Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preticanje na punoj liniji

elitemadzone.org :: AutoZone :: Preticanje na punoj liniji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 37134 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 12:06 - pre 128 meseci
Mislim da će te samo bledo pogledati kad ih budeš pitao
Nećeš ti dobiti zabranu verovatno pre nove godine, ja sam isti prekršaj napravio u matru i još čekam zabranu, presuda je bila početkom jula.
Možeš jedino da odeš u sud i da napišeš molbu da plaćaš na rate, to skoro svima odobre.
Nikada mi neće biti jasno što sve ovo ne može da se završi u mesec dana max, mada sad su i ubrzali sve se mislim završi do 12meseci, ranije je moglo ponekad da ode i u zastarenje od 2 godine.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 12:07 - pre 128 meseci
Citat:
jnk: Vidiš šta ti je forum naterali bi te još koji dodatni mesec da ne voziš.

Forum manje-više, ali je Zakon tu nedvosmisleno jasan:
Citat:
ZAKON
O PREKRŠAJIMA
("Sl. glasnik RS", br. 101/2005)

Zabrana upravljanja motornim vozilom
Član 52
Zabrana upravljanja motornim vozilom sastoji se u tome da se učiniocu
zabrani upravljanje motornim vozilom.
Ako propisom kojim se određuje prekršaj nisu posebno predviđeni uslovi za
izricanje zaštitne mere, mera se može izreći učiniocu prekršaja koji je učinio
prekršaj protiv bezbednosti saobraćaja ili kad postoji opasnost da će ponovo
učiniti prekršaj, odnosno čije ranije kršenje tih propisa pokazuje da je opasno
da upravlja motornim vozilom.
Pri odlučivanju da li će se izreći ta mera uzeće se u obzir i to da li je učinilac
vozač motornog vozila po zanimanju.
Zaštitna mera iz stava 1. ovog člana može se izreći u trajanju od trideset dana
do jedne godine.
Trajanje izrečene mere računa se od dana pravosnažnosti presude. Organ
unutrašnjih poslova oduzeće vozačku dozvolu, a ako učinilac nema izdatu
dozvolu, organ unutrašnjih poslova neće mu izdati novu dozvolu, odnosno
dozvoliti polaganje vozačkog ispita dok izrečena mera traje.

Izvinjavam se što ponavljam "gradivo"...
...mada me uopšte ne bi čudilo da je u ovoj vukoiebini od države rešenje policije "starije" od sudskog.
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 13:20 - pre 128 meseci
Nije rešenje policije starije, ali piše ti posle rečenice koju si označio da mup oduzima dozvolu. Sad što ćati iz suda treba 1-2meseca da pošalje njima da je presuda pravosnažna, pa ovom iz mup-a isto toliko da mi pošalje rešenje o oduzimanju dozvole, to je već druga priča...
Meni npr. u rešenju piše samo za kaznu da moram da platim u roku od 15dana od pravosnažnosti presude, za oduzimanje dozvole samo je naveden član, ništa od kad do kad.
Meni kao laiku tad nije bilo ni najjasnije od kad je presuda pravosnažna pošto to nije nigde navedeno, da li je to dan presude, dan prijema, ili posle isteka roka za žalbe.
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Seme
Član broj: 43158
Poruke: 390
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 13:32 - pre 128 meseci
Da da i kod mene je naznaceno koliko para treba da se plati u roku od 15 dana i na koji ziro racun. Ovo za oduzimanje je samo navedeno.

Pozdrav. M.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 15:37 - pre 128 meseci
Citat:
ŽIKI: Nije rešenje policije starije, ali piše ti posle rečenice koju si označio da mup oduzima dozvolu. Sad što ćati iz suda treba 1-2meseca da pošalje njima da je presuda pravosnažna, pa ovom iz mup-a isto toliko da mi pošalje rešenje o oduzimanju dozvole, to je već druga priča...

Ponoviću:
Citat:
...mada me uopšte ne bi čudilo da je u ovoj vukoiebini od države rešenje policije "starije" od sudskog.

...jer se upravo to dešava zahvaljujući državnom javašluku, a u situaciji kada su i zakonske odredbe i pravna tumačenja za te situacije, sasvim jasna:
Pravosnažnost sudske odluke
Citat:
Početak delovanja sudske odluke
Sudska odluka ima snagu i pre svoje pravnosnažnosti jer ona obavezuje sud čim je objavi, a ukoliko je ne objavi, čim je otpravi. Sud koji je doneo odluku, po pravilu je više ne može sam da menja, ali po pravnom leku to može da učini sud više instance. Prema strankama sudska presuda deluje od dana kada im je dostavljena. Od tada i počinje da teče:
- paricioni rok koji je u presudi naveden za njeno izvršenje,
- rok za podnošenje pravnog leka ili
- rok za traženje dopunske presude, ukoliko navedenom presudom nije odlučeno o celini tužbenog zahteva. Dok traje rok za ulaganje pravnog leka presuda nije pravnosnažna, ukoliko se stranke nisu odrekle mogućnosti ulaganja pravnog leka. Presuda i u tom periodu ima određenu pravnu snagu iako se ona ne izražava pravnosnažnošću.

