Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8048 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?02.03.2011. u 13:26 - pre 160 meseci
Slučajno sam naišao na ovaj sajt gde su objavljena imena oficira mađarske DB iz vremena komunizma. Sajt je na mađarskom ali svako može da razume o čemu se ovde radi. Osim što su ispisali ime, prezime, ime majke, datum rođenja i funkciju koju je osoba vršila u DB, stavili su čak i Google Maps lokaciju gde se ta osoba trenutno nalazi (što je malo preterano ali ajd).

http://szigoruantitkos.hu/szt-tisztek

Inače kako vidim svi imaju obične funkcije, znači niko ovde nije neki masovni ubica, nego su samo pisali izveštaje o komšijama, kolegama na poslu, šta ljudi rade u crkvi itd.

Zašto ne možemo imati ovako nešto u Srbiji?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.pppoe.kliknet.rs.



+679 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?02.03.2011. u 14:18 - pre 160 meseci
Zato što su ti isti sad na vlasti.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?02.03.2011. u 14:51 - pre 160 meseci
Zasto da imate? Zasto da ne objave onda sve spiskove svih koji rade u tim sluzbama u bilo kojoj zemlji ili su radili bilo kada? Smarate. I zato sto smarate, ja vam ne bih objavio bilo sta bilo kada. Sto ne nauciote od boljih od sebe kako se stvarno odnosi prema svojoj istoriji, nego smarate, smarate, smarate, smarate... Mozete recimo da ucite od Rusa. Ja sam antirusofil, ali Rusima svaka cast sto se svoje proslosti ne stide nego se njome ponose. Ko ne veruje neka pogleda snimke sa proslava dana pobede u Rusiji, koje ovde vise niko i ne organizuje. Verovatno im ne opdgovara da fasizam bude pobedjen pa zato nece da slave pobedu nad fasiszmom. Hoce ljudi da pisu lepsu i noviju istoriju.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?02.03.2011. u 23:58 - pre 160 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Zasto da imate? Zasto da ne objave onda sve spiskove svih koji rade u tim sluzbama u bilo kojoj zemlji ili su radili bilo kada? Smarate. I zato sto smarate, ja vam ne bih objavio bilo sta bilo kada. Sto ne nauciote od boljih od sebe kako se stvarno odnosi prema svojoj istoriji, nego smarate, smarate, smarate, smarate... Mozete recimo da ucite od Rusa. Ja sam antirusofil, ali Rusima svaka cast sto se svoje proslosti ne stide nego se njome ponose. Ko ne veruje neka pogleda snimke sa proslava dana pobede u Rusiji, koje ovde vise niko i ne organizuje. Verovatno im ne opdgovara da fasizam bude pobedjen pa zato nece da slave pobedu nad fasiszmom. Hoce ljudi da pisu lepsu i noviju istoriju.



Sto da se lista ne objavi? Ako nisu nista lose radili, sto im smeta objavljivanje imena? Mozda bolje upoznamo svoju istoriju :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 00:01 - pre 160 meseci
Citat:
gajo2: Slučajno sam naišao na ovaj sajt gde su objavljena imena oficira mađarske DB iz vremena
Inače kako vidim svi imaju obične funkcije, znači niko ovde nije neki masovni ubica, nego su samo pisali izveštaje o komšijama, kolegama na poslu, šta ljudi rade u crkvi itd.

Zašto ne možemo imati ovako nešto u Srbiji?



Zato sto je tadasnji DB radio likvidacije u inostranstvu.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 01:06 - pre 160 meseci
Citat:
DusanSukovic: Sto da se lista ne objavi? Ako nisu nista lose radili, sto im smeta objavljivanje imena? Mozda bolje upoznamo svoju istoriju :)
Pa nije bas svaka istorija za svakoga. I zato nece da se objave spiskovi i šlus. Kome se ne svidja neka place.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 05:25 - pre 160 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa nije bas svaka istorija za svakoga. I zato nece da se objave spiskovi i šlus. Kome se ne svidja neka place.




Hehe, ti kao da si sam bio pripadnik DB-a pa ti jako to vazno da se ne objavi u ime nekakve "herojske proslosti"?


