Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228752 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje19.07.2011. u 19:47 - pre 155 meseci
Kako propagira? na nasem jeziku kako?Propagira od polja ili od dimenzije ili sta ako znas obijasni?Jedino ako propagacija znaci jos nesto sem ove sto ja poznajem Radio stanice fedinguju to mislis?
YU1OTW
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje19.07.2011. u 20:26 - pre 155 meseci
Propagacija je obicno putovanje signala (promena informacije u tacki), svaki efekat se radijalno siri nekom brzinom.
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje19.07.2011. u 21:32 - pre 155 meseci
Nemoj detaljno tako ko da svari toliko informacija evo

http://old.tel.fer.hr/files/peta/FKT/OptikaFKT.pdf
YU1OTW
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje19.07.2011. u 23:32 - pre 155 meseci
O svetlosti i radio talasima ti mogu reci da se ne krecu ni pravo, ni gore - dole, kako neki zamisljaju talsno kretanje. Ustvari sve u univerzumu se krece spiralno/vrtlozno. Na primer planeta obidje oko zvezde za godinu dana, ali ceo sistem se pomerio u odnosu na centar galaksije, a centar galaksije u odnosu na nesto drugo, i rezultat je da se planeta krece vrtlozno a ne kruzno. Tako se i talasi svetlosti stalno vrtloze a rezultujuci vektor moze izgledati kao priblizno prava propagacija.
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje20.07.2011. u 08:33 - pre 155 meseci
Pa ako mislis na ovo:

Posmatrac se nalazi "fiksno" negde u svemiru i prati radio talas sa zemlje, zemlja se krece i kada se posmatra vremenom od jednog svetlosnog "dana" neki predajnik se imati spiralni dijagram zracenja sa krugom od 360stepeni za jedan dan prevaljenog puta radio talasa, za godinu dana rada 365 krugova plus dodatno zakrivljenje ose zemlje koje se desi za jednu godinu (da neracunam eventualne smetnje planeta nije to poenta).Pa to uopste ne bude nikako prav talas.

Mozda si mislio na sledece:

Posmatrac se nalazi na zemlji i on je fiksiran kao i predajnik na zemlji udaljenost je oko 1km. Zracenje antene zavisi od geometrije antene recimo vertikalni prav stap i predajnik i prijemik. Ja mislim da se krece upravo (po geometriji antene) pravo i tako recimo frekvencija od 98Mhz , ima 98 miliona impulsa u sekundi i zato ce najbolje rezonovati stap velicine (najveca brzina podeljeno sa brojem "impulsa" u sekundi) 300000000/98000000= 3.061m I tako u jednoj promeni od 1hz desi se da talas emituje "snop" od 3,061m (oko 3 metra) zato se najjaca rezonanca javlja u toj velicini antene, naravno zna se da odlicno rade posao polovina i cetvrtina talasne duzine, cini mi se da je cetvrtinu talasne duzine koristio Tesla za bezicni prenos ali to je malo drugacija tehnologija, slabljenje magnetnog polja i kada to postignemo neverovatno se pojacava elektricno polje koje se krece trakasto opet takva je i bila geometrija antene.I koristio je neku modulaciju o tome ne znam nista.


Opet ja ne razumem tvoj pojam propagacije svetlosti...

Promena informacija u tacki i tada se desi da u nekoj tacki "propagira" i tako se siri radijalno oko tacke propagacije. Zasto se to desava, koji je uzrok? Za radio talase je uzrok odbitak od jonosfere. Sta izaziva propagiranje svetlosti u tacki?
YU1OTW
 
+1

Monsterche
Bosko Paunovic
Beograd

Član broj: 288026
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje20.07.2011. u 22:51 - pre 155 meseci
nasao sam autetican snimak http://www.youtube.com/watch?v=NgInoiqeQnQ :O
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje22.07.2011. u 12:07 - pre 155 meseci
Da li da gradim home anti-alien nuclear shelter? Našao sam par dobrih dizajnerskih rešenja, sve pod zemljom:










 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 11:58 - pre 155 meseci
Pozdrav svima. Resila sam da se od nemog posmatraca, ukljucim aktivno u raspravu na aktuelnu temu i ovo je ujedno moj prvi post na ovom forumu.

