Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prodaja voca i povrca na veliko imalo

[es] :: Vodič za posao :: prodaja voca i povrca na veliko imalo

[ Pregleda: 15841 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skysrb
borac za istinu
nezaposlen
pozarevac

Član broj: 245058
Poruke: 57
*.evizo.net.



Profil

icon prodaja voca i povrca na veliko imalo05.09.2011. u 19:11 - pre 152 meseci
Planiram da otvorim piljarnicu tj prodaju voca i povrca a uz to da budem i veleprodaja voca i povrca. E sada nisam bas upucen u detalje sta mi je sve potrebno , mislim hladnjaca gde bih skladistio robu kako doci do povoljnih dobavljaca vozilo za isporuku itd.. Ako je neko ima neki slican posao ili ima bio bih mu zahvalan na nekim savetima,,,,
 
Odgovor na temu

Anabg
sdffghjj
beograd

Član broj: 290278
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: prodaja voca i povrca na veliko imalo09.09.2011. u 17:19 - pre 152 meseci
Ja nemam odgovor na ovo pitanje, ali imam savet, da razmislite o prodaji organskog voca i povrca. Na nasem trzist utoga ima jako malo, isko su uslovi za usgoj dobri u Srbiji. Svakako, mislim da je to dobar biznis sa perspektivom ...
 
Odgovor na temu

skysrb
borac za istinu
nezaposlen
pozarevac

Član broj: 245058
Poruke: 57
*.evizo.net.



Profil

icon Re: prodaja voca i povrca na veliko imalo10.09.2011. u 17:51 - pre 152 meseci
Razmisljao sam i o tome nije losa ideja mozda bih mogao da uzgajam posto imam 5 hektara obradivezemlje i svu mehanizaciju..
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: prodaja voca i povrca na veliko imalo11.09.2011. u 09:01 - pre 152 meseci
Da bi se proizvodila organska hrana moraju da se ispune određeni uslovi, detaljnije na sajtu Privredne Komore http://www.pks.rs/PrivredauSrb...nguage/sr-Latn-CS/Default.aspx
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: prodaja voca i povrca na veliko imalo01.10.2011. u 14:32 - pre 152 meseci
Citat:
skysrb: imam 5 hektara obradivezemlje i svu mehanizaciju..

Onda si verovatno vec registrovan za proizvodnju poljoprivrednih proizvoda, a samim tim imas pravo i da prodajes (koja je svrha proizvodnje ako ne smes prodati?).
Pecat bi trebalo da mozes da uradis na osnovu registracije poljoprivrednog proizvodjaca, a pib verovatno vec imas zaveden u poreskoj upravi, sa tim dokumentima bi trabalo da mozes kupiti i fiskalizovati fiskalnu kasu i registrovati se pdv, ako mislis da ces preci limit. Znaci, sa moje tacke gledista, registrovani poljoprivredni proizvodjac je isto sto i bilo koja druga fbrika, moze kupiti/zakupiti koliko hoce poslovnih prostora u kojima ce obavljati prodaju svojih proizvoda bez da ih registruje kao posebne privredne subjekte. Ostaje da pazis na sve ostale zackoljice - prijave radnika, sanitarne uslove, prijemnice robe iz proizvodnje, naloge za transport robe od proizvodnje do prodaje, poresku dokumentaciju i slicno.
Druga mogucnost je ako zelis da nabavljas robu od registrovanih dobavljaca uz koju ces dobijati ulazne fakture za robu koju prodajes. To je prodavnica kao i svaka druga, ako si mislio da se pausalno oporezuje onda moze jedino ako je tezga/kiosk ili tako neki privremeni objekat, raspitaj se u poreskoj upravi za konkretan slucaj.
E, sad, ti si verovatno hteo i jedno i drugo? E tu imas 2 mogucnosti - ili ces zaboraviti na pausalno oporezivanje pa voditi sve papire kao i svako preduzece za proizvodnju i trgovinu, ili ces jedan od dva navedena slucaja registrovati, a drugi provlaciti po malo u sivoj zoni. To zavisi od tebe, ja ne mogu nagovarati nikog na krsenje zakona.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: prodaja voca i povrca na veliko imalo

[ Pregleda: 15841 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.