Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maestro kartica Delta banke!

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Maestro kartica Delta banke!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23930 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doktor24
Nikola Trajkovic
Beograd

Član broj: 18863
Poruke: 46
195.252.87.*



Profil

icon Maestro kartica Delta banke!05.02.2004. u 16:50 - pre 245 meseci
Ima li neko iskustva sa maestro debitnom karticom, znaci bez tekuceg racuna samo dinarski depozit. Moze li se koristiti za placanje robe u inostranstvu i preko interneta.Bilo bi lepo ako neko zna vise o tome da mi kaze .Hvala!
 
Odgovor na temu

HogarStrašni
Strašni Hogar

Član broj: 20336
Poruke: 35
195.252.85.*

Sajt: www.stara-planina.net


Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!06.02.2004. u 00:00 - pre 245 meseci
Ne može koliko ja znam za tako nešto ti treba standard.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
216.236.216.*



+105 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!06.02.2004. u 00:42 - pre 245 meseci
Koristio sam ja za placanje u it, maestro ali imam tekuci racun...za net ne znam...mislim da ne moze...
Sad, tacnije od 2.o2. je promenjen sistem placanja...u inostranstvu,pre je bilo da se sa deviznog racuna skida cifra koju si potrosio a sad se sve obavlja preko dinarskog tako sto se obracunava potrosen novac u inostranstvu sa trenutnim kursom i skida se sa dinarskog racuna...
 
Odgovor na temu

doktor24
Nikola Trajkovic
Beograd

Član broj: 18863
Poruke: 46
*.beotel.net



Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!06.02.2004. u 08:34 - pre 245 meseci
ovo mi zvuci dosta dobro,mislim vredi li uzimati tu karticu , i da li se moze kupovati ovde u Yu sa njom i na mestima gde pise Master Card ili mora samo da pise Maestro, jer koliko znam mesta za kupovinu sa oznakom Maestro ovde skoro da i nema.
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
195.252.80.*



Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!07.02.2004. u 09:28 - pre 245 meseci
Ja koristim maestro vise od godinu dana i stvarno sam zadovoljan i mislim da je delta najbolje odradila posao sa platnim karticama. Steta sto ne moze preko interneta ali ona i nije namenjena za to mada kao ima najava da ce moci i preko neta da se koristi...Inace koliko znam samo je delta kod nas postavljala pos terminale za master, tako da gde god pise mastercard ima i nalepnica maestro i stvarno sad ima mnogo vise mesta gde moze da se upotrebi nego kad sam je ja uzimao...ja bih ti je preporucio, imam stvarno samo pozitivna iskustva sa njom a i ceo trosak koji imas sto koristis karticu je samo upisnina od 120din a clanarine vise nema....
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

doktor24
Nikola Trajkovic
Beograd

Član broj: 18863
Poruke: 46
*.beotel.net



Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!07.02.2004. u 10:20 - pre 245 meseci
to je bas dobro, a otkud da znam kada sam prekoracio dozvoljeni minimum, jer koliko znam sa debitnom ne smes biti u minusu,znaci ako kupijem nesto iznad dozvoljenog minimuma da li terminal automatski odbija karticu u nekoj radnji kada kupujem ili kako.Ovo mi je vrlo bitno.
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
195.252.80.*



Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!07.02.2004. u 17:36 - pre 245 meseci
Pa koliko znam debitna kartica ne moze u minus... Evo sta pise na www.deltabanka.co.yu :

Maestro
Maestro odloženo
Maestro pre-paid

Maestro je debitna kartica koju dobijate prilikom otvaranja tekućeg računa. Celokupna potrošnja, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji obračunava se u dinarima. Limit potrošnje ovom karticom određen je visinom sredstava koju posedujete na tekućem računu.

Maestro odloženo je platna kartica koja ima prednost više od obične Maestro kartice. Ovaj tip Maestro kartice omogućava plaćanje odloženo na 30 dana
(90 dana u Maxi supermarketima) na svim prodajnim mestima u zemlji koja prihvataju Maestro karticu. Celokupna potrošnja, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji obračunava se u dinarima. Ovu karticu dobijate na osnovu dozvoljenog prekoračenja po tekućem računu i ona najbolje rešava Vaš kratkoročni problem likvidnosti.

