Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228763 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 21:43 - pre 155 meseci
Citat:
EmmaR:
Tunganska eksplozija: kometa / meteor, NLO, antimaterija i najnovije, Tesla, što mi deluje najlogičnije. Jedan srbin (po defaultu odmah i "lud"), tehnički radoznao, pametan, spreman da se žrtvuje u ime nauke, iza koga su ostala brojna realizovana otkrića i još više nerealizovanih. Tesla se igrao sa elektricitetom, između ostalog stvarao je električne munje i loptaste munje, sanjao i eksperimentisao sa prenosom energije na daljinu i neki kažu da je pokušao da prebaci nešto energije preko Atlantika, i da je namerno izabran sever Rusije kao najmanje naseljeno područje: poslao energiju, ali nije bilo prijemnika pa sve završilo na tlu. Veoma verovatno.


To je verovatno isto onoliko koliko je verovatno da dobijes na lotou 7 puta za redom, ako ne i manje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 22:03 - pre 155 meseci
Citat:
3way: To je verovatno isto onoliko koliko je verovatno da dobijes na lotou 7 puta za redom, ako ne i manje.


Uh, ubi mi omiljenu verziju - da je jedan Srbin napravio zbrku.
Ostali:
- kometa, tj. neka kamenčina iz svemira (gde je krater? mada neki kažu da je ogroman i relativno plitak i vidljiv jedino iz orbite)
- NLO (nema ostataka, a da ih je bilo sigurno (?) ne bi bili zataškani)
- antimaterija
- ?

ER
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 22:04 - pre 155 meseci
Kamencina.
Imas odlicnu knjigu na tu temu: http://www.amazon.com/Mystery-...l-Surendre-Verma/dp/1840467282
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

dreser

Član broj: 193131
Poruke: 5
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 22:37 - pre 155 meseci
Dobro, napravio si odlican mix teorija zavere i teorija o vanzemaljcima, ispada da vladari u senci jesu ljudi ali da rade pod diktatom nekih vanzemaljaca koji nisu u GF sto opet znaci da smo pod kontrolom vanzemaljaca a domaci izdajnici sprovode planove. Ovako i ja mogu da mastam i smisljam neke lepe SF price.
Ne vredi da te ponovo vracam na moje prethodne postove jer nisi ni na jedan odgovorio konkretnim dokazima, stalno izbegavas odgovore na pitanja, poslednji post je na pocetku imao objasnjenje tvoje 3 recenice i postavljena pitanja i ti to naravno ignorises.

Ovo jeste forum ultra mad zone i u tom svetlu mogao bih da se i ja nadovezem na tvoju SF pricu i da pokusamo zajednicki da je usavrsavamo ali to mi uopste nije cilj...


To o free energy i samom sistemu kontrole preko novca je u novije vreme pokrenuo Zeitgeist, ubrzo su se redjali nastavci pa sad ih imamo ukupno 3. Izneli su problem, razotkrili sistem i dali resenje. Medjutim, od ta posla nema nista, izgleda da je potrebno vreme da bi ljudi shvatili sta radimo planeti i sta nas ceka ako se tako nastavi. A vremena je sve manje. Takodje, veliko je pitanje da li su ljudi spremni da prvi put u istoriji covecanstva promene sistem koji postoji od nastanka civilizacije.

Nauku ne mogu da komentarisem na nacin kako ti radis iz prostog razloga sto je i ona deo sistema i razvija se onoliko koliko to sistem dopusta, nije nemoguce da sutra padne u vodu Ajnstajnova teorija ali nisam siguran da ce se to desiti za nasih zivota...


Citat:
Sinoć sam posetila galaksija.com.


Pa nisi se valjda toliko trudila oko reinstalacije sistema da bi isla na taj sajt i gubila vreme citajuci budalastine?


Citat:
Znači, verujem - mislim da postoje vanzemaljci.


To je i logicno kada na nebu ima zvezda da im ne znamo broja, samo da su vec ovde i da se sa njima tajno kontaktira su totalne budalastine. Razna magijska bica iz proslosti su zamenila moderna magijska bica odnosno vanzemaljci.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 23:01 - pre 155 meseci
Citat:
Prorocanstvo, predskazanje? Gatanje?
A kako si se upoznao sa tim ljudima? Kako znas da govore istinu i da su im namere dobre?
Nije SF a sta je onda?

