Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Indesit - Hotpoint Misljenja

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Indesit - Hotpoint Misljenja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 23577 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja20.09.2011. u 09:03 - pre 152 meseci
Nije u pitanju susara nego kombinacija. Susara ima filter unutar bubnja Pa se to susarama ne desava.
 
Odgovor na temu

rkramer
Robert Kramer
Beograd

Član broj: 12184
Poruke: 10
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja20.09.2011. u 12:08 - pre 152 meseci
Citat:
brka79: Ja sam upravo to i rekao. Masina za pranje i susenje nema filter unutar bubnja stoga proizilazi stvaranje te "prasine". To je pravilo za sve masine za pranje i susenje vesa. Prodavac je duzan da obavesti kupca o karakteristikama masine, i sa tim se slazem. Ja imam Bosch masinu za pranje i susenje i isto mi se pojavljuju dlacice posle susenja vesa.... Kada se ukljuci pranje i susenje masina sama namesti broj centrifuge, valjda da bi efekat susenja bio veci. :) Znate za ono pravilo: ako imate masinu za susenje vesa treba kupiti masinu za pranje koja ima minimum 800 - 1000 rpm. Valjda vam i to nesto govori.....


Hm, zakleo bih se da dve strane ranije nisi _to_ rekao već si čoveka ismevao:

Citat:
Ima, ima. Kaze kada pere ves pada mu prasina ispod daske za peglanje. :))))) Prvi put cujem za tako nesto.....


Kao i:

Citat:
Izvini, ali to se kosi sa zdravim razumom. Moram priznati da to jos nisam cuo..... Ti si jedini...... Mozda je kvalitet vesa u pitanju, logicnije je. :)


Kakvo god bilo mišljenje ljudi o Indesit / Hotpointu (Merloni), sa ovakvim pristupom ni ti, a ni Indesit neće dobiti mnogo fanova.
Nadam se da je to upravo ono što pokušavaš da postigneš... :)

[Ovu poruku je menjao rkramer dana 20.09.2011. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kasper79

Član broj: 287380
Poruke: 32
217.75.196.*



+2 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja20.09.2011. u 12:09 - pre 152 meseci
EDIT: Postavismo u isto vrijeme

Odluci se Brle vec jednom:

Citat:
ma, ima. Kaze kada pere ves pada mu prasina ispod daske za peglanje. :))))) Prvi put cujem za tako nesto.....


ili

Citat:
brka79: Ja sam upravo to i rekao. Masina za pranje i susenje nema filter unutar bubnja stoga proizilazi stvaranje te "prasine". To je pravilo za sve masine za pranje i susenje vesa. Prodavac je duzan da obavesti kupca o karakteristikama masine, i sa tim se slazem. Ja imam Bosch masinu za pranje i susenje i isto mi se pojavljuju dlacice posle susenja vesa.... Kada se ukljuci pranje i susenje masina sama namesti broj centrifuge, valjda da bi efekat susenja bio veci. :) Znate za ono pravilo: ako imate masinu za susenje vesa treba kupiti masinu za pranje koja ima minimum 800 - 1000 rpm. Valjda vam i to nesto govori.....





 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja20.09.2011. u 12:36 - pre 152 meseci
Da pojasnimo. Kasper 79 se zalio da masina prilkom pranja vesa proizvodi prasinu i da je to proizvod centrifuge, sto je nemoguce!! :))))) A ja sam rekao da prilikom pranja i susenja dolazi do pojave dlacica!!!! Sto je slucaj kod svih masina za pranje i susenje. I samo da napomenem da Kasper79 ima vise naloga na ovom forumu i da modelatori obrate paznju na to. Ako treba dacu i dokaz koji je sam napisao. :)))))

Nadam se da sam otklonio nedoumice oko mog citiranja. Naime komentari sa citata se odnose na Kasperovu primedbu br 1. (Masina proizvodi srasinu prilikom pranja!!!!!!! ) i dalje stojim pri svojim komentarima za primedbu br 1.

Mislim da kasper treba da se odluci da li mu masina stvara prasinu prilikom pranja ili prilikom pranja i susenja. :)))
 
Odgovor na temu

kasper79

Član broj: 287380
Poruke: 32
217.75.196.*



+2 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja21.09.2011. u 08:14 - pre 152 meseci
Citat:
brka79:  I samo da napomenem da Kasper79 ima vise naloga na ovom forumu i da modelatori obrate paznju na to. Ako treba dacu i dokaz koji je sam napisao. :))))

