbiji donose vece pare od onih koje nije platio Srbiji na ime poreza.

Opet dolazis na isto. Meris patriotizam u kolicini novca. Da bi bio pravi patriota mora Srbiji da doprinose sa vecom cifrom od one koju bi platio preko income tax-a??

Citat:
Ah da, on samo cini ljude srecnim kad pobedi i daje nekakav "imidz" Srbiji sto je totalno nemerljiva kategorija... Pa, tesko da to moze da offset-uje svu tu lovu koju NIJE platio na ime poreza, bar ne meni.

Ocigledno da cini vecinu ljudi srecnim zbog tih pobeda u tenisu. Valjda cini srecne one koji se osecaju patriotama, ne znam ni sam, ali to je izgleda tako, koliko se god tebi ne svidjalo. Ljudi se identifikuju sa njim kroz njegovu pobedu i verovatno ne razmisljaju o income tax-u. Mozda se patriotizam onda ipak ne meri kroz novac?

Citat:
Mogu naravno pod uslovom da je to sto drzavi donose vece od poreza od kojeg su je zakinunli. Pa i tada se postavljaju vrlo nezgodna pitanja.

Ma ko je propisao taj uslov, o cemu ti pricas? Taj uslov postoji samo u tvojoj glavi. Ko o cemu ti o kolicini novca.

Citat:
ventura: onda mi nemamo šta da diskutujemo.

Pa i nemamo iskreno, slazem se.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 16:29 - pre 158 meseci
Otkud vam ljudi ideje za ovakve price... @konislave, da ne citiram sad, sta ti znas koliko ko ima para od ovih koji se raduju pobjedama Djokoviuca? Evo ja se radujem npr. njegovim pobjedama, volim da gledam tenis, sta ti znas koliko ja imam novca i koji su ti kriterijumi da nekog nazivas beznacajnim... Mozda mislis da neko ko ima milion eura ne moze da gleda i da navija za Djokovica? Inace, znam dosta ljudi koji su prilicno bogati i pametni, vole tenis, navijaju za Djokovica... to je stvar ukusa... ja ne volim fudbal recimo i ne gledam ga bas nikad ali tenis ne propustam...
Za mene su recimo svi budale koji igraju kladionicu kao sto to ti radis a to im nije zabava ili periferni hobi u slobodno vrijeme vec ocekuju zaradu od kladionice...

Novak Djokovic je ponos Srbije i ko to ne vidi ili ne osjeca ne moze ostale koji prate i navijaju za Novaka nazivati beznacajnim likovima...
Najgluplje nesto sto sam cuo je da Novak ne voli Srbiju jer joj ne uplacuje porez... I to vam nebi smetalo da nije bogat kao za ostale sportiste kojih ima bezbroj bez ijednog eura... smeta vam tudji uspjeh...
Ja licno bih, da sam na njegovom mjestu, vjerovatno isto pokusao da izbjegnem placanje poreza kada bih bio u situaciji to da uradim... po meni je pokazao pamet zbog toga...
Iskreno, njemu treba skinuti kapu, toliko je stalozen za svoje godine i uspjeh kakav je on postigao u sportu, vjerovatno nece niko sa ovih prostora za dugi niz godina... a i svjetska je faca - moze mu se da radi sta god hoce...

BTW, sto se vi uopste opterecujete koliko je kome on uplatio i sta ce da radi sa svojim novcem. Njegova kartica - njegov problem... ne treba se opterecivati sa tim.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 16:46 - pre 158 meseci
Citat:
Nocni
Najgluplje nesto sto sam cuo je da Novak ne voli Srbiju jer joj ne uplacuje porez...

To što izbegava porez ne znači ni da voli ni da ne voli srbiju.. Ali sigurno znači da nije patriota.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 17:29 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ali... lik je klasicni izbegavac poreza, i ja licno nemam apsolutno nikakav problem sa tim... Samo dovodjenje jednog izbegavaca poreza u istu ravan sa recju "patriota" ne samo da je kontradikcija - nego vec zadire u tezak bezobrazluk. Sto Ventura rece, jedan rudar je veci patriota od njega.

Naravno, pricamo o pravom patriotizmu, a ne o laznom TV patriotizmu.


Nisam vidio ranije ovaj komentar... objasni mi molim te kakava je razlika izmedju njega i tebe... obojica radite u inostranstvu i ne dajete nista Srbiji... jesi li ti patriota? Je li patriota bilo ko ko radi preko?
Kako ne shvatate da on u stvari daje mnogo Srbiji u svakom sekundu... isto tako sto recimo svojim prisustvom reklamira sad ovu marinu u Tivtu ili svojim pojavljivanjem na turniru u BG-u... to je reklama isto kao ona kapa Serdjo Techini za koju dobija novac da bi je nosio...
Nije Srbija imala boljeg ambasadora nikad vjerujte mi...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 17:36 - pre 158 meseci
@Nocni,

Pitas se kakva razlika?

