Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228588 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.09.2011. u 21:06 - pre 153 meseci
@Onaj
Za tebe me iskreno zabole dal' si razumeo

@ostali
Nije me preterano zainteresovala tema, nego autor teme.

Napisano je kako je napisano da nebi direktno etiketirao čoveka(mada opet verovatno i jesam) a da bi razumeli oni koji se ubiše da dokažu i objasne ili tek imaju nameru da nešto dokažu i objasne jer nema svrhe da troše energiju, jer da je Radivoj objavio određene detalje iz svoje biografije pored onih koje je već objavio, nebi se ni trudili.

@Galactic Federation
Znamo se Radivoje. Da se predstavim ne želim, prihvati to ili nemoj, kako hoćeš.
Već si negde na početku postavio svoju biografiju, znači da ti ne predstavlja nikakav problem, ponosan si i želiš da svi znaju ko si, svaka čast i baš zato aj sad lepo postavi i ostatak, zbog čega si bio u bolnici, pričaj malo kako si promašio datum smaka sveta, loša prodaja igrice i kako je to uticalo na tebe itd, da procene ljudi dal' se tvojoj priči može verovati ili ne. Neće te više gnjaviti oni koji ne veruju, moćićeš na miru da raspravljaš sa onima koji veruju. Da naglasim oni koji veruju nisam upotrebio drugu reč i nije mi namera, "oni koji veruju" znači upravo "oni koji veruju" i ništa drugo.

[Ovu poruku je menjao aser dana 05.09.2011. u 22:24 GMT+1]
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje05.09.2011. u 21:47 - pre 153 meseci
Citat:
aser: @Onaj
Za tebe me iskreno zabole dal' si razumeo


Šta reći na ovakav primitivizam, nekulturu i isfrustriranost? Da ti je bar na kratko normalan mozak pa da ti bude bar na sekundu glupo zbog takvog nedoličnog ponašanja...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
+3

aser
Jerry Drake
Šabac

Član broj: 81912
Poruke: 7
109.72.50.*



+9 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 07:20 - pre 153 meseci
naravno svakako
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 14:25 - pre 153 meseci
Ostavite čoveka na miru i verujte u šta hoćete.

Niko od nas ovde nije kompententan da dokazuje da li je neko lud.
Sva ova priča koju je GF naveo može se posmatrati kao maštarija, a svi mi (pretpostavljam) smo uveliko punoletni i kao takvi zreli da odlučujemo hoćemo li je prihvatiti i u kom stepenu.
Meni lično, logičnije je i verovatnije da postoje udruženja vanzemaljaca (bilo dobrih bilo loših) nego da postoji svemoćni bog. Uostalom, ovo prvo je lakše dokazati (doduše, za sada gotovo nemoguće; moguće je jedino ako oni dođu kod nas). Takođe, vrlo je moguće da su neki od njih imali i direktnog uticaja na evoluciju pa i samu civilizaciju, tj da su zaslužni što smo mi ovakvi kakvi smo.
Ljudi viđaju NLO/vanzemaljce. Ljudi viđaju duhove. Ljudi viđaju svece, uključujući i boga. Tvrditi da su jedni ludi a drugi prosvećeni je krajnje nehumano jer i jedni i drugi su ubeđeni u istinitost svog doživljaja. Sve to, dok se 100% ne dokaže da li i šta sve postoji, može da se posmatra kao potencijalna ili stvarna stvarnost u zavisnosti od pojedinca do pojedinca, pa čak i od društva do društva.

Uostalom, evo već je septembar - još samo oktobar nas deli od novembra, a i dok se okrenemo "zakucaće na vratima" i 21.12.2012. pa ćemo videti da li će nešto biti od svega toga.
ER
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 15:17 - pre 153 meseci
Citat:
EmmaR: Ostavite čoveka na miru i verujte u šta hoćete.

Ja ne mogu da shvatim ljude koji nakon x godina upotrebe foruma ne mogu da shvate sta je forum.

