Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 45656 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 00:07 - pre 156 meseci
Znaci, trebalo bi da budes uhapsen dok prolazis ispred banke. Hej, danas samo prolazis, sutra ces je i opljackati :)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 00:14 - pre 156 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Jedno je okupljanje drugo je dranje i i devijantno oblačenje i ponašanje na ulici (lično sam video)...

Šta predlažeš da uradimo sa tim bestidnicima koji se dernjaju i devijantno oblače?

Inače, gde kupuješ cilindar šešire, ja u zadnje vreme imam baš velikih problema da ih nađem... Baš sa krojačem pričam kako je današnji svet totalno poludeo, ljudi neće da obuku odelo čak ni za nedeljnu šetnju parkom...
 
+1

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 00:31 - pre 156 meseci
@shomi

Citat:
oftopik: Demokratija je poštovanje volje većine, a poštovanje prava manjina je pristojnost i dobra prkasa a ne demokratija.


Poštovanje volje i poštovanje prava nekoga nisu iste stvari, a ti pokušavaš da ih izjednačiš! Kakav si ti demagog! Još si iskonstruisao i nešto što nisam napisao, da se volja većine ne treba poštovati, a napisao sam u prethodnom postu "poštovanje prava i manjina" a to i namerno nisi video.

Da, demokratija jeste poštovanje volje većine, ali i jednaka prava za svakoga, što se najbolje vidi u poštovanju prava manjina.

Dalje, to nije offtopic, LGBT zajednica su manjina kao i etnička ili verska manjina, ili hendikepirane osobe. A ljudskih prava ima za sve ili ima samo za većinu (SKP(b), NSDAP itd.) jer je presedan opasna stvar. Danas homo i biseksualci, a sutra? Politički neistomišljenici, Romi i hendikepirane osobe? A onda? Gulag ili Aušvic?
 
+1

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 00:41 - pre 156 meseci
Posetio sam jedan veliki evropski grad, baš se zadesilo u toku parade, mislim stvarno je bilo bljutavština i gluposti. Te bljutavštine nisu nešto što treba izjednačavati sa homoseksualcima i to neću da vidim u Srbiji
I ja imam pravo da se ne kupam i da smrdim ulicom, pa ne znači da treba da ga praktikujem.

Citat:
Znaci, trebalo bi da budes uhapsen dok prolazis ispred banke. Hej, danas samo prolazis, sutra ces je i opljackati :)


Citat:
Shadowed
PS. Za sve one koji vole da imputiraju izjave i obozavaju straw-man "argumente"


Prilično sam siguran da bi se vremenom šetnja pretvorila u paradu sodome i gomore, jer bože moj imaju zakonsko pravo da se tako ponašaju na ulici i to mora da se pokaže do krajnjih granica.
A ako naši gejevi ne bi dozvolili da se to desi, onda bi evropizacija nedovoljno liberalnih gejeva bio sledeći uslov za EU
 
0

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 01:32 - pre 156 meseci
@Bojan
NIsam ja rekao da si ti rekao da se volja vecine ne treba postovati. Mislim da si napiso to sto si napisao dvosmisleno bar za moje poimanje cak isa tim i koje stvarno nisam ni video jer brzopleto citam, ali nije bitno kako se sta zove i sta jeste a sta nije demokratija ja izjavom koju su ti citirao nikako nisam nicim doprioneo o ovoj temi i vise je bila trolovanje, zato sam i napisao offtopic. To sta je ste a sta nije demokratija nije tema.

Mozda nisi citao ranije, ali ja sam prilicno jasno izjavio da zakon treba da bude slep za seksualnost, kao i za bilo kakvu versko-nacionalno-polnu pripadnost i da nigde u zakonu ne treba da jedan deo ljudi ima posebne privilegije. Tvoji prosli post je iskaljivanje besa zbog ljudi kojih ni na ovom forumu nema ni u ovoj temi nema i ciji kretenizam nema veze sa manjinama. To se ne regulise nekakvim zakonom koji posebno nekog stiti nego obrazovanjem i vaspitanjem da se svi ljudi postuju, bez nekog naglaska na drugacijima. Meni nije to niko naglasavao pa postujem sve ljude.

