Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

torrent problem sa wireless provajderom

[es] :: Wireless :: torrent problem sa wireless provajderom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10958 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 01:43 - pre 154 meseci
Imam problem sa torentom jer je provajder za bezicni internet blokirao portove za torrent i sada niko u selu ne moze da skida nista preko torrenta,a pre nego sto je provajder blokirao portove mogli su svi da skidaju preko torrenta.Molim vas da mi pomognete kako da resim ovaj problem i da ponovo mogu da skidam preko torrenta filmove i ostalo.Koristim uTorrent,mada ako treba skinucu neki drugi program za torrente
toda81
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 06:18 - pre 154 meseci
postoji mnogo nacina da se ukine saobracaj takve vrste layer7 protocol,firewall rules.promenom software-a neces nista postici posto vam je provajder to odradio drugacije...znaci nema torrent-a....
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 07:27 - pre 154 meseci
Prelazak kod konkurenta
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 08:59 - pre 154 meseci
Na zalost konkurent ne postoji i osudjeni smo na te pokvarenjake
toda81
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 09:45 - pre 154 meseci
Da li imate neki ugovor u kome piše šta je dozvoljeno a šta nije? Ako to piše, onda ste do sada imali povlasticu a ako ne piše, onda pravac provajder i tražite objašnjenje. Ako neće, onda menjajte taktiku, otkažite mu, koristite druge puteve ... teško da može da zabrani direkt download ... pa ko pre popusti. ;)

Hm, po adresi sa koje se javljaš se vidi da je u pitanju Telenor. Da li je to wireless koji koristite ili se javljaš sa neke druge mreže? Možda taj ima neki Telenor internet koji ima limit u saobraćaju a posle totalno obori brzinu. Možda ste mu potrošili mesečni limit.
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 10:07 - pre 154 meseci
Na zalost nemamo nikakav ugovor sa njima.Cela procedura je ako uvodimo sami net pozovem ih,daj im mac adresu i kazem koji hocu username i password,a oni svakog meseca salju racun za uplatu.Kada oni daju svoju opremu to kosta od 130-160 eura,a ja sam mnogima u selu namestio za 45 eura koliko je kostala oprema i nista nisam vise naplatio.Zvao sam ih ja milion puta zbog toga sto su nam blokirali torrente i oni se kreteni prave ludi.Samo ostaje da odemo u V.Gradiste da se pobunimo i nista drugo.Ja sada pisem preko telefona jer nisam u tom mestu gde radim pa zato imam telenorovu ip adresu
toda81
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 10:12 - pre 154 meseci
Prave se ludi i kažu da ne blokiraju ili se prave ludi i izbegavaju da odgovore? Kako rade ostali p2p programi? Jesi li probao sa promenom porta? Kako radi ostalo? Blokiranje p2p baš i nije ispravan odgovor jer postoji mnogo toga legalnog i čistog što može tako da se prenosi (u svakom slučaju izbegavaj da pominješ da hoćeš da skidaš filmove ili nešto slično).
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 10:27 - pre 154 meseci
U pocetku su se pravila luda operaterka,a kada sam joj ja rekao da su nam blokirali portove ona mi je pricala o tome kako se cesto desava da im puca mreza zbog torrenta jer niko nije stavio maksimalan broj konekcijw 4 u podesavanju torrenta,a a sam joj rekao da su mene zato par puta iskljucili bez najeave i ljutio sam se jer nisu uopste rekli da treba da se podesi da maksimalan br konekcija bude 4.Nisam pokusao da menjam portove jer ne znam kako se to radi,a koristim program utorrent.Nisam koristio ni jedan drugi p2p program.Da li mi mpzete napisati spisak provrama koje bih mogao da probam?
toda81
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 10:36 - pre 154 meseci
kao sto rekoh na pocetku promenom software-a neces nista postici mozes da menjas portove mada moguce da ti to nece pomoci posto verovatno svaka konekcija koja vodi ka P2P je dropovana,ili zabranjena...
uTorrent--->options---->preferences----->connection

Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 10:52 - pre 154 meseci
Probacu ovo sto si mi rekao sa portovima.Bilo bi super kada i uspeo da pokrenem download
toda81
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 13:09 - pre 154 meseci
ako su dropovali samo p2p konekcije enkripcijom je moguce zaobici blokiranje, ali ako su vam ostavili samo bitne portove a sve ostalo blokirali nema sanse bilo sta da uradite
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 13:37 - pre 154 meseci
Citat:
toda81: Probacu ovo sto si mi rekao sa portovima.Bilo bi super kada i uspeo da pokrenem download

Tesko da ces zaobici filtriranje, verovatno s ena toj mrezi skidalo dosta torenta pa sad filtriraju saobracaj.