Maestro pre-paid je debitna kartica, predviđena za korisnike koji nemaju redovna primanja, studente i omladinu. Može je dobiti svako lice starije od 16 godina.
Za ovu karticu potrebno je da otvorite dinarski račun, a sredstvima na ovom računu možete raspolagati isključivo karticom. Sva potrošnja, izvršena u zemlji i u inostranstvu obračunava se u dinarima. Limit potrošnje određen je visinom sredstava koju posedujete na računu. Minimalna inicijalna uplata je 1000 dinara, a minimum sredstava na računu je 300 dinara.
Za ovaj tip kartice nije moguće izdavanje dodatnih kartica.


www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.220.EUnet.yu



+190 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!03.03.2004. u 10:45 - pre 244 meseci
Ja sam takođe vlasnik Maestro kartice Delta banke. Iskustva su... ne znam kako bih rekao... čudna.

Delta banka je jedna totalno idiotska institucija. Iz više razloga.

Ja, takođe, imam tekući račun u Delti preko koga primam platu. Proces vađenja Maestro kartice je trajao toliko dugo i bio je toliko komplikovan da sam hteo da bacim bombu na filijalu.
Kao prvo, da bi ste izvadili Maestro karticu, a bogami i čekovnu knjižicu potrebne su vam izjave dva žiranta. Problem je, međutim, u tome da svaki pojedinačni službenik Delta banke ima sopstveni koncept u svojoj maloj glavici o sledećim stvarima:
- iz kojih firmi moraju (mogu) da budu žiranti
- da li mogu da budu iz iste firme u kojoj vi radite
- kako se popunjava menica

Kunem vam se, deset puta sam išao na šalter Delta banke povodom ovog pitanja, dok konačno nisam zadovoljio sve kriterijume svih službenika Delta banke o tome šta je potrebno i šta se sve popunjava prilikom prijave za Maestro karticu. Morao sam toliko puta da idem zato što svaki sledeći put kada sam otišao, nekom novom službeniku Delta banke, koji se u tom trenutku nalazio na šalteru, nije odgovaralo nešto od dokumenata ili žiranata koje sam pripremio, i svaki novi put su mi rekli da treba ili još nešto dodatno, ili da to što sam pripremio ne treba ovako nego onako.

Kada sam na kraju dobio Maestro karticu, bio sam jako zadovoljan što više ne moram da ulazim u šalter salu Delta banke i da se raspravljam sa nepismenim službenicima dotične banke, već mogu da elegantno na bankomatu podignem svotu koja mi je potrebna u svako doba dana i noći.

Avaj, tu ima još problema. Svota koju podignete sa bankomata ne registruje se istog trenutka na stanju vašeg tekućeg računa. Nekad je za to potrebno dan-dva, a nekad i celih mesec dana. Ovo je posebno bilo izraženo oko Nove Godine.
Njihov onlajn sistem nije u sinhronizaciji sa njihovim šalterskim terminalima. Odnosno, kašnjenja u skidanju sredstava koja ste podigli sa bankomata sa vašeg žiro računa se odražava prvo na šalterskom sistemu terminala, a tek kasnije kada proverite preko interneta stanje na vašem računu. Ako nisam bio dovoljno jasan: u trenutku kada mi je onlajn sistem prijavljivao da imam sredstva koja tek treba da se skinu sa Maestro kartice (u neodređeno vreme, znači ne zna se kada), tada je već na šalteru službenik mogao da mi kaže da su sredstva već skinuta.
Što je još gore, dešava se da sredstva budu skinuta sa tekućeg računa, ali da su i dalje prikazana na stanju Maestro kartice kao sredstva koja tek treba da budu skinuta. Ne znam da li sam bio dovoljno jasan, ali verujem da pažljivim čitanjem možete da shvatite o čemu se radi.
Takođe, sistem za proveru stanja računa preko mobilnog telefona (SMS), posebno u zadnjih mesec dana, povremeno otkazuje, tako da nije moguće uvek proveriti stanje na ovaj način.
Ah da, zaboravih da napomenem da je Deltin onlajn banking sistem hostovan na ubedljivo najsporijem serveru koji sam video u životu. Garant mi je brže da otrčim do filijale i da pitam za stanje, nego da čekam da se učita stranica njihovog onlajn sistema.