Ne mozes zakonom zabraniti ljudima da mrze, u tome je i problem, kao sto ne mozes da zabranis ni fasisticki skup ni bilo kakav skup. Ali neki skupovi jednostavno ne treba da se odrze voljom tih koji bi u njemu ucestvovali.
Princ i princ su pokusaj da se NEDISKRETNO i na silu resi problem sa odnosom prema homoseksualcima koji po mom uverenju i nema veze sa istima (kao sto sam napomenuo), a zadire u zelju sigurno 90% roditlje da njihovo dete ne misli da je svejedno da li je ili nije gej.
Isto tako gej parada koju sam ja video je vrlo ruzno narusavanje pristojnosti u okviru zakona. Sasvim je zakonito ali je ruzno. Kako se sve uvozi odatle tako bi se i ta mirna i fina setnja koja je danas planirana, sutra pretvorila u to ruzno i bljutavo, a to je ono sto meni smeta. Mislim da ova moja pretpostavka da ce setnja da se pretvori u freakshow iako ne mora da se obistini, je vrlo verovatna i sasvim je povod za negodovanje.

Zamislite paradu zoofila na kojoj oni svojim oblacanjem oslikavaju svoje nagone. Hmmm. Sasvim je zakonito (ne znam da li je zoofilija zakonita ali kao sto sam rekao zakon ne bi trebalo da to prepoznaje, osim ako su zivotinje maloletne :))), ali je ruzno i ne treba da se radi. Ne mislim da je homoseksualnost i zoofilija isto sam poksao da nadjem primer necega sto bi svima bilo ruzno a sasvim je zakonito.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 02:32 - pre 156 meseci
Citat:
NIsam ja rekao da si ti rekao da se volja vecine ne treba postovati. Mislim da si napiso to sto si napisao dvosmisleno bar za moje poimanje cak isa tim i koje stvarno nisam ni video jer brzopleto citam, ali nije bitno kako se sta zove i sta jeste a sta nije demokratija ja izjavom koju su ti citirao nikako nisam nicim doprioneo o ovoj temi i vise je bila trolovanje, zato sam i napisao offtopic. To sta je ste a sta nije demokratija nije tema.


Bah. Možda mali offtopic, ali ne i trolovanje.

Citat:
Mozda nisi citao ranije, ali ja sam prilicno jasno izjavio da zakon treba da bude slep za seksualnost, kao i za bilo kakvu versko-nacionalno-polnu pripadnost i da nigde u zakonu ne treba da jedan deo ljudi ima posebne privilegije. Tvoji prosli post je iskaljivanje besa zbog ljudi kojih ni na ovom forumu nema ni u ovoj temi nema i ciji kretenizam nema veze sa manjinama. To se ne regulise nekakvim zakonom koji posebno nekog stiti nego obrazovanjem i vaspitanjem da se svi ljudi postuju, bez nekog naglaska na drugacijima. Meni nije to niko naglasavao pa postujem sve ljude.


Nekima mora da se naglašava, pa ustavom zagarantovana prava ne smeju biti mrtvo slovo na papiru. I u doba Miloševića imali smo ustav koji nije branio pravo na okupljanje građana, ali to nije sprečavalo policiju da bije demonstrante, jer mehanizmi kontrole nisu postojali. Slično i za višepartiojski sistem i slobodne izbore, ali bez kontrole imali smo nameštanje izbora i de facto jednopartijski sistem jer su mediji bili pod kontrolom SPS.

Višepartijski sistem u kome je SPS bila vlast a JUL opozicija (za mlade, JUL je bila partija Slobodanove žene Mire)... ;))))

Citat:
Ne mozes zakonom zabraniti ljudima da mrze, u tome je i problem, kao sto ne mozes da zabranis ni fasisticki skup ni bilo kakav skup.


Propagiranje rasne, verske i nacionalne mržnje je i kod nas krivično delo. Diskriminacija takođe (homoseksualaca, Roma, protestanata nebitno)...

Vidiš u Nemačkoj su neonacisti van zakona kao naslednik neustavne nacističke partije (NSDAP). Mogu proći kao neka "patriotska organizacija" ali direktno prikazivanje svastike, znakova SS i drugih nacističkih organizacija, rimski pozdrav, i propagiranje nacističke ideologije rasne superiornosti, negiranje holokausta i sl. gone se po službenoj dužnosti i kažnjavaju zatvorom.

U Izraelu su van zakona klerofašisti koji su se zalagali za teokratsku državu i rušenje demokratije (Kach partija).