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 06:26 - pre 160 meseci
Da ne bi mozda i imena svih masinovodja u srbiji? Ili sto ne trazis imena svih narko dilera? To ti, koliko vidim, ne trza zivce, ali ti pripadnici DB trzaju?
I sta bi ti sa tim imenima? Ljudi su stitili neku drzavu, radili posao koji je tad neko naredjivao da se radi i slus. Sta sad treba, propala drzava a da one koji su pokusavali da je spasu da stavljate na "sud javnosti". A poznato je kako kod nas "sud javnosti" radi...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 06:39 - pre 160 meseci
Citat:
yolja624: Da ne bi mozda i imena svih masinovodja u srbiji? Ili sto ne trazis imena svih narko dilera? To ti, koliko vidim, ne trza zivce, ali ti pripadnici DB trzaju?
I sta bi ti sa tim imenima? Ljudi su stitili neku drzavu, radili posao koji je tad neko naredjivao da se radi i slus. Sta sad treba, propala drzava a da one koji su pokusavali da je spasu da stavljate na "sud javnosti". A poznato je kako kod nas "sud javnosti" radi...




Gdje ja spominjem narko dealere uopste i masinovodje? Mada priznajem ideja ti je dobra!

Znaci ti sve sto ti poslodavac eventualno naredi bez pogovora radis? Vidim kako su udbasi spasili drzavu..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 06:53 - pre 160 meseci
Lepo su je oni odrzavali 50 godina, i ovakvi koji sad laju tad nisu smeli da pisnu, a onda su dosli ovi "oslobodioci" pa razjurili takve udbase i doveli Jovicu Stanisica da napravi udbu kakva njima treba, a on je napravio novu udbu od najgore sraljinisticko - oportunisticke bande pa to jos ne moze da se ocisti. Pa vam takvi ne smetaju, ali vam zato smetaju udbasi od pre 50 godina koji su pola veka odrzavali respektabilnu i stabilnu zemlju. Eno ima povremeno neko o d njih u novinama, i hoces da ti kazem sta kazu? Kaze tacno, bili smo nemilosrdni zato sto smo cistili zemlju od gamadi. I ako su, trebalo je. I opet treba.
Citat:
DusanSukovic: Hehe, ti kao da si sam bio pripadnik DB-a pa ti jako to vazno da se ne objavi u ime nekakve "herojske proslosti"?
Nije zato, nego kad god cujem izraz "ispravljanje istorijskih nepravdi" ili "otkrivanje istine" i slicno ja se odmah uhvatim za.... Isto kao i u slucaju debila Asanza. Jel te niko ne dira? Pa ćuti bre...
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 07:00 - pre 160 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Lepo su je oni odrzavali 50 godina, i ovakvi koji sad laju tad nisu smeli da pisnu, a onda su dosli ovi "oslobodioci" pa razjurili takve udbase i doveli Jovicu Stanisica da napravi udbu kakva njima treba, a on je napravio novu udbu od najgore sraljinisticko - oportunisticke bande pa to jos ne moze da se ocisti. Pa vam takvi ne smetaju, ali vam zato smetaju udbasi od pre 50 godina koji su pola veka odrzavali respektabilnu i stabilnu zemlju. Eno ima povremeno neko o d njih u novinama, i hoces da ti kazem sta kazu? Kaze tacno, bili smo nemilosrdni zato sto smo cistili zemlju od gamadi. I ako su, trebalo je. I opet treba.Nije zato, nego kad god cujem izraz "ispravljanje istorijskih nepravdi" ili "otkrivanje istine" i slicno ja se odmah uhvatim za.... Isto kao i u slucaju debila Asanza. Jel te niko ne dira? Pa ćuti bre...



Tebi ocito u familiji niko nije bio zrtva UDBE, pa izgleda dobijas predorgazamsko stanje kad se setis "uspeha" UDBE! Koji su to uspesi? Navedi ih bar nekoliko? Da nije mozda Goli Otok?


NECU da cutim!
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 07:24 - pre 160 meseci
Citat:
DusanSukovic:
NECU da cutim!


I NE TREBA ovo je diskusija a ne monolog, a hejterima ako smeta nek potraze sekciju "Najsmesniji video" i nek se malo opuste.