Ako rešenje PU svojim dispozitivom direktno pomera rokove definisane sudskom odlukom i zakonskim odredbama, postavlja se pitanje kude se dede AUTORITET SUDA?!
To što je u ovom slučaju jedna strana u sporu upravo država, nikoga, a najmanje državu, ne amnestira od poštovanja i beskompromisnog sprovođenja u delo pozitivnih zakonskih propisa.
Čak šta više!
Da bi sudska presuda, odnosno odluka, imala sve propisane kvalitete, ona mora da poseduje:
- sigurnost,
- izvesnost u njenu nepromenljivost i
- autoritet.


Rešenje PU u slučaju koji si naveo sve ovo boldovano dovodi u pitanje.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 15:47 - pre 128 meseci
Krajnjeg korisnika ne interesuje advokatovo viđenje stanja u sudstvu i državi već ga interesuju konkretne informacije u konkretnom slučaju. A krajnji rezultat je da je tvoj savet pogrešan, a advokatov posao je da bude upućen u pravila sistema ma kako on nakaradan bio.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji17.09.2013. u 17:10 - pre 128 meseci
Svestan sam ja činjenice da su moji pokušaji ukazivanja na suštinu za većinu preuranjeni, ali bilo je jače od mene...
... možda se negde i primi...pelcer. ;)
Ako se pak ne primi, nesvrsishodni su SVI pokušaji ispoljavanja kalimero bunta, jer stvari jednostavno nisu na vreme percipirane, a vozovi prolaze kroz mamuruze...
Eno, tamo na jednoj temi se vodi rasprava o suvišnosti nekih evropskih regulativa oko proizvodnje žestokih alkoholnih pića, a ovde imamo pokušaje bagatelisanja nepoštovanja važećih propisa.
Sistem koji funkcioniše mimo sopstvenih regulativa tone u anarhiju, a ukazivanje na tako nešto upravo ima ulogu sačuvanja mogućnosti davanja konkretnih informacija za konkretne slučajeve.
Možda sam opet poranio...'
 
Odgovor na temu

Voodooser
Nis

Član broj: 336496
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 08:42 - pre 85 meseci
Pozdrav svima !
I taman malo da razbudimo temu a i promenio se ZOBS

zakomplikovao sam si zivot, preticanje na punoj, kolona vozila ( izgradnja autoputa na koridoru 10, kamioni ...... )

Imali neko iskustva ili informaciju kako u praksi funkcionise kaznjavanje. Citam zakon i nije mi dobro. Pise obavezna kazna zatvora 30-60 dana, nasilnicka voznja ... Jel neko imao slicnu situaciju i da li je legao robiju za ovaj prekrsaj ? Razumem ogromnu novcanu kaznu, razumem dozvola na godinu dana, razumem 15-17 poena, ali tvorza ... Pa nisam nikog ubio, majku mu ...


Nigde po netu ne mogu naci nekog ko je imas isti problem, znacilo bi mi Vase misljenje. Hvala !
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 12:40 - pre 85 meseci
posle ebanja nema kajanja!

ti verovatno imas istu pricu kao i ostali koji dodju na ovaj forum jer imaju problem da su ih navatali saobracajci, a sad bi da se provuku sa sto manjom kaznom: da ti ustvari nikad ne vozis tako, postujes sve propise, vozis po ogranicenjima, uvek ispravan auto, nikog ne ugrozavas, naravno iskusan si vozac sa pola miliona kilometara bez i jednog incidenta, al eto... jbga... tog dana ti se omaklo, zurio, bio nervozan... jel tako?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 12:52 - pre 85 meseci
Pazi kad sam znao da će član prvi da se javi da "oplete" po nesrećniku
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 12:56 - pre 85 meseci
:)
 
Odgovor na temu

Voodooser
Nis

Član broj: 336496
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 13:06 - pre 85 meseci
Citat:
član:
posle ebanja nema kajanja!

ti verovatno imas istu pricu kao i ostali koji dodju na ovaj forum jer imaju problem da su ih navatali saobracajci, a sad bi da se provuku sa sto manjom kaznom: da ti ustvari nikad ne vozis tako, postujes sve propise, vozis po ogranicenjima, uvek ispravan auto, nikog ne ugrozavas, naravno iskusan si vozac sa pola miliona kilometara bez i jednog incidenta, al eto... jbga... tog dana ti se omaklo, zurio, bio nervozan... jel tako?