Kraljevina SHS je Obznanom proglasila komuniste neustavnim. To nije bio nedemokratski postupak, jer su se isti zalagali za revoluciju, diktatruru (proleterijata), i rušenje ustavnog poretka.

Dalje i ova Srbija je zabranila Nacionalni stroj, neonacističku organizaciju.

Citat:
Ali neki skupovi jednostavno ne treba da se odrze voljom tih koji bi u njemu ucestvovali.


Zato što ne voliš gej paradu i ti misliš da ne treba da se održi? Vidiš ni ja ne volim mnogo toga, ali postoje i drugi i njihova prava.
Imaš ista prava kao i ja, ili neki gej koji maše šarenom zastavom...

Citat:
Princ i princ su pokusaj da se NEDISKRETNO i na silu resi problem sa odnosom prema homoseksualcima koji po mom uverenju i nema veze sa istima (kao sto sam napomenuo), a zadire u zelju sigurno 90% roditlje da njihovo dete ne misli da je svejedno da li je ili nije gej.


Neko ko je gej, biće gej zato što ga privlači isti pol, i crkva i zatucani roditelji ne trebaju da mu nabijaju komplekse zbog toga, mora da prihvati sebe takvim kakav jeste, da bi mogao da živi normalno. Dakle svejedno je da li je neko gej ili ne, jer to se ne bira, baš kao što ja nisam mogao da izaberem da budem rođen u porodici nekih milionera i ceo život provedem u uživanju.

Citat:
Isto tako gej parada koju sam ja video je vrlo ruzno narusavanje pristojnosti u okviru zakona. Sasvim je zakonito ali je ruzno. Kako se sve uvozi odatle tako bi se i ta mirna i fina setnja koja je danas planirana, sutra pretvorila u to ruzno i bljutavo, a to je ono sto meni smeta. Mislim da ova moja pretpostavka da ce setnja da se pretvori u freakshow iako ne mora da se obistini, je vrlo verovatna i sasvim je povod za negodovanje.


Zašto? Kako narušavaju pristojnost? I otkud bi to bio freakshow? Zato što ti veruješ da će se pretvoriti u freakshow, tvoja pretpostavka je verovatna??? Kakav rezon! :)) Pogledaj kako gej parade drugde izgledaju, to nije nikakav freakshow! Mašu zastavama malo, oblače se malo čudno... ajd da ih uporedimo sa navijačima? I oni mašu zastavama i oblače se malo čudno, ali i prevrću automobile, lome izloge i prebijaju ljude zato što je... gledaj... neki sportski tim izgubio...

Ko je freak?

Citat:
Zamislite paradu zoofila na kojoj oni svojim oblacanjem oslikavaju svoje nagone. Hmmm. Sasvim je zakonito (ne znam da li je zoofilija zakonita ali kao sto sam rekao zakon ne bi trebalo da to prepoznaje, osim ako su zivotinje maloletne :))), ali je ruzno i ne treba da se radi. Ne mislim da je homoseksualnost i zoofilija isto sam poksao da nadjem primer necega sto bi svima bilo ruzno a sasvim je zakonito.


Pa zašto da ne? Ako zoofilija nema u sebi element nasilja prema životinji, možda i nema razloga da bude zabranjena? To je zabranjeno, a nije klati ih da možemo meso da jedemo...

Inače, moj je stav da je seksualno opredeljenje stvar pojedinca, i ne sme biti zabranjeno, sem svakako ako nije takvo da predodredjuje nasilje, kao kod silovatelja i pedofila npr.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 27.07.2011. u 03:51 GMT+1]
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 13:11 - pre 156 meseci
@Shadowed

Citat:
Sto se tice ovih koji se drze principa who gives a **ck za one koji spadaju u manje od 10% populacije, nadam se da ce se drzati tog principa i kada se razbole od bolesti koju ima manje od 10% populacije i nece otici da se lece i trose pare za zdravstvenu zastitu svih nas koji uplacuju.



Evo ja sam od tih koji se drzi principa da ne treba da oni koji su zastupljeni manje od 10% populacije propisuju ili uticu na pravila koja se odnose na otatak od 90% populacije!

