Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psy-trance scena u scg.

elitemadzone.org :: MadZone :: psy-trance scena u scg.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16790 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psymania
DEjan Marceta
Novi Beograd

Član broj: 23827
Poruke: 5
*.236.eunet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.03.04.2004. u 11:57 - pre 243 meseci
psy-trance scena u scg je veoma opala, najvise nas je upropastio Goasapiens, i to sto ljudi nemaju para da izdaju albume i da kupuju neku opremu npr. za neki normalan psy-trance treba bar ritam mashina, digitalni sampler, profi mixeta od bar 16 kanala i neka bolesna muzicka kartica. Ali i izdavacka kuca koja ce to da plasira u svet. Pre jedno 4-5 dina bilo je mnogo bolje na zurci nego sada. Treba napraviti dil sa HOM-mega recordsom, MDMA recordsom, itd. zasto sa izraelcima, pa zato sto su bolesni za takve stvari zar ne.. ali i sa druge strane francuzi i spanci nisu daleko. I jos nesto, ne moze se doveka u jebenoj barutani praviti zurke smmmorila je zar ne. Ja se nadam da ce bar na leto ove godine biti nesto bolje, ali sledece bi trebalo da se zapitamo Trance ili Fucking "City records" znate nasta mislim.


Pozdrav Psychedelic
psymania bree!!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.03.04.2004. u 17:50 - pre 243 meseci
Ma ne budi nerealan. Sempleri su dzaba, konzole su dzaba, zvucne karte su dzaba, softver je dzaba. Sve se da odraditi na kompu za sitne pare. Sve je dozlaboga jeftino, samo ne postoji dovoljno velika ciljna grupa da bi bilo koja izdavacka kuca prihvatila odgovornost da izdaje. A i da neka od vecih, bogatijih (prostackih) izdavackih kuca tipa City Records izda nesto, svi bi se pokenjali "a, city records, to su paori", ili jos gore "komercijala!" (kako se najezim kad cujem gomilu idiota da se guraju sa ovom recju), i onda na kraju nista od toga ne bi bilo.
FBzP
 
Odgovor na temu

psymania
DEjan Marceta
Novi Beograd

Član broj: 23827
Poruke: 5
*.235.EUnet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.03.04.2004. u 22:59 - pre 243 meseci
Jeste brate potpuno si u pravu za izdavacke kuce, ali (iza te reci uvek se kaze nesto lose) za muzicku opremu u YU nije dzabe. Za neke uredjaje mora da se ide preko, bar do Madjarske.

Da bi malo povecali slusanost te muzike moraju cesce da se prave festivali po raznim sumama u Srbiji, te da budu malo blazi panduri, da bude jeftinije i da se unisti Turbo Folk. Drugacije se ne moze povecati slusanost te muzike, ali za kvalitet zurki smo bar bolji od makedonije (bar sam tamo bio van SCG na nekoj zurci).

U poslednje vremu u BG-u """PSY""" polako slabi, polako ga prelaze komercijala, Techno, Hause, D'n'B, itd.
AlO TRENCERI VRATITE SE IZ MRTVIH I HAJDE DA LUDUJEMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
psymania bree!!
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

artichoka
Član broj: 15265
Poruke: 178
*.vdial.verat.net

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.03.04.2004. u 23:34 - pre 243 meseci
ma trensera vamo ima za izvoz.
i to od 7 do 77

 
Odgovor na temu

SHONEE
NENAD TRAJKOVIC
Belgrade

Član broj: 20810
Poruke: 10
*.eunet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.03.04.2004. u 23:36 - pre 243 meseci
U potpunosti se slazem sa korisnikom "Psymania".Puca nam,brate,trance scena i to opako.Shto se Barutane tice i mene je smorila,ali najgore je shto bi to mogao da bude idealan prostor za zurke samo shto niko nece da ulozi kintu da se malo sredi.KPGT mi je ok za trance ali tamo ga nema,a za letnje party-je idealan je Topcider.Ma sve bih dao da se vrate devedesete i oni sjajni happeninzi u Industriji i na Koshutnjaku.To su bili dani!!!Shto se tice eventualno neke letnje ponude stranih izvodjaca ostaje nam samo da se nadamo da to nece biti ''komshije''(oni koji dolaze po 3-4 puta godishnje),vec neka nova imena,koja nismo imali priliku da slushamo i gledamo.Voleo bih da cujem Quirk-a na primer.I naravno,shto manje Goasapiens-a.Pozdrav Trancerima!!!!!!!!
IN TRANCE WE TRUST
 
Odgovor na temu

psymania
DEjan Marceta
Novi Beograd

Član broj: 23827
Poruke: 5
*.219.eunet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.04.04.2004. u 19:34 - pre 243 meseci
To brate u pravu si.


: )
: )
: )
: )

psymania bree!!
 