Citat:
Dobro, napravio si odlican mix teorija zavere i teorija o vanzemaljcima, ispada da vladari u senci jesu ljudi ali da rade pod diktatom nekih vanzemaljaca koji nisu u GF sto opet znaci da smo pod kontrolom vanzemaljaca a domaci izdajnici sprovode planove. Ovako i ja mogu da mastam i smisljam neke lepe SF price.
Ne vredi da te ponovo vracam na moje prethodne postove jer nisi ni na jedan odgovorio konkretnim dokazima, stalno izbegavas odgovore na pitanja, poslednji post je na pocetku imao objasnjenje tvoje 3 recenice i postavljena pitanja i ti to naravno ignorises.


Ja mislim da sam ti sve vec odgovorio. Nije prorocanstvo nego plan. Nisam se ni sakim upoznao a poruke same za sebe govore, ko je dovoljno svestan da ih razume. To je SF za onog koji ne razume. A onaj ko razume kako univerzum funkcionise zna koliko sta od tih informacija moze da bude realno.
Za dokaze sam takodje objasnio, dostupni su samo ne drasticni i nezvanicni. Ti vladari sveta bi izgubili svoju moc kada bi vanzemaljci i druga otkrica bili zvanicno priznati.
Vladari u senci danas nisu pod diktatom vanzemaljaca. Nekada je postojao uticaj i saradnja. Danas sami pokusavaju da sprovedu svoje planove, ali sa tim nece daleko stici.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 23:09 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation:A onaj ko razume kako univerzum funkcionise....


Svaka cast. Malo ljudi na planeti mogu da se pohvale da razumeju kako funkcionise univerzum.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 23:16 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Ja mislim da sam ti sve vec odgovorio. Nije prorocanstvo nego plan. Nisam se ni sakim upoznao a poruke same za sebe govore, ko je dovoljno svestan da ih razume. To je SF za onog koji ne razume. A onaj ko razume kako univerzum funkcionise zna koliko sta od tih informacija moze da bude realno.
Za dokaze sam takodje objasnio, dostupni su samo ne drasticni i nezvanicni. Ti vladari sveta bi izgubili svoju moc kada bi vanzemaljci i druga otkrica bili zvanicno priznati.
Vladari u senci danas nisu pod diktatom vanzemaljaca. Nekada je postojao uticaj i saradnja. Danas sami pokusavaju da sprovedu svoje planove, ali sa tim nece daleko stici.


Ko je dovoljno svestan da ih razume? To je već čisti ad hominem!

Znaš šta ću ti reći, sa takvim stavom možeš da se nosiš, i ostaviš nas neprosvećene i glupe na miru!

Bilo je ovde onih od iste fele koji su tako propovedali veru, i na argumente odgovarali kako smo "neprosvećeni" i ne vidimo tu religioznu istinu.
Ti samo propovedaš veru u drugačija viša bića, ali tu svaka razlika nestaje, jer je kod tebe verovanje u "galaktičku federaciju" vanzemaljaca
koji će nas mesijanski spasti od samih sebe na nivou pravog religioznog zelota.

Da smo za stolom, ne bi ja i ti razgovarali ni trenutak više.
 
0

dreser

Član broj: 193131
Poruke: 5
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 23:32 - pre 155 meseci
Citat:
To je SF za onog koji ne razume.


Pa ja sam bas imao dobru volju da te razumem ali tebi to nikako ne ide: izgubio si se u svojoj mastariji pod jakim uticajem silnih YT klipova, raznih sajtova i medijskih podmetacina.

Da sam na tvom mestu i da tvrdim da nesto znam onda bih to morao da potkrepim cvrstim, neoborivim dokazima. U protivnom, evo ja tvrdim da ce za 7 dana doci do bliskih susreta trece vrste, ko god me pita kako to znam, jednostavno mu odgovaram da znam iz odredjenih izvora, a ako ne moze da shvati kako to funkcionise ne mora ni da pita, ja sam mu rekao i upozorio ga na vreme...

Ne ide to tako mladi prijatelju, da se okanes ti corava posla i tu energiju usmeris na pravljenje neke najmodernije igrice a vanzemljaci ce doci i otici, igrica ostaje kao tvoje delo.