Da odgovorim na nastavak recenice, pre nepune tri godine sam imao infarkt i konstatovan mi je Diabetes Tip 2. Znas li u koliki procenat svetske populacije ja spadam?! Jesi li cuo da Diabeticari organizuju parade? Jesi li cuo da oni koji su doziveli infarkt organizuju parade? Da li si cuo da i jedni i drugi tvrde da su njihova prava ugrozena? A rec je bolestima, neizlecivim bolestima sa kojima se zivi ne ugrozavajuci i ne opterecujuci i ne maltretirajuci druge, nikoga, i to je neuporedivo teze i ozbiljnije nego "ugrozenost seksualnog necega"!!!

A ovo sto sam boldovao neka ti sluzi na cast! :) Shvatas li sta si rekao?! Ocigledno nemas pojma sta pricas, bitno je da znas englesku frazu "who gives a **ck"! :)) A ti si Administrator, koji po pravilu treba da daje primer drugima jer je i postao Administrator zahvaljujuci tome sto je zapazen po kvalitetu, moralu, disciplini, nivou svesti... :))



Citat:
Ako neces da citas nego samo da pises - izvoli i otvori blog. Forum funkcionise drugacije.


Ne znam sta si mislio sa ovim, ja sam lepo rekao da mi ne pada napamet da citam ono sto je linkovano a u vezi je banalnosti koju sam napisao, pa kao da polemisemo o tome kad procitam to sa datog linka! A cissto za tvoju informaciju, Internet-om se bavim mnogo pre nego sto je uveden kod nas pa onda kod nas BBS-ovi... Kako forum funkcionise verovatno bolje znam od tebe ali nije bitno, ti imas moc da drzis predavanja.....


Pozdrav!


[Obrisan offtopic.]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 27.07.2011. u 14:51 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 13:21 - pre 156 meseci
Citat:
Pa zašto da ne? Ako zoofilija nema u sebi element nasilja prema životinji, možda i nema razloga da bude zabranjena?


Da, ako zivotinja dobrovoljno pristane, sto da se zabranjuje.

OMG, sto bi rekla omladina...
 
0

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 13:55 - pre 156 meseci
Citat:
Zašto? Kako narušavaju pristojnost? I otkud bi to bio freakshow? Zato što ti veruješ da će se pretvoriti u freakshow, tvoja pretpostavka je verovatna???


Bio sam na jednoj, i video, a kako se sve radi po ugledu na evropkse vrednosti i to bi se radilo tako, šetnja ne bi dugo bila samo šetnja.

Citat:
ajd da ih uporedimo sa navijačima? I oni mašu zastavama i oblače se malo čudno, ali i prevrću automobile, lome izloge i prebijaju ljude zato što je... gledaj... neki sportski tim izgubio...

Ko je freak?


Da se ja pitam navijačima bi delio katane pred svaku tekmu i organaizovao obračun na terenu kad igrači izađu pa da ih se otarasimo u roku od godinu dana. Niko nije nigde odobravao išta što oni rade, oni su kreteni (svetski a naši) i ježim se kad ih vidim

Citat:
Propagiranje rasne, verske i nacionalne mržnje je i kod nas krivično delo. Diskriminacija takođe (homoseksualaca, Roma, protestanata nebitno)...

Vidiš u Nemačkoj su neonacisti van zakona kao naslednik neustavne nacističke partije (NSDAP). Mogu proći kao neka "patriotska organizacija" ali direktno prikazivanje svastike, znakova SS i drugih nacističkih organizacija, rimski pozdrav, i propagiranje nacističke ideologije rasne superiornosti, negiranje holokausta i sl. gone se po službenoj dužnosti i kažnjavaju zatvorom.

U Izraelu su van zakona klerofašisti koji su se zalagali za teokratsku državu i rušenje demokratije (Kach partija).

Kraljevina SHS je Obznanom proglasila komuniste neustavnim. To nije bio nedemokratski postupak, jer su se isti zalagali za revoluciju, diktatruru (proleterijata), i rušenje ustavnog poretka.

Dalje i ova Srbija je zabranila Nacionalni stroj, neonacističku organizaciju.


U pravu si da je tako, ali su ti zakoni kontradiktorni sa slobodom govora, mislim da u americi ništa to nije zabranjeno, slobodna zemlja. Takve ljude treba kažnjavati maksimalnim kaznama kad se realno ogluše o zakon i držati pod stalnim nadzorom, ali zabranjivati slobodu govora i mišljenja, pa i takvog je isto kao i zabranjivati gejeve i paradu. Ja nisam rekao da paradu treba zabraniti samo da oni sami ne treba da je održe a ako su baš toliko ludi da prave freakshow onda ih jednostavno ignorisati i ne pomagati im u tome (finansijski i medijski).

