Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova

elitemadzone.org :: MadZone :: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18798 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-107.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 12:01 - pre 152 meseci
zasto otpadi ne bi otkupljivali bakarne zice?
sta,ja sad srusim kucu i imam recimo 100kg bakra koji mi ne treba, ocistim ga od plastike, plastiku bacim na reciklazu,a bakar prodam, sta je tu problem?

a oni svakako ne odnesu taj bakar na koturu, nego ga prvo "obrade"

problem s otpadima je prilikom otkupa sahti/saobracajnih znakova/kutija za telefon/kablovsku..., tu jedino da pretopis "sirovinu",pa da ne znas od cega je

inace, iz jedne "napustane" trafo stanice su izvadili sto su mogli - DOK JE BILA POD NAPONOM!!

inace, isak, u subotici postoji mogucnost da kaznu sluzis u cistoci umesto u zatvoru, al za neke sitnije kazne, svaki dan si duzan da dolazis i radis tamo sta ti kazu (obicno jebada oko sekundarnih sirovina), sto je sasvim u redu za obe strane

ali to je samo za sitne, krupnije treba na tucanje kamena, i drzati ih zakljucane, postupak ponavljati dok im ne dosadi
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 12:14 - pre 152 meseci
@horvat

nisam znao da to ima.
To je dobro, samo treba preracunati ako je moguce da li je isplativije ih drzati zatvorene i da rade ili od kuce.
Onda ovi sto su dobili kontejnere, kad ih raskantaju dobijaju neku zatvorsku kaznu zbog unistavanje drzavne imovine, onda ih angazovati nakon osude da te popravljaju.
Dati im nesto kesa, kao sto se sad mislim radi, eto da ne bude robovlasnistvo.

I svuda gde moze, kazna radom uz -mislim- americko umnozavanje kazne sa povratnike.
I to za sve kriminalce, bez obzira na put.
Mozda nauce i neki zanat usput - zidar, elektricar (kad se vec interesuju za bandere) ili tako nesto.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 12:36 - pre 152 meseci
Citat:
Isak666: Mozda nauce i neki zanat usput - zidar, elektricar (kad se vec interesuju za bandere) ili tako nesto.

Jes' pa da budu jos efikasniji u kradji kablova :)
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 12:49 - pre 152 meseci
Dobro, dobro, projekat se moze menjati u hodu - onda mozda probati sa razvijanjem uslovnog refleksa.

Npr svakodnevno se postavi u jednu prostoriju dva predmeta - npr cekic i smotuljak bakra.
Te se kaze okrivljenom da udje u tu prostoriju i iznese jedan predmet, a da ce za svaki doneti primerak dobiti keksic.
On ce, naravno, posegnuti za bakrom, ali kad bude uzeo taj smotuljak dozivece prilicno neugodan elektro sok koji ce biti dovoljno bolan da se ureze u pamcenje, ali i dovoljno bezopasan da ostane ne previse povredjen.

Alat se u treningu moze menjati, pa tako se moze rotirati cekic, asov, lopata, testera i sl. ne bi li razvio osecaj nekog olaksanja prilikom svakog uzimanja alata u ruke zbog odsustva dobropoznate kazne koja sledi svaki put kad uzme bakar.

Ili tako nesto.
 
0

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 13:19 - pre 152 meseci
Evo, ovako otvorene bandere sa žicama do jazbina su stajale nedeljama. Sada vidim da nema ničega, mislim da su povadili sve iz stubova.

Nikome nije palo na pamet da im onemogući krađu koja je očigledno trajala i trajala.
Prikačeni fajlovi
 
+1

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 13:56 - pre 152 meseci
A da su to uradili belci i da ih mi ovde pljujemo onda bi to bilo u redu? Ajde probaj ti kao belac da se ulogoriš na nekoj praznoj javnoj površini, iselili bi te u roku od odmah. Ovo je konkretan problem za veliki broj stanovnika Novog Beograda a to što su ti stanovnici cigani bi trebala da bude sporedna stvar. Eno ti slika bandere, eno ti video klip kako kradu. Doduše samo prođi ulicom Đorđa Stanojevića i pogledaj to naselje, otprilike je 2x veće nego što je bilo naselje ispod Gazele a tu su uglavnom isti stanovnici kojima su tada dodeljeni kontejneri za stanovanje + novopridošli cigani iz raznih zemalja. To je vrlo ozbiljan problem koji sve više napreduje a konačno rešenje se ne nazire.
 
0

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 14:10 - pre 152 meseci
Citat:
Pirossi: zar mora taj fašizam na svakom topiku?