Procitala sam sve sto ste do sada napisali i prvo pitanje koje imam za sve "neverne Tome" je: sta radite ovde ukoliko ste skeptici i ne verujete u postojanje svega sto je vasoj percepciji nedokucivo? Da li je u pitanju samo radoznalost i strah od nepoznatog? U ljudskoj je prirodi strah od nepoznatog, ali suocavanje sa strahom uglavnom resava problem.
Sve u svemu, jako opsirna tema.

Inace, ja jako cenim ljude koji su necemu posveceni iz hobija, radoznalosti ili profesionalnog usmerenja. Galactic Federation je ocigledno posvetio jako puno vremena proucavanju necega sto je rezultiralo iznosenju njegovog misljenja, kao finale celom trudu. Da li je on dobro sabrao cinjenice ili ne, da li je subjektivan ili objektivan, nije bitno. On je izneo svoje misljenje. Ja se bavim skroz drugom tematikom, takodje od 8. godine proucavam nesto sto je meni interesantno i smatram da covek ceo svoj zivot skuplja informacije koje pre ili kasnije slozi u jednu celinu i formira svoj stav. Za stav, cvrst stav su potrebne godine proucavanja.

Sta je to sto znamo ili ne znamo o vanzemaljcima? Sta ja znam o tome da bih se prikljucila ovoj temi?
-Ne znam skoro nista.
Znam samo da postoje i u to sam 100 % sigurna. Ne samo vanzemaljci, vec i razne pojave oko nas koje nas mozak ne moze "obraditi" jer nema dovoljno podataka o tome i na "ekranu" se pojavljuje error. Onda vecina ljudi po default-u kaze sebi-ma to je nista, to ne postoji i ne potrudi se da pronadje objasnjenje za isto. Vecina ljudi hoce da dobije cvrst dokaz na tanjiru ili nista. Jedna od prvih meni neshvatljivih stvari jos u detinjstvu je bila predstava jednog ruskog iluziniste, kada sam nakon jedne od tacaka koje je izveo pala u nesvest. Imala sam mozda 10 godina. Razlog za padanje u nesvest (kasnije sam to shvatila) je bio sto moj mozak nije mogao da prihvati cinjenicu da je takvo nesto stvarno i moguce, zapravo strah od nepoznatog me je paralisao. Tacka koju je iluzionista izveo nije nista specijalno, niti je strasno, ali ja sa toliko godina nisam znala sta je pojam iluzija i mislila sam verovatno da se to zaista dogadja pred mojim ocima. Ja i danas ne znam kako je doticni tu tacku izveo, ali sam svesna da je u pitanju iluzija.
Da li su sve neobicne pojave (neobicne za nasu svest), iluzija ili samo neobjasnjive pojave?

Ono za sta nemamo objasnjenje, mi okrecemo glavu, kao sto sam ja nekada radila nad komplikovanom matematickom jednacinom. Ja ne znam da je resim i jednostavno zatvorim svesku.
Medjutim, neke veoma neobicne pojave u danasnjem svetu su se desile i meni i iako nisam imala (niti imam danas) objasnjenje za iste, ne zatvaram oci pred njima, vec sam sigurna da su se desile.
Sta je sve pisao Galactic Federation-meni je i dalje nedokucivo, narocito iz oblasti fizike, jer lose stojim s njom, a i matematikom. Moja strucna oblast je vezana za bioloske nauke, tacnije zooloske.
Ipak, po zavrsetku studija, nisam dobila mnoge odgovore. Zapravo, vecinu odgovora.

Da ne bih sada otisla previse off topic, pitanje koje imam za sve vas (pitanja koja su mi prva pala na pamet) su:

1. Da li verujete i kako objasnjavate cinjenicu da je danasnje piramide nemoguce ponovo napraviti sa takvom preciznoscu kao sto su napravljene one recimo u Egiptu?
2. Da li su crtezi u pecinama iz praistorijskog doba koje prikazuju "letece tanjire" i vanzemaljce zapravo lazni?
3. Da li znate da su neka izlovana plemena koja nisu imala dodira sa civilizacijom, niti su znali da ona postoji, dolazak civilizovanih ljudi doziveli podjednako stresno i neverovatno kao sto se nama sada cini neminovni susret sa vanzemaljcima?

