Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako reklamirati usluge web dizajna

[es] :: E-Marketing :: kako reklamirati usluge web dizajna

[ Pregleda: 2710 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon kako reklamirati usluge web dizajna23.07.2011. u 11:41 - pre 154 meseci
Bavim se webdizajnom amaterski a hteo bih da dodatno zaradim, jer je plata mala i SEKA itd itd :)
No ali medjutim, juce ja pozovem H*lo oglase, kad ono, ne mozes da postavis oglas za usluge, a samim tim i web usluge ako nemas firmu, tj treba da se popuni neka deklaracija...itd..itd

Dakle, kako se reklamirati bez firme? Samo da napomenem da mi sajt nije nesto posecen, mozda imam 2-3 posete dnevno











 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: kako reklamirati usluge web dizajna23.07.2011. u 15:57 - pre 154 meseci
Prvo nemoj da kažeš da radiš amaterski. To bi moglo da se shvati kao da radiš nekvalitetno, ili da radiš besplatno (ne radiš za pare, već amaterski).

Verovatno si hteo da kažeš da to radiš kao dodatni posao (pored glavnog posla).

Generalno za lične usluge najbolja reklama je preporuka. Ako si nekom odradio dobar web dizajn, kad-tad će te preporučiti za posao.

Kvalitet pružene usluge je dobra preporuka sama po sebi. Ako imaš neke reference istakni ih, a usluga web dizjana je takve prirode da svako može da pogleda tvoje prethodne radove. Naravno nemoj da se hvališ radovima koji nisu tvoji.

Halo oglasi te nisu primili, ali ima niz drugih besplatnih oglasa koji će te primiti. Traži dalje.
Radi razmenu linkova, umrežavaj se.
Uključi se u forume koji su poštovani za tu oblast i kvalitetno doprinosi raspravi.
Napravi profil na Tweeteru.

Veoma važno je da shvatiš da su dizajn i web dizajn usluge koje u sebi sadrže univerzalni jezik (nije kao pravnik iz Srbije koji teško može da pruža dobre usluge na norveškom ili nekom drugom jeziku). Usluge koje govore univerzalnim jezikom se mogu lako ponuditi celom svetu (naravno ako znaš taj jezik - jezik dizajna konkretno). Nemoj da se ograničavaš na tržište srpskog govornog područja. To je dosta malo tržište.

Na ovom forumu imaš dosta o svetskim berzama za pružanje tzv. ličnih profesionalnih usluga (gde je i web dizajn) kao što su elance.com - freelance.com i slično. Pročitaj pa kreni u svet.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: kako reklamirati usluge web dizajna23.07.2011. u 16:58 - pre 154 meseci
Da pojasnim, pre par meseci sam kupio domen i postavio jednu stranicu sa svojom "web dizajn ponudom" ali tek sada sam se suocio sa pravnim delom cele price nakon sto sam hteo da postavim oglase. Dakle imao sam nekoliko pitanja legalno/pravne prirode u vezi web dizajn biznisa, nakon citanja po forumima sa velikom sigurnoscu mogu da kazem da sam nasao odgovor na jedno

- fizicko lice moze potpuno legalno da se bavi izradom web sajtova a usluge moze da nudi i firmama uz ugovor o delu s tim da placa porez

ono sto me muci je,

- da li fizicko lice moze da ima web sajt na kome reklamira svoje usluge
- da li fizicko lice sme da se reklamira, Halo oglase sam naveo kao primer, mene generalno zanima da li je to po zakonu
- u vezi te deklaracije, jel se ona stavlja i na sajt?




 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: kako reklamirati usluge web dizajna23.07.2011. u 18:59 - pre 154 meseci
Taj problem s kojim si se sreo će tek da eskalira kada budeš našao prve ozbiljne klijente, jer oni po pravilu insistiiraju da rade sa firmama. Preskupi su porezi ako rade sa fizičkim licima, a i deluje neozbiljno.
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: kako reklamirati usluge web dizajna23.07.2011. u 20:11 - pre 154 meseci
Citat:
oracle_kid: - fizicko lice moze potpuno legalno da se bavi izradom web sajtova a usluge moze da nudi i firmama uz ugovor o delu s tim da placa porez
U pravu si. S napomenom da u Srbiji porez i doprinose plaća isplatilac, dakle tvoj klijent, a ne ti.

Citat:
oracle_kid: - da li fizicko lice moze da ima web sajt na kome reklamira svoje usluge
Mislim da ovo nije zabranjeno. Mislim da se tada se ne primenjuju odrebe Zakona o oglašavanju, jer je tvoj sajt i ne vršiš reklamiranje sebe u smislu Zakona. A za sadržaj tvojih internet strana si u svakom slučaju odgovoran (na primer pozivanje na nasilje i slično).

Citat:
oracle_kid - da li fizicko lice sme da se reklamira, Halo oglase sam naveo kao primer, mene generalno zanima da li je to po zakonu
Prema Zakonu o ogašavanju "oglašivač jeste pravno lice, preduzetnik ili fizičko lice čije poslovno ime, ličnost, aktivnost, proizvod ili uslugu preporučuje oglasna poruka;". Dakle može i fizičko lice da se oglašava.
Dalje piše:
"Oglašavanje je slobodno.
Oglašavanje se obavlja u skladu sa zakonom, drugim propisima, dobrim poslovnim običajima i profesionalnom etikom.
Strana pravna i fizička lica imaju u oglašavanju ista prava i obaveze kao i domaća lica."