Tebi i svima ostalima koji "branite" covjeka koga neko na forumu uznemirava evo objasnjenje, pa ga procitaje 800 puta i prepisite u sveku 200 puta i mozda vam nekako i udje u glavu:

Forum je mjesto na koje ljudi dolaze da bi potrazili misljenje o necemu, razmjenili svoja razmisljanja sa misljenjima drugih ljudi, sucelili svoja razmiljanja i stavove sa drugim ljudima kao i ocjenjivali misljenja koje drugi ljudi iznose.
Ako je neko normalan dosao na forum onda je sigurno dosao zbog jednog od gornjih razloga.
Ako je neko dosao na forum da bi pricao price koje niko nece dovoditi u pitanje i "ostavljati ga na miru" - onda je u pitanju umno poremecena budala i degenerik koji nije u stanju da shvati smisao foruma i razliku izmedju foruma i bloga.

Takvi vjerovatno idu da meditiraju u Gucu za vreme sabora, idu da se prosetaju po raskrsnici u spicu, da se nadisu cistog vazduha u javnom WC-u, da slusaju cvrkut ptica pored aerodroma... i onda ih stalno tako neko "gnjavi i ugnjetava"....

Koji je vama k...c?!
Zasto vi dolazite na forum uopste, i sta vi ocekujete da dobijete na forumu od drugih posjetilaca?
Zasto se ne drzite blogova ako vam treba "ostavljanje na miru"?
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 15:36 - pre 153 meseci
@Odin D.

Apsolutno je sve tacno sto si napisao. Ko to ne razume ne bi trebalo cak ni da samo citalacki posecuje forume.

Samo ima jedna stvar koju nikako ne razumem. Naime, zasto je toliko tesko shvatiti da se radi o MISLJENJU (razmisljanju, mislima...) nekog ko postuje na forumu?! Zasto se obavezno atakuje na licnost, 'privatnost' nekoga ko postuje na forumu?! To je meni neshvatljivo, apsolutno nerazumljivo! Da se razumemo, ja nemam apsolutno nista protiv nikoga licno ali neke stvari kao sto to radi @aser su, po mom misljenju, toliko ruzne, niske, proste, primitivne... da nema dalje. Cak i ako licno poznaje nekoga, ono sto je rekao u par postova je toliko ljigavo da nemam reci. Pri tome nema petlju da kaze "ja sam taj i taj" nego se kao neki klinac krije iza nadimka misleci sta?! Da je to cool, da je on sada faca, frajer...?! Ne razumem, narocito kad kaze da ga ne zanima tema nego autor licno?! I ne samo ovde nego i na drugim temama, ko god se tako ponasa treba da bude bar kritikovan od svih ostalih. Izvinjavam se sto sam se malo iznervirao iako mi nije to svojstveno!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 16:11 - pre 153 meseci
Citat:
Sceka: Zasto se obavezno atakuje na licnost, 'privatnost' nekoga ko postuje na forumu?! To je meni neshvatljivo, apsolutno nerazumljivo!

Nerazumljivo je od nekoga da ocekuje da se drugi brinu o njegovoj privatnosti.
Ako se neko vec predstavio imenom i prezimenom suludo je ocekivati da ce neko drugo da razmislja o mogucim posljedicama po onoga ko sam o tome nije razmisljao.
Drugo, ako je neko vec upotrebio stvarno ime i prezime onda je to vjerovatno da bi svojim likom i djelom stao iza onoga sto prica, i tako tome sto prica dao ili oduzeo dodatnu tezinu i kredibilitet, pa je njegov lik i djelo, logicno, konfigurirajuci argument u svemu tome.
Ako to nije slucaj, onda je neshvatljivo zasto bi se neko uopste na anonimnom forumu predstavljao pravim imenom i prezimenom, i to u okruzenju gdje je 99% ljudi anonimno.
To je isto kao da krenes na maskenbal-orgije bez maske, pa ti poslje neko kriv kad ti se ime razvlaci po selu.
To je malo naivan pogled na svijet, ljude, "moral" i ostalo...

Citat:
Sceka:ko god se tako ponasa treba da bude bar kritikovan od svih ostalih.

