Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neredi u Britaniji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neredi u Britaniji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24147 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji17.08.2011. u 10:17 - pre 154 meseci
Citat:

Nezadovoljna omladina bez posla i bez socijale

Gresis. Njima je socijala mamin i tatin dzeparac za poneko pivo, utakmice i nerede ,
a nekome je i tetka sponzor iz dijaspore koja uzgred upumpa vise nego pola budzeta srbije.
Plus sto 'gro' te omladine treba da u zatvoru rmba zbog debelih dosijea i okopava krompir a ne da bude na slobodi .
Verovatno toga tamo u UK nema nego je drzava glavni izvor prihoda za tu bagru .

Stvarno Srbija nije za poredjenje ali je sustina uglavnom ista .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji17.08.2011. u 10:38 - pre 154 meseci
Citat:
DaliborP: Prvo dajes primer gradajanskog rata, sad dajes primer Srbije - sta je sledece? Mislim da si se malo previse zaneo u tom tvom "sve znam" stavu. Nije velika mudrost, ali ti je ne mozes objasniti. Seljacka politika.


O cemu ti pricas co'ece?!
Ja ne kazem da su Srbija i balknaski ratovi rjesenje za Englesku, samo ti ilustrujem da kad neko radno sposoban nema socijalnu pomoc i ne moze otimati od drugih - nista strasno nece da se desi: ili ce da uzme da radi nesto, ili ce da crkne. Sta tebi tu nije jasno?????

Citat:
DaliborP: Nezadovoljna omladina bez posla i bez socijale - pa kako onda po toj tvojoj logici nisu krenuli da rmbaju i rade umesto sto razbijaju?? Jaka teorija, nema sta.

Nezadovoljstvo se detektuje i mjeri po akcijama koje se sprovode da se uzrok nezadovoljstva ukloni. Prema tome, ta tvoja "nezadovoljna omladina" u Srbiji je nezadovoljna taman toliko koliko se oko uzroka svog nezadovoljstva i angazuje, a to je uglavnom nimalo.
Prema tome, to sto ti nazivas nezadovoljstvo je obicno lelemudanje i pubertetlijskio trabunjanje.
Eno npr. Libijci su trenutno nezadovoljni, i Sirijci su trenutno nezadovoljni, i Japanci su nezadovoljni, a Srbijanci i Englezi su lelemudi.
Sta ti imas nekom da imputiras da je nezadovoljan, a on po citav dan lezi kuci i filozofira?! Sto bi bio nezadovoljan - u takvom blagostanju nije mnogo ljudi moglo da uziva, tek poneki anticki filozof i srednjovjekovna vlastela.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji17.08.2011. u 11:33 - pre 154 meseci
Intermeco sa moje strane.
Poredjenje britanskih chavova sa ljudima iz BiH i Hr nekako mi deluje kao uvreda, a mislim da nije materijano na mestu.
Jer ti ljudi koji su se u ratu i nakon rata prihvatili bilo kog postenog posla da bi preziveli i prehranili porodicu, pre tog rata nisu bili neradnici, neobrazovani, korisnici humanitarne pomoci, huligani, lopovi i otimaci.
Kao sto je britanska klasa iz geta o kojoj se ovde prica.

Retki koji su pre rata u jugoslaviji bili neobrazovani neradnici, huligani, lopovi u ratu su napredovali i prihvatili se posla ratnog profitera, pljackasa, silovatelja itd. A kada je rat pocinjao paravojne jedinice su iskljucivo cinili isti tipovi ljudi kao onaj sto pljacka robu iz ranca oplupanog coveka na ulicama londona.

 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji17.08.2011. u 12:21 - pre 154 meseci
Hm...
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=532414
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=532403




Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji17.08.2011. u 13:24 - pre 154 meseci
Citat:
milivoje t: Intermeco sa moje strane.
Poredjenje britanskih chavova sa ljudima iz BiH i Hr nekako mi deluje kao uvreda, a mislim da nije materijano na mestu.

Nije mi bio cilj nikakvo poredjenje nego ilustracija ljudskog ponasanja kad dogori do noktiju.
Jednostavno, kad nema cemu drugom - covjek se okrece sam sebi.
Dok god ima prenemaganja, izbiranja poslova i prihoda, filozofiranja i tome slicnih aktivnosti - znaci da nije dogorilo do noktiju.
Ti isti Britanci su prije 150 godina radili u rudnicima i teskoj industriju u uzrastu od 10-15 godina, a to je samo zato sto nije bilo neke druge opcije.
Tako ce i ovi sadasnji, ako ne preostane nista drugo nego da se radi.
Ako se istocnoevropljanima isplati da po Britaniji baustelaju i fizikalisu, ne znam zasto se ne bi isplatilo i Britancima.
Samo treba da dodju u situaciju u kojoj su istocnoevropljani, a to je - u se i u svoje kljuse, jer je socijalno kljuse lipsalo.

A to sto se neki nadaju da ce sad doci do neznamkakvog prevrata i novog svijeta - njih ne treba suvise ozbiljno uzimati.

 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji18.08.2011. u 01:24 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: A šta ako nema motika?

U tom slucaju mozda moze neki biznis da se organizuje i to jos izvoz ;)
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Neredi u Britaniji19.08.2011. u 00:44 - pre 154 meseci
UK riots: the list of magistrate cases and convictions so far

http://www.guardian.co.uk/news...istrates-court-list?intcmp=239

Riot related defendants in Magistrates Court, August 2011

https://docs.google.com/spread...VDRiUWFhUGc&hl=en_US#gid=2

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neredi u Britaniji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24147 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.