Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7147 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PerunImmortalis

Član broj: 290096
Poruke: 6
94.228.236.*



+2 Profil

icon Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!22.09.2011. u 16:50 - pre 153 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...ftver-za-vise-od-milion-dolara

Interesuje me vase misljenje o ovoj temi!

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!22.09.2011. u 20:35 - pre 153 meseci
Prvo što mi je palo na pamet: "Gle, u Srbiji još uvek nisu izumrli kreativni ljudi, sposobni da projektuju i razviju nešto što može dobro da se proda...!".

E sad, ima tu i druga misao, i treća misao...



Inače, bio sam nekada (nekim poslom) na VTI-ju. Nije čudo što ti ljudi dolaze odatle, ne znam gde bi drugde pokupili dovoljno znanja i iskustva za takav projekat.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!22.09.2011. u 22:02 - pre 153 meseci
Vako nešto se može desit samo u Srbistanu.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 01:03 - pre 153 meseci
Da li se zna na osnovu kog zakona se terete?

Citat:
Oni su uhapšeni zbog proizvodnje i sklapanja dogovora o prodaji softvera za naoružanje zemlji koja je pod sankcijama Ujedinjenih nacija na uvoz oružja.


Proizvodnja softvera sama po sebi nije zabranjena, ako se ima registrovana delatnost. Interesuje me kako je ovaj drugi deo zakonom regulisan?
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

PerunImmortalis

Član broj: 290096
Poruke: 6
94.228.236.*



+2 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 01:09 - pre 153 meseci
"Oni su uhapšeni zbog proizvodnje i sklapanja dogovora o prodaji softvera za naoružanje zemlji koja je pod sankcijama Ujedinjenih nacija na uvoz oružja."

Koliko ja kapiram uhapseni su zbog zakona u UN-u,a ne zbog naseg zakona i to zbog sankcija na uvoz oruzija zemlje sa kojom su sklopile dog ...

 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 01:39 - pre 153 meseci
Da ali kako bi formalno glasio razlog privođenja. Tj. koji zakon reguliše postupke koji nisu uskladu sa odlukama UN-a? Da li takav uopšte postoji?
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 10:27 - pre 153 meseci
Formalno bi glasio "nedozvoljena trgovina vojnim sredstvima" ili slično tome. Za svaku trgovinu tog tipa, potrebno je odobrenje ministarstva odbrane. Oni ga očigledno nisu imali, a dodatni problem je to što je kupac pod sankcijama UN.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 13:09 - pre 153 meseci
Vishe ni matematicku formulu sa crtanjem grafika ne mozes da isprogramiras :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 18:44 - pre 153 meseci
Formalno mogu da ih optuze za "zloupotrebu sluzbenog polozaja", sto je termin rastegljiv do Meseca.

Konkretno mogu da potegnu neke clanove iz zakona o visokotehnoloskom kriminalu, ili nedozvoljene trgovine. Sta je odluceno, nije prosto napisano, odnosno novinar nije dobio dovoljno detalja iz tuzilastva, za zvrljanje teksta.

Objektivno, takvi poslovi se dogovaraju privatno, i OUN nema ingerencije, pravila Ujedinjenih Nacija vaze za drzave clanice a ne za pojedince(btw, Juzni Sudan je clanica nekih par meseci..).

Problem bi bio kada bi domace ministarstvo(drzavni organ, drzavna firma..) zakljucilo posao sa drzavnim organom ili drzavnom firmom u zemlji pod sankcijama.

Nesto smo iskusili na sopstvenoj kozi, mada u tim slucajevima, svaki prodavac salama i kackavalja u Madjarskoj bi mogao da bude uhapsen, posto je prodavao robu gradjaninu drzave pod sankcijama...

Meni lici da je sam poslic nekome kopao oko, pa posto takve poslove "nadgledaju" sluzbe razne, doslo je do glasnog "negodovanja"..

Poz

P.S.
Valjda su shvatili da nisu shvatili. Termin koji guraju, "nedozvoljen softver" je besmislica, cak je vaznije pitanje autorskih prava na softver, posto nije ukraden, nije falsifikovan, nego napisan. Istina da su prestali da spominju suvoparni termin.

