Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Direktor Metals banke sam sebi odobrio 16 milona evra

elitemadzone.org :: MadZone :: Direktor Metals banke sam sebi odobrio 16 milona evra

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AMD guy
Miroslav
.NET developer

AMD guy
Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Direktor Metals banke sam sebi odobrio 16 milona evra13.04.2011. u 01:38 - pre 158 meseci
NOVI SAD - Ananije Pavićević (63), bivši direktor novosadske Metals banke, dvojica njegovih sinova i šestoro saradnika uhapšeni su juče zbog sumnje da su nezakonitom dodelom kredita firmama koje su pod njihovom kontrolom pribavili 16 miliona evra.
Metals banka je u većinskom vlasništvu Pokrajinske vlade kao Razvojna banka

Akcija hapšenja, koju je izvela Uprava kriminalističke policije izvedena je u Novom Sadu, a policija je pored Pavićevića uhapsila njegove sinove Aleksandra (41) i Dejana (32), kao i saradnike koji su bili u Upravnom i Izvršnom odboru


banke, ili vlasnici firmi kojima su dodeljivani krediti: Nadu Milankov (57), Anku Lončar (57) i njenog sina Predraga Lončara (35), Milana Tepića (64), Dušana Martinovića (62) i Stanka Todorovića (61). - Pavićević se sumnjiči da je tokom 2007. i 2008. organizovao grupu saradnika koje je postavio u upravljačku strukturu banke, ali i kao vlasnike nekoliko privatizovanih i novoformiranih preduzeća, koja su u nezakonitim poslovima delovali kao povezane firme.



Dodeljivanjem kratkoročnih dinarskih i deviznih kredita ovim firmama, mimo zakonskih propisa, Metals banka je oštećena za 16 miliona evra, kolika je korist koju su stekli osumnjičeni - kaže za „Blic” izvor blizak istrazi.

Izvor: Blic

Samo napred
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Direktor Metals banke sam sebi odobrio 16 milona evra13.04.2011. u 01:48 - pre 158 meseci
Pa nista, sad lepo nek' uplati "drzavi" od tih para 2 miliona... i prizna krivicu, a oni ce mu staviti narukvicu (kao nagradu za uspesan biznis, koju nosi samo SrBski krem), i pustiti ga da se u svojoj vili odmori jedno godinu dana, od pretrpljenog shoka i gubitka te dve milke... tj. dok se ne zaboravi. Posle ga naravno niko nece pitati sta je bilo sa "ostatkom"... tj. bice cist ko suza.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Direktor Metals banke sam sebi odobrio 16 milona evra

[ Pregleda: 2103 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.