Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke

[ Pregleda: 6787 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

testerko
Testeras
BG

Član broj: 280284
Poruke: 11
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke19.10.2011. u 19:22 - pre 152 meseci
Pre par meseci sam poceo da radim u nemackoj. Sredio sam sve papire dobio vizu na dve godine ....

Pre deset dana sam kupio kola i jos uvek sam u postupku registracije. Sutra idem konacno da promenim osiguranje posto sam nasao povoljnije.

Hocu da putujem uskoro za Srbiju sa kolima naravno. Interesuje da li mi je potreban zeleni karton. Na sajtu osiguravajuceg drustva kazu da je 6 nedelja rok za dostavljanje svih papira. Sto znaci da bi zeleni karton ima u mom posedu kasnije nego sto sam planirao da putujem za srbiju.

Interesuje da li moram imati zeleni karton? da li mogu da trazim neku drugu potvrdu od osiguravajuceg drustva, kao zamenu? Sta moze da mi se desi ako krenem na put bez zelenog kartona?

Planiram da putujem preko Austrije i Madjarske. Najvise me brine nasa granica. Da li proveravaju zeleni karton i sta ako nemam ili imam neki dokument na nemackom?
 
Odgovor na temu

BB308
Prof.
Frrr.

Član broj: 257537
Poruke: 210
*.subs.ibrowse.com.



+31 Profil

icon Re: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke19.10.2011. u 20:28 - pre 152 meseci
Ne znam za Nemacku.U Francuskoj osiguranje dobijes za 10 min., kad dodjes sa papirima od auta u agenciju za osiguranje.To ti je zeleni karton, osiguranje, ovde ti vazi jedan mesec dok ne prevedes auto, posle dobijas na godinu dana.Trazice ti karton sigurno na granici, i na izlasku iz E.U. i na ulasku u Srbiju.Pozz.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke19.10.2011. u 20:35 - pre 152 meseci
Da, za Srbiju treba, recimo za Hrvatsku ne, mada je poželjno.


Oprosti, a šta rade 6 nedelja? To si ti nešto loše razumeo, verovatno je 6 minuta. Poz
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke20.10.2011. u 10:36 - pre 152 meseci
Pazi, u Srbiji se zeleni karton dobija za tri minuta (i to ako je guzva) tako da mi je skroz neverovatno da se u Nemackoj to ceka sest nedelja... proveri ti to jos jednom.
 
Odgovor na temu

testerko
Testeras
BG

Član broj: 280284
Poruke: 11
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke20.10.2011. u 17:57 - pre 152 meseci
Dobio sam danas zeleni karton iako nisam jos sredio osiguranje :).

Sta mi jos potrebno za srbiju, ima nesto od oprem sto bi trebalo dodatno da kupim?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke21.10.2011. u 07:30 - pre 152 meseci
Registracija i osiguranje,odjava,promena vlasnika se radi kod agenata kojih ima na hiljade.
Cak ti i na posao donesu sve papire.Znaci u Austriji je postupak svega toga 1,2,3h.Mnogo vise zavsi od guzve u saobracaju.Nego do administracije.
A 6 nedelja...

 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke21.10.2011. u 09:18 - pre 152 meseci
Prva pomoc uze zuti prsluk (min 1) rez sijalice i tocak, a pp aparat ako vozis na plin. I obavezno svetla
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li je potreban zeleni karton ako se dolazi iz nemacke

[ Pregleda: 6787 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.