I da, nemoj samo da se opet uvredis...
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje09.07.2011. u 23:44 - pre 155 meseci
Citat:

OK, ne isključujem da ima i onih istraživača i naučnika koji namerno lažu. Ali, zato ima dosta onih koji nesvesno lažu, jer ono o čemu sudimo o starim civilizacijima jesu bedni ostaci iza njih poneka sačuvana glinena pločica sa natpisima a sve ostalo je stvar mašte i dovitljivosti - neko je uspostavio neki standard čitanja, na osnovu sadašnjih iskustava dodeljena je upotrebna vrednost pronađenih predmeta, uključujući i ostatke građevina, nesvesno (vrlo verovatno) je to uklopljeno da se poklapa sa pronađenim spisima,... a sve to može da bude jedna velika laž.


Ovo sam preskocio...
Znaci imas bedne ostatke iz kojih mozes da zakljucis jako malo, imas skoro nista, nikakva iskustva, tu i tamo po neki objekat i kazes da naucnici ne mogu nista da zakljuce o tome, a pritom ti nikakav problem ne predstavlja da u isti taj kontekst stavljas vanzemljsku civilizaciju koja je dosla, uradila, izgradila sta treba i sta ne treba, pa onda odnela sve svoje masine sa sobom. Razmisli o tome.

Naucnici:
Na osnovu nicega zakljucuju nesto, znaci smesni su.

Alternativci:
Na osnovu istog materijala imaju potpunu sliku o vanzemaljskim civilizacijama koje su kreirale ljudsku rasu, donele bogznakakvo znanje i sve tako....al oni su OK, i to je sve tacno, posto imaju otvoren um...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 00:15 - pre 155 meseci
Citat:
Svaka cast. Malo ljudi na planeti mogu da se pohvale da razumeju kako funkcionise univerzum.

Tacno, skoro niko to nece reci. Ja ne znam sve ali znam bar malo vise od drugih.

Ja se nisam izgubio u mastariji, i ne propovedam religiju.
Nikad nisam rekao da su vanzemaljci spasitelji.
Rekao sam da je narodu dosta zavlacenja i da ce se obracunati sa sistemom kontrole.
Prvi kontakt ujedno sledi.
Da li neko trenutno vidi ili ne vidi istinu, ja ne znam.
Pogledajte kroz istoriju, kako se menjalo ljudsko shvatanje okruzenja.
Zar moze neko od vas da tvrdi da zna tacno kako stvari stoje i da je sve drugo netacno.
Ni ja netvrdim da sve znam ni da sve mora da bude tacno kako sam rekao, ali je to ono sto je meni najrealnije.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 00:26 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Tacno, skoro niko to nece reci.


Tacno, zato sto ne zna.

Citat:
Galactic Federation:
Ja ne znam sve ali znam bar malo vise od drugih.


Deder otkrij nam tajnu bozije cestice onda.
Oni jadnici se ubise da po onim akceleratorima doznaju istinu.....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 00:46 - pre 155 meseci
Citat:
Deder otkrij nam tajnu bozije cestice onda.
Oni jadnici se ubise da po onim akceleratorima doznaju istinu.....

Oni mogu da se ubijaju jos milion godina na taj nacin i nista.
Ne postoji fundamentalna cestica, nego fundamentalni princip.
Postoje fundamentalni polariteti (otprilike samo 2). Od cega su oni potpuno je nedokucivo i nebitno.
Bitno je samo da su oni suprotnost i da interaktuju jedan sa drugim, definisuci trenutan medjusobni odnos.
Tom interakcijom daje se neka forma bilo kom delu univerzuma. Sve ovo je u konstantnom kretanju i samo-menjanju.
Jedni delovi guraju druge i tako u krug. Svaki delic ujedno zraci i absorbuje. Tako imas 'komunikaciju' svega sa svacim.
Ovo 'zracenje' je samo menjanje stanja polariteta izmedju jedne forme i drugih. Ne postoji praznina izmedju necega.
Postoji samo manja ili veca koncetracija prvog ili drugog fundamentalnog polariteta.
Znaci forma moze biti beskonacno mala ali je u gravitacionom skladu sa vecom formom kojoj pripada.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 00:57 - pre 155 meseci
Tako su baljezgali i anticki filozofi.
Oni pametniji su to baljezganje uspeli da razloze na mnogo logicnije stvari ( ne bi verovo ), dok su oni koji su se drogirali nastavli da baljezgaju.
Pa su onda ovi prvi otkrili shvatili sta je atom, pa elektron, pa kvark, pa jos sitnije i manje cestice. Pa im je onda postalo mnogo jasnije kako neke stvari funkcionisu.
Ovi drugi su nastavili da baljezgaju.