Ovakva: ja sebe nikad ne bih nazvao patriotom, i ako me neko nazove patriotom reci cu mu uvek isto - nisam, niti mi pada na pamet da budem. Prema svakoj zemlji ovog sveta osecam istu kolicinu indiferencije :-)

Uzgred, ja u Srbiji provodim 5-10 dana godisnje max, odjavljen sam iz Srbije i imam stalni boravak u drugoj drzavi kojoj placam porez zato sto tamo provodim vise od 183 dana godisnje i to mi je primarno mesto boravka. Ni u kakvoj teoriji ja Srbiji nisam duzan ni paru/cent poreza, osim ako budem tamo imao neki profit (a u ovom momentu nemam nikakvog profita tamo).

To je razlika "nebo-zemlja".

Ne znam zasto se ovde pretvara prica da neko tog Novaka ne voli... Ja ga ne volim niti ga volim, mislim da je odlican teniser i svaka mu cast kao sto skidam kapu svakom ko je dobar u onome sto radi i zelim mu da bude jos uspesniji. Medjutim, kako on to radi za sebe, i kako je svoje prihode optimizovao da Srbiji ne placa porez koji se meri milionima $/EUR, ne mogu ga ni u ludilu nazvati srpskim patriotom.

Odlicnim teniserom? Uvek. Uspesnim covekom? Apsolutno... Patriotom? Nema sanse.

Vidis razliku sada?

Citat:

Kako ne shvatate da on u stvari daje mnogo Srbiji u svakom sekundu... isto tako sto recimo svojim prisustvom reklamira sad ovu marinu u Tivtu ili svojim pojavljivanjem na turniru u BG-u... to je reklama isto kao ona kapa Serdjo Techini za koju dobija novac da bi je nosio...


Sve bi to bilo lepo da Srbiju nije uskratio za lovu koja je vrlo verovatno prilicno veca od svega toga.

Ne znam ni kakve veze marina u Tivtu ima sa upravom prihoda Srbije koja je kratka za milione Novakovog profita, iako u Beogradu prebiva...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 17:58 - pre 158 meseci
Mene bas interesuje koja je to korist od ambasadorskog reklamiranja ?
To sto ce da se sjate milioneri da u tivtu parkiraju svoje jahte ili sto ce da kupe tamo nekretnine ili neke hotele ?
Ili to sto ce Novak da sagradi teniski centar u koji ce moci da udju samo mamini i tatini sinovi tajkuna ...
Dakle, uglavnom korist samo za elitu ,obicnoj raji i dalje sleduje tvrdo medju nogama od svih tih patriotskih prica ..

A novac od poreza ?
Lista je predugacka za 1 post sta sve normalna zemlja moze da uradi od tog novca

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 18:13 - pre 158 meseci
Citat:
Nocni: isto tako sto recimo svojim prisustvom reklamira sad ovu marinu u Tivtu...

On drži jahtu u Porto Montenegro, opet ne zato što je to patriotski (da čini braći crnogorcima), već zato što je gorivo 60 centi, što je carina na sve vezano za održavanje broda 7%, i što su cene samih vezova u odnosu na ostale marine na mediteranu daleko, ali daleko povoljnije... Ako mu je tokom leta primarna zona interesa jadran, bio bi lud da brod drži negde drugo..
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 18:26 - pre 158 meseci
^Ne pricamo o istome... on drzi jahtu tu vjerovatno jer je marina tacno kod aerodroma... ali ja pricam o tome da je njegova pojava sama po sebi vec reklama i dobra je za tu marinu ili za bilo koji drugi turisticki objekat gdje se pojavi... vazno je gdje ce da popije kafu, vazno je gdje ce da ruca jer je on svjetska faca... Malo je ljudi na svijetu, pogotovo mladjih, koji ne znaju ko je on...


 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 18:40 - pre 158 meseci
Citat:
Nocni: Otkud vam ljudi ideje za ovakve price... @konislave, da ne citiram sad, sta ti znas koliko ko ima para od ovih koji se raduju pobjedama Djokoviuca? Evo ja se radujem npr. njegovim pobjedama, volim da gledam tenis, sta ti znas koliko ja imam novca i koji su ti kriterijumi da nekog nazivas beznacajnim... Mozda mislis da neko ko ima milion eura ne moze da gleda i da navija za Djokovica? Inace, znam dosta ljudi koji su prilicno bogati i pametni, vole tenis, navijaju za Djokovica... to je stvar ukusa... ja ne volim fudbal recimo i ne gledam ga bas nikad ali tenis ne propustam...
Za mene su recimo svi budale koji igraju kladionicu kao sto to ti radis a to im nije zabava ili periferni hobi u slobodno vrijeme vec ocekuju zaradu od kladionice...