Dragi Brle,
"Modelatori" iliti moderatori mogu vrlo lako da provjere nastupam li sa više naloga prateći IP adrese sa kojih pristupam od kojih je jedna statička. Uvjeravam te da nije tako i da nemam više naloga na ovom forumu. Pošto znam na šta aludiraš, predlažem ti da nađeš nekog ko stvarno zna engleski jezik i neka ti prevede ono što sam napisao a ne da ovdje ne lupetašbez razloga. ;)
Moj zvaničan stav po pitanju prašine je sljedeći: U početku sam mislio da se javlja samo kada je uključena sušilica, međutim kasnije se ispostavilo da se javljala i kada sušilica nije uključivana. Moja pretpostavka je da je to od brze centrifuge (ali nažalost istu nisam mogao izregulisati da provjerim da li se javlja na manjim obrtajima) ili da je ostalo još prašine u sistemu ali je manje vjerovatno jer je nemoguće da ostaje u tim količinama. Ali se stvarno ne razumijem u tehnički dio. Ono što je evidentno je da se ona javlja (što je prijavio još jedan korisnik izuzev ako ne aludiraš da i taj drugi korisnik nisam ja) i to u neočekivano velikim količinama (možda radi velikog bubnja???) i da se kupci moraju upozoriti na tu činjenicu. U protivnom, oni koji imaju problema sa alergijom na prašinu istu ne smiju koristiti i uzalud bacaju pare.
Mislim da je očigledno da si imao namjeru da ismiješ moje stavove i da moja zapažanja time staviš na marginu. Međutim, naknadno si promijenio mišljenje pa sad vrdaš tamo-vamo.
Mi u BiH imamo izreku: "Nije Mujo propao što se kockao nego što se vadio".

[Ovu poruku je menjao kasper79 dana 21.09.2011. u 09:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kasper79 dana 21.09.2011. u 09:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kasper79 dana 21.09.2011. u 09:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja21.09.2011. u 09:58 - pre 152 meseci
Prasina iz masina za pranje i susenje vesa dolazi direktno iz vesa, vode (kamenac) i praska. Cetiri veoma bitna razloga su za to.

1. Kvalitet i starost vesa.
2. Kvalitet ispiranja vesa.
3. Starost same masine.
4. Vreme susenja, odnosno stepen osusenosti vesa u masini.

1. Kvalitet i starost vesa je bitan zato sto stari ves mnogo vise oslobadja dlacice, lomi se i to deluje kao, a i jeste prasina.

2. Danasnje masine su u energetskoj klasi AAA sto znaci da rade sa manje vode a to znaci i da slabije ispiraju, sto dalje znaci da tako slabo ispran ves prilikom susenja stvara dodatnu prasinu od neispranog praska.

3. Sve masine za pranje i susenje vesa (koje se koriste 3-6 puta nedeljno) su prezasicene dlacicama u kombinaciji sa kamencem, tako da em slabije suse em iz njih izlazi velika kolicina dlacica, osusenog praska, kamenca i drugog. Svaka masina za pranje i susenje vesa bi trebalo posle 5 godina intezivne upotrebe da se rasklopi i ocisti od naslaga koje se nakupile i nalepile u njoj. Zna da bude po nekoliko kilograma ovih naslaga.

4. Vreme susenja je bitno zato sto iz presusenog vesa se vise oslobadjaju dlacice i ostalo negoli iz delimicno osusenog.

Znaci ako imte relativno novu ili potpuno novu masinu za pranje i susenje vesa (recimo AML 129 i centrifuga na 1.2000 Rpm) i u nju ste stavili 4 Kg starijeg vesa, pa ga ne isperete dva puta, odnosno ostane malo praska u njemu i onda ga susite do potpunog isusivanja. Iz takvog vesa izaci ce gomila dlacica i prasine.

Odprilike se sve svodi na ono da ne pere masina ves vec vi uz njenu pomoc.
 
Odgovor na temu

kasper79

Član broj: 287380
Poruke: 32
217.75.196.*



+2 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja21.09.2011. u 10:07 - pre 152 meseci
1. Kvalitet i starost vesa. Garderoba je većinom dobrog brenda a pogotovu dječija. Sva dječija garderoba je bukvalno nova (držimo butik jednog kvalitetnog dječijeg brenda ali da ne reklamiram) a pogotovu bebina.
2. Kvalitet ispiranja vesa. Supruga obično ispira dva puta dječiji veš.
3. Starost same masine. Bila glanc nova
4. Vreme susenja, odnosno stepen osusenosti vesa u masini. Prašina se javljala i kad se koristilo samo pranje ali je moguće da je iz taloga mada ja sumnjam na centrifugu koja je 1400 obrtaja
Koristimo Ariel Color za šareni a Ariel obični za bijeli veš.

[Ovu poruku je menjao kasper79 dana 21.09.2011. u 11:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja21.09.2011. u 10:32 - pre 152 meseci
Znaci koliko ja vidim ostala je jos jedino posuda za prasak da nesto nije u redu sa njom pa da ne povlaci sav prasak u pranje i eventualno ga kasnije povlaci u ispiranje. Nekada hoce i tunel guma da se kruni od samoga starta.