Mediji su najjace oruzje. Do sada se kroz nasu kratku istoriju pokazalo da su mase uvek isle po inerciji (kao hipnotisana gomila) za onim sto im je servirano putem medija. Mediji pruzaju apsolutnu kontrolu. Ako se neko svojim stavom usprotivi opstem stavu izmanipulisanih ljudi, taj je odmah za lecenje, posmatranje, ispitvanje, sanatorijum. Premda, istaknuti pojedinci koji su naglas izneli buntovnicke stavove, najcesce su uklonjeni.

Nadam se da ima malo vise ljudi sa slobodnim razmisljanjem i nezavisnim stavovima.




 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 13:06 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica:
1. Da li verujete i kako objasnjavate cinjenicu da je danasnje piramide nemoguce ponovo napraviti sa takvom preciznoscu kao sto su napravljene one recimo u Egiptu?


Moguce ih je napraviti sa jos vecom preciznoscu.

Citat:
kokolica:
2. Da li su crtezi u pecinama iz praistorijskog doba koje prikazuju "letece tanjire" i vanzemaljce zapravo lazni?


Ako vec pricas o rasudjivanju, slobodnom razmisljanju i takvim stvarima, zasto onda automatski smatras da su to leteci tanjiri?

Citat:
kokolica:
3. Da li znate da su neka izlovana plemena koja nisu imala dodira sa civilizacijom, niti su znali da ona postoji, dolazak civilizovanih ljudi doziveli podjednako stresno i neverovatno kao sto se nama sada cini neminovni susret sa vanzemaljcima?



To ima veze sa ovom pricom ko trolejbus sa fudbalskom loptom.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 13:39 - pre 155 meseci
Ok, ja prihvatam svaki odgovor i objasnjenje za isti.

Daj mi drugacije objasnjenje za iste! Obrazlozi, narocito vezano za piramide. Ili bar objasni kako su ih u tako davno vreme uopste napravili navodno Egipcani? Da li su uopste oni? Ja ne znam za podatak da je moguce danas napraviti takvo cudo ponovo!

Ne znam zasto mislis da sam skrenula sa teme ako kazem da je nama u danasnje vreme tesko pojmiti postojanje vanzemaljske inteligencije kao sto je izolovanim plemenima bilo neshvatljivo da postoji ista osim njih ili kao sto se nekad mislilo da je zemlja ravna ploca koju nose slonovi i td.

Svaki odgovor je dobrodosao. Sigurna sam da svaka polemika moze doneti nesto korisno, ukoliko vodi u pravom smeru.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 13:51 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica:
Daj mi drugacije objasnjenje za iste! Obrazlozi, narocito vezano za piramide. Ili bar objasni kako su ih u tako davno vreme uopste napravili navodno Egipcani? Da li su uopste oni? Ja ne znam za podatak da je moguce danas napraviti takvo cudo ponovo!


Ja znam za podatak da je danas moguce napraviti neuporedive komplikovanije cudo.
Vec sam par puta napomenuo, a sada cu opet - piramida je najjednostavniji oblik koji moze da se konstruse u gradjevinarstvu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 13:54 - pre 155 meseci
1. @3way je potpuno u pravu, sa malim dodatkom, uz manje truda (pomoc tehnike) i za mnogo krace vreme. Cak je izracunato i koliko bi danas to kostalo! Ima to na Netu... Objasnjenje kako su sagradjene piramide je isto tako dato vise puta ali i u vise verzija, kako god, svaka verzija je moguca.

2. Lazni u kom smislu?! Za neke je dokazano vreme kad su nacrtani, ali nikada nije dokazano sta znace jer nema zapisano (bar jos nije pronadjeno da je negde bilo kako neko ko je crtao te crteze napisao sta oni predstavljaju) tako da ostaje da se tumaci kako ko hoce, sto se i radi!

3. "...dolazak civilizovanih ljudi doziveli podjednako stresno i neverovatno kao sto se nama sada cini ..." Pa nije bas tako, oni su doziveli to iskustvo neuporedivo stresnije i neverovatnije nego sto se nama cini bilo kakav susret sa bilo cim nepoznatim (vanzemaljskim ili ovozemaljskim, nebitno) jer oni nisu imali posredno iskustvo koje mi imamo u izobilju, knjige, novine, tv, radio, filmovi, Internet...