Onda su ovi prvi napravili tranzistor, pa malo potom i kompjuter.
Ovi drugi su uzeli taj kompjuter samo da bi nastavili da baljezgaju....

Drugim recima, to sto pricas nema veze smozgom....

Ili ima?

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 01:50 - pre 155 meseci
Niko nije shvatio sta je atom u sustini. Znamo samo da je to forma sa odredjenim osobinama, kao sto je forma i zvezda i galaksija sa drukcijim osobinama.
Sve sto je napravljeno, napravljeno je iz eksperimenata za odredjivanje osobina materijala.
Te osobine su onda iskoristene da se razviju slozenije strukture, pa tako i tranzistor. Svo je to napredovanje uz trial and error, dok se ne vidi sta najbolje radi.
Cak i nuklearne naprave su nastale iz eksperimenata koji mere osobine radioaktivnih elemenata i interakciju.

Sta je upotrebljivo fizika cestica postigla u zadnjih 65 god?

Ovo sto pricam detaljno objasnjava gravitaciju i postojanje formi na svim redovima velicine.

Za razliku od naucnika:

Q: Sta je gravitacija?
A: "Pa to je sila"
Q: A sta je sila?
A: "To neznamo, mozda je kretanje nekih cestica"
Q: A od cega su te cestice i sta im uopste daje fundamentalnu mogucnost kretanja i ostale osobine?
A "E pa eto to neznamo"

Citat:
Ovi drugi su uzeli taj kompjuter samo da bi nastavili da baljezgaju....

Ja sa tim istim kompjuterom trazim upotrebljiv model kvantne mehanike.
Praveci algoritme u programu, isprobavam razne modele medjusobne interakcije polariteta na tackama u matrici.
Ono sto neki naucnici zovu kvantne fluktuacije, sto daje formu svemu ostalom, sto je potpuno ispravan koncept, samo sto to nisu random fluktuacije, nego savrseni odraz ostatka univerzuma u tom malom kvantu.
Nebitno na beskonacan nivo detalja, moguce je doci do osnovnog matematicko geometrijskog modela koji funkcionise (solved unified field) i modeluje sve nam poznate osobine materije, koji bi bio upotrebljiv da se naprave sve moguce tehnologije.
Naravno ja mogu samo mali deo mogucnosti da probam, i verovatno nikad necu stici do resenja, ali bar pokusavam ispravan pristup.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 01:56 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Niko nije shvatio sta je atom u sustini.


Sine, pojam atom danas postoji samo u filozofiji :)


Citat:
Galactic Federation:Sta je upotrebljivo fizika cestica postigla u zadnjih 65 god?

To na cemu kucas ovaj post.


Citat:
Galactic Federation:
Praveci algoritme u programu, isprobavam razne modele medjusobne interakcije polariteta na tackama u matrici.
Ono sto neki naucnici zovu kvantne fluktuacije, sto daje formu svemu ostalom, sto je potpuno ispravan koncept, samo sto to nisu random fluktuacije, nego savrseni odraz ostatka univerzuma u tom malom kvantu.

Resi ti lepo problem bozije cestice, umesto sto baljezgas....Fluktuacije, interakcije polariteta, o cemu bre ti pricas?
Da vidimo nesto realno sto se slaze sa STVARNIM svetom.


Citat:
Galactic Federation:
Naravno ja mogu samo mali deo mogucnosti da probam, i verovatno nikad necu stici do resenja, ali bar pokusavam ispravan pristup.