A sad svi izvadite iz ormara vase KKK odelo i...
Misli ode ovo dodjavola.
Umesto grad da im regulise smestaj a i posao.Neko pomenu javne radove.Oni su prepusteni kabliranju



 
+1

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 14:16 - pre 152 meseci
Citat:
deki77: A sad svi izvadite iz ormara vase KKK odelo i...
Misli ode ovo dodjavola.
Umesto grad da im regulise smestaj a i posao.Neko pomenu javne radove.Oni su prepusteni kabliranju


hahah a zasto grad da im regulise smjestaj i posao? Nigdje u Ustavu Srbije ne stoji da drzava omogucava svakome ko dodje u BG smjestaj i posao, ima toliko neobradjenih povrsina po Srbiji koje tuzno came pa nek odu da kopaju malo, koliko znas Roma da vode seosko domacinstvo?! Ja nijednog. Ali zato ih je BG pun.
 
0

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 14:20 - pre 152 meseci
A ja moram k'o poslednji idiot da plaćam struju na vreme, da bi ovi pravili štetu od 20 miliona po kratkom postupku. Tipičan primer pozitivne diskriminacije - toliko se opština navikla na neku mantru "cigani će ostati cigani" da ne vrše svoje osnovne dužnosti... Nema tu beo/crn, nema gledanja nacionanosti - ako se napravi straćara u sred grada, ima da se ruši odmah. Ako se primeti krađa struje, ima da se skidaju kablovi i hapse odgovorni odmah. Ako neki idiot pokupi ciglu ili betonsku kocku pa kreće na kamermana "jer ga snima" (što je naravno sasvim dozvoljeno na javnom mestu), ima da se hapsi i to odmah. Ne interesuje me da li će da jede ili pije na moj račun u buvari, van zatvora će napraviti mnogu veću štetu kao što i sami vidite. Sve ovo što sam video na snimku je OGROMNA opasnost za sve! Goli kablovi, žice vire na sve strane, neadekvatne instalacije i još kartonske kuće... i onda ćemo se čuditi kada celo naselje bukne u plamenu po N-ti put pa da to košta nekoga glave!

Ovaj snimak me je izričito iznervirao ne zbog krađe struje, to se svugde dešava, nego zbog manjka obraza dotičnih stanovnika. Zamislite, oni se ili prave ludi, ili se osećaju povređeni što im komunalci seku ilegalnu struju, pa još i napadaju nadležne! Pre su takvi ljudi imali barem neki stid pa su pobegli sa lica mesta kada znaju da su ukrali, a danas im to nije ništa strano. 'Ajde da nemaju zaista ljudi nikoga na ovome svetu, niti da imaju išta da jedu, pa bih razumeo, ali odakle brale ideja da žive u sred urbanog Beograda i onda da očekuju pomoć!?
A man is smart. People are stupid.
 
+2

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 20:25 - pre 152 meseci
Sto manje cigana, to manje kradja (struje u ovom slucaju).
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 20:38 - pre 152 meseci
Citat:
burex: A ja moram k'o poslednji idiot da plaćam struju na vreme, da bi ovi pravili štetu od 20 miliona po kratkom postupku.

Heh,nije više uopšte jednostavno biti Vojvođanin...
...možda,između redova,ovi ganci šalju svima nama poruku...
...da ne kukumavčimo o nemaštini i krizi samo onako an pasant...
Citat:
Nema tu beo/crn, nema gledanja nacionanosti - ako se napravi straćara u sred grada, ima da se ruši odmah. Ako se primeti krađa struje, ima da se skidaju kablovi i hapse odgovorni odmah. Ako neki idiot pokupi ciglu ili betonsku kocku pa kreće na kamermana "jer ga snima" (što je naravno sasvim dozvoljeno na javnom mestu), ima da se hapsi i to odmah. Ne interesuje me da li će da jede ili pije na moj račun u buvari, van zatvora će napraviti mnogu veću štetu kao što i sami vidite.

Pa,bilo je tako u Vojvodini dok su instistucionalizovano bila na snazi pravna pravila austrougarske monarhije...
...i još neko vreme po inerciji nakon "oslobođenja" Vojvodine.
Citat:
Pre su takvi ljudi imali barem neki stid pa su pobegli sa lica mesta kada znaju da su ukrali, a danas im to nije ništa strano.

He,he,veruj mi na reč da uopšte nisam siguran da si ovom rečenicom mislio isključivo na ove cigane...

..jer..

...rekoh li ja ovde:
Citat:
Ne mogu nikako da se otmem utisku da je upiranje prstom u ovakav,kako-tako ipak realan problem,ustvari skretanje pažnje sa mnoooogo većih pljački i nezgodnih pitanja tipa,recimo,ŠTA TO BI SA ŠEZDEST MILIJARDI EVRA KOJI SU U OVU DRŽAVU "UŠLI" OD OKTOBRA 2000.TE DO DANAS?
Čak sam i ubeđen da se ovaj i drugi problemi "ciganije" upravo zbog takvih i sličnih pitanja i ne rešavaju.
http://www.elitemadzone.org/t438681-0#2972795

Danas ako takvi beže,beže u politiku i u sam vrh države,tako da,bez namere da bagatelišem konkretan problem,ipak su oni kiš Pište za ove iz vrha i po načinjenoj šteti,a i delu.
Opet kažem,možda nam šalju poruku...