Znas ne biva da je sve ok a da masina nece dobro da radi. Opet se sve svodi da ti (supruga) peres ves uz pomoc tvoje masine.

Pokusaj malo da joj podignes nivo vode (3-4 L za svako uzimanje vode) to uglavnom kod tih masina daje bolji odnos voda prasak a mnogo bolje posle ispere. Pogledaj na susac na onu providnu povratnu plasticnu cev, na njoj se vidi da li ima naslaga.
 
Odgovor na temu

kasper79

Član broj: 287380
Poruke: 32
217.75.196.*



+2 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja21.09.2011. u 11:27 - pre 152 meseci
Hvala na savjetima ali ja sam se morao rješiti te mašine na kraju radi te prašine jer sam morao eliminisati sve potencijalne alergenske faktore pa je prva letila iz kuće. Kasnije sam nabavio odvojene uređaje provjerene marke. Iz sve te gungule oko zamjene mašina ostao sam kratak oko 350 EVRA i poprilično pogubio živce. Ali sam zato dao sebi zadatak da ispričam istinu o mojim iskustvima sa Aristonom i njihovoj poslovnosti na svakom koraku.

[Ovu poruku je menjao kasper79 dana 21.09.2011. u 12:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja15.04.2012. u 12:11 - pre 145 meseci
Ja bih se nadovezao na komentare kaspera, jer izgleda imam slican problem. Nasao sam link ka ovoj temi jer sam guglao "bele dlacice ves masina".

Imam masinu za pranje i susenje ariston xl129. Posle pranja na 30 stepeni i koje traje 30 minuta sve je ok. Ako ukljucim program 2 (pranje 40 stepeni, susenje za orman - traje oko 3 sata samo susenje) pojavljuju se bele dlacice na crnom vesu. Problem je poceo od skoro da se desava, i primetio sam da se prasak zadrzava u posudi nakon pranja.

1. Kvalitet i starost vesa. - uglavnom kvalitetan, ne toliko staro rublje (konkretno donji deo trenerke koji kosta 40 evra). Mada se najintezivnije javljaju bele dlacice nakon pranja krpa za ciscenje kuce. Ranije sam iste te krpe prao, bez posledice dlacica prilikom narednog pranja
2. Kvalitet ispiranja vesa. - paralelno sa problemom dlacica primecujem da se prasak nije ispirao do kraja. Koristimo Ariel ili tecni deterdzent za crni ves
3. Starost same masine. - oko 2 godine
4. Vreme susenja, odnosno stepen osusenosti vesa u masini. - najveci stepen osuscenosti (za orman) koji od uvek koristimo. Ovaj proces susenja traje skoro 4 sata.


Da li je problem u krpama (ranije nisu pravile problem), neispiranju praska, prljanju bubnja (da li moze nekako da se cisti) ili nesto cetvrto?

besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja16.04.2012. u 22:12 - pre 145 meseci
Izgleda da je sve po malo.

Crni ves nikako ne bi trebaloda se pere sa praskastim praskom vec samo sa tecnim praskom koji je iskljucivo namenjen za crni ves.

Te kuhinjske krpe su verovatno pocele polako da se "lome" i sa njih polako otpadaju dlacice sve vise (i ne samo sa njih) i polako su zasitile masinu.

Tu je i izaostali prasak koji dodatno zasicuje masinu plus kamenac i sve ostalo.

Moja preporuka bi ti bila da dve tri masine za redom opers na programu za 90*C bez predpranja sa nekim sredstvom za skidanje kamenca u kombinaciji sa praskom da se masina koliko toliko ocisti od kamenca i svih naslaga ukljucujuci i naslaga dlacica i ostalog. Zatim da posudu za prasak dobro ocistis i da je vise ne koristis za doziranje praska vec da prasak direktno stavljas u ves, tecni u lopticu a prasak isto u lopticu ili direktno po vesu. I na kraju da se u masini podigne nivo vode za pranje i ispiranje.

Ako se sve ovo ispostuje trebalo bi da bude rezultata.
 
Odgovor na temu

Kypck
Beograd

Član broj: 172292
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Indesit - Hotpoint Misljenja17.04.2012. u 18:14 - pre 145 meseci
Hvala na savetima, pokusacu da eliminisem neke uzroke. Sigurno je povezano sa krpama, jer se posle njih javljaju "dlacice".

Brine me sto se talozi prasak u posudi kada stavljam, cistio sam je skoro, a ranije se to nije desavalo...
besplatni onlajn fudbalski menadzer
www.hattrick.org
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Indesit - Hotpoint Misljenja

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 23577 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.