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:04 - pre 155 meseci
Kako god. nadam se da ce se jos neko javiti sa svojim razmisljanjem. Najverovatnije da su crtezi letecih tanjira bili zapravo sač, a vanzemaljci i njihovi kostimi zapravo detalji praistorijskog maskenbala.

Ne videh da je iko napravio piramidu ponovo, a nacrta koliko volis. demonstracije nigde. Piramide su sada nebitne. Drzimo se vanzemaljaca.

Uzgred, kakvo misljenje imate o istrazivanjima Erich von Däniken-a?
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:09 - pre 155 meseci
Otkud vi znate da ja nisam vanzemaljac? Iliti otkud ja znam da ja nisam vanzemaljac :o
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:13 - pre 155 meseci
Erich von Däniken je po informacijama kojima ja raspolazem, bio imucan covek, koji je prodao svu svoju imovinu i ulozio je u sopstvena istrazivanja, putovao je celim svetom i skupljao podatke, fotografije, sam fotografisao, saradjivao sa timovima naucnika u cilju otkrivanja istine vezano za misteriozna mesta, misteriozne pojave, letece pojave i td. Imao je svoje teorije ali je cesto ostao uzdrzan jer nije imao objasnjenje iako je imao dokaze za postojanje istih. neki ga osporavaju, neki omalovazavaju, ali cinjenica je da ceo zivot posvetio istrazivanju i sve to pretocio u svoje knjige i brojna predavanja. Da li je neko citao njegove knjige?
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:14 - pre 155 meseci
Citat:
CoyoteKG: Otkud vi znate da ja nisam vanzemaljac? Iliti otkud ja znam da ja nisam vanzemaljac :o


Nismo li svi vanzemaljci???
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:15 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica: Kako god. nadam se da ce se jos neko javiti sa svojim razmisljanjem. Najverovatnije da su crtezi letecih tanjira bili zapravo sač, a vanzemaljci i njihovi kostimi zapravo detalji praistorijskog maskenbala.


Ok, pitanje ostaje.
Kako znas da su to leteci tanjiri, tj. vanzemaljske letelice?

Citat:
kokolica:
Ne videh da je iko napravio piramidu ponovo, a nacrta koliko volis. demonstracije nigde. Piramide su sada nebitne.


Ne videh ni ja da su ljudi ponovo sleteli na Mesec, a znamo da jesu.
A i ja sam samo jednom bio u Istanbulu, a nisam opet....Da li to znaci da nisam bio u Istanbulu?

Citat:
kokolica:
Uzgred, kakvo misljenje imate o istrazivanjima Erich von Däniken-a?


Deniken je sam priznao da je izmisljao i poturao dokaze.

Citat:
CoyoteKG: Otkud vi znate da ja nisam vanzemaljac? Iliti otkud ja znam da ja nisam vanzemaljac :o


Pa dok god se ponasas kao human, necemo znati :)
Kad pocnes da lebdis 2 metra iznad zemlje i da pravis piramide na fijuk prsta, onda cemo se zamisliti :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:16 - pre 155 meseci
@kokolica

Pa nema razloga da budes sarkasticna samo zato sto ti se ne dopada odgovor na pitanje koje si postavila! :))

"Ne videh da je iko napravio piramidu ponovo,..." Pa treba imati razlog da bi se to napravilo! Kakvu god tehniku danas posedovali gradnja takvog objekta bi bila uzasno skupa, narocito ako je razlog "da pokazemo da mozemo"!

Erich von Däniken - Interesantno mi je sve sto je napisao, a procitao sam apsolutno sve sto je napisao!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:20 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica: Erich von Däniken ...........Imao je svoje teorije ali je cesto ostao uzdrzan jer nije imao objasnjenje iako je imao dokaze za postojanje istih.


Ovo uopste nije tacno. Procitao sam verovatno sve sto je pisao, i UVEK, ali UVEK je neobjasnjivo objasnjavao vanzemaljcima. A to je poprilicno daleko od "nema objasnjenje".
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 14:26 - pre 155 meseci
Citat:
3way: Ovo uopste nije tacno. Procitao sam verovatno sve sto je pisao, i UVEK, ali UVEK je neobjasnjivo objasnjavao vanzemaljcima. A to je poprilicno daleko od "nema objasnjenje".


Tacno, ali je interesantno pisao... :))

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228752 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.