Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13991 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva17.03.2011. u 10:50 - pre 159 meseci
trenutno se radi cenzus na teritoriji vecine zemalja EU, ako ne svih.
ovde u Češkoj je obavezan i ne popunjavanje tih obrazaca može da košta do 400 eura, glupost.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva17.03.2011. u 11:44 - pre 159 meseci
Ja ne znam ni odakle ta prica za NEmacku, Nemacka ucestvuje u popisu 2011.

Drzava ima prijave stanovanja ali vecina ljudi ne prijavljuje svoje pravo boraviste, dosta ljudi je emigriralo ili interno migriralo, postoji mnogo razloga zasto da se prebroji brojno stanje i trendovanje stanovnistva (prireteti u infrastrukturi, sekundarnim servisima (skole, vrtici), itd, itd). Skakljiva pitanja naravno ne znace mnog osa tog stanovista li ih drzava svejedno prebrojava zbog zakona o naicionalnim manjinama. Kad vrhovni svestenik Dzedaja dodje i trazi da dzedaji budu nacionalna ili verska manjina onda drzava pogleda popis i vidi koliko proklamovanih dzedaja zivi u zemlji. Karikiram ali to je koncept.

Semplovanje i trendovanje su koncepti koji se koriste naknadno za procene izmedju dva popisa. Jbg, bas zato sto ljudi imaju raznorazne tripove oko popisa drzava biva prinudjena da ga uslovi kao zakonsku obavezu
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 10:44 - pre 159 meseci
Citat:
Za laganje popisivača kazna od 20.000 do 50.000 dinara
Tanjug | 03. 04. 2011. - 09:52h

Idu li građani Srbije na posao pešice, autobusom ili automobilom, koliko su kompjuterski pismeni, da li žive u dupleksu ili u garsonjeri - sa bračnim partnerom ili "solo" i imaju li problema sa vidom, sluhom, govorom i kretanjem, neka su od pitanja na koja će odgovor dati predstojeći popis stanovništva.

Popis, koji je prvobitno zakazan za april, pa zbog nedostatka finansijskih sredstava odložen za oktobar, po stanovniku će koštati 350 dinara, a pokazaće i koliko ima građana Srbije, da li su i koje fakultete završili...


Popisivači će na terenu, kako je zakon predvideo, prikupljati i podatke o prihodima građana, njihovom poslu, zvanju, pa i o domaćinstvu - od adrese i sprata, preko površine i broja soba u stanu, do godina njegove izgradnje i vrste energije koja se koristi za grejanje, ali se neće baviti seksualnom orijentacijom građana.


Za one koji se ne odazovu na popis ili popisivačima daju nepotpune i netačne podatke, predviđene su prekršajne kazne od 20.000 do 50.000 dinara, mada postoje i pitanja na koja nisu u obavezi da ogovore. Reč je, kako je objasnila načelnica Odeljenja za popis stanovništva Zavoda za statistiku Srbije Snežana Lakčević, o pitanjima koja se odnose na nacionalnu pripadnost i veroispovest građana.


Konkurs za oko 50.000 popisivača biće raspisan u avgustu. Na popisivanju stanovništva će biti angažovano izmedju 55.000 i 60.000 ljudi, za čiju je obuku rezervisan septembar, kako bi spremno startovali 1. oktobra u 8 sati ujutru, istovremeno - u gradovima i u selima.


- Ukoliko popisivač naiđe na stan ili kuću u kojoj, kada pozvoni, nema nikoga, dužan je da nekoliko puta dolazi i da pokušava da nađe nekog člana domaćinstva koji mu može dati potrebne podatke - napomenula je Lakčević.


Preliminarni rezultati, kako je i predviđeno Izmenama Zakona o popisu stanovništva, domaćinstava i stanova 2011. godine, očekuju se 30 dana po završetku popisa, a konačni će se objavljivati sukcesivno od avgusta sledeće godine.


