Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce

elitemadzone.org :: MadZone :: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51201 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:06 - pre 157 meseci
Lepo je neko rekao - ko Srbi, samo što imaju more.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:25 - pre 157 meseci
Ajde da pogledamo stvar onakva kakva je, znaci racionalno, a ne kako bi mi hteli da bude.

Prvo Grcima ovo nije prvi put da su se zaduzili i da ce doci neko drugi da im vrati dugove. Jednostavno ljudi imaju tradiciju u tome, znaju kako se to radi i radovno ga praktikuju. Gledano sa tacke gledista naroda, obicnog coveka, sasvim je legitimno da se buni i strajkuje, jer realno gube nesto sto je imao. Neko pokusava da mu oduzme nesto i po meni je legitimno da se buni.
Gledano sa pozicije vlasti, takodje im odgovaraju protesti. Tako dobijaju na tezini da im ostatak Evrope plati dugove jer pobuna moze eskalirati i bice problema i za Nemce i za ostli sljam. Grci su dobri trgovci, videli si kako funkcionise Evropa i samo je malo n*aguzili, po meni sasvim legitimno. Ta ista Evropa stalno se busa u grudi svojim strucnjacima za sve i svasta, sad im se odjednom desilo da su ih Grci prevodili zedne preko vode nekoliko godina za redom. KAKO?
Pa prosto,
1. strucnjaci nisu strucnjaci vec naduvani k*urtoni;
2. grci su bolji majstori;
3. evropski strucnjaci i politicari su uzeli deo od Grka da zajedno odrade posao.

Koju god opciju da odaberete Grci su u pravu. Kao na Pokeru, ko je vestiji uz malo srece pokupi novac. Cak bih dodao da su grcki politicari posteniji prema svom narodu od nasih politicara. Grci su dobijali ekstra plate i druge benificije, kod nas je situacija tragicnija. Nasi se zaduzuju, pare uzimaju samo za sebe, narodu slabo nesto da podele, a sanse da pronadju nekoga ko ce vratiti pare umesto nas su nikakve.

Gledao sam jednu reportazu na HRT (Reporteri) bilo je reci o Nemackim donacijama Afganistani. 30% donacija ostane u nemackoj raznim mesetarima pre nego sto podje za Afganistan, ostalo nestane uz put, u Afganistan dodje manje od 10%, onda se tu izgubi jos jedan deo u njihovoj vlasti i administraciji i do krajnih korisnika dodje manje od 2%. To cisto u kontekst Nemaca, inace meni prva asocijacija na Nemce je Hitler, i ruski front, kad se onako promrzli vracaju sa Istocnog fronta.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:36 - pre 157 meseci
^^
Ako na strucnjake mislis one koji bi kontrolisali javnu potrosnju i budzet, onda oficijelno do sad nije postojala pravna mogucnost za to.
Ali i to ce se promeniti, ako vec i nije -prakticno- kroz ovaj paket odplate duga.

Ocene da ce se ovo desiti je bilo, jos pre par godina, ali spoljna kontrola budzeta clanica EU je bila "napad na suverenitet" i "mesanje u unutrasnje stvari clanica" i ostalo trucanje.

Inace, kad ne kontrolise EU (da l' Bugarsku, da l' Rumuniju ili Grcku), onda je cesta primedba - kako to da nisu znali kad se nesto za'ere.
Kad zeli da kontrolise, onda je to mesanje u suverenitet.
Tako da kontam da se vise nece niko cimati oko ovoga i da ce centralna kontrola budzeta clanica biti pitanje vremena.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:47 - pre 157 meseci
Nemackoj je najvise stalo da opstane euro i Evropska unija. Najvecu stetu ce pretrpeti Nemacka ako se clanice zajednice ponovo vrate na svoje nacionalne valute. Tako da je po meni normalno da sad plati Grcima dugove. Ako ti je stalo da ti sistem opstane, a ti guraj pare. Hoces Evropu, hoces da se kurcis, jednostavno plati. Grci su nasli semu, verovatno su malo para podelili i administraciji u Briselu ili gde vec i to je to. ne vidim nista lose u tome, pa ti isti Nemci, Francuzi ili ko vec kad god napece nekoga spustenih gaca odmah ga zaskoci. Sad je film drugaciji, neko ce Nemcima da izvadi mast. Nista ti nemoj da se sekiras, ti si u Nemackoj a jos Srbin. Tebi bi trebalo da bude cast sto pomazes bracu Grke.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:49 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Ajde da pogledamo stvar onakva kakva je, znaci racionalno, a ne kako bi mi hteli da bude.

