Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m

[es] :: Wireless :: Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m

[ Pregleda: 3023 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

steelboy86
Marko Nikolic
Leskovac, Srbija

Član broj: 289682
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.pegaz-nekretnine.com


Profil

icon Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m18.10.2011. u 15:38 - pre 152 meseci
Trazio sam po forumu resenje za moj problem i nisam mogo da nadjem pa zato otvaram novu temu. Naime, imam zadatak da umrezim 2 objekta wifi putem. Ovako, u jednom objektu, koji je inace poslovni objekat, je internet, 2 PC-a i jedan lap top, dok je u drugom objektu koji je udaljen nekih 50-70m 1 PC sa wifi karticom i 1 lap top. Opticka vidljvost je izuzetna, deli ih samo put. To znaci da je mogucnost umrezavanja putem kabla nemoguca, iskljucivo wifi. Moje konkretno pitanje je sta mi sve od opreme treba da u oba objekta imam kvalitetnu mrezu i internet? Budzet srednji, da nije nesto preterano, ali da zadovoljava potrebe. Hvala
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
31.176.207.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m18.10.2011. u 17:48 - pre 152 meseci
E vidi ja mislim da se to može naj bolje i lakše da riješi sa ovim:

http://shop.wirac.ba/?p=340

I dobrom antenom

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m18.10.2011. u 18:38 - pre 152 meseci
Najbolje bi bilo da koristiš tri uređaja kako bi premostio ovo.

- Jedan uređaj koji bi u tom poslovnom objektu povezao na LAN i koji bi postavio možda i napolje (ukoliko uzmeš outdoor AP)
- Drugi uređaj koji bi postavio na kući preko puta da se vidi sa prvim i da "gleda" u njega
- Treći uređaj (običan bilo koji wireless ruter) koji bi signalom pokrivao drugu kuću.

E sad postoje i jeftinije varijante.

Ovako nešto bi koštalo od 60 do 100eur zavisno šta koristiš... Ako je to okej, onda da pišem šta bi ja postavio, ako ne, onda da smišljamo jeftinije i lošije varijante.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

steelboy86
Marko Nikolic
Leskovac, Srbija

Član broj: 289682
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.pegaz-nekretnine.com


Profil

icon Re: Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m18.10.2011. u 18:48 - pre 152 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Najbolje bi bilo da koristiš tri uređaja kako bi premostio ovo.

- Jedan uređaj koji bi u tom poslovnom objektu povezao na LAN i koji bi postavio možda i napolje (ukoliko uzmeš outdoor AP)
- Drugi uređaj koji bi postavio na kući preko puta da se vidi sa prvim i da "gleda" u njega
- Treći uređaj (običan bilo koji wireless ruter) koji bi signalom pokrivao drugu kuću.

E sad postoje i jeftinije varijante.

Ovako nešto bi koštalo od 60 do 100eur zavisno šta koristiš... Ako je to okej, onda da pišem šta bi ja postavio, ako ne, onda da smišljamo jeftinije i lošije varijante.


Uklapamo se u budzet, jer mi je itekako vazno da oba objekta imaju wifi mrezu , a da su takodje medjusobno povezani. Naravno da veza izmedju njih bude sto bolja. Ajde ti napisi sta bi bilo najbolje da se postavi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Umrezavanja 2 objekta na udaljenosti (vazdusnom linijom) oko 50-70m

[ Pregleda: 3023 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.