Odgovor na temu

SHONEE
NENAD TRAJKOVIC
Belgrade

Član broj: 20810
Poruke: 10
*.eunet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.04.04.2004. u 22:15 - pre 243 meseci
A shto se tice City records-a,ne brinem se za expanziju istog.Mogu oni da pune Marakanu sto puta i mogu da rasipaju kintu koliko god hoce,ali nemaju kvalitet onoga shto nude i samim tim ne mogu da ugroze druge pravce.Pa ljubitelji trance-a toliko pasionirano slushaju i vole svoju muziku,ne moze nam,bre,niko nishta,NAJBOLJI SMO!!! Pozdrav!
IN TRANCE WE TRUST
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

artichoka
Član broj: 15265
Poruke: 178
*.vdial.verat.net

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.04.04.2004. u 23:53 - pre 243 meseci
Citat:
SHONEE:
Shto se Barutane tice i mene je smorila,ali najgore je shto bi to mogao da bude idealan prostor za zurke samo shto niko nece da ulozi kintu da se malo sredi.


Barutana je zatvorena zbog renoviranja... Dakle, otvaranje u maju u drugacijem izdanju/vizuelno i verovatno koncepcijski, i u drugom vlasnistvu... U'll see...

 
Odgovor na temu

psymania
DEjan Marceta
Novi Beograd

Član broj: 23827
Poruke: 5
*.197.eunet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.06.04.2004. u 16:20 - pre 243 meseci
barutana,barutana,barutana dokle vishe BARUTANA.

Kada ce vishe da otvore hangare i napustena mesta gde je trance najjaci, meni se cini da ovim renoviranjem barutana postaje komercijala, mislim Goasapiens se tu nesto trpa ali on nema POJMA!!!!! Zashto je xperiment stao, da nije zbog gudre ili ko zna zbog cega. OPEN AIR je resenje za nashe probleme, ali gdeeeeeeee????

Neki stadion blizu BG-a bi bilo reshenje npr. stadion Milicionara ili Radnicki NBG, ali to su samo price, na kraju se svi vracaju u Barutanu i SKC. Kako vishe ljudima ne dosadi ista mesta za izlaske i isti ljudi, a za muziku da ne pricamo. Zadnja zurka na kojoj sam bio a da je dobila ocenu 10, je Zorba-- Proshle dine, mislim to je bio full on zika koju vishe nisam cuo ni na jednoj zurci posle nje.

Da nesmaram vishe, razmislite o mojim predlozima pa da se nesto uradi "krajnje je vreme"
psymania bree!!
 
Odgovor na temu

SHONEE
NENAD TRAJKOVIC
Belgrade

Član broj: 20810
Poruke: 10
*.EUnet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.07.04.2004. u 20:50 - pre 243 meseci
Nadam se da ce renoviranje Barutane obuhvatiti i sanitarni cvor,koji je predstavljao svojevrsni svetski raritet olicen u pisoaru,improvizovanom od lima.Podrzavam svaki predlog za odrzavanje zabava na mestima,na kojima to dosada nije bio slucaj.Ja sam za to da se napravi jedna trance zurketina u nekoj ogromnoj shumi izvan grada.Mozda to tehnicki nije lako odraditi,ali sve se moze uz samo malo dobre volje.Uostalom,trance i priroda i idu jedno sa drugim(sad zvucim kao Dushan Kalicanin :) ).Shto se Xperiment-a tice,oni ce kod mene uvek imati kredita,gotivim ih i zao mi je shto su trenutno totalni marginalci na trance sceni.Mislim da je u pitanju kinta( a shta drugo).Pa,otidjite samo na njihov sajt.Najava zurki ,a datum 28.03.2003.+ pola sajta im je "under construction".Dajte,ljudi,dizite se iz letargije i vratite nam one stravicne zurke i lude provode!!! Pozdrav!!!
IN TRANCE WE TRUST
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

artichoka
Član broj: 15265
Poruke: 178
*.verat.net

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.07.04.2004. u 21:10 - pre 243 meseci
vi bas ne pratite scenu van bga
obratiti paznju na zurke po kgu... priroda, trance, festivali, danima i nocima...
djs, live acts, izraelci, domaca podrska itd
a ako xperiment nije zastupljen onda stvarno ne znam ko jeste...
 
Odgovor na temu

kodi
bgd

Član broj: 5043
Poruke: 36
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.07.04.2004. u 23:21 - pre 243 meseci
kako sam se obradovao kad sam procitao naslov topic-a ...

taman sam pomislio sad ce ono .. rasprava o produkciji,... a vi se prepirete oko toga koji je DJ/organizacija dobar ili losh ...

svasta...
svako za 3 meseca vezbanja moze da navezba da solidno pushta ploche/diskove ....
ali ajde da vidim da neko za to isto vreme nauchi da napravi normalan psy ....
(a da zaobidje Magix i ostale "klikni i napravi" programcice...)

neko je jos izneo misljenje da je sve jeftino .. sampleri , ritam mashine, zvucne kartice ..

pa da . jeftine su kartice, ali ne one profi.. a za semplere i mixere da ne pricam...


shto se tiche ljudi i atmosfere na zurkama.. shta da kazem,... ne pada mi na pamet da idem na zurku da bih tamo gledao masu napaljenih fensera koji su tu "zato shto gruva do jaja"...... nema zurke bez dobre organizacije, dobrog prostora, mase efekata (laseri. itd)
(ne pamtim kad sam poslednji pit video strobo-tubes..)