Ovo sto si napisao o @aseru je tvoje misljenje o tome sta on ovdje radi - i tome upravo forum i sluzi: kritici - bilo pozitivnoj, bilo negativnoj, bilo neutralnoj.
Meni samo nisu jasni oni koji bi sad rekli da @asera neko ugnjetava ili kad bi @aser sam rekao da ga neko gnjavi, ili "ostavite asera na miru", "svako ima pravo da vjeruje u sta god hoce"... Pa ima, samo i svako drugi ima pravo da vjeruje o tome sta hoce i da to napise na forumu.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 16:30 - pre 153 meseci
Citat:
Odin D.: ...To je malo naivan pogled na svijet, ljude, "moral" i ostalo...


Pa pazi, nije to malo naivan pogled na svet. Pre bih rekao da je to 'pristojan' pogled na svet. Biti naivan je nesto drugo. Doduse, radije cu biti 'naivan' nego nepristojan. Moze i tako. A da li ti mislis da je pristojnost, lepo vaspitanje... nepotrebno ili pogresno? Znam da nisi to napisao i nicim to nisi dotakao ali me cisto interesuje tvoje misljenje, bez obzira sto je sad to malo Off?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 18:18 - pre 153 meseci
Citat:
Sceka:  A da li ti mislis da je pristojnost, lepo vaspitanje... nepotrebno ili pogresno?

Nemam nikakav apsolutan stav prema tome. To je za mene relativna stvar.
Sta je pristojnost uopste? Moras navesti konkretnu osobu, okolnosti i postupke da bi se moglo procjeniti da li je nesto pristojno ili ne.
Obicno ne nalazim nista lose u tome da se "nepristojna" i "nevaspitana" (sta god to nekom znacilo) osoba tretira na isti nacin koji ju je i oznacio kao "nepristojnu" i "nevaspitanu". Cak sta vise, smatram da je drugaciji pristup pogresan.

Ja sam pristalica starozavjetnih principa: "oko za oko - zub za zub", pri cemu bih cak dao jos i prednost prvo-ostecenoj strani ako je ostecena bez ikakvog povoda, dakle "dva oka za oko - dva zuba za zub".
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 19:39 - pre 153 meseci
Citat:
Odin D.: Nemam nikakav apsolutan stav prema tome. To je za mene relativna stvar.
Sta je pristojnost uopste? Moras navesti konkretnu osobu, okolnosti i postupke da bi se moglo procjeniti da li je nesto pristojno ili ne.
Obicno ne nalazim nista lose u tome da se "nepristojna" i "nevaspitana" (sta god to nekom znacilo) osoba tretira na isti nacin koji ju je i oznacio kao "nepristojnu" i "nevaspitanu". Cak sta vise, smatram da je drugaciji pristup pogresan.

Ja sam pristalica starozavjetnih principa: "oko za oko - zub za zub", pri cemu bih cak dao jos i prednost prvo-ostecenoj strani ako je ostecena bez ikakvog povoda, dakle "dva oka za oko - dva zuba za zub".


Pa uglavnom sam mislio na 'domace vaspitanje' onako kako je uvrezeno u narodu, bar sto se tice malo starije generacije u koju ja spadam. Ali tvoj odgovor se podudara sa onim sto sam predpostavljao da ces reci. Iako sam ja uvek za varijantu da ne odgovaram istom merom, bar do neke moje granice, slazem se sa poslednjom recenicom. Toliko o tome, bar sto se mene tice.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 19:52 - pre 153 meseci
Malo vesti


NLO u Kragujevcu



Vanzemaljci oteli Srbina! - heh Srbina!!! kakav naslov izvinite morao sam ;) a kaze

Prvoj ufološkoj organizaciji „NLO Srbija“ prijavljena viđenja letećih tanjira u Nišu, Novom Sadu, Beogradu.... Neverovatno koliko ima podataka o slučajevima bliskih susreta treće vrste na jugu zemlje.PRVA ufološka organizaciji kod nas „NLO Srbija“ poseduje opširne podatke o slučaju koji svrstava u bliske susrete četvrte vrste (otmica)! U pitanju je čovek koji ne želi javno da se eksponira, živi na jugu Srbije i izgleda da je to jedan od najzanimljivijih susreta četvrte vrste ikada zabeleženih.

