Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od kazni će se pušiti samo džepovi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Od kazni će se pušiti samo džepovi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14245 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 13:28 - pre 156 meseci
Citat:
BluesRocker: Jesi vozio nekad 50km/h Jurija Gagarina, ali iskreno? Ja ne znam nikog ko vozi sporije od mene, pa tuda idem 65-70 km/h.

Zapravo jesam, koliko prekjuce. Da, dosadno je, ali cu radije da dam tih 5000 za fensi veceru nego sto cu ih dati drzavi. Sve je to subjektivan osecaj, mislim da cu se posle 4, 5 prolazaka navici, narocito ako i ostatak vozaca bude to radio.

Citat:
Marko83: Zasto ti smeta da se SVI procesiraju?
Ako je vec kako kazes pitanje promila ovog "plebsa" sa vezama onda je jos lakse - cas posla se sredi jer ih je malo i jos se da kao primer da niko nije nedodirljiv(niti ce iole bitnije uticati na tok procesiranja ostalih). Jedan podsticaj vise da svi postuju zakon a lako za izvesti. Ne trosi mnogo resursa


Vidis, Ivan je provalio ovaj nas mali plebs jos odavno, nisam odmah skapirao njegove opaske o kalimeru ali mi je postalo potpuno jasno kad je izasla anketa u Blicu. Pitanje je bilo sta vas najvise pogadja u zivotu i ponudjeni odgovori su bili razni ali je ubedjivo pobedio odgovor "Nepravda" sa 70% glasova . Stoga i ne cudi kako nacija malih kalimera dozivljava uspostavljanje i odrzavanje civilizovanog drustva. Da, ja sam protiv toga da se svi procesuiraju u praksi. Znas zasto? Zato sto je jedini nacin da se to sprovede totalitana uprava: da bi drzava znala svaki put kad si piskio u parku ili vozio 51 u zoni 50 drzava mora da zna sve o tebi, svakog dana, svakog sekunda, da ne stavlja kameru na ulicu vec da tebe prati non-stop, i ne samo tebe nego SVE. Neka hvala, sve i da je moguce u praksi iz prakticnih razloga (ko prati pratioce?).

Procesuiranje SVIH prekrsaja je ideal, kao takav je utopija i to treba i da ostane, civilizovano drustvo je drustvo koje naginje ka ali nikad ne dostize taj ideal. I sistemi koji funckionisu, funkcionisu po tom principu. Nije vazno da drzava tebi pokaze da nekko drugi nije nedodirljiv da bi umanjilo tvoj osecaj nepravde, za tebe i tvoje postovanje zakona je vazno da ti drzava pokaze da TI nisi nedodirljiv. Drzavi je uvek jeftinije i efikasnije da to pokaze meni i tebi pre nego nekom ko je uvezan, opet iz prakticnih razloga. Te uvezane ne mozes da lovis jer su "skupi" i ne vode prevaspitavanju prekrsioca, njihova uvezanost ih cini nedodirljivim sve i da uspes jednom da ih kaznis uz silne napore i jedini nacin da ih oboris je da oboris strukturu koja ih podrzava i time posaljes poruku ostalim "servis provajderima" koji bi svojim povlascenim pulenima pomagali, a to je skupa igranka koja rapidno trosi resurse i ljudstvo iz policije i sudstva koji se "oduzimaju" od edukacije mene i tebe, to je nesto sto se radi na kraju. Da, to je NEPRAVDA, ali da, to je jedini nacin na koji moze da se resi.
Da bi se ti kao individua ponasao u skladu sa zakonom moras da ili posedujes usadjenu moralnu/eticku/vaspitnu normu o tome (sto je realno mali deo populacije i u praksi vise okrenut ka necinjenju krivicnih pre nego prekrsajnih dela) ili moras, a tu ukljucujem i sebe, da posedujes zdravu dozu straha od posledica. Ako je posledica izostala ili je posledica neprimerena u smislu da je ne osetis na svojoj kozi onda ne postoji ni barijera cinjenju prekrsaja.