Prvo Grcima ovo nije prvi put da su se zaduzili i da ce doci neko drugi da im vrati dugove. Jednostavno ljudi imaju tradiciju u tome, znaju kako se to radi i radovno ga praktikuju. Gledano sa tacke gledista naroda, obicnog coveka, sasvim je legitimno da se buni i strajkuje, jer realno gube nesto sto je imao. Neko pokusava da mu oduzme nesto i po meni je legitimno da se buni.
Gledano sa pozicije vlasti, takodje im odgovaraju protesti. Tako dobijaju na tezini da im ostatak Evrope plati dugove jer pobuna moze eskalirati i bice problema i za Nemce i za ostli sljam. Grci su dobri trgovci, videli si kako funkcionise Evropa i samo je malo n*aguzili, po meni sasvim legitimno. Ta ista Evropa stalno se busa u grudi svojim strucnjacima za sve i svasta, sad im se odjednom desilo da su ih Grci prevodili zedne preko vode nekoliko godina za redom. KAKO?
Pa prosto,
1. strucnjaci nisu strucnjaci vec naduvani k*urtoni;
2. grci su bolji majstori;
3. evropski strucnjaci i politicari su uzeli deo od Grka da zajedno odrade posao.

Koju god opciju da odaberete Grci su u pravu. Kao na Pokeru, ko je vestiji uz malo srece pokupi novac. Cak bih dodao da su grcki politicari posteniji prema svom narodu od nasih politicara. Grci su dobijali ekstra plate i druge benificije, kod nas je situacija tragicnija. Nasi se zaduzuju, pare uzimaju samo za sebe, narodu slabo nesto da podele, a sanse da pronadju nekoga ko ce vratiti pare umesto nas su nikakve.

Gledao sam jednu reportazu na HRT (Reporteri) bilo je reci o Nemackim donacijama Afganistani. 30% donacija ostane u nemackoj raznim mesetarima pre nego sto podje za Afganistan, ostalo nestane uz put, u Afganistan dodje manje od 10%, onda se tu izgubi jos jedan deo u njihovoj vlasti i administraciji i do krajnih korisnika dodje manje od 2%. To cisto u kontekst Nemaca, inace meni prva asocijacija na Nemce je Hitler, i ruski front, kad se onako promrzli vracaju sa Istocnog fronta.


Pa pazi, ako stvar postaviš tako pilićarsko-šibicarsko-prevarantsko-vaćaroški, kao što si ti uradio - onda da, u pravu su što se bune.

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:53 - pre 157 meseci
Citat:
Tyler Durden: Pa pazi, ako stvar postaviš tako pilićarsko-šibicarsko-prevarantsko-vaćaroški, kao što si ti uradio - onda da, u pravu su što se bune.


Pa postavi ga ti drugacije pa mi objasni zasto nisu u pravu sto se bune. Samo nemoj da pocnes sa nekim utopisticko- futuristickim idejama o idealnom svetu, kakvog nigde nema.
Da dopunim, ako Nemci i ostali evropljani idu kod Gadafija da mu izmu naftu i otmu zemlju, zasto Grci ne bi njima da uzmu malo eura??
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 13:58 - pre 157 meseci
Ima smisla naravno - sto ne bi trazili kada im se moze.

Zato ce lepo da dobiju fine kamatne stope za lovu koju zajme, vece nego za nekog vise-zaduzenog pojedinca u razvijenim zemljama.

Pa ako i dalje nastave, ima da im vise generacija u buducnosti otplacuje genijalnost.

Sto da ne... sve se moze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:03 - pre 157 meseci
Ajde da se ja i ti Dimkovicu kladimo da od te tvoje teorija nema nista. To jednostavno ne ida tako. Ne zanm da li si upucen, Grci su iznajmili (dali pod koncesiju) Kinezima pristaniste u Atini i pregovara se za pristaniste u Solunu. Kad pokupe pare od evropljana doci ce plus i od Kineza. Jednostavno ljudi su kao nasi Cigani, imaju jaku socijalnu intelegenciju i snalaze se u zivotu. Grcka je loso mesto za posao, ali su Grci vesti lopovi.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:04 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Pa postavi ga ti drugacije pa mi objasni zasto nisu u pravu sto se bune. Samo nemoj da pocnes sa nekim utopisticko- futuristickim idejama o idealnom svetu, kakvog nigde nema.
Da dopunim, ako Nemci i ostali evropljani idu kod Gadafija da mu izmu naftu i otmu zemlju, zasto Grci ne bi njima da uzmu malo eura??


Ma nema sta da postavljam, evo vidi se iz prilozene situacije sta im je donio taj sistem i nacin razmisljanja. I bice samo jos gore, ako se ostvare predvidjanja.

