Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da zaposlim CNC masinu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Kako da zaposlim CNC masinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22346 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Kako da zaposlim CNC masinu06.02.2004. u 21:05 - pre 245 meseci
Imam CNC masinu ( radni prostor : 2400mm*1200mm*180mm) i nedovoljno posla za nju PODRAZUMEVAM PROCENAT ZA SVAKI NADJENI POSAO .Posebne pogodnosti za velike serije kao I popusti u okviru dugorocne saradnje. Sta se sve moze sa CNC-om i vise informacija dostavicu svima koji su zainteresovani. Za one koji su manje upuceni zelim samo da napomenem da se CNC obicno koristi za pravljenje 3d modela, krivolinisko secenje, razne vrste gravure, secenje slova , reklama …Masina dakle ima direktnu vezu sa racunarom sto znaci sta god da nacrtate na racunaru masina ce uraditi sa velikom preciznoscu ( u desetim od milimetra ) u prirodi. Otvoren za sve tipove saradnje : Pedja [email protected] telefon : 064 / 137 57 17
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.neobee.net



+9 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu09.02.2004. u 02:40 - pre 245 meseci
znaci ne pises nc program nego sta direktno cita neki 3d objekt format?
i nije bas sta god se nacrta,jel tako..zaje*ne supljine,zljebovi,kako se sa tim snalazi.... i kakve su cene za komadnu proizvodnju?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu09.02.2004. u 07:11 - pre 245 meseci
Program mi je najmanja briga, a sto se tice ostalog daj nesto konkretno pa da vidimo. Cenu naravno drasticno obaram na serijama.Imate moj mail pa se javite
Pozdrav
 
Odgovor na temu

perob

Član broj: 14989
Poruke: 60
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu09.02.2004. u 13:21 - pre 245 meseci
Zasto nepravis spojlere,branike,pragove...... za auta i to sada ide da se zaraditi mnogo ako dobro radis i jesi li ti masinu sklapao ili si kupio gotovu i od koje je firme.
BMW M3=M5
 
Odgovor na temu

perob

Član broj: 14989
Poruke: 60
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu09.02.2004. u 13:24 - pre 245 meseci
Citat:
Fuzz:
znaci ne pises nc program nego sta direktno cita neki 3d objekt format?
i nije bas sta god se nacrta,jel tako..zaje*ne supljine,zljebovi,kako se sa tim snalazi.... i kakve su cene za komadnu proizvodnju?


Mislio si reci da li unosi rucno koordinate nekog predmeta ili samo nacrta u Auto Cadu a masina sama odredi koordinate prema nacrtu i iradi predmet.

BMW M3=M5
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.neobee.net



+9 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu10.02.2004. u 00:50 - pre 245 meseci
Pa nesto slicno sam hteo da kazem...da li masini zadajes putanje,menjanje alata,rezimi rada ili samo krnes 3d objekt nacrtan u necemu,eto neka bude u AutoCadu...

Razmisljam vec neko vreme o nabavci neceg slicnog pa me zanimaju iskustva..

A ne znam kako kontas da pravi branike na CNC-u?

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

perob

Član broj: 14989
Poruke: 60
195.222.39.*



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu10.02.2004. u 05:01 - pre 245 meseci
Citat:
Fuzz:
Razmisljam vec neko vreme o nabavci neceg slicnog pa me zanimaju iskustva..

A ne znam kako kontas da pravi branike na CNC-u?

A kojih dimenzija masinu mislis nabaviti i sta bi radio na njoj.
Na CNC masini mislio sam da moze izradivati kalupe za branike,spojlere.........

BMW M3=M5
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu10.02.2004. u 08:15 - pre 245 meseci
Pa nije na temu o kojoj sam poceo ali kad trazite da kazem: Za davanje kordinata koristim specijalizovane programe. Nepada mi napamet da kordinate unosim rucno ili nedaj boze preko funkcija. To je lepo I sasvim beskorisno za 3d. Ko bi recimo uneo kordinate ,pa promene brzina…. za fajlove koji imaju preko 500 000 komandnih linija ( uzgred budi receno radio sam I vece). Zaista nevidim sta je tu interesantno pusta mehanika. Dakle ukratko uvezes 3d objekat das kordinatni pocetak izaberes alat, brzinu , finocu prolaza….. I izveses tekstualnu datoteku koju posle konvertujes za masinu. Sto se tice zlebova I ostalih …….. stvari tu do izrazaja dolazi iskustvo, po onoj staroj narodnoj Boj nebije svetlo oruzje vec srce u junaka. Narvno ima stvari koje je nemoguce uraditit na 3 osnoj masini ali su zaista retke I ako neko bude zahtevao tako nesto imam nacina da se snadjem kako bi to uradio na masini sa 5 osa. Zato kao sto rekoh dajte bre ljudi nesto konkretno. Svidja mi se ideja za branike uz jednu malu napomenu ideja je odlicna ali moj problem je plasman. Kome ? Ko je zainteresovan da to finansira? Ili oceli neko da kupi gotove branike? Ipak zahvalan Pedja
 
Odgovor na temu

perob

Član broj: 14989
Poruke: 60
*.as54.bi.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu10.02.2004. u 16:16 - pre 245 meseci
Plasman je trenutno tesko naci ali bi se dalo pomalo raditi, kod branika i ostalih dijelova od plastike za auto moglo bi se zaraditi prodajuci kalupe i izrada tih dijelova. Jesi li ti masinu sastavljao sam spajajuci komponente:klizne staze,vretena,servo motore..... ili si kupio gotovu i od koje je firme.
BMW M3=M5
 