Ne verovatno. Ti SIGURNO neces stici do resenja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 06:25 - pre 155 meseci
Dofurao sam se do teme preko linka u B92 komentaru koji je autor teme ostavio na njihovom sajtu. Bio je kratki članak pompeznog naziva "Šta ne znate o Sunčevom sistemu" (dajdžest za decu, sve sam znao), ali, srećom, u komentarima: "Svi vi koji verujete u ovo zivite u ogromnoj zabludi!", i nešto niže link na forum.

Ljudi su uvek voleli instant-rešenja, pa tako i ja: kanim li smršati -- 20 tableta koje odnose kilograme; želim li se pokajati -- 10 zdravomarija; želim li povratiti samopouzdanje -- kupit ću Porsche Carrera-u; Konačno, kanim li saznati tajni plan Vaseljene, pogledaću webadresu "končano istina o mračnoj strani Svemira"! Taj tamni plan, u post ET-evsko i post-Moldersovsko vreme, gle čuda, neverovatno podseća na nas zemljane, naše ratove, kao siže Gospodra prstenova, a obećava opet naše ljudske snove: raj bez motike ("niko neće raditi"). Hm, pomislih, šta je sledeće, da obeća večnu mladost? Ni pet, ni šest, upravo: "svi će izgledati dobro kao sa 20 leta"!

Battle: Earth u srpskom (neinspirativnom?) prevodu Vanzemaljci i buducnost Zemlje zvuči kul, posebno u IMAX 3D verziji.





Ništa ne nedostaje. "Budućnost Zemlje" momentalno nas uvlači u priču i donosi sve one saj-faj ludosti na koje smo i navikli: teoriju haosa koja je kontrolisana od strane neke više sile, Boga i armije njegovih anđela maskiranih u tamonešto, vanzemaljce, kloniranje, istrebljenje civilizacija, zamrzavanje vremena, alternativne stvarnosti, sumanute gedžete, metafizičke, sociološke i političke začkoljice, paranoju i šizofreniju; ključni element koji vozi celu priču je krajnje "neljudski" sastojak – ploda bez rada i večna mladost, rečju: debela hladovina.





Mudri prorok zbori: ne verujte meni, no ako u rečima mojim nađete svoje želje strasti i snove (a ko neće?), vi im svoje uho mirno priklonite.

Na kraju imamo pobediti zlog vladara Anchara Alijanse (Nikolas Kejdž), sklopiti mirne saveze s Anunaki civilizacijom (zemljane predstavlja Brus Vilis), osloboditi Mesec od Titana, hm, igra rečima (Shia LaBeouf), mada je "istina" već otkrivena u trejleru Transformers: Dark side of the Moon. U sprskom prevodu sve vreme ista slovna greška, nije "Maldek" već Melmak, ko ne zna odakle je Alf i da je njegova planeta razorena isvremenim uključenjem -- kog uređaja (donosilac tačnog odgovora dobija majicu "I want to believe").





U napisani foršpan za "Budućnost Zemlje" ne vidim kako da ubacim Sigurni Viver i Liv Tajler, možda kao kameo ili voice-over u post-produkciji.

Na žalost, pokretač teme ubacio je najgore spojlere sa kraja Budućnost Zemlje II: finalni obračun -- već znamo da dobijamo DNA-upgrade: telepatija, telekineza, teleportacija, savrsenija cula, imuni na sve bolesti, nema strarenja, svi ce izgledati kao 20-godisnjaci savrseno lepi s mogucnošću da mislima promene fizicki izgled po zelji. Potpuno sam razočaran zbog bezumnog rip-offa Surogta (Surrogates) sa Brusom Vilisom, nadam se da autoru ipak nije bio dostupan original i da je to samo "tizer" koji će da nas "nasanka", i da možda na kraju Planeta Zemlja neće biti "ociscena i izlecena", Melmak ponovo sastavljen i naseljen, a Venera i Mars pojaviće se kao bogovi s ljudskim likom (feaut. Tom Kruz i Kameron Diaz)! Happy end.





"Budućnost zemlje" ne upozorava nas na najbitnije: tražeći ili prihvatajući "debelu hladovinu" kao koncept, stvorićemo Sajlonce ili SkyNet, o čemu su nas mitski upozorili Starbak i Apolo, ali i Sara Konor.