Citat:
darko:
Pa koliko znam debitna kartica ne moze u minus... Evo sta pise na www.deltabanka.co.yu :


Ipak, pomoću Maestro kartice može da se uđe u minus ako imate dva žiranta. I to može da se uđe u minus do iznosa cele plate. Međutim, i tu ima kvaka. Kvaka je u tome što ako vam je plata veća od 30.000 dinara, onda vam treba i treći žirant da bi ste ušli u minus do iznosa plate. (verujem da ovo ne pogađa prevelik broj korisnika)

I na kraju, da dodam da su šalterski radnici Delta banke (a verujem da je tako u većini domaćih banaka) ljudi bez ikakvih obzira prema privatnosti podataka o stanju na vašem računu. Što sam 'tio reći (što bi reko pokojni J.B. Tito): službenici Delta banke uživaju da na sav glas pročitaju stanje na vašem računu, tako da ga čuju svi prisutni u šalter sali. Umesto da kulturno (kao što je to u istoj toj banci nekada bio običaj) na papiriću napišu stanje vašeg računa, i dodaju vam ga kroz šalter, pa na istom tom papiriću vi upišete iznos novca koji želite da podignete. Mislim da bi službenici te banke najviše voleli da se instalira jedan razglasni sistem, gde bi zvučnici bili instalirani ispred banke, pa da svi prolaznici na ulici lepo čuju koje je vaše ime, prezime, adresa stanovanja i, naravno, stanje na vašem računu. A mogu i da objave koliko su vam u tom trenutku isplatili novca, e kako bi na opštu radost lokalnih secikesa mogli da vas sačekaju iza prvog ćoška i otmu vam krvavo zarađeni novac.

Hvala na pažnji.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.glfd.dial.virgin.net



+4 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!08.03.2004. u 23:37 - pre 244 meseci
Mozhda je ovo neko pomenuo (nisam mogao sve da chitam), ali evo.
Maestro je ustvari MasterCard brand. Ovde (u UK) ce uskoro sve debitne kartice (Switch i Solo, osim debitne Vise) nositi ovaj znak.
Tako da shto se bankomata tiche, ne bi trebalo da bude problema, bar sa onima koji primaju MasterCard jer je ista autorizacija.
On-line je druga stvar, ali od skora ovde prihvataju i debitne Switch/Maestro kartice. Ne znam kako je u SCG povodom toga, ali nema razloga da ne krenu sa tim.
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.reverse.qsc.de



Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!09.03.2004. u 07:48 - pre 244 meseci
Citat:
darko:
mislim da je delta najbolje odradila posao sa platnim karticama.


Izvini, al evo josh jednog koji ne misli tako.

Kada sam pre godinu dana otvarao tekuci rachun, posto sam zaposlen kod jednog privatnika, u Delta banci su mi trazili dva ziranta i menicu. I to samo da bih primao svoje pare preko njih... A da dobijes platnu karticu - osim one za studente - treba ti tekuci...

Mada, ovo nije samo njihov "recept". Iz istog razloga jer sam zaposlen kod privatnika, u Komercijalnoj su me oterali, u Vojvodjanskoj isto trazili zirante ili jemca, u RF su trazili da direktor dodje da potpishe neki ugovor sa njima + mora josh par zaposlenih da prima platu preko njih i slicne gluposti. Jedino SOCGEN i Continental otvaraju tekuce bez problema. Posto ne radim sa spamerima, otishao sam u SOCGEN i glava me ne boli... Jedini zez sa filijalom SOCGEN u NS je lokacija i stara tlf. centrala na kojoj su... A i radno vreme je "evropsko"...
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.219.EUnet.yu



