Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik

elitemadzone.org :: MadZone :: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6981 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik15.04.2011. u 18:24 - pre 157 meseci
Citat:
Nedeljko: Kažu mi da su gledali tu emisuju slagalice i da je pitanje bilo koliki je zbir kvadrata sinusa i kosinusa.


Da, baš tako je bilo. Ali čoveku valjda nekako lakne kad u ova teška vremena može negde da opljune, pa makar i neosnovano. Verujem da se isto tako oseća svaki polupismen koji sebi da za pravo da optuži nekoga da mu kvari i sakati svetinju od jezika.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik15.04.2011. u 18:58 - pre 157 meseci
Citat:
pisac: To kako se ti snalaziš na zemlji nema veze sa time da li ti jesi dobar pilot ili ne, pa prema tome ne menja ni za milimetar tvoje sposobnosti da budeš natprosečan (prepametan) pilot.

A inteligencija nije tako prosta tema koju možeš da razumeš na osnovu "sećanja sa faksa". Ja znam ljude koji deluju jako inteligentno zato što odlično komuniciraju sa ljudima i snalaze se u društvu kao riba u vodi, ali kad im (indirektno) postaviš relativno jednostavan logički problem koji (u tom trenutku) ne mogu zaobići/rešiti socijalnim sposobnostima shvatiš da su u suštini tupavi i nesposobni da uspešno funkcionišu samostalno (tj. van tog društva).


^^
Upravo.
Mozes ti imati odlicne logicke operacije, a da si opste informisan kao covek koji je proveo ceo zivot u ormaru.

Secanje sa faksa je za razmenu na forumu.
Nisam bas toliki nerd da pravim tepihe od postova sa vestinama prikazivanja znanja sa faksa, ipak ;)
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik15.04.2011. u 21:21 - pre 157 meseci
Citat:
pisac: Ja ne znam šta je duplo golo. Doduše, sada kad si pomenuo domine (i time dao odgovor), postalo mi je jasno, ali da ih nisi pomenuo ne bih ni znao. A jesam igrao domine par puta, pre par decenija.

A koji su odgovori bili ponuđeni?


Zaista ne mogu da se setim, ipak je to 2002. godina.

Sve je jasno ovo oko inteligencije i informisanosti, samo i dalje mislim da ne moraš da se snalaziš "kao riba u vodi" da bi se setio da zatražiš pomoć publike za jedno, u suštini, trik pitanje. Naročito ne sa IQ 155, na prvom pitanju. Ili je upravo to bio ograničavajući ( blamirajući) faktor.

Ja sam, u stvari, želeo da skrenem pažnju na poražavajući nivo neznanja, kako takmičara, tako i organizatora raznoraznih kvizova, koje inače i ne gledam, osim u prolazu.
U " Slagalicu", dvadesetominutnom veselju za celu familiju, već dvadeset godina, dolaze sa "koca i konopca", pa me ništa i ne čudi od nabrojanog iz naslova teme: vredjanje i sakaćenje srpskog jezika. Šabani učestvuju- šabani gledaju, a Milka Canić mudro ćuti i aminuje novokomponovane reči, tipa NEPRESLUŠNO.

"Milioner" je ipak, kao, ozbiljniji kviz sa velikim budžetom i nagradama, ne ono- " knjiga i figura skočka".
Bez komentara o znanju, informisanosti, inteligenciji ili čemu već takmičara, nadam se da se sećate čuvenog blama:

[url=mailto:http://blog.b92.net/arhiva/node/5477.html]null[/url]








[Ovu poruku je menjao gavrantije dana 15.04.2011. u 22:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik15.04.2011. u 21:29 - pre 157 meseci
Znanje-Neznanje,igra reči i pojmova kao i ovo.
Koliko je 1 + 1 =_ da bi se ostvario profit.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik15.04.2011. u 21:54 - pre 157 meseci
Citat:
gavrantije: Sve je jasno ovo oko inteligencije i informisanosti, samo i dalje mislim da ne moraš da se snalaziš "kao riba u vodi" da bi se setio da zatražiš pomoć publike za jedno, u suštini, trik pitanje. Naročito ne sa IQ 155, na prvom pitanju. Ili je upravo to bio ograničavajući ( blamirajući) faktor.


Neko može biti inteligentan, a da nema samopouzdanje koje će mu pomoći da tu svoju inteligenciju i pokaže, ili da (u ovom slučaju) ima tremu koja ga blokira da razmišlja "punim kapacitetom" .

Sem toga, postoji više tipova inteligencije iz raznih oblasti, tako da neko ko je logički inteligentan ne mora da bude rečit ili da se snalazi u društvu, i obrnuto. Mensa koliko ja znam meri samo logičku inteligenciju, ali ne i verbalnu, emocionalnu, itd... pa ako je dotična imala 155 iz logičke inteligencije, to joj neće mnogo pomoći u kvizu znanja naročito ako je imala tremu.

Ali zato takvu osobu stavite na radno mesto koje zahteva rešavanje logičkih problema, a ne zahteva neposredne kontakte sa (nepoznatim a brojnim) ljudima, pa ćete dobiti fenomenalne rezultate gde ćete jasno videti tu IQ155 inteligenciju.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 16.04.2011. u 11:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: RTShabani vredjaju i sakate nas, srpski jezik

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6981 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.