A sto se tice liste ja bih je objavio i sve bi koji su i trunku zgresili prema nekome retroaktivno aktivirao slucajeve, pa na sud i robiju...tamo ces da lipses a ne da mi trujes okolinu svojoj toboz pravednom (pitaj boga kakve sve zlocinima) opetrecenom sluzbom.I to sve pod parolom, radio sam za drzavu...radio bi ti meni na gradjevini pa bi video kako se cigle postrojavaju u red i zubima krivi armatura...

Najveci probisveti i livre rade po tim sluzbama, obicni cinkarosi i dousnici, casti nema ni po pisljive lule duvana...smucati se po supama i kanalizacijama i prisluskivati, kidnapovati ubijati (ako zatreba) ... jad i beda ...od posla...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:10 - pre 160 meseci
Citat:
DusanSukovic:Tebi ocito u familiji niko nije bio zrtva UDBE.
Jeste. Deda bio hapsen kao elemenat, stric bio u zatvoru ne mogu sad da kazem zbog cega, zastita privatnosti, od babine sestre muz bio u zatvoru kao narodni neprijatelj, babi oduzeli deo nekog placa... Samo znas sta? Ako su. I trebalo je. I opet treba. Dede i babe umrli, neki od ovih su jos zivi, ali i dalje su anticivilizacijski elementi i sizofrenicari koji pricaju iste proazijatske price protiv evropske civlizacije u kojoj zive, kao ovi neki pojedinci. Znaci, nisu jos dovoljno prevaspitani pa treba jos.
Citat:
DusanSukovic: Da nije mozda Goli Otok?
Jeste, i treba ponovo da se otvori. Tamo su uz izvesnu prihvatljivu kolateralnu stetu na prevaspitavanje bili smestani iskljucivo clanovi partije - anticivilizacijski elementi proazijatske provenijencije koji su ovde hteli da dovedu cika brka Kobu i druge pripadnike azijatskih hordi. I treba opet da nova pokolenja proazijata budu smestana na takvo neko mesto. Mozda moze pop Brana da se sustecom monetom ubedi da otvori kamp za prevaspitavanje takvoh ašovom.
Citat:
DusanSukovic: NECU da cutim!
Nemoj. Njači. Ama u 21 veku nikoga nije vise za to briga. Uglavnom zbog toga sto vecina nema od cega da kupi lebac, a u tu sitaciju je dosla zato sto je 25 godina slusala vas ispravljace vekovnih nepravdi koji to radite iz mekanih fotelja dobro navatirani. Ali vise necete, osim na forumima, rekli smo, a ni tu necete jos dugo.
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:16 - pre 160 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Njači.

To samo ti radis po temama tako da nastavi slobodno...

...jel tvoja kultura za drugo nije cula...

...ajde sada malo u G duru

p.s

Inace jel prihvats poziv za druzenje uz rakijicu pod nekom sljivkom, taman su lepo rodile...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:22 - pre 160 meseci
Citat:
DusanSukovic: Gdje ja spominjem narko dealere uopste i masinovodje? Mada priznajem ideja ti je dobra!

Znaci ti sve sto ti poslodavac eventualno naredi bez pogovora radis? Vidim kako su udbasi spasili drzavu..


Ne spominjes, samo me cudi sto kreces od udbasa, kad vise ima narkodilera koji prave puno vecu stetu... ali dobro.
A udbasi... pa svaka zemlja ima svoju UDBU, pa tako i ova u kojoj zivis... jednostavno su potreba. A ti koji su na meti DB su uglavnom i zasluzivali taj status
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:26 - pre 160 meseci
Citat:
yolja624:  A ti koji su na meti DB su uglavnom i zasluzivali taj status

Ja se tu slazem, samo mi nije jasno de tu spada oduzimanje babinog placa.
Kako da se zasluzi taj status