Ovaj slučaj je pregledao i dao svoje mišljenje i profesor David Jakobs, sa Temple univerziteta, jedan od najvećih poznavalaca slučajeva otmice. A iz svog dosadašnjeg iskustva, utvrdio da je blizak susret četvrte vrste sa juga Srbije - legitiman!


- Većina ljudi obično misli da u Srbiji niko nikada nije video NLO - navodi Miroslav Kostić, predsednik „NLO Srbija“. - Mi želimo da im pokažemo da je reč o globalnoj pojavi. Pokušavamo da sagledamo fenomen što je objektivnije moguće i da zabeležimo sve što može da se zabeleži.

Ova organizacija, čiji je slogan sloganom „odsustvo dokaza nije dokaz odsustva“, zabeležila je do sada viđenja NLO u Kruševcu, Novom Sadu, Pančevu, Beogradu, Kragujevcu, Vranju, Medveđi, Prokuplju, Kraljevu...

- Sa drugom sam sedeo u Vukovom parku i primetio neobično veliku zvezdu, u pravcu Pančevačkog mosta i Borče - posvedočio je Ivan Đurić, o događaju u Beogradu iz septembra 2009. godine.

- „Zvezda“ je bila nepravilnog oblika, kao ćirilično slovo „g“ u vodoravnom položaju, a na momente je podsećala na ogroman far.

U leto 1998. na stotine prolaznika primetilo je nepoznata svetla zelenoplave boje, ne nebu iznad Bistrice u Novom Sadu. Satima su posmatrali kako se tri plavozelene trake neizmenično pale i gase u pravilnim razmacima, jedna za drugom.

Septembra 2004. Dalibor Ilijevski je fotografisao spomenike kod Kragujevca. Ništa neobično nije primetio, dok fotografije sa aparata nije prebacio na kompjuter. A tu je „ugledao“ NLO! Ako se bolje pogleda fotografija, videće se da Sunce obasjava spomenik sa desne, a nepoznati objekat sa leve strane.Jedan od najbliskijih susreta s vanzemaljcima u Srbiji dogodio se u julu 1959. godine u Paraćinu i njemu je prisustvovao četvorogodišnji dečak, koji se igrao kod bake u dvorištu. On sada ima 53 godine i ekskluzivno je za „NLO Srbija“ ispričao svoju priču, koju su znali samo članovi njegove najuže porodice.

Potvrdio je da je video veliki leteći objekat koji je isijavao nekoliko različitih boja, ljude njegove visine u sivim odelima. Lica im nije video, a nekom iglicom su ga uboli ispod zgloba šake (ožiljak ima i danas) i rekli su mu da će da dođu po njega 24. decembra 2011. godine?!

Zanimljivo je i da je posle 26 godina ćutanja, potpukovnik avijacije u penziji, pilot Trifko Radeta prvi put javno posvedočio o susretu aviona JNA sa „letećim tanjirom“. Misteriozni događaj se odigrao početkom 1985. godine. Tada je Radeta, kao pitomac treće godine zadarske Vojne vazduhoplovne akademije boravio na aerodromu Pula.

Dok su uvežbavali figurno letenje i vađenje iz nepravilnih položaja pod kalotom, u penjanju ka zoni u traverzi Cresa je primetio leteći objekat, cilindričnog oblika cigarete i boje aluminijuma.

- Tek po izlasku NLO iz našeg vazdušnog prostora, sa „debelim zakašnjenjem“, od aerodromske kontrole letenja obavešteni smo da u dotičnoj zoni nema drugih letilica - kaže Radeta.

Navodi i da je bio jedan od 12 pilota, koji su jedne noći 1987. godine borbenim avionima jurili neobično svetlo duž cele Jadranske obale. Kako kaže Radeta, cela eskadrila, koju je prevodio lično komandir Milan Perić, nije uspela da sustigne tu svetlost.


Izvor: Novosti
YU1OTW
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 19:59 - pre 153 meseci
Jos...