Citat:
Marko83:A moze jedno pitanje? Kad si vec pomenuo "samo" 120€...
Koliki je to problem platiti za prosecnog holandjanina?


Problem Srbije je sto ima veoma nezdrav odnos prema tome sta je kazna za prekrsaj. Plebs to dozivljava kao skupljanje poreza i samim tim i vlast koja potice iz tog naroda ima isti odnos prema tome i koristi za punjenje budzeta. Kazna da bi bila efikasna mora da im funkciju ispravljanja ponasanja. Iznos kazne treba da bude onaj koji ce ti usaditi tu zdravu dozu straha iz prethodne tacke i smanjiti incidenciju, tek onda mozes da smanjis iznos kad opadne stopa kriminaliteta, to nema nikakve veze sa primanjima, tj ima u onoj meri da ti OSETIS taj iznos. Ako je iznos mali onda ulazi u tu pricu o porezu i dozivljava se kao porez i nista ne resava i to je situacija koja je postojala pre ovog zakona. Ako je iznos dovoljno velik onda bar uz pricu o porezu ide i vaspitni momenat i preispitivanje sebe sta ti je vaznije, da budes calimero ili da stavis porodici obrok na sto. Korupcija pandura je problem za sprovodjenje ovoga, to je istina, ali to je na unutrasnjoj kontroli MUPa da regulise, i njima kazna isto moze da stvori naviku.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 13:46 - pre 156 meseci
mmix blago preteruješ. Radi se o tome što se propisi primenjuju baš tako dase puni budžet a ne da se ostvaruje njihova svrha.

Tako na primer, na Zlatiborskom putu, od Užica do Zlatibora, jednom od opasnijih deonica u Srbiji, kamere su postavljene tamo gde će ljudi najčešće i nesvesno da prekorače brzinu, jer su to deonice na kojima ne postoji veliki rizik, a ne tamo gde je rizik visok i gde se redovno gine baš zato što se ne poštuju propisi i dovode ljudi u opasnost.

Dakle, nije njima cilj da smanje broj izginulih i nauče vozače da poštuju propise, nego samo i isključivo da napune budžet.

U civilizovanim zemljama cilj je da ljudi poštuju propise, a ne da im se naplaćuju kazne. Kod nas je obrnuto. To iritira ljude i ukupan rezultat je kontraproduktivan.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 14:01 - pre 156 meseci
Postovanje propisa ukljucuje i ne prekoracivanje brzine na tom delu puta za koji ti procenjujes da ne postoji rizik, postoji veoma jednostavan nacin da im ne punis budzet na tom mestu, kontrolisi brzinu, kakav god da je raspored snaga reda i/ili opreme ne mogu te kazniti ako vozis 79 u zoni 80. I da se ne lazemo, na toj deonici ne postoji nijedan deo koji je deo niskog rizika a divlja se celom trasom i obilazi se preko pune linije i u nepreglednim krivinama bez pardona. Itekako treba kaznjavati celom tom trasom, eto ideje za Uzicku vlast da popuni budzet od bahatih vozaca, kazna za prolazak na punu liniju je daleko veca od prekoracenja.

Citat:
Predrag Supurovic: U civilizovanim zemljama cilj je da ljudi poštuju propise, a ne da im se naplaćuju kazne. Kod nas je obrnuto. To iritira ljude i ukupan rezultat je kontraproduktivan.


Hmm, ako je to cilj a moze bez kazni, evo ja apelujem na vas da prestanete da krsite saobracajna pravila. Hocete li? A ako vas lepo zamolim? Jasta...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 14:29 - pre 156 meseci
Cista zabluda da su tamo negde u civilizovanim zemljama svi rodjeni kulturni i fini pa postuju zakone i imaju izgradjenu svest.
Nije nego ih je dugogodisnja kaznena politika lagano dovodila u red . Tako i ovde treba jos zesce pa sacekati rezultate za 10-15 god.


