Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nazovi "med" u teglama

elitemadzone.org :: MadZone :: Nazovi "med" u teglama

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11769 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama10.04.2011. u 22:10 - pre 157 meseci
>Da li je neko znao da za med i netrebaju PČELE.Može i od suncokreta.Jedino se još uvek drži slanina.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama10.04.2011. u 22:42 - pre 157 meseci
liofilizujes med i nemas bojazni za pesticide itd...
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama10.04.2011. u 22:51 - pre 157 meseci
Pa kako misliš u domaćoj radinosti.Zar to nije ipak za neki industrijski pogon.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama11.04.2011. u 01:40 - pre 157 meseci
ja imam mali kucni liofilizator !!! od 0,75cm3
 
Odgovor na temu

Orokusakii
Beograd

Član broj: 261685
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama14.05.2011. u 22:26 - pre 156 meseci
Danas samo experti i poznavaoci mogu prepoznati lazni med po pijacama. Drug koji je zavrsio poljoprivredni fakultet na smeru tehnologija animalnih proizvoda kaze da je naisao na tako dobar recept za med koji, ne samo sto se ni po cemu ne moze rezlikovati od pravog, vec cak ima i svojstvo kristalizacije, taman da pomislis, ekstra, kupih pravu stvar, a ono ekstra macka u dzaku. Danas proizvodjaci meda u kadama imaju fakultete i vrlo dobro znaju sta rade, zato i kazem da treba biti poznavaoc pa prepoznati pravu stvar. Pretpostavljam da se treba drzati proverenih proizvodjaca. Ako ikoga zanima i treba mu prava stvar moze da se informise na sajtu: LINK
 
Odgovor na temu

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
212.178.247.91



+107 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama16.05.2011. u 16:32 - pre 156 meseci
@jandrino jato: kol'ko ti vlage zaostaje u 0.75mc3 zapremini? Imas li predstavu koliko je "jednostavno" liofilizovati med, 'el si prob'o?
Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama20.09.2011. u 23:00 - pre 152 meseci
probano jedno 20 puta ceo proces traje 18h ! i med bude potpuno suv! a ovo pitanje kol'ko ti vlage zaostaje u 0.75mc3 zapremini? ti ne razumem! u kom trenutku ?
 
Odgovor na temu

cenja

Član broj: 124285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama21.09.2011. u 11:06 - pre 152 meseci
Shta li to Vama prodaju po BG-u pa imate toliko predrasuda...
Prvo 15kg meda po koshnici??? ja ne znam odakle ti ta informacija! :) (smeh)
Ovo ti zavisi od tipa koshnica, koliko polunastavka, itd... da ne smaram. Bagremov med je najrasprostranjeniji jer je i najtrazeniji... Bagrema ima gde god hocesh, josh ako pchelari izvode pchele na pashu (Prevoze koshnice na odredjene lokacije) imaju duplo vece prinose. Na jugu mozesh kupiti kvalitetan i 100% prirodan med gde god pozelish. Uskoro cemo cale i ja otvoriti poljoprivredno gazdinstvo i baviti se pchelarstvom (bavimo se i sad ali za svoje potrebe) pa cu ti i ostaviti link, pa mozesh i sam da dodjesh da vidish kako se sve to radi. Mogu chak shta vishe da ti dam malo literature da prochitash pa onda da osudjujesh, zakljuchujesh i sl.
P.S. kako mogu da dodjem do tih genetsko modifikovanih pchela? ove moje mehanichke nishta ne valjaju... :P
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Nazovi "med" u teglama08.01.2012. u 19:11 - pre 148 meseci
To sa secerom i jeste prevara, posle nekog vremena sam med se pretvori u secer, tj pocinje da se kristalise. Posto i mi volimo med poceli smo sami da gajimo pcele za sopstvene potrebe, ali posto su se kosnice nagomilale vremenom imam i za prodaju ali ne toliko koliko imaju drugi pcelari, na godisnjem nivou jedno 100kg za prodaju od cega 50% prodam brzo nakon vrcanja jer ga uzimaju ljudi koje poznajem tj prijatelji, ukoliko neko zeli da kupi pravi med to podvalcim jer moze da ga nosi i na analize i sta god hoce imam nesto malo za prodaju, u sta moze da bude 100% siguran da jede pravi med.
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nazovi "med" u teglama

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11769 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.