Od ovog popisa gradjani Srbije koji tacno odgovore na pitanja iz upitnika imace samo stetu. Zasto? Pa npr. mnogo ih nije stavilo pravu kvadraturu objekata svjoe imovine(kod kuca na sprat stavljena uglavnom je kvadratura samo prizemlja). Zatim, kod nacina grejanja nije isto da li imate centralno grejanje na gas ili cvrsto gorivo kad se popunjava poreska prijava. Dosta njih nije prijavilo pomocne objekte. Kad se bolje razmisli, zasto bi bilo koji gradjanin drzavi davao te podatke osim ako ona nema nekih prinudnih mera pomocu kojih ce ga naterati da to ucini? Kazne 20-50 000 din za davanje laznih podataka? Smesno. Jeftina demagogija. Odakle im resursi da pregledaju par miliona upitnika i koliko bi to trajalo? Nemaju ih. Drzava ovim nacinom samo hoce da dobije sto tacnije podatke o objektima da bi mogla efikasnije da naplacuje porez. Ako gradjani nisu obavezni da se izjasne o nacionalnosti i veroispovesti, a moraju o kvadraturi objekata koje poseduju, ti mi mirise samo na jedan primarni cilj ovog popisa-da drzava uzme jos para u narednom periodu. Sta mislite o popisu?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 11:28 - pre 159 meseci
Pa to sa popisom nema mnogo veze sa porezom. Poresko ce ionako da napravi svoj "popis" kad jednog dana bude ozbiljno preuzelo svoju ulogu kao sto je ima na zapadu i tad ce laganje na tom potpisu biti skuplje. Ili mislis da IRS recimo vuce svoje podatke iz US cenzusa? :) Dok god ti znas da oni u svakom trenutku mogu da ti banu na gajbu, popisu realno stanje i kazne te debelo ako si prelagao prijavljivaces im realno stanje.
A sto se tice cenzusa, nije vazno dal ce oni ili nece pregledati prijave za tacnost, sve je to stvar percepcije, vazno je samo da statisticki relevantan broj ljudi ne slaze a vecina ljudi ce jednostavno ucestvovati da bi izbegla bilo kakav rizik petljanja po sudovima. Vas nekoliko sto prelazete bicete statisticki outlieri.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 11:43 - pre 159 meseci
Citat:
mmix
Ja ne znam ni odakle ta prica za NEmacku, Nemacka ucestvuje u popisu 2011.


Tacno - 2011 je prvi posle dugo vremena. Elem, dosli mi na vrata prosle nedelje, od*ebao ih... rekli hvala, dovidjenja - bez ikakve diskusije.

Recimo da dobro poznajem psihologiju lokalaca ovde - sumnjam da ce imati visok % onih koji su odlucili da im poklone sve podatake.

Citat:
Sale_123
Zar nepostoji nekakva baza o drzavljanima (licne karte, prijava boravka, pasos) odakle bi drzava mogla da dobije potpune podatke bez da moraju raditi popis?


Postoji baza drzavljana, posto je licna karta obavezna.

Ali u toj bazi imas osnovne podatke (ime, prezime, datum rodjenja, pol, ...) - prilicno daleko od nivoa podataka koji se dobijaju sa popunjavanjem papira za cenzus. Cenzus ti daje daleko detaljnije podatke o strukturi stanovnistva koji su upotrebljivi za kojekakva planiranja. To sto su upotrebljivi, ne znaci nuzno da ima osnova prisiljavati gradjane da te podatke daju zdravo za gotovo.

Sto mmix rece, poreska ima sasvim drugu bazu koja se dobija tako sto je poslovanje svih firmi i samostalnih privrednika tesko regulisano i zahteva obavezno podnosenje papirologije poreskom. Za razliku od cenzusa, za odbijanje podnosenja tih podataka poreskom, slede ozbiljne sankcije (u DE nisu ni izbliza stroge kao u USA, ali su i dalje sasvim dovoljno stroge da se ne isplati preterano lagati osim ako ti novac nije daleko van zemlje i van EU)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 12:36 - pre 159 meseci
Citat:
Ako gradjani nisu obavezni da se izjasne o nacionalnosti i veroispovesti, a moraju o kvadraturi objekata koje poseduju, ti mi mirise samo na jedan primarni cilj ovog popisa-da drzava uzme jos para u narednom periodu. Sta mislite o popisu?

Nemam pojma kako to rade u Jevropi, Dimke reče da ih je bez problema otkačio - znači verovatno nema kazni, ali mi ovo deluje pre-te-ra-no.
Mislim, najsigurnije je izlagati ih malo, to ne mogu da provere tek tako (niti će da pokušavaju), nego da se konfrontiraš.
Stvarno, kako je krenulo, 'oće da nas čipuju još malo.