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 14:47 - pre 156 meseci
Citat:
Predrag Supurovic
U civilizovanim zemljama cilj je da ljudi poštuju propise, a ne da im se naplaćuju kazne. Kod nas je obrnuto. To iritira ljude i ukupan rezultat je kontraproduktivan.


Na zalost, kada su kamere u pitanju u "civilizovanim zemljama" je situacija ISTA kao i u Srbiji - kamere se postavljaju na najprofitabilnijim mestima. Bilo je N puta emisija po UK i DE recimo gde su prikazivane "crne tacke" i lokacije kamera i radarskih mesta... nivo korelacije nije bas veliki, ali je zato vrlo visok sa deonicama gde su prosecne brzine iznad dozvoljenih ;-)

Evo kod mene na (auto)putu za posao se panduri obavezno stekuju na pravom delu auto puta sa 3 trake gde je prosecna brzina oko 160 km/h - na tom mestu je dozvoljeno 120 km/h, i naravno kesiraju vise hiljada EUR na tom mestu svaki put kada se tu instaliraju (bar 2-3 puta nedeljno)... Bukvalno u drugom pravcu na 1km odatle je opasna krivina i uzbrdica gde se zbog kamioncina koji jedva cekaju uzbrdicu da preteknu neku cisternu (prosecnom brzinom 60 km/h) vise puta nedeljno desi lancani sudar.

Ali, naravno, na opasnoj uzbrdici nema puno sanse da se pokupi lova... pa neces videti pandure tu.

Tako da... kamere i "preventiva" ne idu zajedno. Retki su izuzetci kamera koje su postavljene na opasnim lokacijama, oko skola i sl... sve ostalo je cist porez.

Doduse, ima drugih propisa koji JESU odlicni i pomazu sigurnosti saobracaja, i koji nisu uvedeni radi zloupotrebe, na primer:

- Probna vozacka dozvola na 2 godine gde svaki prekrsaj koji nosi poene znaci i doskolavanje i produzivanje probnog perioda
- Nulta tolerancija na alkohol u krvi za vreme probne vozacke (0.000%)
- Permanentno oduzimanje vozacke dozvole posle odredjenog broja nakupljenih poena

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 15:11 - pre 156 meseci
Citat:
mmix: Da, ja sam protiv toga da se svi procesuiraju u praksi. Znas zasto? Zato sto je jedini nacin da se to sprovede totalitana uprava: da bi drzava znala svaki put kad si piskio u parku ili vozio 51 u zoni 50 drzava mora da zna sve o tebi, svakog dana, svakog sekunda, da ne stavlja kameru na ulicu vec da tebe prati non-stop, i ne samo tebe nego SVE. Neka hvala, sve i da je moguce u praksi iz prakticnih razloga (ko prati pratioce?).


Ti si mene ocigledno pogresno razumeo?
Kada sam rekao da treba procesuirati SVE nisam mislio SVE prekrsaje nego SVE osobe(pojedinacno sve - bez preskoka)
Evo ja cu probati da jos jednom pojasnim svoje stanoviste pa nakon toga odustajem
Pitanje: Koliko policajaca znas da su platili bilo kakvu kaznu za saobracajni prekrsaj?
Koliko je ucesce policajaca u ukupnom broju vozaca a koliko je njihovo ucesce u naplacenim kaznama?

Citat:
mmix: Problem Srbije je sto ima veoma nezdrav odnos prema tome sta je kazna za prekrsaj. Plebs to dozivljava kao skupljanje poreza i samim tim i vlast koja potice iz tog naroda ima isti odnos prema tome i koristi za punjenje budzeta. Kazna da bi bila efikasna mora da im funkciju ispravljanja ponasanja. Iznos kazne treba da bude onaj koji ce ti usaditi tu zdravu dozu straha iz prethodne tacke i smanjiti incidenciju, tek onda mozes da smanjis iznos kad opadne stopa kriminaliteta, to nema nikakve veze sa primanjima, tj ima u onoj meri da ti OSETIS taj iznos. Ako je iznos mali onda ulazi u tu pricu o porezu i dozivljava se kao porez i nista ne resava i to je situacija koja je postojala pre ovog zakona. Ako je iznos dovoljno velik onda bar uz pricu o porezu ide i vaspitni momenat i preispitivanje sebe sta ti je vaznije, da budes calimero ili da stavis porodici obrok na sto. Korupcija pandura je problem za sprovodjenje ovoga, to je istina, ali to je na unutrasnjoj kontroli MUPa da regulise, i njima kazna isto moze da stvori naviku.