Elem, ulazni parametri programa mogu da budu predmet okrivljavanja(npr, da predpostavim vlasnistvo VTI ispitivanja), eventualno i sam uredjaj, ako je kopiran, ali sam softver je cisto privatno vlasnistvo, intelektualna svojina autora...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 19:02 - pre 153 meseci
Citat:
vladd: Objektivno, takvi poslovi se dogovaraju privatno, i OUN nema ingerencije, pravila Ujedinjenih Nacija vaze za drzave clanice a ne za pojedince

Problem bi bio kada bi domace ministarstvo(drzavni organ, drzavna firma..) zakljucilo posao sa drzavnim organom ili drzavnom firmom u zemlji pod sankcijama.

Jok. Država ima ingerencija da zabrani firmama registrovanim u Srbiji (a samim tim i pojedincima, jer je to onda siva ekonomija) da izvoze dobra u države pod sankcijama. Da nije tako, ni jedan oblik sankcija nikad ne bi bio poštovan, jer je privatnicima interes novac - a ne ugled države.

A o oružju i pomoćnim sredstvima za vojne potrebe, nema logike trošiti reči. To je regulisano zakonom i nema tu mesta ni za kakva tumačenja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 19:32 - pre 153 meseci
Hajde mi sad pojasni obe tvrdnje. Evo druga neka bude prva...
Citat:
StORM48
A o oružju i pomoćnim sredstvima za vojne potrebe, nema logike trošiti reči. To je regulisano zakonom i nema tu mesta ni za kakva tumačenja.


Lik ima firmu za trgovanje oruzjem. I sta jos se tu regulise zakonom? I kako tumaciti registraciju firme...

Ili.. koje zakone primeniti, ako se posao dogovara npr na Antarktiku, izmedju dve "privatne" osobe?

I Prvo, kao drugo.
Citat:
StORM48: Država ima ingerencija da zabrani firmama registrovanim u Srbiji (a samim tim i pojedincima, jer je to onda siva ekonomija) da izvoze dobra u države pod sankcijama. Da nije tako, ni jedan oblik sankcija nikad ne bi bio poštovan, jer je privatnicima interes novac - a ne ugled države.


Recimo da zabrani, dopisom ili uredbom, moze, ali cemu hapsenja konstruktora...nije obavezno da ima saznanja za koga je projekat i kolika je izlazna cena? Valjda nosilac posla, direktor firme...vodja posla... ima odgovornost.

I boldovano...kako posmatras primer koji sam naveo u prethodnom postu, trgovina Meto kod Budimpeste..prepun gradjana SRJ...pojedinaca...kupuju robu a drzava pod embargom i sankcijama...?


Poz
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 22:11 - pre 153 meseci
Citat:
Poslovi Slobodana Tešića, rođaka uhapšenog Đorđa
- Krajem devedesetih sklopio ugovor sa „Zastava oružjem”, koja je isporučila svu robu na Filipine, ali nikada nije naplatila posao.
- 2003. godine sa svojom firmom „Temaks” dospeo na listu zabrane Ujedinjenih nacija zbog izvoza oružja u Liberiju, zemlju pod embargom. Srbija je tada za dlaku izmakla embargu na izvoz oružja.
- 2005. godine osnovao kompaniju „Melvale” sa sedištem u Beogradu i na Sejšelskim ostrvima. Zaključuje ugovore sa „Krušikom” iz Valjeva, „Slobodom” iz Čačka za izvoz oružja u Gruziju bez dozvola. Posao nije realizovan, a država je godinu dana kasnije obeštetila dve domaće kompanije.
- 2006. godine sklopljen posao sa „Zastavom” za izvoz u Nigeriju. Rukovodioci „Zastave” u sudskom postupku optuženi za zloupotrebu službenog položaja.
- 2009. izvoz naoružanja za Libiju vredan 50 miliona dolara iz fabrika „Sloboda” iz Čačka i „Zastava oružje” preko firme “Melvale”
- 2009. (oktobar) njegova fiktivna kompanija, kako prenosi Vikiliks, potpisala ugovor od 78 miliona američkih dolara sa jemenskim ministarstvom odbrane, s tim da oružje bude isporučeno početkom januara 2010.
- I danas je aktivan na tržištima koja su pod embargom, a gde je zarada najveća.






