Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje slike sa Tablicom

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje slike sa Tablicom

[ Pregleda: 2334 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negative7
Ivan Raic

Član broj: 186110
Poruke: 151
*.tel.net.ba.



Profil

icon Povezivanje slike sa Tablicom11.02.2011. u 08:44 - pre 160 meseci
Da li netko zna je li uopce to moguce i ako jest kako se radi ovo:

Znaci imam kao jedan "veliki picturebox" i u njemu mi se nalaze recimo 3-4 slike.Za svaku sliku odgovaraju drukciji podaci pa mi je potrebna za svaku sliku i druga tablica.Sad ja pitam jeli moguce da kad ja oznacim npr. prvu sliku meni se pojavi tablica koja odgovara za tu sliku,kad ja oznacim drugu sliku u mom pictureboxu,da se meni pojavi negdje sastrane samo druga tablica(odnosno tablica koja odgovara za oznacenu sliku)
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Povezivanje slike sa Tablicom12.02.2011. u 09:45 - pre 160 meseci
Ako su ti slike posebni objekti u okviru "PictureBox" postavi hiperlink na svaku od njih. Hiperlink može da se referencira na novu radnu svesku ili radni list u okviru iste radne sveske.
Ako ti slike na koje treba kliknuti nisu posebni objekti nego deo jedne slike, podeli veliku sliku na delove i onda je formiraj kao grupu delova. Na taj način je moguće formirati hiperlink za svaki deo posebno.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

negative7
Ivan Raic

Član broj: 186110
Poruke: 151
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Povezivanje slike sa Tablicom13.02.2011. u 14:18 - pre 160 meseci
Hvala, ali u medjuvremenu sam presao na drugu soluciju,jel mozes pogledat ovo ti ili bilo vec tko.
Zamisli ovo:
Imas na jednom sheetu 3 tablice i plus jednu kao drop down listu(to ne kontam kao tablicu.)
Kad kliknem na dropdown listu ponude mi se imena od mojih slika na disku(recimo 3-4 slike).Izaberem ime slike i pojavi mi se kao komentar slika koja odgovara
onome sto sam ja izabrao u dropdown listi.Taj dio sam ja uradio. Ali je problem sto za svaku sliku mi treba drukcija tablica
Od ove gore tri tablice,2 su vazda iste za bilo koju sliku,a jedna se mijenja i to mi stvara probleme.
Znaci pitanje je Kako bi ja mogo odabirom odgovarajuce vrijednosti u mojoj dropdown listi promijenit pored slike i tablicu(jednu od tablica ostale dvi su iste za bilo koju sliku), Znaci da mi se u mom sheetu mijenjaju samo tablica i slika.
(razlike izmedju tablica su samo sto neka ima moz)da vise 1 do dva retka.

Htjeo bi da sve bude u jednom sheetu,jeli moguce.
Ja sam mislio da mozda ako ne moze bit sve u jednom sheetu,da napravim sheetova onoliko koliko imam slika.U svaki od tih sheetova bi stavljao tablicu za odgovarajucu sliku pa bi ih nekako vezao kako si mi ti gore rekao.

Ovdje je taj prikaceni fail,treba stavit macro enabled jer mi je to trebalo za ->>> "imas na jednom sheetu 3 tablice i plus jednu kao drop down listu(to ne kontam kao tablicu.)
Kad kliknem na dropdown listu ponude mi se imena od mojih slika na disku(recimo 3-4 slike).Izaberem ime slike i pojavi mi se kao komentar slika koja odgovara"

Dio koda koji sam morao dodati:
Code:

If Target.Address = "$A$14" Then
    NewPic = "C:\Documents and Settings\Cp\My Documents\My Pictures\desktop wallpapers\" & Range("A15").Value
    Target.Comment.Shape.Fill.UserPicture NewPic
End If

Jos jedna stvar me muci(name my range) nakon sto uradim define name i kad hocu apply name vazda mi izbaci cannot find any reference to replace.??

Tu u prikacenom file-u htjeo bi da promjenim prvu tablicu a druga da ostane ista


[Ovu poruku je menjao negative7 dana 13.02.2011. u 15:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Povezivanje slike sa Tablicom

[ Pregleda: 2334 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.