Ono sa cime se eventualo mogu sloziti jeste da su jos i dobro prosli, s obzirom sta su i kako radili. Pa ako neko vidi rezon u takvom ponasanju - pravicu s**nj*, a kazna mozda i ne bude adekvatna pa sam na taj nacin u plusu - to je ok za mene. Al nemojte samo mnogo da arlaucete "nepravda" i "vratite nam nasu 18. platu" kad mlatnete qr*** o ledinu.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:05 - pre 157 meseci
Nisam siguran da su veci lopovi od bankara sa kojima trenutno posluju ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:09 - pre 157 meseci
Citat:
Ne zanm da li si upucen, Grci su iznajmili (dali pod koncesiju) Kinezima pristaniste u Atini i pregovara se za pristaniste u Solunu. Kad pokupe pare od evropljana doci ce plus i od Kineza. Jednostavno ljudi su kao nasi Cigani, imaju jaku socijalnu intelegenciju i snalaze se u zivotu. Grcka je loso mesto za posao, ali su Grci vesti lopovi.

Yep, plus planiraju da prodaju jednu eskadrilu full f-16-tica, ko da vise (rusi)..

Razumem ljude koji placaju porez u Nemackoj, ali ne mogu da razumem nase, posto je prosecna penzija kod nas 150 a u Grckoj 1500 evra..
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:11 - pre 157 meseci
Citat:
Tyler Durden: Pa pazi, ako stvar postaviš tako pilićarsko-šibicarsko-prevarantsko-vaćaroški, kao što si ti uradio - onda da, u pravu su što se bune.
A ko danas jos postavlja stvari realno? Irak - napadnut zbog WMD, nije nadjen, Osama nikad nije sebi pripisivao zasluge za 9/11, koknut u ime osvete za to, Libija - "zastita civila" i vec mesecima ih "stite" obe strane, stim sto je Gadafi poceo da ih "stiti" kad se sacica provokatora pobunila i napala mu kasarne i pocela da otima oruzje i tako redom. I u svom tim slucajevima se radi o mnogo vecim ulozima nego u slucaju Grcke, Spanije i Portugalije. Mnogo vise ljudskih zrtava, daleko vise, mnogo veca razaranja i steta.

I kao sto je vec spomenuto - hajde, neka se EU rasturi, onda ce opet nemacka roba da postane astoronomski skupa, bice carina i poreza na nju i sta ce ona da radi Nemacka, da izvozi skupu robu sirom sveta gde je ceka Kina? Moja radionica puna kineskog rucnog alata o kome nisam smeo ni da razmisljam dok se kod nas prodavao pretezno nemacki a i od ostalih par proizvodjaca je bio isto tako skup.

Nemci su nekad proizvodili djubre. Ne secam se tacno kad je nastupio preokret i kad je Made in Germany postao pojam kvaliteta, ali jeste. I sada je Nemacka puna pridoslica sa svih strana, jer se tamo za isti rad zivi daleko bolje, a to bolje neko mora da plati i placa vec jedan vek, ovako od oka. Sva nemacka roba je pojam kvaliteta i visoke cene i tu je sad pitanje sta je starije - kokoska ili jaje, da li su oni prvo izginuli od rada dok nisu dosli do tog nivoa da deru ostale cenom svoga rada ili im je neko (Hitler?) prvo obezbedio pristojan zivot pa su poceli mnogo bolje da rade? Priznajem, ne znam. Ali znam da je zgradica nemacke ambulante (ulica Neznanog junaka br.17 priblizno) iz II. svetskog rata, napravljena na brzinu i ekstremno jednostavno, i decenijama posle rata bila u odlicnom stanju, sto se za mnoge okolne vile na Dedinju nije moglo reci. Sad su tu ambulantu nesto preradili, nemam pojma, neki poslovni prostori itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:12 - pre 157 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ma nema sta da postavljam, evo vidi se iz prilozene situacije sta im je donio taj sistem i nacin razmisljanja. I bice samo jos gore, ako se ostvare predvidjanja.

Ono sa cime se eventualo mogu sloziti jeste da su jos i dobro prosli, s obzirom sta su i kako radili. Pa ako neko vidi rezon u takvom ponasanju - pravicu s**nj*, a kazna mozda i ne bude adekvatna pa sam na taj nacin u plusu - to je ok za mene. Al nemojte samo mnogo da arlaucete "nepravda" i "vratite nam nasu 18. platu" kad mlatnete qr*** o ledinu.


