Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?

[es] :: Enterprise Networking :: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?
(Zaključana tema (lock), by optix)

[ Pregleda: 4849 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikiJM

Član broj: 534
Poruke: 18
195.103.31.*

ICQ: 8552677
Sajt: nema to


Profil

icon Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?03.12.2001. u 15:10 - pre 272 meseci
ponegde na teritoriji US, a u EU samo, Milano, Rim, Genova trenutno, inace radi se o fiber-optici 10 mbps na kucu po ceni nizoj od adsl-a. Sto sam inace i uveo i radi perfektno.
?????????????
Cogito ergo sum :) ?!?
 
0

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
194.144.223.*

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom 03.12.2001. u 15:31 - pre 272 meseci
Khm, ovo odavno postoji na Islandu:

http://www.linanet.is/clang.asp?langID=_eng_

Pored optike, nudi se i MicroWave, Internet preko el. mreze, itd.

Inace, sa optikom, uz Internet dobijate i kablovsku televiziju i telefonski
prikljucak. U pripremi je i VOD (video-on-demand) usluga za korisnike opticke veze.

Jedini problem koji ja tu trenutno vidim je cena i naravno QoS - u prevodu
ne znam kako ce da garantuju 10Mb/s korisnicima prema Internetu (za Islandski deo Interneta je sasvim u redu, ali za veze van nesto nisam
siguran).

Poz, alex.

Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
0

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom 03.12.2001. u 20:29 - pre 272 meseci
Citat:
alex:


Pored optike, nudi se i MicroWave, Internet preko el. mreze, itd.



wow...

...perverzija

nije to zanimljivo, lepse je kad ga palis na kurblu i mazut :P
p.s. moze neko da da bilo kakav info o ceni, cisto da vidim o kojim ciframa je rec??

Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom 04.12.2001. u 04:28 - pre 272 meseci
Citat:
alex:
Jedini problem koji ja tu trenutno vidim je cena i naravno QoS - u prevodu
ne znam kako ce da garantuju 10Mb/s korisnicima prema Internetu (za Islandski deo Interneta je sasvim u redu, ali za veze van nesto nisam
siguran).


PA NEMA VEZE :)
On njemu omoguva da unutar islanda ide 10Mb/s :) ... ili ti 1MB/s :) .. shto je kewl ... elem ... nikad ti podaci sa recimo www.yahoo.com ili ES-a nece dolazti tom brzimom ... zbog toga shto tvom provajderu nije toliko brza veza ka njima :) ... elem ... fora je da se bude .. content provider :) ... jerbo imash neki sadrzaj u lokalu ... usput ... prave se proxy serveri ... tachnije farme istih ... ono .. par destina TB-tova :) ... :) ...
jer nemozesh inache da napunish tu brzinu :) ...

kad bi ovde kod nas provajderi imali tu brzinu ... choveche ... znash li koliko drugachije izgledala topgrafija YUiNet-a :) ...
mnogo ali mnogo drugachije ;) ...
 
0

NikiJM

Član broj: 534
Poruke: 18
195.103.31.*

ICQ: 8552677
Sajt: nema to


Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?04.12.2001. u 13:33 - pre 272 meseci
ja ne vidim problem cene s'obzirom da je ponuda sledeca:
pored tih 10mbps, sto je tacnije link na provider 10mbps, ide stream TV sa sve dekoderom, tri linije - tipicna ponuda dva -fon jedna- fax, ona bezicna tastatura za sibanje po netu preko tv-a, prva tri meseca besplatno, svaki sledeci mesec 127000 lira sto je priblizno 128 dem mesecno.
Cogito ergo sum :) ?!?
 
0

NikiJM

Član broj: 534
Poruke: 18
195.103.31.*

ICQ: 8552677
Sajt: nema to


Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?04.12.2001. u 13:40 - pre 272 meseci
sto je poprilicno niska cena za ove prostore
Cogito ergo sum :) ?!?
 
0

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?04.12.2001. u 18:48 - pre 272 meseci
Citat:
NikiJM:
sto je poprilicno niska cena za ove prostore


pa i nije neka cifra ... ako dobijesh QoS :) .. onda je to kewl ....
:) ... elem ... ovde bi i 64K bilo kewl... da neprichamo o 128K :) ..
ono :))) ...
nego ... nisam kuci duuugooo imao instaliran dialup ... i ajde reko da podesim ... :) ...
ja ne znam shta ljudi kukaju ... :) ... 56modem ext, nakachen na 42667 ... mislim ..b92 slusham, skidam fajlove (speed limit 1.5k), mail, ES ...
shta se bre bune ljudi ... :)))) ... i to nam je mnogo ... kakvu vlast imamo :)))... umesto da imamo serbia backbone od 1GB Beograd <-> Novi Sad <-> Subotica , Beograd <-> Nish, itd... :) .. strashno !
 
0

delca
CY

Član broj: 44702
Poruke: 3
*.delsystems.net.



Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?28.01.2008. u 17:25 - pre 197 meseci
Neznam tacno za projekat "FastWeb" ali pominjanje datih lokacija u Italiji asocira na firmu FastWeb koja je poznata telekomunikaciona kompanija

vise podataka o njoj mozes naci na http://www.fastweb.it/

Oni su poceli kao MAN na teritoriji Milana sa principom gde god zgodnu banderu nadjes ti switch posadi :-)

Ali to im je bio generalni pocetak kao ether MAN pod kojim su uveli svoj IPTV u saradnji sa tada manje poznatom svedskom firmom Kreatel koja je za njih pravila STB, koliko se secam
doticnu firmu je skoro kupila Motorola.

Sa napretkom mreze presli su na fiber i samim tim pojacali svoju uslugu na krajnje korisnike kao i prosirenje na vise gradova u Italiji.
U ono vreme (kada su poceli) bili su izuzetno povoljni za "lokalne" tel pozive u okviru njihove mreze sto ih je proguralo da budu sada jedan od vecih telekomunikacionh operatera.

Zadnje sto znam da su "stari" princip FTTH mreze poceli da menjaju u GPON i da idu na smanjenje aktivne opreme i na potpun prelazak na ONT/OLT kao i da se ce preuzeti Amino STB i da je bilo nekih testova ali dokle je to stiglo
nisam siguran posto nemam tamo vise nikakvih kontakata.

Sada kao i svaka velika zver valjalju sve usluge od igle do lokomotive, mreza im je brza i dobro napravljena i mozda ce jednog dana posetiti i nase malo selo :-)

Sto se cena i brzina tice ... sta reci i jesu povoljni i nisu sve je to stvar standarda nekome skupo nekome i nije

mene da pitate ja bih da mi daju gigabit dzabe ali sto bi reko "poslanik sojic" nece slonce u lonce :-)

nadam se da ti je ovaj info nesto znacio
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
92.80.34.*



+101 Profil

icon Re: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?28.01.2008. u 17:50 - pre 197 meseci
Obratite paznju na datume...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

[es] :: Enterprise Networking :: Neko upoznat sa projektom "FastWeb" ?
(Zaključana tema (lock), by optix)

[ Pregleda: 4849 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.