Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?

elitemadzone.org :: MadZone :: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10868 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?17.02.2004. u 20:40 - pre 245 meseci
Da li na našim prostorima ima kvalitetno urađenih enigmatskih programa, tipa generiše ukrštenicu, po mogućstvu free. Ili postoji negde free download ogromna baza naših reči? Ukoliko je odgovor negativan, imam jednu finu ideju:> ali otom potom - neću da trčim pred rudu...

[Ovu poruku je menjao stalker dana 28.02.2004. u 23:18 GMT]
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?27.02.2004. u 19:54 - pre 245 meseci
Posto NIKO nije dao odgovor, vidim da ovako nesto ne postoji. E, sad, ne znam kako vam zvuci da MI to uradimo. Ja sam nesto poceo, mozete videti ovde sve (310KB, *.mdb) ili ovde samo troslovne reci. Vi mi trebate da uradimo jednu bazu nasih reci sa sve opisima istih (i programe, uostalom). Kada budemo imali (i ako imamo) ogromnu bazu, program za generisanje ukrstenice nece biti tesko uraditi, a sto je najbolje, osim ukrstenica sa potencijalnom bazom reci mozemo generisati i piramide, klinove i sve sto se javlja u ukrstenicama! Za sada ima oko 1000 reci (uglavnom sa jednim, dva i tri slova), a programe nisam hteo ni da zapocinjem jer nema poente sa ovako malom bazom. Ne zelim da se lozim ovako rano jos dok ne vidim ima li zainteresovanih za pomoc (na bilo koji nacin;ubacivanje reci; programiranje...) tako da ostavljam probleme, moguca resenja (vasa misljenja) na koje sam nailazio za neki drugi put.

Ukoliko bi se bar 4 coveka prijavilo, i ukoliko za nedelju dana prepisu jednu ukrstenicu (10x10, tj. minimum 100 pojmova/reci) za mesec dana bismo imali 5 ljudi*4 prepiske*100 pojmova=2000 reci mesecno, sto je po meni sasvim dobro za pocetak.

Program i baza bi naravno bili free, mislim da se to podrazumeva. Jos jednom kazem, treba se dogovoriti za mnogo pojedinosti (kodna strana, nacin razmene baze, format baze, algoritmi...) ali otom potom.

Pa ljudi, ima li zainteresovanih?

P.S. Iskreno se nadam da ovo uspe
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ilijaabc
Ilija Jankovic
bg

Član broj: 17675
Poruke: 3
195.252.87.*



Profil

icon Re: Programi za enigmatiku (srpski)28.02.2004. u 14:21 - pre 245 meseci
Ja sam za, ako vec ne postoji tako nesto, onda super... Da sacekamo da se javi jos neko pa da se lepo dogovorimo oko podele posla.


P.S. I ja se nadam!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Programi za enigmatiku (srpski)28.02.2004. u 16:15 - pre 245 meseci
Nije tacno da ne postoji tako nesto.Pogledajte ovo:

http://enigmatika.beograd.com/program.htm

Mada opet ne bi bilo na odmet uraditi tako nesto.Pogotovo ako se doda jos koja igra osim ukrstenice (na primer nesto poput zlatne zice sa BK ili neka igra iz muzicke slagalice i slicno), podrska za vise igraca od jednom, interesantan sistem bodovanja...moglo bi da bude interesantno i zabavno za siri krug korisnika.Tako da ako jos uvek ima zainteresovanih, pomoci cu koliko mogu.Inace bavim se programiranjem i imao sam i ranije neke pokusaje, radio razne algoritme, al sam sve to zapostavio, ponajvise zbog nedostatka vremena, ali evo mozemo nesto da pokusamo, btw mesto za download i prezentaciju nije problem.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?28.02.2004. u 21:19 - pre 245 meseci
Fino...za pocetak
A sto se tice onog programa, skinuo sam ga i nije me impresionirao:) Naime, to je samo lepa grafika, a GOTOVA ukrstenica se ucitava. Moja zamisao je bila skroz suprotna. Ukrstenica koju ce da generise program, a ne covek. Poenta je da sve bude automatizovano. Free baza reci koju svako moze da uzme i iskoristi ko zna zasta. Trenutno jos nisam nacisto, ali u glavi mi to izgleda ovako. Ukljucis program (konzolni), izaberes generisanje ukrstenice, program izgenerise istu, output u tex fajl sa usepackage{crosswrd}, pokretanje pdflatex-a, i sve to odstampano. Ukrstenica za 2 min:) as easy as that.

Hvala ljudima koji su se javili, cekamo jos njih:)
Da, sto se tice programa, posle baze - on bi trebalo da predstavlja macji kasalj. Za pocetak samo konzolna varijanta, pre svega za linux, normalno i za windows; posle je lako to vizuelizovati, doterivati...

P.S. Ocekivao sam vise linux-ovaca da se jave, mislio sam da ce im se ova ideja svideti, ali sam ocigledno pogresio...
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.mobtel.co.yu

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?29.02.2004. u 13:32 - pre 245 meseci
Ja sam se pre oko dve godine smarao sa ukrstenicama.
Imam malo jacu bazu pojmova ukrstenih reci ,skinuo sam i nekoliko stranih programa za generisanje istih ali nije to to.
Nisam programer pa sam digo ruke od ovog projekta.
Ali bih se rado aktivirao ako ima neke koristi za sta sam ranije sebi umislio!!!