* * *

Šta ja lično mislim, nije bitno, šta bi, uostalom, jedan SF zaljubljenik ali i poznavalac klasične i moderne nauke mogao da kaže? Izvadite svoja fotonska torpeda, antigravitacione pištolje, gedžete za inverziju polariteta i prelazak u parlalelne univerzume, a potom pogledajte najnoviji film Sajmona Pega i Nika Frosta: Pol (Paul), "alien road-trip" (must see!).

Kako kaže autor: "zabava tek pocinje!"
 
0

dreser

Član broj: 193131
Poruke: 5
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 08:10 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation:Rekao sam da je narodu dosta zavlacenja i da ce se obracunati sa sistemom kontrole.

Odgovor je vec bio:
Citat:
dreser:Takodje, veliko je pitanje da li su ljudi spremni da prvi put u istoriji covecanstva promene sistem koji postoji od nastanka civilizacije.



Citat:
Galactic Federation:Prvi kontakt ujedno sledi.


Pre ili posle obracuna? Ako je pre onda nema logike zasto kontakt nije bio ranije, recimo pre silnih ratova, ako je posle eeee onda mislim da nece imati sa kim da uspostave kontakt.


Citat:
Galactic Federation:Zar moze neko od vas da tvrdi da zna tacno kako stvari stoje i da je sve drugo netacno.


Da, sistem kontrole tacno zna kako stvari stoje.


Citat:
Galactic Federation:Ni ja netvrdim da sve znam ni da sve mora da bude tacno kako sam rekao, ali je to ono sto je meni najrealnije.


Eto konacno, tebi je to najrealnije a sto je to obicna masta nema veze.

 
+1

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 12:28 - pre 155 meseci
3way:

Nisam znala da treba sve da nacrtam.
Bilo je i biće lažiranja dokaza od strane priznatih naučnika. Zašto? - Iz potpuno jednostavnog razloga, niko ne poklanja laboratorije i/ili opremu na lepe oči, traže se rezuiltati, pogotovo danas. Ako kažeš, i budeš ubedljiv, da nešto možeš da dokažeš u određenom periodu pa još ako se od toga može pošteno zaraditi, dobićeš sve što ti treba. Ali, to povlači za sobom obavezu da u tom periodu postigneš zacrtani cilj (ili bar da dokažeš da si 100% na pravom putu) ako hoćeš i dalje da budeš neko i nešto u naučnim krugovima i da imaš gde da spavaš.
Činjenica je da je istina da se o prošlim vremenima sudi na osnovu ostataka i da procenjena upotreba predmeta X ne mora da bude tačna. Jer, procenjuje se na osnovu sadašnjeg i/ili dokumentovanog (ali, pazi - neoborivo istinitog dokumentovanog) iskustva i nešto zaostalog taloga, tačnije na osnovu hemijske analize tog taloga, na dnu posude. Čaša se prvenstveno koristi za služenje tečnosti, ali isto tako u nju može da se sipa i zemlja pa da se nešto posadi, a može da se iz nje jede i pirinač, da se čuvaju ekseri u njoj, ... o njenoj primeni u nekom narodu kroz par desetina i stotina godina, sudiće se po onome što je poslednje u njima bilo. To definitivno nisu namerne greške. Onaj pošteni naučnik koji dođe do senzacionog otkrića, on će ga objaviti sa svim neoborivim (pazi, neoborivim) dokazima i svi će da mu veruju. Isto važi sa pisanim ostacima od pre par godina. Neko je uspeo da ih protumači, na više kasnije pronađenih uzoraka, dokazana je (gotovo) 100% tačnost i to je tako prihvaćeno i neoborivo je. Jer, drugog valjanog rešenja nema.
Ovo je ujedno primer da može nenamerno, sasvim slučajno, da se pogreši i živi jako jako dugo u zabludi. Ali, isto tako - ovo je priča koja usmerava na to i da alternativne pravce ne treba tek olako prihvatiti a ni u potpunosti odbaciti (hm, ovo ti se verovatno ne sviđa).
Uz to, očigledno si preskočio ili prevideo deo u kome navodim moguća objašnjenja za pronađene čudne skelete i misteriozne objekte - da je za nešto od toga kriva genetika (hm, svašta ispadne kada se geni pogrešno razmeste), priroda zna svašta da izvaja (pogotovo kada ima jako dug vremenski period na raspolaganju), a dosta od toga je moglo da se napravi i još uvek može bez savremenih građevinskih mašina. Ali, zašto da se mučimo, kada sve može jednostavnije - zašto da uzmemo papir i olovku i napišemo pismo, kada možemo da uključimo komp i pošaljemo mejl - em, brže em jednom napisano a može da se pravi bezbroj kopija a i nema bacanja papira zbog slučajne greške i pisanja iz početka.
A, ne, ti si se uhvatio za mogući scenario vanzemaljaca koji su došli ovde napravili nas ovakve kakvi smo, i iza sebe ostavili svoje građevine, u nečemu su morali da žive, a kada su otišli pokupili su svoje građevinske mašine a bilo im je suviše zamorno da se bakću oko rušenja građevina ili su pak svojim "potomcima" ostavili nešto u amanet da se sećaju velikog nebeskog naroda.
Kad sam već kod toga, interesantno je da gotovo svi narodi, bez obzira na boju kože i neposredne fizičke karakteristike, imaju ponekog belog boga.