Citat:
Nekima mora da se naglašava, pa ustavom zagarantovana prava ne smeju biti mrtvo slovo na papiru. I u doba Miloševića imali smo ustav koji nije branio pravo na okupljanje građana, ali to nije sprečavalo policiju da bije demonstrante, jer mehanizmi kontrole nisu postojali. Slično i za višepartiojski sistem i slobodne izbore, ali bez kontrole imali smo nameštanje izbora i de facto jednopartijski sistem jer su mediji bili pod kontrolom SPS.

Višepartijski sistem u kome je SPS bila vlast a JUL opozicija (za mlade, JUL je bila partija Slobodanove žene Mire)... ;))))


Ne možeš da naglašavaš, to je povlašćivanje. Jedino treba naglasiti u ustavu da je svaki čovek isti. Na izborima (koji bi trebalo da su češći, da su elektronski i da omogućavaju biranje i nekih direktnijih stvari osim predsenika i skupštine, ali to je opet offtopic) ti formiraš vladu koju rušiš nezakonski ako ona nezakonski sedi gore i tlači građanje. Ne možeš sprečiti zloupotrebu moći povlašćivanjem bilo koga ko je neka manjina, to sprečavaš nešto drugačijim uređenjem države i mudrim izborom kada si na izborima.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 13:57 - pre 156 meseci
Citat:
Sceka:Da odgovorim na nastavak recenice, pre nepune tri godine sam imao infarkt i konstatovan mi je Diabetes Tip 2. Znas li u koliki procenat svetske populacije ja spadam?! Jesi li cuo da Diabeticari organizuju parade? Jesi li cuo da oni koji su doziveli infarkt organizuju parade? Da li si cuo da i jedni i drugi tvrde da su njihova prava ugrozena? A rec je bolestima, neizlecivim bolestima sa kojima se zivi ne ugrozavajuci i ne opterecujuci i ne maltretirajuci druge, nikoga, i to je neuporedivo teze i ozbiljnije nego "ugrozenost seksualnog necega"!!!

Evo ga još jedan koji se pravi blesav, sirotom mu nije jasno pa kreće u pravedničko urlanje i zapomaganje kako za njega pravila ne važe samo zato što je ”normalan” dok svakakav peder i devijant može da radi šta hoće.

Umesto toga, javi se kad budeš izašao na ulicu i kada te neko ubije od batina zato što si dijabetečar. Kako se samo pravite neuki pa to je strašno…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+1

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 13:59 - pre 156 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Prilično sam siguran da bi se vremenom šetnja pretvorila u paradu sodome i gomore, jer bože moj imaju zakonsko pravo da se tako ponašaju na ulici i to mora da se pokaže do krajnjih granica.
A ako naši gejevi ne bi dozvolili da se to desi, onda bi evropizacija nedovoljno liberalnih gejeva bio sledeći uslov za EU

I ja sam prilicno siguran da bi ti opljackao banku pored koje prolazis ako ti se dozvoli da dovoljno cesto prolazis pored nje.


Citat:
Sceka: Da odgovorim na nastavak recenice, pre nepune tri godine sam imao infarkt i konstatovan mi je Diabetes Tip 2. Znas li u koliki procenat svetske populacije ja spadam?! Jesi li cuo da Diabeticari organizuju parade? Jesi li cuo da oni koji su doziveli infarkt organizuju parade? Da li si cuo da i jedni i drugi tvrde da su njihova prava ugrozena?

Pa, ukini im lecenje pa da vidis kako ce da organizuju parade i proteste i da tvrde da su im prava ugrozena.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:09 - pre 156 meseci
Citat:
kelja: Da, ako zivotinja dobrovoljno pristane, sto da se zabranjuje. :D

OMG, sto bi rekla omladina...


Ma nemoj? Porazmisli malo da li bi ta životinja izabrala klanje ili ne, da može da govori. I one su svesne šta je smrt, možda samo instinktivno, ali dovoljno da od nje beže, i protiv nje se bore, kao i mi.