Pa ako za neciju kazesda je ovakva ili onakva, trebao bi imati svoju koju ce izneti javno i dati je na sud javnosti. Ovako ispada da ti nemas svoje vidjenje stvari i kako bi nesto trebalo da bude, ali znas kako je necija druga teorija losa. To mi malo dodje kao k*rton-politika, obicna suplja prica nekog ko nezna ni sam sta da misli, ali zna da ovi drugi ne misle dobro.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:20 - pre 157 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nisam siguran da su veci lopovi od bankara sa kojima trenutno posluju ;-)


Preslikace se Americki scenario, napravice se moderna nacionalizacija privatne imovine. Drzavnim parama(nazalost i tvojima) otkupice se kapital banaka koje prodju loso u poslovima sa Grcima. Stetu ce pokriti nemacki poreski obveznici, bankama dobro, Grcima dobro.
Mene nece da kaci takvo nesto. Ja radim za naj veceg i najmocnijeg klienta US DoD (to kad se ne kockam), pare dolaze od Americkih poreskih obveznika i boli me k*ita. Sirim demokratiju sirom sveta, ha, ha ha.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:27 - pre 157 meseci
Citat:
konislav:
Nista ti nemoj da se sekiras, ti si u Nemackoj a jos Srbin. Tebi bi trebalo da bude cast sto pomazes bracu Grke.


:D
Cast je izuzetna :D

Ne brinem se, naprotiv - Nemackoj je godio slab euro za izvoz, nakupovala braca Kinezi ;)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:46 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Preslikace se Americki scenario, napravice se moderna nacionalizacija privatne imovine. Drzavnim parama(nazalost i tvojima) otkupice se kapital banaka koje prodju loso u poslovima sa Grcima. Stetu ce pokriti nemacki poreski obveznici, bankama dobro, Grcima dobro.

Ti stvarno mislis da su Grci neki jako bitan faktor u celoj prici i da ce kao i Srbi da nadmudre ceo svet tj. da ispadnu najpametniji:

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:50 - pre 157 meseci
^HAHAHAHAAHAHA, kakav si ti car :)



 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 14:56 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: Grcka je loso mesto za posao, ali su Grci vesti lopovi.

Jeste, slazem se. Ali to sto su vesti lopovi samo znaci da i jesu lopovi. Sto je i poenta :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 15:08 - pre 157 meseci
^ ma to "lopovi" je vrlo amorfan pojam, kad ti je moral fleksibilan a spin force jak u tebi. kao kod druga konislava :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.45.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce20.05.2011. u 16:00 - pre 157 meseci
Citat:
deerbeer: Ti stvarno mislis da su Grci neki jako bitan faktor u celoj prici i da ce kao i Srbi da nadmudre ceo svet tj. da ispadnu najpametniji:


Ne znam odakle ti ideja da se Grci i Srbi uporedjuju. Grci su vesti lopovi, Srbi bi to da budu, ali ne umeju. Pogledaj malo Grcku istoriju i uporedi je sa Srpskom pa ces videti ko je kako prosao. Ko je bitan, a ko nebitan faktor. Kome su drugi placali dugove i gradili zemlju, a koga su j*ebavali.
Ta prica o vecitom prijateljstvu je jos jedna od supljih Srbijanskih prica, mitovi i legende o necem sto bi mi hteli da bude, ali nikako da se desi.
Ko je Grcku izgradio posle I-og Svetskog rata, ko je ratovao za Grcku u II-om Svetskom ratu, ko je izgradio posle, platili im dugove. Do pre deset-petnajest godina dobijali su enormne iznose para za poljoprivredu. Njima je pozicija jako dobra i to znaju da prodaju.
Tako da uporedjivanje Srba i Grka nije adekvatna po pitanju snalazenja i lopovluka.

Citat:
@Shadowed
Jeste, slazem se. Ali to sto su vesti lopovi samo znaci da i jesu lopovi. Sto je i poenta :)


Ja nigde ne negiram da su lopovi, probao sam ja tamo da se preselim da zivim. Nije mi uspelo, lepo je za zivot ako nista ne kupujes i nista ne radis tamo.
Nije poenta da li su oni lopovi, vec je poenta da li ljudi koji strajkuju imaju ili nemaju razloga za to. Da li su njihove demonstracije opravdane?

Evo da ja pitam vas koji ste setali po Beogradu, palili Skupstinu i slicno da bi doveli danasnje politicare na vlast, da li ste vi krivi zbog njihovog zaduzivanja, zbog rasprodaje svega i svacega. Situacija u Srbiji je sad gora nego za vreme Milosevica. Situacija u agraru je gora, sve dazbine su povecane. Jeste li vi koji ste mitingovali i rusili onu vlast krivi zbog toga. Ako niste, ajde objasnite kako sad to? Pa vi ste trebali znati sta ce se desiti, isto onako kako ocekujete od Grka da su trebali znati ste ce se desiti i da su trebali odbijati plate koje su im davane.

Citat:
@Tyler Durden
^ ma to "lopovi" je vrlo amorfan pojam, kad ti je moral fleksibilan a spin force jak u tebi. kao kod druga konislava :)

Ti komotno mozes da prdis koliko te volja. Nemas svoje misljenje ali znas kako necije nevalja. Obicna demagogija.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51201 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.