Jel planirao neko u nekom trenutku da uhapsi ovoga?!!?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 23:07 - pre 153 meseci
^Pa vidiš da Vladd još malo kaže da je u pitanju ugledni građanin?

Citat:
vladd: Hajde mi sad pojasni obe tvrdnje. Evo druga neka bude prva...


Recimo da zabrani, dopisom ili uredbom, moze, ali cemu hapsenja konstruktora...nije obavezno da ima saznanja za koga je projekat i kolika je izlazna cena? Valjda nosilac posla, direktor firme...vodja posla... ima odgovornost.

Ako barataš sa nedovoljno informacija (kao što očigledno svi ovde baratamo), onda ne možeš biti siguran ni u opravdanost ovakvog pitanja. Da preformulišem - ako je SBPOK (ili ko god je izvršio hapšenje, VTK, whatever) došao do komunikacije između konstruktora i naručioca posla, 2+2=4. A softver za vođenje projektila nije baš neka android aplikacija za široke narodne mase, shareware varijanta, pa da svako može da skine demo neobavezno i tu i tamo kupi. To je ipak nešto što se naručuje i pravi namenski. Jbt, i knjigovodstveni softver se još uvek često valja u namenskom obliku, a kamoli ovo.

Citat:
I boldovano...kako posmatras primer koji sam naveo u prethodnom postu, trgovina Meto kod Budimpeste..prepun gradjana SRJ...pojedinaca...kupuju robu a drzava pod embargom i sankcijama...?

Na ovakvo pitanje mogu da odgovorim samo pitanjem - da li Tebi sankcije na trgovinu oružjem zaista stoje u istom nivou sa sitnim švercom HRANE u slučaju pojedinaca?

Trgovina oružjem, za koju si pomenuo da je lik registrovan, može biti i unutrašnja. Dakle, može da preprodaje lovačko oružje. To može da radi svako od nas. Međutim, spoljna trgovina je MNOGO zajebanija priča i iz tih razloga je naša kompletna namenska industrija u q**** već decenijama, jer ni kada je inostrana namenska cvetala, naša nije imala dozvolu da direktno pregovara sa naručiocem, već je bila samo proizvođač koji otprema robu iz magacina, do kapija YUGO-IMPORT SDPR-a. Imaš li recimo saznanja zbog čega je Teleoptik otišao pod led, praktično i pre sankcija? Ja to znam iz prve ruke. Nisu imali dozvolu da opremu prodaju zainteresovanim kupcima, jer je to bio strateški proizvod, kod kojeg je država morala da "osvešta" svaki kontigent. Isto je važilo i za Krušik, i za Utvu i za 14.Oktobar i sijaset drugih firmi koje su poslovale u tom sistemu.

Danas je nešto od toga drugačije regulisano (znatno liberalnije), ali postoji nešto što se zove obaveza, a obaveza svake članice UN je da spreči izvoz vojnih sredstava u zemlje koje su pod UN sankcijama (specifično - trgovina oružjem), jer sankcije skoro nikad ne podrazumevaju potpunu blokadu, što ni '90 nije bio slučaj sa nama (FYI- mi nismo bili pod trgovinskim sankcijama koje uključuju i promet hrane, samo što je raznim njuškama iznutra bilo u interesu da situacija bude takva kakva je bila).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!23.09.2011. u 23:13 - pre 153 meseci
Citat:
vladd
Ili.. koje zakone primeniti, ako se posao dogovara npr na Antarktiku, izmedju dve "privatne" osobe?


Pa to bi bilo genijalno - i svaka firma bi mogla da krsi UN sankcije tako sto bi poslala "pojedince" u neke pri3.14zdine da ugovore "svoje privatne poslove".

Nece biti da sistem funkcionise tako posto ga nisu sigurno smislili retardi - svaka clanica UN je duzna da postuje UN embargo a to se ocigledno odnosi na sve subjekte te drzave gde god da se nalaze.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!24.09.2011. u 23:33 - pre 153 meseci
Da, i to se realno radi. Medjutim, takvi klizaju po raznim ledovima, ali je retko da im je domicilna drzava "prerevnosna".

Poenta je u toj prerevnosnnosti, koja se aktivira na poprilicno nelegalan nacin.

Inace je crno trziste oruzja mnogo manje..