a i pod predpostavkom da imamo sve to.. treba neko da dodje i odradi live akt/nastup.
----------------------
About Gudra....
mozda je sve puklo zato shto su se zurke pretvorile u mesto gde mozes dobro da se uradish, a josh imash i audio/vizuelni stimulans za Dz...
-------------------------------
sreca je da postoje ovakvi dogadjaji po kragijevcu, smederevu....


a mozda ja mislim ovako zato sto nikad nisam napravio evolutivni korak iz starog psy-a u ovaj novi "progresiv"
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.09.04.2004. u 02:00 - pre 243 meseci
Citat:
kodi:
----------------------
About Gudra....
mozda je sve puklo zato shto su se zurke pretvorile u mesto gde mozes dobro da se uradish, a josh imash i audio/vizuelni stimulans za Dz...
-------------------------------


U potpunosti se slazem.... ima se osecaj da ljudi dolaze radi narkotika i fazona a ne zbog muzike...

Takodje se slazem da goa-u treba vratiti tamo odakle je potekla.... na cist vazduh :)
 
Odgovor na temu

psybo




Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.15.04.2004. u 16:48 - pre 242 meseci
Pozdrav svima !!

Ja produciram sam Muziku, i stvarno da kazem, naravno dolaze Ljudi zbog Narkotike.
Jel Muzika je Narkotika,inace bi smo svi trbali da odemo u vazduh,a ni nebi bilo lose, pored tolikih dogadjana u ovom svetu !!

Ja pravim Psytrance muzike, i u momentu kad stvaram pesmu, to je za mene vise nego Zivot sto sam dosada ziveo.Meni je sve jedno , slusam narodne pa bacam case, slusam Bethovena da je mi agresiju, slusam neki hipi-hopi boli me glava posle dva sata.

A u svakoj Muzici ima svoje nesto , i to postujem
 
Odgovor na temu

SHONEE
NENAD TRAJKOVIC
Belgrade

Član broj: 20810
Poruke: 10
*.eunet.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.25.04.2004. u 23:33 - pre 242 meseci
Procitah malo pre par tema na forumu chillout-a,slicnih ovoj nashoj,i prosto ne mogu da se nacudim onolikom kolicinom medjusobnog vredjanja i opshte nekulture tamo.Ovde to nije slucaj i bash su svi ok.Hvala vam na tome!!! Pozdrav svima!!!
IN TRANCE WE TRUST
 
Odgovor na temu

Dusan Vulinovic
Banovo Brdo

Član broj: 30392
Poruke: 1
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.18.07.2004. u 04:46 - pre 239 meseci
Zato sto pustaju ono sto se svidja masi,imaju desetak dj-va cije stvari vrte non stop,zato sto muziku nabavljaju skoro na istim mestima i od istih ljudi.Sve vise forsiraju stvri sa pevanjem,gitarama remixe stvari koje se slusaju na tv.Nemaju semu kako da pustaju, svako dodje i pusti ono sto je izabrao,nebitno sto pusta ambient na pola zurke ili sto zavrsava zurku sa najbrzim Fullon-om i ponovo raspali ljude i odjednom kraj.Gasi se zika oni rasteruju.Licno znam par njih i najvise cenim Nikolicu Synestesiya.Mnogo mi se svidj njegov remix Pop Corna. Da ce se nesto promeniti ne verujem ,i dalje ce nam dolaziti ista imena(npr.Skazi,Dino Psaras,GMS...)pustati istu vrstu tranca. i I puno cestitka za sajt mnogo je dobar
 
Odgovor na temu

Mihail Miklaševskij
BG

Član broj: 876
Poruke: 146
217.26.66.*

Jabber: mikla@jabber.org
ICQ: 101872722


Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.01.11.2004. u 02:42 - pre 236 meseci
Isao sam par puta u KG, tamo je stvarno psy oaza.
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.01.11.2004. u 12:39 - pre 236 meseci

Citat:
Serbian_x: Isao sam par puta u KG, tamo je stvarno psy oaza.


Pa brate ja sam iz KG-a, i mogu ti reci da vise nije oaza vec su to naprzena deca ...
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.01.11.2004. u 13:36 - pre 236 meseci
www.korakdalje.org

Jedan potpuno drugchiji koncept pristupa produkciji party-ja .
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: psy-trance scena u scg.01.11.2004. u 19:01 - pre 236 meseci
Citat:
SHONEE:
Procitah malo pre par tema na forumu chillout-a,slicnih ovoj nashoj,i prosto ne mogu da se nacudim onolikom kolicinom medjusobnog vredjanja i opshte nekulture tamo.Ovde to nije slucaj i bash su svi ok.Hvala vam na tome!!! Pozdrav svima!!!



Slazem se, Ko deca su... I kad hocu da nesto procitam odmah me zaboli glava jer u svakom postu ima vise smajlija nego slova i SVAKI je u drugoj boji i velicini slova.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: psy-trance scena u scg.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16790 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.