+190 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!10.03.2004. u 08:27 - pre 244 meseci
E kad smo već kod Maestro kartice... Da nije neko slučajno probao da koristi dotičnu u inostranstvu. Konkretno, u Grčkoj.
Da pojasnim: imam tekući račun vezan na Maestro, imam i devizni ali nemam ništa na njemu. E sada, da li će Maestro raditi u Grčkoj, odnosno da li će mi skidati dinarska sredstva sa tekućeg računa, ili moram unapred da uplatim kintu na devizni račun?
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Lifetime Investor
Nemanja Nik
Milano

Član broj: 18796
Poruke: 24
*.f5.ngi.it

ICQ: 8552677


Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!10.03.2004. u 13:20 - pre 244 meseci
Ja koristim maestro u Italiji vec peta godina, maestro jeste brand master carda i nesto jako slicno Visa electron kartici ... debitna kartica, placanja preko neta se ne mogu obavljati ukoliko neki servis tipa home banking ... same banke to ne dozvoljava, ili slicno, u svakom slucaju samim maestrom se ne moze kupovati po netu. Debitna kartica koja moze i da dozvoljava minus, ali to nije kredit .. kao kod kreditne vec minus ... inace ... zahvaljujuci maestru juce mi je bankomat cestitao rodjendan :))))))))))))))))))))))))

???
 
Odgovor na temu

Lifetime Investor
Nemanja Nik
Milano

Član broj: 18796
Poruke: 24
*.f5.ngi.it

ICQ: 8552677


Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!10.03.2004. u 13:22 - pre 244 meseci
takodje ... moze da se koristi u inostranstvu ........ cak i ova domaca
???
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.beg.sezampro.yu



+105 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!10.03.2004. u 17:24 - pre 244 meseci
KOristim Maestro karticu vec godinu dana i mogu da vam kazem da je skroz ok ali DELTA BANKA je s*****! Idijoti!!!
Prilikom podizanja i otvaranja kartice i racuna receno mi je da nije potreban nikakav depozit, elem kada sam se pre mesec dana vratio iz Italije na kartici sam imao 40,77e i otisao sam u DELTA BANKU da potignem pare ali mi je sluzbenica na salteru rekla da je to ne moguce jer moram da imam 50e na racunu zbog depozita....ggrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!! IDIJOTI!
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!10.03.2004. u 20:00 - pre 244 meseci
U tim slucajevima treba otici do druge expoziture, podignes novac, pa ako imas vremena vratis se i liku iz prve kazes da je ipak moguce... Uzas...
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.245.EUnet.yu



+190 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!11.03.2004. u 08:45 - pre 244 meseci
Ljudi, niste mi odgovorili na ključni deo pitanja u vezi korišćenja Maestra u inostranstvu:
Da li treba da imam sredstva na deviznom računu da bih mogao da koristim karticu u inostranstvu, ili će mi skidati sredstva sa tekućeg računa u dinarima???

U vezi podizanja deviznih sredstava: Moj drugar ima MASTER karticu Delta banke. E on je prošle godine išao u Tursku na odmor, i u tu svrhu je stavio 200-300€ na devizni račun koji je vezan za Master karticu u Delta banci. E onda se popišmanio, u stvari nije baš verovao u to da će Master raditi u Turskoj. I tako on odluči da ipak podigne pare sa računa i da ih nosi sa sobom. Kad eto ti Vraga, ode on u Delta banku i kaže da bi želeo da podigne svoj novac. Ali oni mu kažu da, jelda, to nije moguće, da to mora da odobri Svevišnja Centrala u Beogradu, pa da on prvo mora da napiše zahtev, pa da se to odobri u SvC, pa ako budu blagoizvoleli, oni će ga eventualno isplatiti. Da ne veruješ da te neko zayebava za rođene pare!!! Trebalo mu je dve nedelje da podigne novac.

Interesuje me da li je neko čuo za neku banku kod nas koja ne pravi ovakvu vrstu problema svojim deponentima?
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!11.03.2004. u 12:54 - pre 244 meseci
Uvek preporučujem Societe Generale. Prvenstveno zbog profesionalnosti i dobre usluge, a i službenice su im jako simpatične :)

A sad ozbiljno. Imaju vrlo dobar izbor Visa kartica (Alterna, Electron, Classic, Business, Gold).