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:28 - pre 160 meseci
Pa imala visak koji joj ne treba, sta tu. I onda dobrovoljno prilozila deo za opste dobro. Tako se to radi. I sto se ti bunis zbog toga kad se ja ne bunim i kazem ako je to bilo. Bolje brini o svojim placevima a ne o tudjim. Eto, i to je jedna od odlika proazijatsjih simpatizera, virenje u tudje novcanike. Sveto na prevaspitavanje treba, goli da se zakupi opet.
Citat:
PhaseLinear: Inace jel prihvats poziv za druzenje uz rakijicu pod nekom sljivkom, taman su lepo rodile...
Rekao sam ti kako prihvatam. Da se vi anticivlizacijski elementi samoposadite pod tu sljivu kao vas idol i oslobodilac sto je posadjen pod lipu (za koju godinu ce vas taman toliko i biti, za pod sljivu, narod najstariji, rekli smo) , a ja cu da odsipem malo iz te flase na zemljicu crnu, da kusnem zito i da je onda popijem za sve vas. More ne skreci temu opet na te gluposti, nego daj da cujemo odgovor na ono pitanje, moze i ovde jer je sve to ista tema. Kako je to?
Citat:
PhaseLinear: To samo ti radis po temama tako da nastavi slobodno...
Pa ne radim ja po svim temama to, nego samo tamo gde se pojave anticivlizacijski elementi. Resenje se samo namece. Idite zapalite se zbog toga sto nece da se objave spiskovu udbasa od pre 40 godina, zbog toga sto vam ne daju vise da lajete i sirite mrznju i zlo, zbog togasto vas proteruju polako iz javnog zivota itd. E, onda ja vise necu to da radim po temema, nego cemo da pijemo tu brlju, tj ja cu, a vama cemo da damo orden za hrabrost, zbog ovoga sto ste se zapalili mislim.
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:36 - pre 160 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ... moze i ovde jer je sve to ista tema...

Ne Ti si isti u svakoj temi, a sto se tice pitanja, posto si ti medju prvima pao u ilegalu, ti bi voleo da se neko jos javi i da se osetis malo bolje jer si sam u nekoj septickoj.

Al koliko vidis sam si i jedini...tako da slobodno ti "pevusi" ako ce ti biti lakse, sebi si vec potvrdio dijagnozu tako da ti necemo zameriti.

p.s

Nego po pitanju teme, reci nam koji je faktor bila tvoja baba u sistemu, da joj munu plac.
Ja bi to tero na sud medj narod, da se cuje i sta narod kaze...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:41 - pre 160 meseci
Naravno da sam isti u svakoj temi u kojoj se pojave anticivilizacijski elementi da teraju svoje iste anticivilizacijske gluposti vec evo 25 godina. Kako bih i mogao da budem razlicit kad su i oni isti iiste gluposti drobe? Kad oni prestanu (i nestanu) da laju, i ja cu da prestanem da im adekvatno odgovaram. I ne znam sta to znaci to "munu plac" ali znam sta znaci funkcionalno nepismen. I znam da kad cujem rec narod, ja se odmah uhvatim za...Pa cak i da se ne hvatamza to, ne vidim sto bi se neki tamo narod sta god to bilo zanimao time sto je moja baba "dobrovoljno" prilozila plac za opste dobro pre 60 godina. Narod bolje neka misli cime ce danas da kupi narodnog 'leba, nego da viri u tudje novcanike i da se bavi tudjim placevima i da slusa manijake zbog kojih je i dosao u situaciju da mu je najvaznija stvar u zivotu cena narodnog 'leba .

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.03.2011. u 10:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PhaseLinear

Član broj: 279312
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?03.03.2011. u 09:50 - pre 160 meseci
Citat:

Pa ti si gurno babu na nisan, ne ja, sta ja znam sta je ko kada kome davao uzimao i ostalo...
Lepo rece da im treba prevaspitanje, i sad je svima interesantnije da vidimo sta se dalje desavalo...

p.s

Inace po pitanju vatanja razumem ja to (pricali mi u prolazu neki penzioneri iz komsiluka, tu dok pikaju domine i mice)...kada covek dodje u neke "lepe" godine ni vatanje mu ne pomaze, vato ne vato lije ga u opanke i to iz sve snage ni ne znas sta te snaslo

Tako da su tvoje frustracije na mestu i ja ti to ni ne zameram, ono jedino greota da se ta rakija zaliva po zemlji ja bi da mi iskapimo na eks (svakom po unuce nivelacije 56 gradi) i bog da te vidi mozda i uvatis pravca da bar opanke masis, ajde sad za nogavice ko mari...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li će u Srbiji ikad objaviti listu DBovaca?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8048 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.