Pre sam par puta odgovarao čak i onim likovima što telefoniraju, sad mi to izgleda smešno: em gubljenje vremena, em daješ im da prave live AdSense.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 12:51 - pre 159 meseci
To uzimanje podataka o kvadraturi moze samo da sluzi za neke neformalne stvari tipa neke statisticke analize o uslovima stanovanja.

Nije gradjanin duzan da nekom droidu na popisu diktira tacnu kvadraturu njegovog stana - te stvari se rade prilikom izgradnje objekata. Ako drzava nema te podatke vec joj treba pomoc gradjana na ovaj nacin, onda nesto podebelo nije u redu.

Mislim i sama ideja "ako lazete..." - pa kako drzava zna da je neko lagao? Pa naravno, jedini nacin je da ima TACNU kvadraturu stana negde drugde.... besmisleno.

Fora sa tim cenzusima je jednostavna - tako drzava na relativno jednostavan nacin dolazi do podataka koji joj mogu biti korisni statisticki + u ovo moderno doba, takvi podaci kostaju i mogu i da se prodaju, je li...

Kako ti podaci i te kako imaju cenu, licno mi ne pada na pamet da bilo kojoj drzavi te podatke dajem za dzaba... Ni oni meni ne bi dali statisticke podatke za dzabe, ne znam zasto obrnuto ne bi trebalo da vazi.

Inace, nije Srbija uopste losa - uzmite UK u obzir... Znate ko radi infrastrukturu za popis? Izvesna firma pod imenom Lockeed Martin... sta reci... bice jos srecnih korisnika tih podataka na jednom drugom kontinentu ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 12:58 - pre 159 meseci
Manje vise o kvadratima, meni je tu najzanimljivije ovo o prihodima. Zasto bi neko na popisu stanovnistva tek tako otkrivao podatke o prihodima, kad i u firmama u ugovorima pise da se ne prica o prihodima.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 13:36 - pre 159 meseci
Prosao je popis i ovde u Bugarskoj. Ista skoro pitanja bila i ovde samo sto su popis radili i on-line pa sam lepo sve to popunio u poslao. Cista posao. Ne znam da li ce u Srbiji napraviti i on line sistem ali je isti mnogo vremena, para i zivaca ustedeo svima ovde...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 15:22 - pre 159 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Kako ti podaci i te kako imaju cenu, licno mi ne pada na pamet da bilo kojoj drzavi te podatke dajem za dzaba... Ni oni meni ne bi dali statisticke podatke za dzabe, ne znam zasto obrnuto ne bi trebalo da vazi.


Nisi u pravu, svi podaci i derivati tih podataka koje proizvede izvodjac cenzusa javnim parama su javno dobro dostupno svima. Ja sam za svoj rad koristio cenzus podatke za Srbiju i USA za 2001/2000, sve je jos uvek dostupno.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 15:55 - pre 159 meseci
Sve i da su podaci javno dobro, opet je licno moja stvar da li zelim da svoje podatke dajem za dzabe ili ne bilo komr. Da ne pricam o tracenju svojeg vremena na popunjavanju takvih formulara.

Zato sto je zdrava logika iza ovoga kaznjavanje za nepopunjavanje cenzusa jeste jalova rabota - eventualno kazne nekog ko je mozda vredjao prikupljace i sl... (u UK su zanji put valjda kaznili 2-3 osobe).

Ono, znam da ovo zvuci kao oni matori Mapetovci - ali razmisli, ono drzava trazi od miliona i miliona ljudi da trose svoje vreme i da joj poklone gomilu privatnih podataka... Ne vidim zasto bi automatski trebalo reci "da" tako necemu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 17:35 - pre 159 meseci
Ok, ne ulazim u taj deo oko motivacije i prirode pitanja, samo sam komentarisao deo oko formalno pravnog vlasnistva nad prikupljenim podacima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.239.*



+47 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 18:20 - pre 159 meseci
I ovde u Irskoj je popis. Ali je cudan, jer traze da tacno 10-og aprila uvece popunis podacima svih onih koji su prisutni (nebitno da li su u poseti ili zive tu).
Ako odbijes da ucestvujes ili slazes nesto do 25K eura je kazna. Traze podatke tipa: kakvo je grejanje, kako putujes na posao, kada obicno ides na posao, kakvo ti je zdravlje, koje jezike govoris, odakle si i tako to.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 21:37 - pre 159 meseci