Međutim, kada onaj koji oglašava poruku (Halo oglasi) treba da objavi nečiji oglas, tada oglašivač (u ovom slučaju ti) treba da im dostavi popunjenu deklaraciju. Jer pitanje je da li imaš pravo da se baviš pružanjem usluga radi sticanja dobiti, a da se nisi registrovao. Prema novom Zakonu o privrednim društvima "Preduzetnik je poslovno sposobno fizičko lice koje obavlja delatnost u cilju ostvarivanja prihoda i koje je kao takvo registrovano u skladu sa zakonom o registraciji". Mada si potpuno u pravu da takve usluge mogu da se pružaju i bez registracije. Ali objasni ti to Halo oglasima.

Citat:
oracle_kid - u vezi te deklaracije, jel se ona stavlja i na sajt?
Deklaracija se popunjava, potpisuje i pečatira i šalje onom ko objavljuje oglasnu poruku. Ne stavlja se ni čiji sajt, već stoji u dokumentaciji Halo oglasa i drugih firmi.

Uglavnom, razmišljalj što praktičnije, a manje principijelno oko svega ovoga. Jer ubrzo ćeš naići na niz neprinicijelnih i kontradiktornih slučajeva koje nećeš moći da ispraviš.

Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

BitiPrvi
BitiPrvi
Novi Sad

Član broj: 149856
Poruke: 166
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oglasi-besplatni.in.r..


+9 Profil

icon Re: kako reklamirati usluge web dizajna24.07.2011. u 01:42 - pre 154 meseci
Citat:
oracle_kid: Da pojasnim, pre par meseci sam kupio domen i postavio jednu stranicu sa svojom "web dizajn ponudom" ali tek sada sam se suocio sa pravnim delom cele price nakon sto sam hteo da postavim oglase. Dakle imao sam nekoliko pitanja legalno/pravne prirode u vezi web dizajn biznisa, nakon citanja po forumima sa velikom sigurnoscu mogu da kazem da sam nasao odgovor na jedno

- fizicko lice moze potpuno legalno da se bavi izradom web sajtova a usluge moze da nudi i firmama uz ugovor o delu s tim da placa porez

ono sto me muci je,

- da li fizicko lice moze da ima web sajt na kome reklamira svoje usluge
- da li fizicko lice sme da se reklamira, Halo oglase sam naveo kao primer, mene generalno zanima da li je to po zakonu
- u vezi te deklaracije, jel se ona stavlja i na sajt?

Voleo bih da vidim tu tvoju prezentaciju i onda bi sve bilo lakše.
Postavi ovde link da vidimo to tvoje "prvenče".
Druga stvar gledam i čitam da non stop pominješ jedne te iste "oglase".
Mesta za oglašavanje ima milioni, sajtova kod nas ima desetine hiljada, ja imam sajt za oglašavanje.
Nije to problem i ne treba da ti referenca bude samo "H. Ogl...".
Nisu oni ni najbolje rangirani po većini ključnih reči.
Pre će te ljudi naći na netu na drugim sajtovma nego kod njih...
Nadam se da si ovde mislio na net oglašavanje?
A ako nisi opet ponavljam nisu oni jedini koji nude oglase ni u pisanoj tj štampanoj formi...
Oni su samo "jedni od" i ništa više..
Jaki jesu ali Bože moj, ima i jačih...
----------
Iskreno, čitajući tvoja pitanja imam utisak kao da si pre par nedelja došao u Srbiju
Pa neke esencijalne stvari ne znaš ili se praviš da ne znaš!
Ako si imalo pratio net onda možeš da vidiš da ljudi reklamiraju sve i svašta pa ih ne hapsi interventna jedinica što su npr reklamirali da "prave narukvice od perli i školjki pokupljenih na moru"!!!
Tržište je svima otvoreno.
Nudiš svoju uslugu.
Ne nudiš ništa ilegalno već nudiš svoje znanje , svoju veštinu, svoju legalnu uslugu!
Al ajd da uzmem u obzir da si ozbiljan pa da nastavim.
- Naravno da fizičko lice može da ima web sajt, prezentaciju, stranicu na kojoj može da reklamira sve što je legalno
- Fizičko lice sme da se reklamira. "proguglaj malo" (mrzim ovaj izraz) pa ćeš videti šta ljudi sve reklamiraju.
- Ne stavljaju se nikakve deklaracije na sajt, mada ti možeš na sajt da staviš i Povelju o nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država ako ti se ćefne.
PS.
Postavi link baš me zanima kako si to uradio da ti dam neku iskrenu sugestiju.

@ljubisal - alal vera na odgovorima. Stvarno se u njima vidi tvoja verziranost, želja da pomogneš, puno znanja...
Svaka čast.
Sa takvim kao ti volim da saradjujem.
Sve pohvale @ljubisal :up:
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: kako reklamirati usluge web dizajna

[ Pregleda: 2710 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.