Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"

[es] :: Elektronika :: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan_Todorovic
/

Član broj: 290154
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 14:46 - pre 152 meseci
Imam jedan problem, pravim paljenje za plinski kotao sa HV transformatorom.
Tacnije treba mi sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci" rele12V (kolo je stalno pod naponom do ponovnog ukljucivanja kada treba isto da uradi)
zatim treba da pobudi vremenski tajmer, tajmer drzi jedno 30 sec. osclatorno kolo koje je povezano na HV trafo . . .
Sve sam to vec napravio i radi odlicno samo mi je problem taj sklop koji treba pri stalnom naponu samo da ukljuci i iskljuci sa malom zadrskom od neki 1-3 sec. njega
bih povezao na termostat tako da ne moram stalno cim opadne temperatura da rucno palim(mislim preko tastera).


UNAPRED HVALA ZA BILO KAKVU POMOC !
/
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 15:53 - pre 152 meseci
Veruj mi nista te ne razumem ,a verujem i ostali sto citaju .Ajde polako ali sasvim polako i detaljno objasni sta ti treba pa da vidimo ima li resenja
 
Odgovor na temu

Milan_Todorovic
/

Član broj: 290154
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 16:09 - pre 152 meseci
Ovako treba mi kolo koje ce kada ga ja ukljucim na prekidac ono da upali rele zadrzi ga upaljenog 2-3 sekunde i ugasi ga.
Nesto slicno kao flip-flop kola stim sto ovo kolo treba da ima prekidac a ne taster.
Znaci prekidac je svo vreme ukljucen kolo upali rele i ugasi, kad hocu ponovo prvo ugasim pa ponovo upalim.

/
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 17:12 - pre 152 meseci
Monostabil?
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 17:20 - pre 152 meseci
Koliko sam ja razumeo njemu treba relej koji ce da imitira naizmenicno ukljucivanje i iskljucivanje prekidaca. Kao kad palite i gasite sijalicu samo sa zadrskom od tri sekunde... Mislim da je to prost relej sa bimetalnom trakom, onaj sto se koristi za migavce, samo mu smanjis ulazni napon da duze drzi ukljuceno i iskljuceno...
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 17:47 - pre 152 meseci
Imas milion primera sa kolom 555 , procitaj malo imas i primere pa se baci na posao .Pozdrav
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"06.09.2011. u 20:19 - pre 152 meseci
lepo si ti to zamislio a kakvu detekciju plamena imas?
sta ce da se desi ako zakaze varnicar a gas nastavi da curi?
ajd uslikaj to cudo od kotla pa okaci ovde.
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 851
*.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"07.09.2011. u 00:35 - pre 152 meseci
Pravis toplu vodu- masina za pranje auta? :D
Plamenik, za sta? Ako moze znati? Mozda ti nesto mogu predloziti ako kazes sta si zamislio da napravis.
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"07.09.2011. u 19:08 - pre 152 meseci
U plinskim kotlovima se nalazi pripalni plamen koji je zadužen za paljenje radnog plamenika.
Nega kontroliše pptički senzor koji u slučaju nestanka ovog plamena aktivira VN sklop za varnice, ako ga za 10" ne upali otpusta termoosigurač koji zatvara dotok plina u kazan i može se samo ručno aktivirat.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Sklop koji pri stalon naponu "ukljuci i iskljuci"

[ Pregleda: 3261 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.