Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...

elitemadzone.org :: TechZone :: Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...

[ Pregleda: 5273 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...22.02.2011. u 13:56 - pre 160 meseci
Trebaju mi ventilacione cevi za provetravanje i klimatizaciju prostorija. Znači, nikakav PVC i slične kanalizacione varijante, već prave zdrave ventilacione cevi. Valjda od aluminijumske folije i slično...

Uz to mi trebaju i električni cugovi sa kojima bi mogao automatski da zatvorim određenu ventilacionu granu. Znači, ne ručno zavrtanje, već električno. Takođe, bilo bi dobro da nađem i kvalitetne jednosmerne klapne koje stvarno dihtuju u suprotnom smeru. A ne ove sa buvljaka koje su šuplje gde god pogledaš. Koristili bi mi i elektronski merači vlažnosti vazduha, koje bih postavio u cevima.

I sve drugo u vezi ventilacionih/klimatizacionih sistema koji rade sa protokom vazduha kroz cevi.

Dakle, jel' može neko da me uputi u pravom smeru...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-78-64.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...22.02.2011. u 15:46 - pre 160 meseci
za "ventilacine" cevi mi padaju na pamet one cevi za espirator (ili kako se zove ono u kuhinji iznad stednjaka)

za "cugove" nadjes nekog automaticara da ti isprogramira neki plc ili nesto tako, za aktuator (prakticno motorcic koji okrece "cug")

sto se tice meraca vlaznosti, "preporucujem" (nisam ih licno koristio, bio sam na korak do, ali po svemu sto sam procitao, deluju mi izuzetno ozbiljno) ti ove

ovo ti je onako "na brzinu sastavljeno"

p.s. a sto ne bi koristio kanalizacione cevi?
i to ti treba za kucu ili za sta? (koliko ti tu kucu vec zidjas?)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...23.02.2011. u 19:32 - pre 160 meseci
Trebaju mi cevi bez hemijskih otrova koje mogu da prenose i ubacuju zdrav vazduh. Ima na buvljaku nekih aluminijumskih cevi koje bi možda i mogle da se svrstaju u zdrave, ali nema ničega drugoga ozbiljnog, sve neke dečije igračkice za jeftine pare. Meni ne trebaju igračkice, treba mi nešto što stvarno radi posao kako treba.

Neka firma koja radi klimatizaciju za veće zgrade bi valjda trebala da ima i takvu opremu u svojoj ponudi. A možda ovde i nema takvih, možda svi koriste navedene igračkice.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...23.02.2011. u 20:13 - pre 160 meseci
Citat:
pisac: Trebaju mi cevi bez hemijskih otrova koje mogu da prenose i ubacuju zdrav vazduh. Ima na buvljaku nekih aluminijumskih cevi koje bi možda i mogle da se svrstaju u zdrave, ali nema ničega drugoga ozbiljnog, sve neke dečije igračkice za jeftine pare. Meni ne trebaju igračkice, treba mi nešto što stvarno radi posao kako treba.

Neka firma koja radi klimatizaciju za veće zgrade bi valjda trebala da ima i takvu opremu u svojoj ponudi. A možda ovde i nema takvih, možda svi koriste navedene igračkice.

aluminijumske imaju sa i bez izolacije raznih vrsta i precnika mada se u praksi za ventilaciju koriste
tuneli od pocinkovanog plastificiranog lima koji se prave prema projektnoj dokumentaciji.
pisac koja ti je lokacija?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...25.02.2011. u 07:54 - pre 160 meseci
pisac za onih 99% imas PP
a za onih 1% mogu da ti nabavim isto
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ventilacione cevi, klapne/cugovi, merači vlažnosti, itd...

[ Pregleda: 5273 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.