A vi se lepo razidjite po kafanama i pabovima


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva03.04.2011. u 21:45 - pre 159 meseci
Za mene su ovo sokantne vesti, mislio sam da bar na zapadu nema popisa, jer imaju uredne baze podataka iz socijalnog,poreskog..itd., mislio sam da je ova 'privilegija'-popis rezervisana za zemlje 3. sveta ..
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva20.08.2011. u 13:38 - pre 154 meseci
Citat:
I ovde u Irskoj je popis. Ali je cudan, jer traze da tacno 10-og aprila uvece popunis podacima svih onih koji su prisutni (nebitno da li su u poseti ili zive tu).
Ako odbijes da ucestvujes ili slazes nesto do 25K eura je kazna. Traze podatke tipa: kakvo je grejanje, kako putujes na posao, kada obicno ides na posao, kakvo ti je zdravlje, koje jezike govoris, odakle si i tako to.



U kakvom vremenu zivimo, nadam se da ce ih neko nabosti , te smrde sto se javaljaju za posao.
Poturica gori od Turcina.
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva20.08.2011. u 15:03 - pre 154 meseci
Doslo vreme da se svinjac popishe... da se vidi sta je za klanje, sta za okot, a sta treba da se proda... dal' je stoka uhranjena, koliko u kom delu stale, tj. kome treba smanjiti kolicinu zobi, a povecati explataciju...

I tako... to je ustvari sve za nashu dobrobit, a inace te privatne informacije se ni slucajno nece zolupotrebiti. To je nemoguce u pravnoj drzavi kakva je Srbija.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva20.08.2011. u 16:52 - pre 154 meseci
Citat:
Popis, koji je prvobitno zakazan za april, pa zbog nedostatka finansijskih sredstava odložen za oktobar, po stanovniku će koštati 350 dinara, a pokazaće i koliko ima građana Srbije, da li su i koje fakultete završili...
Ovo je sustina - za "njih", da sve bude skoro istovremeno, za nas - posto nismo imali para, oni ce nam dati, ali smo zato morali to da odradimo "malo kasnije".

Fora bi bila da se popis vrsi anonimno - napises sve podatke, drzava ima podatke koji je zanimaju, ali se ne zna da li je to Pera Peric ili Toma Tomic. Naravno, drzava nece tako i onda rade kako rade i zato im ljudi pisu i istinu i "svasta".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva20.08.2011. u 17:18 - pre 154 meseci
Forma, i nacin popunjavanja, svih ovih obrzaca je napravljena tako da bude lako uradjen OCR ... tj. da sve bude prebaceno u kompjutersku bazu (sve su kucice, prvo pitanje je da li se koristi cirilica ili latinica). E sad, kad to bude u bazi, bice lako bilo kom organu da proveri (preko neta) sta je neko napisao o sebi... tj. to u opste ne mora da bude u nekoj zajednickog bazi, vec moze da bude u bazi popisa, koju ce bilo koji organ (ili pojedinac) koji ima autorizaciju moci da procita prema JMBG-u onoga za kog se interesuje... tako da anonimnost upravo nije poenta ovog popisa.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-126.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva20.08.2011. u 20:14 - pre 154 meseci
Citat:
tdjokic:Fora bi bila da se popis vrsi anonimno - napises sve podatke, drzava ima podatke koji je zanimaju, ali se ne zna da li je to Pera Peric ili Toma Tomic. Naravno, drzava nece tako i onda rade kako rade i zato im ljudi pisu i istinu i "svasta".

mislis kao na glasanju, svako dobije jedan papiric, ode "izmedju kutija" i popuni x na mesta na kojima smatra da je potrebno?
to bi mozda i bilo ok, kad ne bi bi bila ovako debilna pitanja, pa da ti treba "pomoc publike" sta znaci
a pored toga, bitnije, time bi mozda dobio samo broj ljudi, ne bi dobio nikakve informacije o domacinstvima, plus, kako ce da se nepismeni (a to ukljucuje i punoletne i decu koja jos ne znaju pisati,a mozda ni pricati jos) da popune to? ili ce staratelji da lupetaju i za njih? :P

popis nije nista novo, ni nista posebno za "ova podrucja", samo sto postoji bojaznost od moguce zloupotrebe podataka od raznorazni sm..dovi :p

al nemajte brige, nezaposleni ne mozete biti :P
i bitno je da li ste u zadnjih nedelju dana radili i zasto niste :P
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sinhroni popis Serbolikog stanovnistva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13991 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.