VIDEO: 'Čovjek u crnom' progovorio o NLO-ima



Prije nekih 20 godina Bob Lazar iz Las Vegasa progovorio je o čudnim letjelicama koje se testiraju u pustinjama Nevade, a prašinu je digao i njegov sugrađanin dr. John Alexander.
Alexander je bivše vojno lice, a NLO entuzijastima je poznat kao 'čovjek u crnom', što sugerira da je operativac čija je aktivna misija zataškavati postojanje izvanzemaljskog života.

No, njegova strana priče je sasvim drugačija. Iako je skeptičan u vezi mnogih stvari, u NLO-e uopće ne sumnja i vjeruje da bi se fenomen trebao dobro istražiti.

Štoviše, bivši vojni obavještajac godinama je bio u kontaktu i razmjenjivao podatke s raznim agencijama, što poznatim, što tajnim, kako bi utvrdio postoji li strategija da se od javnosti svjesno zataje podaci o fenomenu NLO-a.

Iako je tijekom svojih istraga naišao na neorganiziranost i nedosljednosti, priznaje da ne vjeruje kako postoji zavjera koja od javnosti skriva podatke o NLO-ima ili izvanzemaljcima.

Zbog toga što ne priznaje postojanje zavjere, zajednice NLO entuzijasta su ga prozvale 'čovjekom u crnom' i vjeruju da i sam sudjeluje u prikrivanju istine. Ne sviđa im se niti njegov stav da NLO-i nisu nužno izvanzemaljske letjelice.

Alexander im ne zamjera, ali mu je želja da jednog dana istrage o NLO-ima ne nailaze na ismijavanje, već da se provode odgovorno i sistematično. O tome što bi NLO-i mogli biti ne želi nagađati, ali misli da i oni koji misle da je riječ o izvanzemaljcima i oni koji misle da je riječ o budalaštinama trebaju smiriti strasti i pokušati objektivno sagledati situaciju.


YU1OTW
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 21:17 - pre 153 meseci
Citat:
starkg:
Septembra 2004. Dalibor Ilijevski je fotografisao spomenike kod Kragujevca. Ništa neobično nije primetio, dok fotografije sa aparata nije prebacio na kompjuter. A tu je „ugledao“ NLO! Ako se bolje pogleda fotografija, videće se da Sunce obasjava spomenik sa desne, a nepoznati objekat sa leve strane.


Greška u radu sa fotošopom?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 21:47 - pre 153 meseci
Citat:
Greška u radu sa fotošopom?