Lično, prvo uvek tražim neko racionalno - naučno objašnjenje za događaje i stvari koje su mi na prvi pogled čudni. I, uvek sam ga nalazila.

A cela ova priča oko vanzemaljaca diktatora je izvan mojih pojmova. I, ne sviđa mi se. Alergična sam na samu pomisao da tamo neko rukovodi, ili ima potencijalnu moć da upravlja mojim životom, mojim željama i mojim snovima. Ma, dosta mi je samo ovih zemaljskih vladara kojima odavno ne može da se veruje jer čim zinu, slažu. Ako nisu takvi, ne mogu dugo da opstanu.
Možeš li da zamisliš šta bi nam se desilo ako bi se pojavio neko moćniji od njih? - prodali bi nas za šaku zlata.

Možda ne umem najbolje da objasnim, ali suština je da ne treba sve previše uzimati zdravo za gotovo.

Uostalom, ne vidim razlog zašto se svađati - 2012 je sledeće godine, pa videće se šta će biti. Najverovatnije ništa.
Problem je u tome što bez obzira na mnoštvo raznih novina i časopisa, sve je teže doći do prave informacije - jure se senzacije, izbacuju se bombastični naslovi jer to može da se proda.
Primer: u naslovu se kaže otkriven život van zemlje a u samom tekstu ni ž od života pa čak se ne provuče ni neka čudna bakterija.
O internetu da ne pričam - svaki izvor treba dubinski proveriti, kao i kredibilitet imenovanih naučnika. Svako od nas može da se predstavi kao priznat naučnik i to niko neće proveravati a naše senzacionalno otkriće biće vest dana danima.
Zašto ovo pišem: Pa i ispred "alternativaca", kako si ih nazvao, stoji neka naučna titula a mnogi od njih se zaista bave naučnim istraživanjima.
A i za tebe, bez obzira koliko da si uspešan i pametan, može da se nađe bar jedna osoba koja će da tvrdi da si lažnjak pa čak i da te proglasi vanzemaljcem. To važi za svakoga na ovoj planeti.

ER
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 20:05 - pre 155 meseci
Citat:
Sine, pojam atom danas postoji samo u filozofiji :)

Stvarno? Ja mislio da postoji u svim granama nauke.

Citat:
To na cemu kucas ovaj post.

Kakve veze imaju kvarkovi i ostale nebulozne cestice sa pravljenjem procesora?
Citat:
History of the transistor: Physicist Julius Edgar Lilienfeld filed the first patent for a transistor in Canada in 1925, describing a device similar to a field-effect transistor or "FET".[1] However, Lilienfeld did not publish any research articles about his devices,[citation needed] nor did his patent cite any examples of devices actually constructed. In 1934, German inventor Oskar Heil patented a similar device.[2]
From 1942 Herbert Mataré experimented with so-called duodiodes while working on a detector for a Doppler RADAR system. The duodiodes he built had two separate but very close metal contacts on the semiconductor substrate. He discovered effects that could not be explained by two independently operating diodes and thus formed the basic idea for the later point contact transistor.
In 1947, John Bardeen and Walter Brattain at AT&T's Bell Labs in the United States observed that when electrical contacts were applied to a crystal of germanium, the output power was larger than the input. Solid State Physics Group leader William Shockley saw the potential in this, and over the next few months worked to greatly expand the knowledge of semiconductors. The term transistor was coined by John R. Pierce as a portmanteau of the term "transfer resistor".[3][4] According to physicist/historian Robert Arns, legal papers from the Bell Labs patent show that William Shockley and Gerald Pearson had built operational versions from Lilienfeld's patents, yet they never referenced this work in any of their later research papers or historical articles.[5]
The first silicon transistor was produced by Texas Instruments in 1954.[6] This was the work of Gordon Teal, an expert in growing crystals of high purity, who had previously worked at Bell Labs.[7] The first MOS transistor actually built was by Kahng and Atalla at Bell Labs in 1960