Ja imam Visa Electron (tzv. međunarodnu verziju) i sa njom sam bez problema podizao lovu sa bankomata u Mađarskoj. Fora je da imaš lovu na tekućem deviznom računu pre nego što kreneš u inostranstvo da bi mogao da je podižeš i trošiš - upravo onako kako je planirao tvoj ortak. Lova se, recimo, sa štednog računa prebacuje na tekući račun vrlo jednostavo i niko te ne zapitkuje nikakva suvišna pitanja. Taj posao se može obaviti na šalteru banke ili od kuće, preko Vokalia govornog sistema. Kakvi crni zahtevi, kakve molbe centralama?!!

Ono što mi se najviše sviđa kod SG je tzv. Mobilia - sistem gde preko SMS-a dobiješ obaveštenje kad ti stigne lova na određeni račun. Onda lepo podesiš da ti mobilni za svaku takvu poruku svira Odu radosti... Ma, pesma! :)
 
Odgovor na temu

darko
beograd

Član broj: 903
Poruke: 215
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!12.03.2004. u 14:55 - pre 244 meseci
Moj postupak vadjenja maestro kartice je bio doslovce:

1. Dosao u banku i pitao sta mi sve treba (jaunuar 2003).
2. Trebao je da se otvori dinarski i uplati 1000 din i devizni i uplati 100eura (tako je bilo tada).
3. Ja kazem ok dam teti licnu kartu, ona spremi 2 ugovora, ja to potpisem, uplatim pare, popunim zahtev za maestro i karticu sam dobio za par dana.

I jedno dva meseca dana posle toga hteo sam da kupim nokiu 3510i i otisao u banku i trazio tih 100 eura i bez jedne reci su mi dali.

@ mist Ranije je trebao i dinarski i devizni ali sada se sva zaduzenja i u zemlji i u inostranstvu pretvaraju u dinare i skidaju sa tekuceg.

I ne zaboravite da je maestro kartica najjeftinija kartica i da kosta samo 120 din godisnje. I to je valjda samo za izradu kartice. Clanarine nema.
www.cannonballforums.se

CannonBall Community - Cars, Clubs & Tuners
 
Odgovor na temu

sudyxor
BGD

Član broj: 3535
Poruke: 126
195.230.170.*



+8 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!07.05.2004. u 23:09 - pre 242 meseci
Maestro Delta banke koristio u Budimpešti i Bukureštu, doduše prošle godine, po "starim" pravilima skidanja sa deviznog računa. Btw. Delta banka (bar centrala) ima odličan informacioni sistem (cisco, cisco...). Ponekad su službenice na šalteru pogubljene, ali su u principu ljubazne i predusretljive - uostalom kome se ne svidja može da ode kod onih derikoža u Soc.Gen. (fuj).
I ne stoji da je slabo primeniva - eto čini mi se da svaka druga radnja u npr. Knez Mihailovoj prima Maestro, u principu ide u paru sa Mastercard gde god ga ima...
Obzirom da za nju treba izdvojiti svega 120 din - stvarno je vredi uzeti.
Justice for Calimero and cracker for Poly
 
Odgovor na temu

Ve$eli
Veselin Ilic

Član broj: 20439
Poruke: 238
217.26.67.*



+1 Profil

icon Re: Maestro kartica Delta banke!11.05.2004. u 20:06 - pre 242 meseci
Imam maestro karticu, ne osnovnu nego dodatnu, posto studiram i nisam zaposlen.
U Delta banci su rekli da je jedini trosak 120 dinara clanarina, ali se ispostavilo da nije bas tako.Naime, utvrdjeno je da za svako koriscenje kartice(placanje, podizanje novca sa bankomata) odbija se 60 dinara od iznosa na racunu.
Majka, koja ima osnovnu karticu, posle nekoliko meseci je to uvidela.
Da li je to slucaj samo za dodatne kartice ili samo slucaj kod Delta banke?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Maestro kartica Delta banke!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23930 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.