Ma ne ti ne kapiras!!! On ih je izmislio i to jedan Srbin !!! :) :) :) :)
YU1OTW
 
0

huanitastaff

Član broj: 204281
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 22:32 - pre 153 meseci
Sve su ljudi izmislili ili smislili.
Prilikom operacije stitne zlezde, tj. njenog uklanjanja, desi se da retko, ali opet desi se, ostane jedan minijaturni komadic tkiva koji posle izvesnog vremena pocne "oponasati stitnu zlezdu" i luciti hormone T3 i T4. Iako nema sopstvenu svest, programairana je da vrsi odredjene funkcije i kao takva (zlezda) ima nacine da proizvede jedan mikrokosmos u organizmu kao velikom kosmosu za nju. Dakle, ako se slozimo oko cinjenice da je ljudski organizam jedna savrsena "masina", koja funkcionise besprekorno jer je svaki njen delic pazljivo isprogramiran, da li prirodom ili uticajem druge strane, nebitno, mozemo zakljuciti da je nasa svest jedan od programiranih segmenata tog kosmosa zvani organizam?
Mala digresija-mnogo primitivniji organizmi kao recimo pcele, imaju jako interesantnu i u nekim aspektima skoro nedokucivu savrsenost funkcionisanja drustva i jednog njihovog mikrokosmosa. Ne postoje objasnjenja, samo pretpostavke kojima se objasnjavaju neki aspekti njihovog funkcionisanja. Pcele i mnogi drugi ogranizmi, bilo biljni ili zivotinjski ili gljive, svejdno, imaju u individualnom ili grupnom, drustvenom zivotu savrsene sablone po kojima funkcionisu. Nemaju bas svest, ali savrseni su i bez nje. Kako? Lako...programirani su genetskim kodom za zivot. Iako pas pase travu, ne zna bas svesno zasto to radi, niti je naucen, on to jednaostavno radi. Rekli bi ljudi-instinktivno, ali bio instinkt ili neki programski kod, on to radi. Njegova svest mu to nalaze. Da li smo mi ljudi onda programirani da "stvarnost" i svest ogranicavamo samo na ono sto vidimo jednim parnim organom-ocima? Da li je nasa svest programirana da se oslanjamo samo na vid, a uce nas u skoli da smo izgubili sluh i miris predaka? Dakle, igubili smo nesto bitno i sad imamo samo oci? Ono sto ne vidimo, u to ne verujemo, a ono sto vidimo, a ne mozemo da verujemo, onda ne vidimo dobro. Ljudi, cini mi se, imaju neki programiran strah od sirenja svesti, obrazovanja pre svega, a onda slobode shvatanja.
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje06.09.2011. u 23:28 - pre 153 meseci
@Odin:
Koliko mi je poznato, ipak bi trebalo i za ovo ovde - ultraludačkuzonu da postoji neko ograničenje (da nije tako ne bi se viđale u ovom delu zaključane teme). Ok, svako ima svoje mišljenje. Ali, stavljati nekog na nož zbog mišljenja je van svakog pojma.
GF ima neka svoja shvatanja i tumačenja koja zadiru u duboke pore fizike, astronomije i medicine, a pri tom nije nije kvanti fizičar, doktor astronomije, doktor medicinskih nauka i slično. Same te činjenice više govore o onima koji ga napadaju (a u isto vreme niko od njih nema navedene diplome a još manje znanja iz tih oblasti) nego o GF.
Uostalom, to "ostavite čoveka na miru" odnosilo se više na asera nego na tebe, pa ne vidim zašto se osećaš prozvanim.



ER
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje07.09.2011. u 06:29 - pre 153 meseci
Citat:
EmmaR: @Odin:Koliko mi je poznato, ipak bi trebalo i za ovo ovde - ultraludačkuzonu da postoji neko ograničenje (da nije tako ne bi se viđale u ovom delu zaključane teme).

Postoji i radi.

Citat:
EmmaR: @Odin: GF ima neka svoja shvatanja i tumačenja koja zadiru u duboke pore fizike, astronomije i medicine, a pri tom nije nije kvanti fizičar, doktor astronomije, doktor medicinskih nauka i slično.

Nije tacno. Njegova misljenja "duboko zadiru" samo u pore njegove fizike, njegove astronomije i njegove medicine. Da bi necije misljenje duboko zadiralo u ono sto sav ostali svijet zove fizikom, astronomijom i medicinom - on treba da bude kvantni fizicar, astronom ili doktor (ne mora nuzno biti zvanicno tituliran, ali treba da se razumije u zvanicne verzije ovih nauka), a GF o tome svakako nema pojma sto je vise puta nedvosmisleno demonstrirao.
Ako ti kazes da on ima pojma o tome - onda ja kazem da ni ti nemas pojma o tome, i to nije nikakva uvreda nego moje misljenje koje imam pravo da izrazim na ovom forumu o bilo cemu sto se iznese na ovom forumu. Ako te ipak vredja sta neko misli o tvom misljenju - onda ne iznosi ovdje svoje misljenje o tome i niko nece moci iznositi svoje misljenje o tvom misljenju. It is so fucking simple!

Citat:
EmmaR: (a u isto vreme niko od njih nema navedene diplome a još manje znanja iz tih oblasti) nego o GF.
To je tvoja proizvoljna tvrdnja bez ikakvih dokaza. Da bi neko mogao da ocjenjuje necije znanje, treba da zna barem koliko i taj ocjenjivani ili i vise od njega. Nisam stekao utisak da znas o tome vise od nekih drugih koji su ovdje o tome pisali, a ni od mene (koji o tome nisam pisao, ali ne znaci da nemam pojma o tematici, vec ne nalazim za shodno da razglabam o kvantnoj fizici sa nekim ko tandrlja dva magneta u rukama i ne razumije sta se tu desava).