Od prvih tranzistora navedenih u citatu, sve je samo usavrsavanje proizvodnog procesa i slozenije logicke seme.
Osim poluprovodnika sve komponente racunara su postojale mnogo ranije samo su bile grublje. Televizori su prodavani 1928.

Odgovori mi sa particle physic znanjem na pitanje:
Od cega su te cestice i sta im uopste daje fundamentalnu mogucnost kretanja i ostale osobine?
Mozes da koristis bilo koju literaturu koja postoji.

Cak i verovanje u elektron kao cesticu koja obilazi jezgro je pogresno. Zato se pominje elektron oblak. Sto je samo fluktuacija, deo kvantne fluktuacije atoma.

http://www.youtube.com/watch?v=ECkG_JdodMA
Ovo je primer kvantne fizike koja pocinje da shvata da su sve samo fluktuacije o kojima pricam, koje prave stabilne strukture ili komponente talasa koje se ispolje pri sudaru.
Vrati se na sliku poredjenja neurona i super jata galaksija. Svugde isti princip na beskonacnom redu velicina.

Koga interesuje u prilogu cu pokusati da uploadujem neke primere u obliku zvucnih fajlova, koji pretstavljaju fluktuacije koje simuliram.
Cuju se razni metalicni zvukovi i zvonjenje, od random vrednosti na matrici.
Ovo je dobijeno prostim jednacinama gde svaka tacka na matrici utice na okolne tacke.
Kad se promena neke tacke zapise za svaki frejm kalkulacije, dobije se slozena oscilacija koja se moze prikazati kao zvucni signal.
Sad zamislite neki slican algoritam koji odgovara prirodnom modelu. Kad se postavi odgovarajuci raspored i pusti animacija, dobicemo strukturu nekog atoma ili druge forme koja se odrzava kao stojeci visedimenzioni talas.

Uporedite pratican eksperiment talasne interakcije sa mojim kalkulisanjem fluktuacija. Potpuno isti princip. Ovako talasi formiraju stabilne strukture materuje na svim nivoima.
http://www.youtube.com/watch?v=GtiSCBXbHAg
http://www.youtube.com/watch?v=05Io6lop3mk#t=205s


Citat:
Pre ili posle obracuna? Ako je pre onda nema logike zasto kontakt nije bio ranije, recimo pre silnih ratova

A zasto ne jos u kamenom dobu? Zasto vanzemaljci ne idu svud po svemiru i gde god nadju neke neandertalce, daju im sve moguce odmah?
Zato sto onda nigde ne bi postojala ogranicena realnost. A sva bica zele da prodju kroz iskustva ogranicenih mogucnosti i put razvoja.


Nije Melmac iz Alfa, nego Maldek. Alternativni nazivi za tu planetu su, Phaeton, Pax, Bellona.
A za skynet se nebrini kod vanzemaljaca nema takvih opasnosti.
"Niko nece raditi" se odnosi na poslove za prezivljavanje. U novoj realnosti mozes da radis sta god hoces i sto ti pruza zadovoljstvo. To nisu stvari koje nekom stete, nego one koje su za tvoju ili opstu dobrobit.


http://www.youtube.com/watch?v=8Jw27YHrugg
Prikačeni fajlovi
 
0

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje10.07.2011. u 20:48 - pre 155 meseci
E zemljak aj patentiraj nešto korisno, napravi de nešto za nas na primitivnom nivou svesti pa ćemo da te slavimo k'o boga. Srbija je ovo nema ovde ko da ti otme perpetum mobile ili štogod slično.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228763 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.