Ja u klin ti u plocu
Ok ja postujem tvoje uverenje da bi veca kazna uslovila manje prekrsaja ali isto tako smatram da nisi u pravu i da povecanje iznosa kazne ne utice na taj nacin jer da je tako jednostavno lako bi povecali kaznu na milionske iznose i onda prekrsaja ne bi ni bilo(ne samo saobracajnih nego bilo kojih)
Moje vidjenje resenja problema je da treba smanjiti iznos kazne ali povecati obim naplacenih kazni. Da niko ne prodje ispod radara
Takodje nam se misljenja razlikuju i o smeru. Ribu se cisti od glave. Kako lopovu da ostavis da cuva banku?
Znaci PRVO eliminisati korupciju u redovima onih koji kontrolisu(pocevsi od samog nacelnika PU koji moze da naredi koga da pusti koga ne, pa nanize...) pa onda sa kvalitetnim ljudima sprovesti dovodjenje u red. Ja ne sporim da treba dovodjenje u red samo mislim da je ovo pogresan pravac.
Ne sporim da povecane kazne imaju nekog efekta ali mislim da bi se drugim metodama stiglo brze do cilja: sto manje dripaca za volanom
A da bi se to uradilo prvo treba skloniti dripce koji odlucuju ko je dripac

Jos jedno pitanje za razmisljanje: Da li su gore pomenute holandjane u red dovele OGROMNE kazne ili naplacivanje kazni bez izuzetka?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Panduri stoje iza žbuna, iskače iz kukuruza i raznih budžaka da bi naplatili kazne07.06.2011. u 21:14 - pre 156 meseci
Kakva Holandija, njima je 120 evra jedna dnevnica, u Srbiji je 120 evra vise od pola plate, mnoooogo je glupo porediti Holandiju i Srbiju.

Holandjanin ce bez prigovora da plati 120 jer mu je to jedna dnevnica, Srbin ce otici i potplatiti sluzbenika kome je plata 300 evra ili policajcu dati par crvenih.

Poenta price je da visoke kazne a male plate su put ka korupciji i represiji nad narodom, a ne put ka bezbednosti u saobracaju.


@Ivan Dimkovic
A jel ima u toj tvojoj Holaniji, Nemackoj... da panduri stoje iza žbuna, iskače iz kukuruza i raznih budžaka da bi naplatila kazne? Da li tamo imaju dostojansva da se ne kriju na podmukle nacine? Meni je to u najmanju ruku jadno!




"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 21:47 - pre 156 meseci
Citat:
Jesi vozio nekad 50km/h Jurija Gagarina, ali iskreno? Ja ne znam nikog ko vozi sporije od mene, pa tuda idem 65-70 km/h.Jesi vozio nekad 50km/h Jurija Gagarina, ali iskreno? Ja ne znam nikog ko vozi sporije od mene, pa tuda idem 65-70 km/h.


Jbg tu redovno vozim do 50km/h. sto ce reci prakticno svaki put kad promolim nos u autu, a pouzdano znam da nisam jedini :)

Inace ne kapiram sta vam tih nekoliko minuta znaci u zivotu, pa skoro sam se oko 3am vracao kuci i u potpuno pustoj Oml. Brigada vozio ~40km/h, i bas mi je nekako prijalo, a tek zadovoljstvo kad sam video plavce koji mi ne mogu nista :)