Citat:
EmmaR: @Odin:
Uostalom, to "ostavite čoveka na miru" odnosilo se više na asera nego na tebe, pa ne vidim zašto se osećaš prozvanim.

Ne osjecam se prozvanim, ali imam potrebu da pojasnim stvari na javnom forumu, isto kao sto i nekad podignem tudje smece sa ulice i bacim ga u kantu za smece. Forum je javni "prostor" koji svi mi posjecujemo i normalno je da nekima od nas smeta kada neki tu sernjaju bez granica.
@aser nije ni tebe prozivao, pa eto ti nalazis za shodno da odreagujes...

"Zasto vidis trun u oku brata svoga,
a brvna u svom oku ne osjecas..."
 
+1

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje07.09.2011. u 17:34 - pre 153 meseci
Citat:
Znamo se Radivoje. Da se predstavim ne želim, prihvati to ili nemoj, kako hoćeš.
Već si negde na početku postavio svoju biografiju, znači da ti ne predstavlja nikakav problem, ponosan si i želiš da svi znaju ko si, svaka čast i baš zato aj sad lepo postavi i ostatak, zbog čega si bio u bolnici, pričaj malo kako si promašio datum smaka sveta, loša prodaja igrice i kako je to uticalo na tebe itd, da procene ljudi dal' se tvojoj priči može verovati ili ne. Neće te više gnjaviti oni koji ne veruju, moćićeš na miru da raspravljaš sa onima koji veruju. Da naglasim oni koji veruju nisam upotrebio drugu reč i nije mi namera, "oni koji veruju" znači upravo "oni koji veruju" i ništa drugo.


Aser, daj predstavi se da mi bude jasno u cemu je tvoj problem.
Nista iz moje biografije nije tajna. Ali mi nije jasno ko si ti. Moji prijatelji nisu tako drski i frustrirani, i mene svi gotive koliko znam.
Jesi li ti uopste musko? Sta u stvari imas protiv mene? Daj razjasni to malo.
Igru sam pravio od 2001. do 2004. kada je prva verzija zaokruzena i pustena na internet.
Ja sam naravno zadovoljan igrom, da sam hteo da radim vise ona bi bila jos bolja, ali jednostavno me nije toliko interesovalo jer sam se bavio zanimljivijim stvarima. Igra mi je donela odredjenu zaradu. Da zelim vece pare, ja bih lako sa svojim sposobnostima nasao posao ovde ili u inostranstvu. Valjda ti je jasno koliko programer sa mojim znanjem i iskustvom moze da bude placen. Mnoge ponude sam nonsalantno odbio.
Telepatski kontakt sam imao 2008.
U bolnici sam bio u novembru 2009. zbog problema sa spavanjem i pamcenjem. Tamo su mi davali tablete dok se nisam normalizovao, i nikakvih posledica nemam.
Ne znam o kakvom smaku sveta pricas. Ja nikad nisam pricao o smaku sveta, osim da osporim takve ideje. Moji stavovi se vide iz dosadasnje diskusije.
Mozda je u pitanju igra gluvih telefona, odkud ti takve ideje?
Ja se ne zovem "Radivoje" kako si napisao par strana ranije, nego Radivoj, ocigledno me ne poznajes dobro.

 
+1

huanitastaff

Član broj: 204281
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje07.09.2011. u 19:19 - pre 153 meseci
Nije sramota biti u bolnici, bolnica tome i sluzi. Sramota je biti kao vecina Srba i Balkanaca uopste, bensedin-univerzalni lek. Nenormalno je prozivati coveka sto se obratio za pomoc. Kakva svest. Ili nesvest pojedinaca.
U nasem mentalitetu, ako odes ginekologu-odmah si trudna, ako odes psihijatru-odmah si lud. Prosirite svest malo.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje07.09.2011. u 19:21 - pre 153 meseci
Citat:
Galactic Federation:
Ja se ne zovem "Radivoje" kako si napisao par strana ranije, nego Radivoj, ocigledno me ne poznajes dobro.


Pa, kad te neko doziva valjda vice "Oj, Radivoje!", a ne "Ej, Radivoju!".
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 228588 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.