Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bimetalni termostat za uljani radijator

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: bimetalni termostat za uljani radijator

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29499 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon bimetalni termostat za uljani radijator07.10.2011. u 16:22 - pre 151 meseci
pozdrav, dolazi zima i doslo je vreme da se obezbedi grejanje...imam pitanje, na mom uljanom radijatoru NEO, pokavren je bimetalni termostat, verovatno je to onaj sto stiti od pregrevanja, da li je on obavezan, i da li moze da se zameni sa nekim drugim vrstom termostata, posto nema nigde da se kupi ? ja sam za sada prespojio zice direktno da radi bez njega
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator07.10.2011. u 20:08 - pre 151 meseci
Ako pročitaš ovo što sam napisao znači da još nije bilo hladno i da NISI koristio tu skarbudženu TEMPIRANU BOMBU....
...ako ovo ne pročitaš..
...pa...
...bilo je 'ladno...
...i ti si...
...aktivir'o...
...tvoju hom made bombu...
...iiiiiiiiiiiiiiii....
KHAAAABUUUUM TRAAAAS !!!
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator07.10.2011. u 23:12 - pre 151 meseci
dobro, razumeo sam, ali mi treba malo ozbiljniji odgovor kako to mogu da regulise, posto tih bimetalnih termostata nema, koji drugi bi mi resio problem ?
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 08:22 - pre 151 meseci
Pricas o radnom ili sigurnosnom termostatu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 10:46 - pre 151 meseci
sigurnosnom, onaj sto je prilepljen na rebra od radijatora iznutra...i danas sam pretrazio citav grad i ne mogu da nadjem, jel postoji neka zamena za taj bimetalni ?
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 12:00 - pre 151 meseci
OK...onda nisi napravio bombu jer radni termostat iskljucuje :)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 13:35 - pre 151 meseci
Ako ti je pregoreo sigurnosni, to znaci da je ugrozena sigurnost nekim dogadjajem - radni je u nekom trentuku oklevao sa iskljucenjem ili nesto slicno.

Prema tome, ti bi trebao i da proveris kako radi radni i da zamenis taj sigurnosni. Kao sto i sam kazes, toga nema po radnjama i za mene je to normalno. To je specijalna stvar i mogla bi da bude samo u servisu ili nekoj visoko specijalizovanoj prodavnici elektrotehnicke robe, ne tamo gde se prodaju sijalice, stone lampe, osiguraci i razvodne table za kuce i slicno, bas zbog ovoga sto sam gore napisao. Ima sigurnosnih koji su nalik na radni, ali imaju fiksnu temperaturu, pa na toj odredjenoj temperaturi ugase uredjaj pa kad se ohlade oni opet upale ali ima i onih sto se istope kad je frka i gotovo, specijalno su tako napravljeni bas zbog one greske koja nam je u ovom trenutku nepoznata.

Ja sam imao neko vreme uljani i mislim da je unutra bilo cak 3 termostata, mislim da sam ovde negde to i opisao (mozda u onoj temi o "norveskim radijatorima") - jedan radni i dva kontrolna, razlicita, ali sam zaboravio tacno sta koji osigurava. Valjda jedan direktno ulje a drugi temperaturu radijatora, zaista ne znam. To ne mora da je isto i kod tebe.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 13:51 - pre 151 meseci
ovaj bimetalni je vec od samog poceka zezao, morao sam da udarim radijator da bi se ukljucio, pa sam dosao do tog termostata koji je pravio problem, pa sam ga izvadio i povezao direktno dok nepronadjem drugi, medjutim, nema da se kupi, sada sam video na netu da ima pa cu poruciti, ali, do tada me je brinulo da li sam u opasnosti, a vidim na nije bas sve jedno pa ga necu paliti dok to nezamenim...a ti topivi, do koje temperature idu, da li su oni dobra i adekvatna zamena ?
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 14:07 - pre 151 meseci
Na mojem nema sigurnosni, ali radni kad mi propao zamenuo sam ga bojlerskim, koji već godinama uspešno održava temperaturu.
Od lima napravi držač sonde.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 19:30 - pre 151 meseci
Citat:
l1nk: a ti topivi, do koje temperature idu, da li su oni dobra i adekvatna zamena ?
Postoje za razne temperature, kako za koji aparat. Ali bi opet trebalo naci original sa istom temperaturom kao onaj pregoreli, jer sa drugim bi mozda poremetio odredjenu temperaturu kad se topi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 20:47 - pre 151 meseci
Citat:
Horvat I: Na mojem nema sigurnosni, ali radni kad mi propao zamenuo sam ga bojlerskim, koji već godinama uspešno održava temperaturu.
Od lima napravi držač sonde.

