Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?

[ Pregleda: 5920 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?27.05.2011. u 07:37 - pre 156 meseci
Pitanje: majstor mi je skinuo klimu (rade mi fasadu na zgradi) tako da nije ispustio plin uec ga je kompresor usisao i sad je kao kad se tek kupi.
Koji je sad postupak pri spajanju (mozda ne nadjem ovog koji mi je skinuo pa ce neki drugi majstor morati to da obavi ili cu sam) kako se otvaraju ventili kojim redosledom, da isteram vazduh iz cevi da ne ostane unutra. Hvala!
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?27.05.2011. u 23:37 - pre 156 meseci
Posto 100% nemas vakum pumpu:
Pozoves majstora da proveri pertle, poveze cevi i strujni kabli,
IZVAKUMIRA sistem, pusti gas, pusti uredjaj u rad i proveri stanje gasa tj isparenje.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?28.05.2011. u 16:59 - pre 156 meseci
Znam da bi tako trebalo da se radi, ali za 4 klime koje sam kupio instalater (i to ovlasceni, da bi imao garanciju prodavca) mi nije ni pokazao vakum pumpu, uvek onaj fazon - spoji sve i onda strcne malo na onaj ventil, pusti vazduh i trunku gasa... I nikad nisam imao problema... Tako bih i sad uradio...
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?29.05.2011. u 10:14 - pre 156 meseci
Pa onda uradi tako i sada.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 762
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?31.05.2011. u 18:17 - pre 156 meseci
Pa da znas da hocu. Samo ne znam tacno kako.
A od dva frigomehanicara nema konkretnog odgovora... Jel to neka tajna koju primate tek na 33. stepenu inicijacije frigoserviserskog reda ili samo necete da mi kazete?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?01.06.2011. u 19:39 - pre 156 meseci
Citat:
zorg: Pa da znas da hocu. Samo ne znam tacno kako.
A od dva frigomehanicara nema konkretnog odgovora... Jel to neka tajna koju primate tek na 33. stepenu inicijacije frigoserviserskog reda ili samo necete da mi kazete?

nema to veze sa inicijacijom samo momci nece da ucestvuju u necem sto se neradi kako treba
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?04.06.2011. u 23:18 - pre 156 meseci
Ja neumem to da ti objasnim , to sa štrckanjem i tako to.
Ja to radim sa vakum pumpom , izvakumiram sistem i onda pustim gas tako što odvrnem oba ventila i zatim uključim klimu , proverim pritiske i to je to.


Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Ponovo pustanje pustanje klime u rad i ispustanje vazduha - procedura?

[ Pregleda: 5920 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.