Novak Djokovic je ponos Srbije i ko to ne vidi ili ne osjeca ne moze ostale koji prate i navijaju za Novaka nazivati beznacajnim likovima...
Najgluplje nesto sto sam cuo je da Novak ne voli Srbiju jer joj ne uplacuje porez... I to vam nebi smetalo da nije bogat kao za ostale sportiste kojih ima bezbroj bez ijednog eura... smeta vam tudji uspjeh...
Ja licno bih, da sam na njegovom mjestu, vjerovatno isto pokusao da izbjegnem placanje poreza kada bih bio u situaciji to da uradim... po meni je pokazao pamet zbog toga...
Iskreno, njemu treba skinuti kapu, toliko je stalozen za svoje godine i uspjeh kakav je on postigao u sportu, vjerovatno nece niko sa ovih prostora za dugi niz godina... a i svjetska je faca - moze mu se da radi sta god hoce...

BTW, sto se vi uopste opterecujete koliko je kome on uplatio i sta ce da radi sa svojim novcem. Njegova kartica - njegov problem... ne treba se opterecivati sa tim.


Nije ni bitno koliko ko ima para od onih koji se raduju pobedi i nije to ni poenta price. Poenta je da vi koji idete okolo i urlicete kako ste u necemu pobedili, ustvari niste u nicemu ni ucestvovali, a kamoli pobedili. Boli mene K*rac za Djokovica, ja pricam o vasoj nastranosti, a ne o tome koliko ko od vas ima para.

Neznam sta znaci ponos Srbije, ali znam da ste za uspeh vasg idola apsolutno bez ikakvog znacaja. Takodje uspeh vaseg idola nema ama bas nikakav uticaj i znacaj na zivote obicnih ljudi.

To sto neko voli Srbiju i u njoj zivi, a ne uplacuje joj porez je isto kao prica o ocu koji mnogo voli svoje dete, ali ne zali platiti alimentaciju za to dete, ne zali da mu ista kupi ili priusti. Mnogo ga voli, gori od ljubavi ali banku neda za njega/nju.

Ima i drugih sportista koji su uspesni i niko ne negira njihov uspeh, ali identifikovati se kako sam ja uspesan zato sto sam iz Makedonije isto kao i neki tamo Pandev koji je uspesan fudbaler, to je bolesno, to je nastrano.
Kakve ja veze imam sa Pandevim i Interom? Nikakve.
Kako sam ja doprineo pobedi Intera? Nikako.
Kako ce se poraz ili pobeda Intera odraziti na mene? Nikako

BTW, ne bi bilo bitno koliko je on kome uplati i sta ce raditi sa svojim novcem kad ne bi njega setali okolo ko vasarsku mecku, kad mu ne bi davali drzavne pocasti i drzavna materijalna dobra, kad ga ne bi vama prikazivali kao Svetca koji ce resiti sve vase muke i patnje itd. Tad ne bi bilo bitno. Ali kad se predsednik drzave i ostala kamarila o drzavnom trosku razbacuje i poklanja nekome ko samo radi svoj posao, onda postaje bitno koliko je doticni uplatio u drzavnu kasu i sta je uradio za doticnu drzavu.

Inace samo jos da dodam patriotima, da je veci patriota bio onaj plivac koji je zbog poruke na svojoj majci diskvalifikovan sa takmicenja, nego ovaj blefer koji to radi za pare.
**Ime plivaca necu reci, cekam da se PATRIOTE sete tog dogadjaja.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 19:02 - pre 158 meseci
I Dimkovic i Ventura dobro znaju sta je marketing, i koliko Novak doprinosi nekom novom, boljem, imidzu Srbije, i koliko bi novca kostalo Srbiju da ispravlja onaj los utisak koji je ostavljala poslednjih decenija. A Novak, pa i Ana i Jelena samim svojim pojavama i pozitivnim ponasanjem to rade.

Ali, ono sto meni smeta je preterivanje. Nema ama bas nikakvog razloga da mu se da, pokloni, ili sta vec, onaj teren(i) na Dorcolu, ili da mu se daje zemlja na NBG da bi pravio neki centar.

Ako vec ne zeli da placa porez ovde, sto je njegovo pravo i to niko ne spori, pa zasto onda ne bi mogao za sve to sto je dobio, da plati neku trzisnu cenu? Po cemu bi trebao biti privilegovan kada je vec odlucio da ustine drzavu za neku kintu? E to nikada necu moci da shvatim.

Siguran sam da tata i stric vode celu igru oko para, ali ni on nije mali, pa bi mogao da se zapita da li je to imalo posteno prema Beogradu i Srbiji.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?10.04.2011. u 19:18 - pre 158 meseci
Citat:
vilil1: I Dimkovic i Ventura dobro znaju sta je marketing, i koliko Novak doprinosi nekom novom, boljem, imidzu Srbije, i koliko bi novca kostalo Srbiju da ispravlja onaj los utisak koji je ostavljala poslednjih decenija.

Ne, ocigledno je da ne znaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dali je normalno da mrzis da gledaš sport ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24013 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.