Lično me više brinu fašisoidni komentari površno informisanih.

 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 20:44 - pre 152 meseci
To se pravim imenom zove relativizovanje problema i upravo si ti taj koji taj problem zamenjuje opstom korupcijom jer politicari kradu i sasvim je u redu da cigani rade to sto rade a sve pod opravdanjem da su ti koji im taj problem smeta fasisti jer se bune protiv neduznih i nevinih cigana koji nikom nista nisu zgresili.
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 20:48 - pre 152 meseci
Citat:
burex: A ja moram k'o poslednji idiot da plaćam struju na vreme, da bi ovi pravili štetu od 20 miliona po kratkom postupku. Tipičan primer pozitivne diskriminacije - toliko se opština navikla na neku mantru "cigani će ostati cigani" da ne vrše svoje osnovne dužnosti... Nema tu beo/crn, nema gledanja nacionanosti - ako se napravi straćara u sred grada, ima da se ruši odmah. Ako se primeti krađa struje, ima da se skidaju kablovi i hapse odgovorni odmah.
U pitanju je spin - prebačena je isključiva odgovornost na cigane (i ostale) a namerno se ne spominje tema otkupljivača sekundarnih sirovina.
Oni su svugde u talu sa vlašću i njih skoro niko ne dira, jedino povremeno 'padne' neki ciga koji vrlo brzo bude opet na ulici i opet u zanatu..
Kada bi državni organi zaista hteli da se obračunaju sa krađom bakra to bi lako moglo da se uradi striktnom kontrolom otkupljivača sekundarnih sirovina, ali im to nije naum već po pravilu se hapse samo neposredni izvšioci i sitne ribe što samo diže cenu robe kod 'njihovih' a samim tim 'zaštita' ima smisla..
Save time... see it my way.
 
+1

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 21:42 - pre 152 meseci
Imam utisak da bi onda došlo do osuda jer se guši "ekološki proces reciklaže sirovina"...
A man is smart. People are stupid.
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 22:19 - pre 152 meseci
Citat:
Kada bi državni organi zaista hteli da se obračunaju sa krađom bakra to bi lako moglo da se uradi striktnom kontrolom otkupljivača sekundarnih sirovina

Potpuno se slazem i ovo je najveci problem - kad ne bi imali kome da prodaju to sto ukradu, ne bi ni krali (bar ne to). :]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 23:14 - pre 152 meseci
Citat:
jnk: To se pravim imenom zove relativizovanje problema i upravo si ti taj koji taj problem zamenjuje opstom korupcijom jer politicari kradu i sasvim je u redu da cigani rade to sto rade a sve pod opravdanjem da su ti koji im taj problem smeta fasisti jer se bune protiv neduznih i nevinih cigana koji nikom nista nisu zgresili.

Primetio sam da nešto jako nervozno reaguješ pri pomenu cifre od ŠEZDESET MILIJARDI EVRA...
...pa se mislim da nije to po onoj:kad se baciš kamenom niz ulicu onaj se okrene koga kamen pogodi...
...molim te ubuduće diši malo kad nekome spočitavaš nešto što nije ni pomislio...
...ili bar pažljivije pročitaj/saslušaj oponenta.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 23:27 - pre 152 meseci
Drzava da zeli da stane na put ovome, ne bi ni koristila bakar i izazivala time jedan broj nasih sugradjana da pocine krivicna dela.
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova17.10.2011. u 23:29 - pre 152 meseci
Pa to je totalno debilno pitanje. Oces da obrazlazemo strukturu gde su potrosene sve pare koje su usle spolja? I mala deca znaju da je vecina otisla na drzavni aparat i penzije i tekucu potrosnju dok je za investicije otisao manji manji deo i da su politicari i njima bliski ljudi oteli dobar procenat.

Ali kakve to sad veze ima sa stanovnicima romvila koji kradu strujne kablove i sahte na ulicama? Pa jos kad se oni nazovu pravim imenom onda te iste nazvati fasistima?
 
+3

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova18.10.2011. u 15:50 - pre 152 meseci


Citat:
ventura
prinudni rad u zatvorima.. Kramp u ruke i kopaj.. Ako nema šta korisno da se radi, jedan dan mogu da kopaju rupu, drugi da je zatrpavaju.. Ko neće da radi nema hrane za njih + sleduje samica.
Je l' ti to ozbiljno?!
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova18.10.2011. u 16:13 - pre 152 meseci
Ne znam da li je ozbiljno mislio, al' skroz podrzavam.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Za par dana pokradu preko 10 kilometara kablova
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18798 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.