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 22:03 - pre 156 meseci
Ja se ogradjujem posto stvarno nisam citao italijanske propise u vezi postavljanja sacekusa od strane saobracajaca,ali sam jednom bio svedok zaprepascenja i negodovanja kolege sa kojim sam se vozio na posao kada smo prosli pored jedne sacekuse sa radarom koja je bila sakrivena iza nekog malo veceg zbuna pored puta. Meni bilo malo neobicno to negodovanje s obzirom na iskustva is Srbije,ali mi je kolega objasnio da patrole sa radarom moraju da budu postavljene na vidnom i lako uocljivom mestu. Cak je hteo da pozove odmah lokalnu stanicu i da ih napljuje,ali smo zurili pa je odustao. Pojma nemam,mozda je i u pravu. Uglavnom do sada nigde nisam video sakrivenu sacekusu osim taj jedan put.

Jedan jedini put sam natrcao i platio kaznu,a da stvarno nisam video pandura gde stoji,ali kad sam posle osmotrio,stvarno je bio na vidnom mestu,doduse bio je solo i pored motora u crnom koznom odelu - nije bilo sanse da prepoznas da je pandur. To je inace bilo u Austriji.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 23:20 - pre 156 meseci
Citat:
pri3rak: Jbg tu redovno vozim do 50km/h. sto ce reci prakticno svaki put kad promolim nos u autu, a pouzdano znam da nisam jedini :)

Ja sam položio vožnju i naučio da vozim u gradu gde su takvim putevima ograničenja 45-55mph iliti 72-88kmh (gde moraš da voziš tom brzinom, ne smeš sporije) i gde se toleriše do 10mph prekoračenje, što znači da većina vozi malo brže od ograničenja. Zato mi je malo smešno da idem 50kmh istim takvim putem. Onda bolje da pređem na bicikl.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi07.06.2011. u 23:40 - pre 156 meseci
Pa tek ti to nije problem u Jurija Gagarina, imas biciklisticku stazu prakticno celom duzinom.Jurnjava u toj ulici je besmislena.Ne dozivljavam kao vazno to da li ces se minut pre ili kasnije da se zabijes ispred nekog od mostova ...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 07:43 - pre 156 meseci
Citat:
mmix:Hmm, ako je to cilj a moze bez kazni, evo ja apelujem na vas da prestanete da krsite saobracajna pravila. Hocete li? A ako vas lepo zamolim? Jasta...


Ne vidim svrhu ovakve diskusije, osim ako možda ne znaš bolje od mene kako ja vozim? Koristiti ovako podle argumente u diskusiji je bespredmetno, naročito ako se radi o čistim lažima. Baš ću ja sa suzuki samurajem da prekoračujem ograničenja brzine...

Ja sam komentarisao iz potpuno drugog ugla. Evo samo juče sam dvaput imao glavu u torbi zbog budala na putu koje niko ne sankcioniše jer vreba tamo gde može više da naplati za banalne prekršaje.

Sistem kod nas je sačinjen zarad budžeta a sve ostalo su prazne priče. To čtop ti pričaš je obična demagogije. Naravno da svi treba dapoštuju propise i da budu kažnjeni kada to ne čine. Problem je što je sistem selektivan i favorizuje punjenje budžeta ispred stvarnog delovanja na sprečavanju nesreća i zaštiti ljudi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 09:06 - pre 156 meseci
Zasto demagogija?

Kao prvo rekao sam VAS, ne TI, tako da ne znam sto dozivljavas ovo kao licnu prozivku. Poenta je bila da lepa rec ne pomaze vise, ako je ikad i pomagala.

Kao drugo, itekako mi je poznat taj put jer sam i sam iskusio to o cemu pricas koliko u petak na putu ka mackatu (tj na povratku). Ali nisam ja kriv zbog toga niti je kriv koncept kaznjavanja vec lenjost/losa organizovanost/itd lokalne policije koja nece da se trudi oko tih crnih tacaka jer mora nekog da juri i presrce i slicno. Ti si aktivan i prisutan u Uzicu, sto ti ne pokrenes inicijativu da se postave sudski validne saobracajna kamere na crnim tackama? Finansijska konstrukcija sasvim sigurno postoji da se to isplati gradu a kazna ce vec da stvori naviku...

