Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Početnik sam i potrebna mi je pomoć

[es] :: 3D modelovanje :: Početnik sam i potrebna mi je pomoć

[ Pregleda: 2922 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

psihomehanicar
Aleksandar Petrović
Beograd

Član broj: 274051
Poruke: 40
95.180.12.*



+3 Profil

icon Početnik sam i potrebna mi je pomoć10.10.2011. u 12:59 - pre 151 meseci
Pozdrav

Planiram da počnem učiti 3d modeliranje pa me zanima koji mi program preporučujete, dvoumim se između Autodesk 3ds Max i Autodesk Maya, koji je po vama bolji?
Drug mi je pozajmio knjigu Maya 6 kompletan priručnik koju je izdala Mikro knjiga 2005 godine pa me zanima da li je još neka izdavačka kuća sa ovoh prostora izdala dobru knjigu za 3d modelovanje.
Ukoliko postoji neka literatura na srpskom jeziku a da se može naći na internetu slobodno mi preporučite, volio bih prvo naučiti osnovne koncepte 3d modelovanja pa tek onda se upustiti u izradu modela.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Početnik sam i potrebna mi je pomoć13.10.2011. u 19:47 - pre 151 meseci
prvo nauci engleski.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.243.20.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Početnik sam i potrebna mi je pomoć22.10.2011. u 23:30 - pre 151 meseci
Danas ti pocinje sajam knjiga u beogradu. Sve sto postoji od domace literature mozes tamo da nadjes i to najpovoljnije.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.ris.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Početnik sam i potrebna mi je pomoć24.10.2011. u 16:55 - pre 151 meseci
Rasiri dvoumicu i na druge programe ovisi sto zelis da modelujes ima programa koji su daleko bolji i produktivniji za izradu 3d modela od ta dva koje si naveo :-)
 
Odgovor na temu

djura.eXtreme
Vladimir Djurovic
nezaposlen
Leskovac

Član broj: 294558
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.vlada-djura.tk


+1 Profil

icon Re: Početnik sam i potrebna mi je pomoć09.12.2011. u 10:33 - pre 149 meseci
U pravu je MOHOK7, ali dobro dvoumi se izmedju 3D max i maya. . 3D max je po meni vise namenjen za modelovanje objekta za video igre i za kreiranje digitalne fotografije, dok maya opet naglasavam po meni bolja za animiranje. . Koji god da odlucis neces se pokajati. .

Predlog da pocnes da ucis na starijim verzijama programa jer kasnije se mozes lako nadograditi novijim verzijama. .

Imam ja malu literaturu za 3D max pa javi se da je okacim ako to odlucis. .

Poz. .
 
Odgovor na temu

sloba26

Član broj: 13430
Poruke: 24
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Početnik sam i potrebna mi je pomoć10.12.2011. u 23:01 - pre 149 meseci
Ja lichno koristim Mayu (2011) ... a 3DS Max povremeno (jedino kad su konverzije u pitanju)...

Inache za koji god se odluchish - necesh pogreshiti.... Nauchi jedan - drugi cesh veoma lako skontati (i ne samo drugi nego bilo koji softwer za 3D modelovanje i sve ostalo)...


Knjige - ovo iz iskustva kazem - batali.... Ima da te smore za medalju.. ipak danas zivimo u svetu savremene tehnologije, i mnogo cesh brze nauchiti (shto ti je i cilj zar ne) kad vidish shta se radi i shta je rezultat.... Dakle moja preporuka su ti video tutorijali... imash ih na vimeu, you tube-u... ali baci pogled na cgpersia i heroturko ;) .... najjachi tutorijali su ti od GNOMON-a (za advanced usere) , za tebe kao suvog pochetnika nadji od Digital Tutors-a "Introduction to Maya ili 3DS Max" ... sve jedno ti dodje :) .... ako ti zatreba josh neshto slobodno mi se javi na mail (ja imam oko 140GB tutorijala) ...
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Početnik sam i potrebna mi je pomoć10.12.2011. u 23:41 - pre 149 meseci
Rad u programu učiš iz tutorijala. 99% tutorijala će ti biti na engleskom jeziku.
Programiranje u programu ipak je bolje učiti iz knjiga. Npr. Maya mislim da koristi Python.
Kada naučiš program, znaćeš sve, ali ćeš polako početi da zaboravljaš. U jednom trenutku ćeš poželeti da se podsetiš nečega. Tutorijali nisu pogodni za podsećanje. Zato je uvek dobro imati par najdebljih knjiga pa preko TOC-a ili preko "Ctrl F" pronađeš šta ti treba.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Početnik sam i potrebna mi je pomoć

[ Pregleda: 2922 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.