Ne znam tačno u kom temperaturnom opsegu rade ti radijatori,ali ako radni od bojlera tu zadovoljava onda ne vidim razlog što se ne bi i sigurnosni od bojlera takođe tu postavio,jer mi se čini da mesta ima.

@l1nk,
ne zameri na šaljivom tonu iz mog prethodnog posta,pokušao sam samo da na jednu izuzetno,moguće,opasnu situaciju opuštenije ukažem.
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator08.10.2011. u 21:28 - pre 151 meseci
@Vasastajić naravno da ti ne zameram. Hvala vam na odgovoru...valjda nisam toliki baksuz da se nesto zakoplikuje, ali, u svakom slucaju pogledacu u ponedeljak taj za bojler, pa ako bude delovao sigurno, ugradicu takav...ovaj zastitni bimetalni, sto mi nude preko interneta iskljucije na 90c...ne znam da li je to dovoljno, cini mi se da je predhodni iskljucivao na vise..
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator09.10.2011. u 11:07 - pre 151 meseci
dobro kazes @tdjokic, danas sam skinuo radni termostat i nasao sam kvar na njemu, ona mala iglica je ispala iz lezaja i samim tim nije pravilno prekidao kada dosegne odredjenu temperaturu, sto ni malo nije za zezanje...ok, ne verujem da bi se pregrejao ipak treba on da zagreje prostoriju, ali, moram da obratim paznju na to...da li neko moze da mi da savet cime da zamenim taj bimetalni sto nema nigde na trzistu, u pitanju je opseg od 180c ?
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator09.10.2011. u 11:18 - pre 151 meseci
Ispadanje se dešava zbog zamora materijala, u početku će se raspadat mesečno a kasnije svaki dan.
Citat:
l1nk:  u pitanju je opseg od 180c ?
jesil dobro pročito?
Za ulje je to previsoka temperatura, a za radijator pogotovo!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator09.10.2011. u 11:28 - pre 151 meseci
pa nisam, to sam nasao na netu
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator09.10.2011. u 14:51 - pre 151 meseci
Citat:
l1nk: da li neko moze da mi da savet cime da zamenim taj bimetalni sto nema nigde na trzistu, u pitanju je opseg od 180c ?

Nema sanse da mu treba veca temperatura od 70-80 stepeni...na 180 stepeni ce to ulje da prokljuca a radijator da se istopi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator09.10.2011. u 15:26 - pre 151 meseci
u tom slucaju nasao sam ovaj "Termostat-KSD140"...mislim da ce taj odgovarati, posto prekida na 90c. hvala jos jednom svima, tema close :)
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

sdjefa

Član broj: 275382
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator26.11.2012. u 01:02 - pre 138 meseci
ovde ima mnogo korisnjh stvarcica koje se tesko nalaze cak i termosta za uljane radijatore
***
pozz.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.11.2012. u 08:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gsrda
Goran Srdanović
BG

Član broj: 16616
Poruke: 79
*.institutims.rs.

ICQ: 272960842
Sajt: www.besplatnestvari.net


Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator13.12.2012. u 11:19 - pre 137 meseci
izbrisite bar ceo komentar ako ne zelite da se vidi reklama a ne da ga nadjem preko gooogla pa samo da pizdim zbog zvezdica umesto bilo kakve informacije!

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: bimetalni termostat za uljani radijator13.12.2012. u 11:38 - pre 137 meseci
Post je ostavljen da bi mogao da kontaktiraš sdjefa preko privatnih poruka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: bimetalni termostat za uljani radijator

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29499 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.