Isto to sto pricas upravo i dokazuje ono sto ja pricam u vezi "tajnosti" polozaja kamera i pandura. Zasto ljudi divljaju na tom putu SEM na mestu gde su panduri? Zato sto znaju da ih sigurno nema tamo gde divljaju, sama neizvesnost i mogucnost da ce biti uhvaceni je dovoljna velikom broju ljudi za uspostavljanje samo-kontrole.

Citat:
morihei ueshiba:Cak je hteo da pozove odmah lokalnu stanicu i da ih napljuje,ali smo zurili pa je odustao. Pojma nemam,mozda je i u pravu. Uglavnom do sada nigde nisam video sakrivenu sacekusu osim taj jedan put.


I onda pogledas eurostat i nadjes italiju u gornjoj polovini smrtnih tablica u saobracaju zajedno sa divnim drustvom post-comm zemalja tipa litvanije, estonije i jednog dana izgleda Srbije. Patrola je jednostavno beskorisna ako ti uvek znas gde su, oni ne mogu da pokriju cak ni ceo jedan put, mogu max 1km nekog puta da pokriju i to je to. Srbja je 2002 imala 24000km asfaltiranih saobracajnica, znaci treba 48,000 pandura sa 24,000 radara da bi putevi bili sigurna a mali perica neprepadnut? To je prosto nerealno. Ako ne znas gde je i gde moze da te satera onda ces da pazis celim putem, cak i na vise puteva.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 12:22 - pre 156 meseci
Sta znaci kada policajci sede u starom civilnom vozilu sa rucnim radarom, jel to znaci da su posle posla resili malo da zarade tj. pare stave u sopstveni dzep? Kako ja da znam da li oni kada su u civilnom vozilu rade za sebe trazeci mito ili drzavu? To kada su saobracajci u civilnom vozilu odmah mi izaziva sumnju, pri tome ne mislim na vozila presretace, ovo su neki golf I i stari punto I!?

Prica se da se neki policajci udruze i kupe na eBay rucni radar, pa posle posla dopunski rad za svoj dzep?


Kako da prepoznam PRAVOG saobracajnog policajca koji ima pravo da pise kazne od onog ko je samo dosao tu uzme koji dinar preko plate?
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 12:36 - pre 156 meseci
Prosto, uzmi kaznu i onda proveri vaidnost iste pre nego sto je platis. Kazna se ionako ne placa na licu mesta.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 12:56 - pre 156 meseci
Ja kada vidim da nesto pocne da pise, pocinjem da nudim kule i gradove samo da ne pise... sad kome nudim kule i gradove, pravom saobracajcu ili onom ko nije, pisanje kazne postalo kao poker, treba provaliti da li blefira ili ne?
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 13:46 - pre 156 meseci
Znaci ti bi da mitis i cinis korupciju, i ne znas kako da provalis da li je pandur na duznosti ili ne?

Pa to je skandal! Pod hitno to treba regulisati kako bi ti mogao da mitis bez da preplatis!

I jos obavezno da se pozalis na korupciju dok insistiras na davanju mita... mislim, kakav je to nacin, ti si zrtva bre!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 13:52 - pre 156 meseci
Pa Jagnjeci budi musko.Ako imas m00da da pravis prekrsaj, onda imaj isto i da platis kaznu.Ako naletis na pandura van duznosti, ne ponudis mito, ne prihavatis njihovu ponudu da platis za "prljave tablice" , od kazne nema nista
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 16:22 - pre 156 meseci
Hehe, ovo ko onaj lik što nije u momentu imao dovoljno da podmiti plavca, pa posle pisane kazne hteo da ga prijavi za korupciju.
Kod korupcije nijedna strana nije čista.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od kazni će se pušiti samo džepovi08.06.2011. u 20:06 - pre 156 meseci
Oho, opet se moderatorke privilegije korsite kao argumenti u diskusiji. Brisanje suprotnih stavova je u modi i ovo leto...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Od kazni će se pušiti samo džepovi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14245 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.