@shomi

Citat:
Da se ja pitam navijačima bi delio katane pred svaku tekmu i organaizovao obračun na terenu kad igrači izađu pa da ih se otarasimo u roku od godinu dana. Niko nije nigde odobravao išta što oni rade, oni su kreteni (svetski a naši) i ježim se kad ih vidim


Na svu sreću ne pitaš se.

Citat:
U pravu si da je tako, ali su ti zakoni kontradiktorni sa slobodom govora, mislim da u americi ništa to nije zabranjeno, slobodna zemlja. Takve ljude treba kažnjavati maksimalnim kaznama kad se realno ogluše o zakon i držati pod stalnim nadzorom, ali zabranjivati slobodu govora i mišljenja, pa i takvog je isto kao i zabranjivati gejeve i paradu. Ja nisam rekao da paradu treba zabraniti samo da oni sami ne treba da je održe a ako su baš toliko ludi da prave freakshow onda ih jednostavno ignorisati i ne pomagati im u tome (finansijski i medijski).


Ma jeste.... Zato Ku Klux Klan nisu zabranjivali... Zato možeš da koristiš reč "nigger" - crnčuga, jer nije vređanje na rasnoj osnovi... Sve je baš kako pišeš.

Hej homoseksualci hoće da se okupljaju, i nemaju nameru tebe da pitaju za odobrenje. Jedino možeš da ih ignorišeš.

Citat:
Ne možeš da naglašavaš, to je povlašćivanje. Jedino treba naglasiti u ustavu da je svaki čovek isti. Na izborima (koji bi trebalo da su češći, da su elektronski i da omogućavaju biranje i nekih direktnijih stvari osim predsenika i skupštine, ali to je opet offtopic) ti formiraš vladu koju rušiš nezakonski ako ona nezakonski sedi gore i tlači građanje. Ne možeš sprečiti zloupotrebu moći povlašćivanjem bilo koga ko je neka manjina, to sprečavaš nešto drugačijim uređenjem države i mudrim izborom kada si na izborima.


Problem je što je za tebe povlašćivanje manjine da ima ista prava kao i većina! Ti imaš pravo da organizuješ skup, a neki gej nema, jer je manjina, a to sa demokratijom nema veze!

Održavanje gej parada nije povlašćivanje gejeva, već omogućavanje istog prava koje imaju i oni koji odlaze na koncert ili utakmicu, ili idu na sabor u Guči. Samo to trebaš da shvatiš.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:14 - pre 156 meseci
Citat:
Shadowed: Pa, ukini im lecenje pa da vidis kako ce da organizuju parade i proteste i da tvrde da su im prava ugrozena.


Pa ukinuto je Diabeticarima toliko toga da je trenutno 'borba za goli zivot'! I niko ne organizuje parade i proteste! To sto tebe ne zanimaju Diabeticari pa ne znas nista o tome ne znaci da mozes tako proizvoljno da pricas! Vazno je da si nacitan i da sve znas o 'ugrozenosti prava gej populacije' jer je to in, jer je to aktuelno... :))

Drugo, pravo na lecenje nije ugrozeno gej populaciji, o cemu ti pricas, sto si uopste pomenuo pravo na lecenje? :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:16 - pre 156 meseci
Citat:
bojan_bozovic: .....Održavanje gej parada nije povlašćivanje gejeva, već omogućavanje istog prava koje imaju i oni koji odlaze na koncert ili utakmicu, ili idu na sabor u Guči. Samo to trebaš da shvatiš.


Moze li kakav primer da je nekom gay-u ukinuto pravo da ode na koncert ili utakmicu ili da idu na sabor u Guci????


Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:18 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: Moze li kakav primer da je nekom gay-u ukinuto pravo da ode na koncert ili utakmicu ili da idu na sabor u Guci????


Nije, ali im neki hoće da uskrate pravo na gej paradu, što je isto kao uskraćivanje utakmice, koncerta i sabora u Guči.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:29 - pre 156 meseci
Pa sta bi, zna li neko odgovor na ovo pitanje -

Citat:
Ovaj

Ako je tacno, tj. naucno dokazano, da se homosexualcem ne postaje tokom zivota, vec da se on kao takav radja - onda bi morao postojati nacin za utvrdjivanje buduce sexualne orijentacije kod novorodjencadi.

