Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kod u vb koji "brani" korisniku da mijenja podatke tokom zabranjenog perioda na fiskalnalnom uređaju

[es] :: Access :: Kod u vb koji "brani" korisniku da mijenja podatke tokom zabranjenog perioda na fiskalnalnom uređaju

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adi2011
firma

Član broj: 280310
Poruke: 4
109.175.66.*



Profil

icon Kod u vb koji "brani" korisniku da mijenja podatke tokom zabranjenog perioda na fiskalnalnom uređaju10.03.2011. u 19:17 - pre 159 meseci
Pozdrav,

potreban mi je savjet oko slijedećeg: trebao bih napraviti kod u formi Proizvodi koji onemogućuje krajnjem korisniku softverske aplikacije tokom zabranjenog perioda (tj. period koji počinje sa prvom prodajom, a završava sa dnevnim izvještajem) da radi izmjene u koloni "Naziv proizvoda". Nisam siguran na koji način je ovo najbolje izvesti tako da svaki savjet nekog iskusnijeg u vezi fiskalizacije i programiranja je dobrodošao.

Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.170.*



Profil

icon Re: Kod u vb koji "brani" korisniku da mijenja podatke tokom zabranjenog perioda na fiskalnalnom uređaju10.03.2011. u 22:59 - pre 159 meseci
Nemam iskustva u fiskalizaciji ali da pokušam...
Moraš negdje pamtiti kada je štampan dnevni izvještaj jer sa štampanjem istog završava zabranjeni period i onda možeš mijenjati naziv artikla što znači da pojedinosti o artiklu treba da su otključane u tom periodu.
Isto tako sa prvom prodajom počinje zabranjeni period i rekorde o pojedinosti artikla terba zaključati.Sada ne znam da li kod mijenjanja naziva artikala treba slati kakvu komandu fiskalnom štampaču.Ako već znaš poslati komandu za dnevni izvještaj ni ovo ti neće biti problem ako bude potrebno.
Ne znam na koji način fiskalni štampač komunicira sa tvojom aplikacijom.Kod nas u Republici Srpskoj to ide preko F-linka, a na način da se komande šalju u Temp folder.Komande su spakovane u txt fajl samo što mu je ekstenzija .inp
F-link šalje odgovor sa ekstenzijama .ok ili .err u zavisnosti da li ima greška ili nema.Nebi bilo loše (a mislim da čak imaš na nekoj temi na forumu) napraviti kod koji analizira taj odgovor od F-linka, jer ako je došlo do greške prilikom štampanja dnevnog izvještaja apsurdno je ažuriratii vrijeme u tabeli.Ne znam da li postoji komanda kojom se čita kada je štampan poslednji dnevni izvještaj.Ako postoji onda ne moraš pamtiti nigdje u tabeli.Ako ne postoji onda ga moraš pamtiti.
Na primjer napravi tabelu u kojoj ćeš pamtiti kada je štampan zadnji dnevni izvještaj i ažuriraj ga kada šalješ dnevni izvještaj.
Polje na formi možeš zaključavati i otključavati polje ovako NazivTvogPolja.Locked=True i NazivTvogPolja.Locked=False
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.Ako bude trebalo još šta tu smo.

 
Odgovor na temu

adi2011
firma

Član broj: 280310
Poruke: 4
109.175.111.*



Profil

icon Re: Kod u vb koji "brani" korisniku da mijenja podatke tokom zabranjenog perioda na fiskalnalnom uređaju13.03.2011. u 20:32 - pre 159 meseci
Hvala Radenko no opširnom i konkretnom odgovoru, evo već sam napravio neki testni kod na osnovu tvojih savjeta i čim to završim, javim da li je uspjelo.

Pozz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kod u vb koji "brani" korisniku da mijenja podatke tokom zabranjenog perioda na fiskalnalnom uređaju

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.