Citat:
StORM48: ^Pa vidiš da Vladd još malo kaže da je u pitanju ugledni građanin?


Daleko od toga, ali su u tim poslovima uvek bila lica u vezi sa odredjenim sluzbama, vojskom...i prva ekipa i druga i treca koja nasledi posao ili poslove, ali se ekipe nisu hapsile...sa glupim izgovorom "nelegalan softver"..moze ceo posao da se proglasi nelegalnim, ali softver(ili samo softver) ne, ako je autorsko delo, nije ukraden, krekovan...

Citat:
StORM48:Imaš li recimo saznanja zbog čega je Teleoptik otišao pod led, praktično i pre sankcija? Ja to znam iz prve ruke. Nisu imali dozvolu da opremu prodaju zainteresovanim kupcima...


Imam direktna saznanja, i ovo nije tacno. Teleoptik je podeljen na vojni i civilni deo, bas zbog "slobodnih" i velikih poslova, pa da se ne bi delile pare.
Kako je koja grana Teleoptika propadala, i to znam, cak i imam neke papire(licno zainteresovan), i posmatram sta se prica...i radi.

Ziroskopi propadaju zbog raznih razloga(uglavnom su nesposobnost i alavost uzrok, ali i otimacina spolja), Teleoptik(civilni) je prostacki opljackan, namenski, sa prikrivanjem otpisa duga(londonski i pariski krug) Beobanke, otimanjem stadiona, samackog hotela, na kraju masina, opreme, poslova i projekata, a sada zvrji ..prodat je firmi Fender Wiev Limited, sa Kipra, koja je postojala samo dok se transakcija obavi..glavnu rec je vodila nicoviceva advokatica i stecajna druzina...

Imali su svoju vojnu kontrolu i nisu mogli da gledaju u Sunce bez dozvole, a ne da se pojavljuju na trzistu..

Informacija ne stoji, nije ni bitna..

Nekada se dozvoljavalo takvo poslovanje, pod sankcijama se pospesivalo, ali je bar normalno posteno da se kaze, naredi, obznani, da je postalo nedozvoljeno.



p.s.
BTW, ni SDPR ne moze da obavi posao(i kada ima dozvolu drzave), dok mu neki tamo pojedinac, iz odredjene inostrane sluzbe, ne omoguci zeleno svetlo.
Za ozbiljno poslovanje, vojnom i tehnoloskom opremom, postoji "end user agreement" koji drzave lepe na svoje proizvode. Sto drzavi daje legitimni upliv. U ovom slucaju je nekomunikacija rezultovala najgore moguce..u kofliktu sa drzavom(realnom ili izmisljenom), pojedinci ili grupice, nemaju sanse...

Licno me zabole briga za ovu ili neku drugu grupu(slicnu ili ruzniju), ali me brine princip funkcionisanja drzave, i stepen imbecilnosti, bahatosti i kolicina lupetanja koja se plasira "funkcionisanjem" drzave...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!25.09.2011. u 11:30 - pre 153 meseci
Da dodam par detalja koji se zaboravljaju.

Doticni posao verovatno traje bar godinu dana, pregovori, detalji, projektovanje, izrada, testiranje..

Juzni Sudan je postao clanica UN pre nekoliko meseci(3-4), verovatno dekretom, i verovatno da bi im odmah bile zalepljene sankcije.

I doticni uredjaj nije isporucen, to je cinjenica, nadjen je u magacinu. Da li je postojala namera to je manje bitno. Mogla se sacekati eventualna isporuka i dokazati namera, ili sacekati neka nova odluka UN, i posao bi postao legalan.

Na sve te cinjenice, softver se proglasava nelegalnim... napravljen verovatno dosta pre formalnih akata koji su ga proizveli da je "nelegalan".

Zato je valjda potrebna vestina softverasa da predvidi kako ce se kotirati u zakonu softver, koji radi, u blizoj ili daljoj buducnosti?


Poz
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!25.09.2011. u 11:33 - pre 153 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Nece biti da sistem funkcionise tako posto ga nisu sigurno smislili retardi - svaka clanica UN je duzna da postuje UN embargo a to se ocigledno odnosi na sve subjekte te drzave gde god da se nalaze.