Ako nije moguce utvrditi buducu sexualnu orijentaciju kod novorodjene bebe, na osnovu cega ti lekari, antropolozi i biolozi tvrde da je to tacno - da se homosexualac kao takav radja?
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:29 - pre 156 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nije, ali im neki hoće da uskrate pravo na gej paradu, što je isto kao uskraćivanje utakmice, koncerta i sabora u Guči.


Pa i ovo nije bas tacno
Koliko se ja secam mogli su odrzati paradu na uscu(tamo gde se odrzavaju koncerti) ali je bilo "ili centar ili smo mi ugrozeni od divljih srba"
E sad moguce da ja gresim....

Doduse ne znam ni kako poredis paradu i koncert recimo....evo hipoteticki da ja nadjem jos 20 istomisljenika koji bi paradirali kroz centar BGD-a svake godine a povod bi bio.....pa....sta znam...nesto na sta smo ponosni....recimo pokazivanje cistih pozadina ili depiliranih nogu ili depiliranih grudi ili bilo kakve druge stvari na koju bi neka manja grupa ljudi bila ponosna
Na sta bi licio centar BGD-a...???

Tebe 'zulja' ogranicavanje parade jednoj manjoj grupaciji ljudi koja ima nameru da blokira centar BGD-a svake godine a sta bi bilo da se oformi gomila tako manjih grupa koje bi paradirale za ono sto je njima mnogo bitno?
Da li bi i njih podrzavao? I na sta bi to na kraju izaslo?


Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:30 - pre 156 meseci
Citat:
vilil1: Pa sta bi, zna li neko odgovor na ovo pitanje -


vili niko ti nista nece odgovoriti
ni meni nisu na nekoliko sasvim logicnih pitanja
jedino sto mogu ponavljati to je ovaj propagadni materijal...
sasvim je logicno da se seksualna orjentacija stice u toku zivota tj da se ne dobija rodjenjem
Bas zato su i kriticne one price o princu i princu dok su jos deca...

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
+1

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:37 - pre 156 meseci
Citat:
@Sceka
Znas li u koliki procenat svetske populacije ja spadam?! Jesi li cuo da Diabeticari organizuju parade?

Pa ako mislis da si ugrozen necim ko bi vam branio da organizujete parade ?
Verovatno niko.


Viva lollapalooza
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...27.07.2011. u 14:41 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: Pa i ovo nije bas tacno
Koliko se ja secam mogli su odrzati paradu na uscu(tamo gde se odrzavaju koncerti) ali je bilo "ili centar ili smo mi ugrozeni od divljih srba"
E sad moguce da ja gresim....

Doduse ne znam ni kako poredis paradu i koncert recimo....evo hipoteticki da ja nadjem jos 20 istomisljenika koji bi paradirali kroz centar BGD-a svake godine a povod bi bio.....pa....sta znam...nesto na sta smo ponosni....recimo pokazivanje cistih pozadina ili depiliranih nogu ili depiliranih grudi ili bilo kakve druge stvari na koju bi neka manja grupa ljudi bila ponosna
Na sta bi licio centar BGD-a...???

Tebe 'zulja' ogranicavanje parade jednoj manjoj grupaciji ljudi koja ima nameru da blokira centar BGD-a svake godine a sta bi bilo da se oformi gomila tako manjih grupa koje bi paradirale za ono sto je njima mnogo bitno?
Da li bi i njih podrzavao? I na sta bi to na kraju izaslo?


Jeste tačno jer imaš karneval u Riju, Mardi-Gras u Nju Orleansu, i to su skupovi kao utakmice i koncerti, crkvene procesije itd, a u mom gradu Leskovcu jednom godišnje je Roštiljijada, i blokirana je glavna uluca potpuno, celu nedelju, da bi se prodavao loš roštilj i puštala idiotska muzika, i usmrdeo ceo grad na pečeno meso. Jedino što mogu da uradim, i godinama radim, je da ne idem kroz glavnu ulicu kad je Roštiljijada. Svi ti festivali blokiraju naki deo grada, duže ili kraće vreme.

Meni smeta blokiranje parade ne zato što me interesuje hoće li biti održana ili ne, već zato što ne želim da postoji diskriminacija. Da je gej parada u mom gradu možda bi je izbegavao kao roštiljijadu, možda ne, ali to ne znači da bih drugima uskraćivao pravo na nju.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 45656 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.