Odgovor na temu

adf

Član broj: 199946
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu08.05.2004. u 18:24 - pre 242 meseci
da li koristte SolidWorks cad i koji cam koristie
koje su radne dimenzije masine
da li mozete ostvariti toleranciju +-0,02 mm
imam posao za Vas na duzi period
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu09.05.2004. u 22:09 - pre 242 meseci
O kojoj je masini tacno rec?
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu15.05.2004. u 20:51 - pre 241 meseci
Izvinjavam se zbog kasnjenja sa odgovorom , Preciznost 0.038 mm Masina Shop bot. Moze u bilo kom programu da se odradi priprema.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu15.05.2004. u 21:58 - pre 241 meseci
E, meni bi trebalo da se uradi jedan logo od nekog visokosjajnog materijala, po mogucstvu da se obrusi i obradi dobro nakon secenja... da li to mozes da izvedes?
logo bi bio nekih da kazemo 50x50cm ugrubo
 
Odgovor na temu

pz4
Bgd

Član broj: 19358
Poruke: 31
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu15.05.2004. u 22:46 - pre 241 meseci
A sto nebi moglo , samo molimte preciziraj materijal.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu15.05.2004. u 23:25 - pre 241 meseci
Pogledaj ovaj logo donji... tako ide original Sunseeker logo... ja sam napravio ovaj gore Sea Trump.. e sad, taj seatrump bi trebalo da se napravi od metala... jel mozda postoji opcija da se upotrebe metali bas ovih boja kao sto je donji logo?

 
Odgovor na temu

xbox
Predrag Orlic
Beograd

Član broj: 3515
Poruke: 10
*.bg.wifi.vline.verat.net

Sajt: www.compdesk.net


Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu16.05.2004. u 01:45 - pre 241 meseci
Jel moze masina da sece lim (obrzuje i pravi proboje <rupe>)?
PEDJA
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-1.tehnicom.net



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu16.05.2004. u 10:31 - pre 241 meseci
Ok da se malo umesam :)
Ako njegova ne moze, a verujem da moze, jer je samo izbor glodala u pitanju, onda moja moze. Ja imam (tacnije kolege sa kojima saradjujem) Iselovu CNC masinu sa kojom mogu da uradim sve od drveta do obojenih metala - sa izuzetkom Celika. Ako bi neko imao zahtev za celik, imam dostupne masine na nekoliko drugih mesta, pa cemo lako da sredimo i to. Inace taj izbor materijala - zuckasti - bi bio cink, koji bi na kraju bio poliran, pa bi se dobili sjajni rzultati. To je moj predlog - mada je on malcice tamniji :) Inace to sto tebi treba bi moglo da se uradi u reljefu, u tresnjinom drvetu, i uz poliranje i lakiranje, bi dobio fenomenalno lep znak, koji bi, garantujekm svi uzeli u ruku i rekli kako je lep - i to iskljucivo zbog prelepe teksture drveta.

Bilo bi lepo imati taj znak u korelu, jer ce onda coveku to mnogo olaksati posao -- znaci on ce ga samo importovati i ako je korelov fajl dovoljno precizan, i zaobljen, nece kmorati da ga "sredjuje- tacnije ponovo crta" - to je preporuka svima, da se malo pomuce i naprave to u korelu, ne bi li 100 % bili sigurni sta su dali za izradu

Uvek postoji procenat greske kad se nesto precrtava a s obzirom da su ovde uceni ljudi u pitanju a ne gazde, onda bi se razlike mogle mozda i primetiti, pa da se ne bi doslo u probleme, eto saveta. To je savet unapred, jer ja ne poznajem metodologiju rada svih, i svakoga, ali njom bi se mozda potencijalna greska smanjila prakticno na minimum.


Speling
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu16.05.2004. u 11:17 - pre 241 meseci
Imam ja taj logo u Corelu to nije problem... Ali to ne moze biti uradjeno od drveta jer taj logo treba da stoji na brodu, i non stop da bude izlozen slanoj vodi itd... tako da drvo tu ne radi posao...
meni je neka ideja bila ako nema prohroma u tim bojama, da se uradi od normalnog prohroma pa samo prelakira nekim transparentrnim bojama, cisto da mu se da ta nijansa...
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu16.05.2004. u 12:05 - pre 241 meseci
Nemoj samo da imas problema sa Sunseekerom :) jer si samo izmenio ime :)

Razmisljam kako ce se ponasati Cink u toj upotrebi
- Kako inace mislis da vezes te delove za brod ?

Mislim da bi cink mogao i da se plastificira (vakum plastifikiacija) providim "tvrdim" najlonom, pa onda ne bi imao problema sa vodom, ali onda bi sunce moglo da bude problem - cek sad cu da vidim kao su to oni resili - trazim i trazim :) Kad nadjem postovacu ovde.

Kad smo vec kod vezivanja za brod, jahtu ili sta vec, oce li to biti na "ravnom" delu ili negde napred? Preporucujem "srafove sa zadnje strane, koje ces zavuci (nekoliko njih) u rupe i prisrafiti ih iz "unutrasnjosti" hull-a.


Speling
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Kako da zaposlim CNC masinu16.05.2004. u 12:12 - pre 241 meseci
Ja sam i mislio da stavljam srafove sa zadnje strane pa da ih samo pricvrstim odzdi, jer je to samo poklopac od 'garaze', i nije nesto narocito debeo... a i posle ako se logo skine, te se rupe mogu izgitovati i ispolirati da se nista ne vidi...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Kako da zaposlim CNC masinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22346 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.