A ne, sistem nisu smislili retadi ali je on njima namenjen. Svaka clanica UN je duzna da postuje embargo osim onih clanica UN koji su taj embargo proglasili. Seti se samo ex-YU ratova, sta ces bolji primer.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!25.09.2011. u 11:37 - pre 153 meseci
Citat:
vladd
Da, i to se realno radi. Medjutim, takvi klizaju po raznim ledovima, ali je retko da im je domicilna drzava "prerevnosna".

Poenta je u toj prerevnosnnosti, koja se aktivira na poprilicno nelegalan nacin.

Inace je crno trziste oruzja mnogo manje..


Tako je - ako hoces da krsis UN embargo, moras da budes baja dobro povezan sa drzavom koja moze da te uhapsi (ili *)- i drzava (tj. the organ iliti orangutan koji je bitan u tom organu) mora da proceni da joj se to isplati.

Dakle, moras da budes baja, i drzava mora da od toga ima % koji daje vise od direktnih i indirektnih troskova od potencijalnih problema za onoga ko ti "daje nezvanicnu dozvolu".

Pametnima dosta. Ako nemas semu, mojne da ulazis u frku...

Jasno je da su ovi likovi radili posao bez da su se dogovorili sa ekipom koja moze da ih uhapsi, i zato ce verovatno svirati klavir i biti korisceni kao trofeji i dokaz da se "drzava ostro bori protiv cyber kriminala", "za mir u svetu postujuci UN rezolucije" i sl.

* Ili "if you can't do the time... don't do the crime"... sta drugo covek da kaze.

Citat:
DrFill2Good
A ne, sistem nisu smislili retadi ali je on njima namenjen. Svaka clanica UN je duzna da postuje embargo osim onih clanica UN koji su taj embargo proglasili. Seti se samo ex-YU ratova, sta ces bolji primer.


Videti odgovor gore.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

PerunImmortalis

Član broj: 290096
Poruke: 6
*.exe-net.net.



+2 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!25.09.2011. u 13:47 - pre 153 meseci
Citat:
Zato je valjda potrebna vestina softverasa da predvidi kako ce se kotirati u zakonu softver, koji radi, u blizoj ili daljoj buducnosti?


Njihova greska je sto su dozvolili da ih busteduju ... Inace sam 101% uz njih kao i uz Juzni Sudan xD Jer za takav jedan projekat je potrebno ogromno znanje iz nekoliko sfera i umesto da drzava profitira od toga ona hapsi pametne i sposobne ljude...A sto se tice predvidjanja kako ce se kotirati softver u zakonu mislim da uvek moze da se ode underground i uz minimum napora spreci hapsenje ukoliko ste dovoljno oprezni...Inace me je iznenadilo u prvi mah godiste uhapsenih ali kad sam razmislio o tome ipak ne treba to toliko da cudi jer je za takav softver potrebno mnogo znanja i iskustva i iz vojne i iz IT sfere a to se stice godinama...
I jedna moja misao...
Svet u kome zivimo tj funkcionisemo mora da bude odredjen nacelima a svet iza monitora mora da funkcionise drugacije sa nekim svojim pravilima jer se radi o totalno drugacijoj "realnosti" gde se samo sposobnost,inteligencija i znanje vrednuju a sve ostalo izostaje...naravno zakoni moraju da postoje zbog pedofilije i tako nekih bolesnijih stvari ali virtualni svet mora da bude slobodniji u svakom smislu te reci!!!

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!25.09.2011. u 15:24 - pre 153 meseci
@vladd
Ivan Ti je dao sasvim korektan odgovor, tako da ja tu ne bih dalje posebno dodavao.
Što se Teleoptika tiče, tačno je da je postojao namenski i civilni sektor, ali je isto tako tačno da je odnos u profitu bio daleko na strani ovog prvog sektora.

Dakle, zaključak je savršeno jasan - "šta se qrčiš kad ne znaš da letiš?"
Prostije ne može. Uhapšeni su po Zakonu, a ako nisu hteli tako, trebali su unapred da pripreme teren. Ako ćemo pravo - mogli su da popiju i optužnicu za međunarodni terorizam. Kapiram da bi nadležni i to uspeli da uklavire u slučaju potrebe. Zato se takvi poslovi i ne rade bez znanja države.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Hapsnje zbog izrade softvera za navodjenje minobacackih projektila!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7147 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.