Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gubljenje slike na televizorima

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Gubljenje slike na televizorima

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ogya
Novi Sad

Član broj: 94509
Poruke: 24
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Gubljenje slike na televizorima19.09.2011. u 08:53 - pre 153 meseci
Dešava se ponekad da mi se na LCD TV-u izgubi slika a ostane ton, i čim ga ugasim i upalim ponovo proradi i sve bude ok ceo dan. Čudno je što mi se to dešava i na običnom CRT-u.
Da li je moguće da to radi pad napona struje, s obzirom da živim na selu i da provereno znam da je kvalitet kod nas jako loš iz priče sa majstorom?
I ukoliko je to problem, da li bi ga stabilizator rešio ili neki drugi uređaj i koji?
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
*.opera-mini.net.



+13 Profil

icon Re: Gubljenje slike na televizorima19.09.2011. u 21:14 - pre 153 meseci
Upotreba stabilizatora je totalno anahrono resenje, ali i ako zanemarimo ovu cinjenicu stabilizatorom neces resiti ove probleme !
"Gubljenje slike" ne mozes generalizovati ! Svaki uredjaj i svaki kvar je prica za sebe, i ne postoji sablon... obrazac, za resavanje kvarova koji laiku (vlasniku) deluju naizgled slicno !
Kad bi tako bilo, strucnjak i serviser bi svako vrlo lako mogao postati za, recimo, nedelju dana ! Naucis da preepoznajes par razlicitih manifestacija gresaka... matricno, sablonski, za njih imas isto toliko razloga i teraaaaj... dok je sveta i veka !
Ja se godinama da ne kazem decenijama borim da ljudima priblizim logiku da za par razlicitih manifestacija gresaka postoji na hiljade razloga i kombinacija tih razloga !
E upravo prepoznavanje finesa medju tim greskama, trasiranje razloga i kombinacija razloga za manifestovanu gresku je "opis posla" servisera da ne kazem strucnjaka !
To nimalo nije ni lako ni jednostavno vec naprotiv veoma mukotrpan i kompleksan posao koji se usavrsava celog zivota i kome treba da pribegavaju oni koji planiraju da se time ozbiljno i bave ! Za one koji nemaju takve aspiracije to bi se samo pretvorilo u nocnu moru i nemogucu misiju !
Na zalost i danas u 21. veku u eri kada je valjda drasticno porastao nivo tehnicke kulture, mnogi ljudi ovo i dalje ne mogu ili ne zale da shvate i prihvate, i siguran sam da u toj cinjenici leze glavni razlozi za eventalna, potencijalna ali i vrlo evidentna nerazumevanja i nesporazume na relaciji serviser - musterija (klijent) !
Uopste nemam nameru da tvrdim da je servisiranje elektronike "vrhunska pamet ovog sveta"... daleko od toga ali nikada necu razumeti sledecu zamenu teza:
Ljudi umesto da prepoznaju i shvate sopstvenu neupucenost u odredjenu problematiku, daju sebi za pravo da svesno ili podsvesno uproscavaju, banalizuju i diskredituju tu problematiku !
Koliko sam se samo puta naslusaoone floskule: "Ma nije to neki problem, samo... ne bih ja imao toliko zivaca da se oko toga bakcem !"
Ma jel da ! Ti bi to "cakom-pakom"... u dve reci... dlanom o dlan !
Pa kad bi moglo, i ja bi tako ! Al' kad god sam pokusao da stvari tako postavim nisam se proslavio uspehom !
A verujem da niko ne voli neuspehe !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

ogya
Novi Sad

Član broj: 94509
Poruke: 24
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Gubljenje slike na televizorima22.09.2011. u 23:07 - pre 153 meseci
Hvala ti na iscrpnom odgovoru, ali ništa nisam generalizovao, bukvalno se dešava onako kako sam napisao, i ništa nisam tvrdio, samo sam pitao da li je moguće, i ukoliko jeste, da li je moguće da bi određeni uređaj otklonio problem, mada razumem o čemu pričaš.
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
*.opera-mini.net.



+13 Profil

icon Re: Gubljenje slike na televizorima23.09.2011. u 07:43 - pre 153 meseci
E hvala na razumevanju ! Drago mi je ako se razumemo ali bilo kakvo dovodjenje u korelaciju gereske koja se javlja na CRT-u i na LCD-u je ite-kako jedno vrlo nelogicno uopstavanje !
No nije ni bitno.... U svakom slucaju zakljucak bi mogao biti: Licno ne verujem da je do struje, ako i jeste do struje tu stabilizator nece pomoci, i najvaznije potreban ti je iskusan serviser !
Pozdrav !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
95.168.98.*



+16 Profil

icon Re: Gubljenje slike na televizorima23.09.2011. u 09:59 - pre 153 meseci
dodao bi na prvi post nessha. tv serviser je skoro kao doktor. dođe pacijent doktoru kaže boli ga ovo ili ono ,doktor sasluša razmotri (u glavi) problem i nakon toga daje lek. Serviser tv-a posluša (vidi kvar tv) razmotri gde bi bio u kojem delu kvar u tv (potrebno znanje o servisiranju tv) i tada kreče u poravak tv.poanta : potrebno veliko znanje o servisiranju tv i dugogodišnje iskustvo- nemože, ko šta kaže nessha , a slažem se sa njim samo tako dlan od dlan i gotova stvar.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
*.opera-mini.net.



+13 Profil

icon Re: Gubljenje slike na televizorima23.09.2011. u 17:05 - pre 153 meseci
Tako je kolega ! 101% si u pravu, al" sta to vredi kad vrlo malo ljudi to pravilno shvata i adekvatno ceni ! Mi serviseri se pored odradjivanja kvara moramo boriti da to tako i bude shvaceno ! Ne zato da od servisiranja pravimo famu, da mu pridajemo nerealno veliki znacaj, da dramimo radi postizanja cene..., vec samo da servisiranje stavimo tamo gde mu je i mesto !
Nista vise od toga, ali Boga mi i nista manje od toga !
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Gubljenje slike na televizorima

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.