Gledaj to i sa druge strane, da vam ne filtriraju saobracaj sad bi ovde otvorio temu kako vam internet ne radi nikako...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 17:59 - pre 154 meseci
Ako ne znas odgovor nemoj da pametujes i da provociras.Sto tebi ne zabrane toreente pa bi video kako je to bez veze.Milis da da ti je odgovor mnogo duhovit,ali nije.Da je tako kao sto ti kazes onda bolje da ne budu uopste provajderi ako ne mogu da pruzaju adekvatnu uslugu i ako tako lako pucaju.Nisam ja kriv sto ne zaju sve da obaveste da treba da stave maksimalni br konekcija na 4 da im ne bi pucala mreza.To je njihov problem ,a ne moj
toda81
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 18:08 - pre 154 meseci
Ta mreza ocigledno ne moze da opstane a da vama puste torente, a to sto je tebi tesko da prihvatis i nemate alternativu je sasvim druga stvar.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 18:24 - pre 154 meseci
a i sta ste se uhvatili za te torrente kao pijan za plot, imate milion drugih mogucnosti
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
109.121.50.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom21.08.2011. u 18:31 - pre 154 meseci
Uključi enkripciju saobraćaja u torrent klijentu. Evo kako to da uradis:

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

toda81

Član broj: 139492
Poruke: 152



+1 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom22.08.2011. u 00:08 - pre 154 meseci
Sada se secam da sam ukljucivao ovo za enkripciju prvi put kada su nam blokirali torrente i da mi je upalilo i samo sam ja u selu mogao da skidam,ali mi kasnije nije pomagalo ovo sto sam uradio.Hvala ti sto se trudis da pomognes
toda81
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom22.08.2011. u 07:29 - pre 154 meseci
Znam o čemu pričaš i stvarno nije u redu da prodaju takav net. Ili da su barem napravili skuplje pakete koji imaju "full" net a te "osakaćene" koji služe samo za surfovanje da prodaju po nekoj povoljnijoj ceni, pa neka svako nađe šta mu odgovara. Ovako, to nije ništa drugo do krađa... Možete da uradite sledeće:
1. Da gledate filmove online, tako ćete svejedno maksimalno opteretiti mrežu (što njima nije u interesu)... Čak i kad ne želiš da gledaš ti pusti da radi. Bilo bi glupo da vam blokiraju port 80.
2. Obavestiš Ratel. Ali prvo registruj sa ortacima iz sela neko Udruženje kod APR-a (npr. za borbu protiv obmanjivanja korisnika wireless interneta). Pa podnesete dopis Ratelu kao Udruženje.
3. Obavestiš ISP da na mesec dana nećete koristiti njegove usluge. Dogovoriš se sa ortacima iz sela (na mesec dana možete sigurno bez neta, jer imate cilj) da ga bojkotujete. Pa kada osete po džepu sigurno će vas pozvati da nađete neko rešenje što je najbolje za obe strane...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip77-46-132-85.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom22.08.2011. u 07:36 - pre 154 meseci
@mile-lile: 1-od blokade porta 80 nema ništa: onda ne bi nijedan sajt radio ;) streaming i rapidšerovi se blokiraju po destination IP, a ne po src/dst portu.
2-Od RATEL-a nema ništa, to odmah možete da zaboravite.
3-Da dotični mogu bez neta na mesec dana, ova tema ne bi ni postojala :)

Ali slažem se da bi trebali da imaju različite pakete u ponudi.
-----------------

Da bi uopšte probali da pogodimo o kojoj vrsti filtriranja je reč, uradi ovako: idi na ubuntu.com, pronađi DVD izdanja, imaš skidanje putem BitTorrent-a (tako piše) i pusti da se skida jedno pola sata, pa nam prenesi screenshot onog grafikona u mikrotorrent-u. ustvari, da ne tražiš, evo ti ubuntu 11.04 torrent link.

Provajder verovatno ne zna da su i oni mogli da vam nameste svima max. 4 konekcije, pa da bude nebitno koliko ste ih ukucali u mikrotorentu, a mislim da je default 200.

Onda nam daj još podataka, kao naprimer u command prompt-u: tracert yahoo.com, da vidimo kako im je organizovana mreža, itd.
----------

nemoj odmah da keziš zube na bakaru, nije ti on kriv niti ti je on zabranio torente - samo ti je iz iskustva rekao kako stvari teku: provajderi zakupe ultra malo, pa prodaju ultra mnogo, i onda svako ko skida kilogram torenta ubija uplink u pojam, a provajderu koji napiše da se stave 4(!!!) konekcije u mikrotorent se naravno ne isplati da zakupi više dolaznog saobraćaja.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: torrent problem sa wireless provajderom22.08.2011. u 08:46 - pre 154 meseci
Da li si probao da downloadujes torrent sadrzaje direktno iz browsera, odnosno koristeci http protokol koji koristi port 80? Raspitaj se malo o tome, mozda uradis nesto.

[Ovu poruku je menjao citizenx dana 22.08.2011. u 10:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: torrent problem sa wireless provajderom

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10958 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.