Decko, navedi mi gde sam u postu napisao to o cemu trabunjas pa se tek nakon toga pravi pametan ...
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 13:11 - pre 85 meseci
pa nigde nisi naveo, to je moja pretpostavka, zato i pitam jel to tacno! vidis znak pitanja na kraju posta?
 
Odgovor na temu

Voodooser
Nis

Član broj: 336496
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 13:31 - pre 85 meseci
Dosao po prvi put na ovaj forum, pozdravio sve i unapred se zahvalio na odgovoru. Nisam sebe nigde aboliorao od prekrsaja vec postavio vise nego koncizno pitanje ... Ali si tu ti sa svojim malicioznim konstatacijama zeljan aklamacije, koju si i dobio.
Ok, da, brzo sam vozio, da preticao sam kolonu na punoj liniji ali i da, prelazim godisnje cca 70.000 km, stoga sam sve samo ne ono sto si nabrojao gore.
Elem, kontam da znas nekog ko je po novom ZOBS-u kaznjavan za ovaj prekrsaj, posto si se prvi javio i hvala ti na tome, budi slobodan da podelis to sa nama ...

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 14:19 - pre 85 meseci
Citat:
Voodooser: Dosao po prvi put na ovaj forum, pozdravio sve i unapred se zahvalio na odgovoru ...
Da si znao da je član najaktivniji kad neko pita za savet oko kazne, verovatno ne bi ni dolazio na forum.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Voodooser
Nis

Član broj: 336496
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 14:29 - pre 85 meseci
Tema je tako postavljena, nisam ja izmislio toplu vodu ... Kako god, bravo za član-a
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 14:54 - pre 85 meseci
Citat:
Voodooser:Elem, kontam da znas nekog ko je po novom ZOBS-u kaznjavan za ovaj prekrsaj, posto si se prvi javio i hvala ti na tome, budi slobodan da podelis to sa nama ...

ne znam nikoga ko je kaznjavan za nasilnicku voznju, ali posto se u Srbiji ni za mnogo teza dela ne ide na robiju, kontam da neces ni ti ici.

inace, da pojasnim ovo sto Java prica... ja sam protivnik krsenja saobracajnih propisa a pogotovo brze voznje! i tako s vremena na vreme ovde se pojave likovi koji su npr. kao jedan pacijent nedavno koga su 3x za kratko vreme usnimili za 20-30 km/h vise od ogranicenja a tvrdi da su to jedina 3x kada je vozio malo brze... ili jedan koji kaze da je morao da vozi 150 da bi obisao drugog vozaca koji je navodno zaspao za volanom, ili jedan koji je preuzeo tudju krivicu za brzu voznju pa sad ne moze da se izvuce iz *ranja u koje je upao, onda pijani lik uhvacen uhvacen da vozi preko ogranicenja... itd. itd. ne mogu ni svih da se setim, ali cesto se ponavlja da takvi dolaze na forum i kukaju/pokusavaju da nadju nacin da zadrze dozvolu, izvuku se sa sto manjom kaznom i sl. a svi imaju istu pricu da su oni ustvari savesni vozci kojima se bas tada omaklo da prekrse zakon i ko za baksuz, bas se tada tu nasli saobracajci!
ne bih da ispadne da ja sad nesto ovde moralisem i sl., da ti koji ne postuju propise ugrozavaju samo sami sebe, iskreno boleo bi me *urac, ali posto je u saobracaju tako da uvek nastradaju i potpuno neduzni, ovakve stvari ne mogu da precutim, zato uvek prokomentarisem!
 
Odgovor na temu

Voodooser
Nis

Član broj: 336496
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 15:20 - pre 85 meseci
Nisam siguran, ZOBS predvidja iskljucivo 30-60 dana robije, gomila poena plus kinta i ekspropriacija plastike na duzi period... Al u pravu si i ti, cudno mi da prekrsajni sud moz razreze robiju ... Al opste poznato je da se velikim lopovima skida kapa i malim glava

A ne sumnjam da se ovde pojavljuju sve andjeli, navedeni primeri su vrisak :D
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 17:08 - pre 85 meseci
ma opusteno... 2 meseca i nije tako strasno!
javices nam se kad izadjes iz Mitrovice... ili ako se oduzi sudski proces, mozda docekas da u Pancevu bude zavrsen novi "smestajni kapacitet", kazu da EU finansira, prave po najvisim standardima, imaces sigurno odlican apartman :)
 
Odgovor na temu

Voodooser
Nis

Član broj: 336496
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Preticanje na punoj liniji22.03.2017. u 17:27 - pre 85 meseci
Xex, lahko je tudjim pimpekom ko trnju mlatiti ...


PS. Juzna pruga, Leskovac mi ne gine :(
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Preticanje na punoj liniji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 37134 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.