..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?29.02.2004. u 15:53 - pre 245 meseci
A ti ako mozes i hoces, upload-uj negde ili posalji na mail. Gro moje baze je takodje nastao za vreme bombardovanja kada sam se smarao u vikendici ceo dan resavajuci ukstenice i tada sam dobio trip da pravim bazu. Medjutim od tada nisam resio ni jednu ukstenicu, a kao sto se vidi sad skoro sam se opet povampirio:) ne za ukrstenicama, vec za ovim pravljenjem. Ja cu ovih dana napisati ono o cemu sam pricao, a u medjuvremenu sam upload-ovao bazu (sa oko 300 pojmova vise, jeeee:), i uopste uvek ce biti na onom linku, a ja cu s vremena na vreme da je upload-ujem.

Inace, za ovih ~300 pojmova mi je trebalo oko 4 dana (svaki dan po jedna ukstenica iz "politike", oko pola sata posla dnevno - toliko slobodnog vremena imam valjda). Znam da sam necu dogurati daleko, zato mi treba pomoc svih vas (u bilo kom pogledu). U svakom slucaju, dokle dodjem(o) - dodjem(o), a posle ce biti po Zmaj Jovinoj - gde ja stadoh, ti produzi...
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.mobtel.co.yu

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?29.02.2004. u 17:01 - pre 245 meseci
Recnik pojmova moje baze sadrzi 11929 reci.
Razmisljam jos o uploadu jer ...
U ostalom videcu...
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?29.02.2004. u 20:50 - pre 245 meseci
Ok, razumem:)

Evo i prvo beba-programce. Nemojte da ocekujete nesto posebno, ovde nema mnogo reci u bazi;program je ocajan. Date su i tri pattern-ukrstenice koje moze da resava (moze on jos - probajte). Moram jos da ga unapredjujem - u ovoj varijanti samo prolazi kroz ukrstenicu (primeticete da nema nijedno random() cak, uvek je isti izlaz) i ako ne moze da nadje nista - ispada. Treba jedna UNDO dvostruko ulancana lista (sa ukrstenicom u njoj) koja ce resiti stvar, dalje da se ne ponavljaju reci i jos mnogo, mnogo toga...
Ukrstenicu zadajete u obliku:
Code:

****
*#**
**#*
****

gde su '*' prazna polja, a '#' crna polja. Takodje mozete na pocetku da zadate i slova. Ubacio sam i source...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?08.03.2004. u 18:49 - pre 245 meseci
komentari???
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
*.177.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?17.11.2004. u 21:50 - pre 236 meseci
Cao momci. Zao mi je sto sam ovu temu primetio tek sada. Nadam se da cete ovo procitati. Ja sam se sa tim zanimao oko 2 godine, a ne zanimam se poslednjih desetak meseci. Od projekta sam delimicno odustao. Da vas ne davim, evo sta sam uradio.

U jednom momentu sam imao bazu od nekih 30.000 reci ali sam je stesao na nekih 18.000 zato sto su bile "nategnute"
Pisao sam razne verzije programa (u vb.-u) i to radi, ali nisu bas udobni za koriscenje.

Posto ne znam dali ce ovo neko procitati, necu vise da pisem.

Mozete mi pisati i na [email protected]
Nijedan nepušač još nije preživeo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
*.154.eunet.yu.



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?26.12.2004. u 00:02 - pre 235 meseci
Program je ovde iz tri dela
Nijedan nepušač još nije preživeo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
*.154.eunet.yu.



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?26.12.2004. u 00:05 - pre 235 meseci

Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
*.154.eunet.yu.



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?26.12.2004. u 00:06 - pre 235 meseci
jos jedan deo
Nijedan nepušač još nije preživeo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
*.148.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?26.12.2004. u 09:29 - pre 235 meseci
Evo i kratkog uputstva
Nijedan nepušač još nije preživeo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?22.01.2005. u 02:35 - pre 234 meseci
A je l' ima načina i za osmosmerke?
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
212.200.124.*



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?22.01.2005. u 10:33 - pre 234 meseci
Svakako da bi moglo, ali o ovome nisam ozbiljno razmisljao
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

oliver78
Oliver Petković
Pančevo

Član broj: 5031
Poruke: 230
*.panet.co.yu.

Sajt: oliver.glogonj.net


Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?22.01.2005. u 10:59 - pre 234 meseci
U kom programskom jeziku bi se radilo?
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
212.200.124.*



Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?23.01.2005. u 11:01 - pre 234 meseci
U poslednje vreme obicno radim u visual basic-u, i veoma sam zadovoljan
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Aleksandar Ružičić
Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?23.01.2005. u 11:35 - pre 234 meseci
Ako negde zapne oko programiranja (u vb-u) slobodno me vikajte

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Veliki Enigmatski Projekat - hocete li da pomognete?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10868 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.