Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16040 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 07:32 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Ok, jasno mi je da si ti jedan zaludan lik.. Predlažem ti da napraviš jednu emisiju "Peđa Grylls - Man vs. Wild" u kojoj ćeš prezentovati kakve sve opasnosti čekaju putnika koji slučajno ispadne iz helikoptera i zatekne se u nepreglednim bespućima Srbije, ili putnika namernika koji se nije dobro pripremio za tako opasno putešestvije u divljinama Srbije, pa se bori za golo preživljavanje... Mislim da ti je to ujedno i šansa da se i nađeš na televizoru, a možda i neki novinar uradi i toliko priželjkivani intervju sa tobom u glavnoj ulozi...


Pa dobo, razumljivo je da moja priča izgleda tako momku koji je u divljinu zalazio samo tako sto sedne na ATV.... i koji stvarno misli da u Srbiji nema prašuma. :)


 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 09:09 - pre 151 meseci
Samo sto je zanimljivo, ne verujem da je taj crtao puteve po nekim vukojebinama... A i ako jeste, sigurno mnogo veci procenat ljudi koristi normalne puteve koje je on ucrtao. Tako da malo preterujete...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 09:33 - pre 151 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Pa dobo, razumljivo je da moja priča izgleda tako momku koji je u divljinu zalazio samo tako sto sedne na ATV.... i koji stvarno misli da u Srbiji nema prašuma. :)

Na tom istom ATV-u sam samo u poslednjih 5 godina prošao više divljine i nepristupačnih terena nego što ćeš ih ti proći za dva života, pod uslovom da svakog vikenda ideš na pešačke ture..

Smatram da u Srbiji nema prašuma iz prostog razloga jer možeš iz konteksta zaključiti na šta sam mislio kad kažem prašuma, i da to nije nikakva greška s obzirom na broj ljudi u ovoj pa i bivšoj državi koji su odrasli u sredinama gde se reč prašuma koristi kao naziv za tropsku šumu, džunglu itd. Ne znam gde si ti odrastao, ali sasvim sam siguran da neko u tvom kraju, kad kaže da je šetao Tarom ili nekim sličnim predelom, ne kaže "šetao sam prašumom", već samo "šetao sam šumom"... Doduše, možda ti voliš te Bear Grylls fazone pa voliš da kažeš da si prepešačio dosta prašuma samo sa rancem na leđima..

Citat:
mmix:
Ja razumem Pedju jer sam setao po Tari i nije bas da ti mozes da zapucas na koju hoces stranu i da stignes u civilizaciju zbog konfiguracije terena, tu treba imati mape koje je Pedja pravio

Da li se slažeš da koristeći neku razumnu logiku, bez mape u roku od nekoliko sati uvek možeš stići do prve naseobine?

Kad kažem logiku, podrazumevam da ako si na planini i ne vidiš put, krenućeš nizbrdo, ako stigneš do potoka/reke krenućeš nizvodno, a kad naiđeš na put pratićeš onaj deo koji se spušta niz planinu.

Možda sam preterao sa tih 5km, ali evo uzmi recimo bilo koju tačku u Srbiji, na Tari ili bilo gde, što smatraš najvećom divljinom, i u krugu od 2 km ćeš naći u najmanju ruku neki kolski put.

Ja kada se vozim ATV-om moram da koristim mape Srbije da bi izbegao civilizaciju, a ne da je pronađem..
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 10:22 - pre 151 meseci
Citat:
ventura:Na tom istom ATV-u sam samo u poslednjih 5 godina prošao više divljine i nepristupačnih terena nego što ćeš ih ti proći za dva života, pod uslovom da svakog vikenda ideš na pešačke ture..


Ako nisi silazio sa tog ATV a u to ne sumnjam pošto ti samo trošiš te fensi stvarčice. Verujem da si video divljine i nepristupačnih terena - izdaleka :)


Citat:
ventura:Smatram da u Srbiji nema prašuma iz prostog razloga jer možeš iz konteksta zaključiti na šta sam mislio kad kažem prašuma, i da to nije nikakva greška s obzirom na broj ljudi u ovoj pa i bivšoj državi koji su odrasli u sredinama gde se reč prašuma koristi kao naziv za tropsku šumu, džunglu itd. Ne znam gde si ti odrastao, ali sasvim sam siguran da neko u tvom kraju, kad kaže da je šetao Tarom ili nekim sličnim predelom, ne kaže "šetao sam prašumom", već samo "šetao sam šumom"... Doduše, možda ti voliš te Bear Grylls fazone pa voliš da kažeš da si prepešačio dosta prašuma samo sa rancem na leđima..


Najpre, ja uopste nisam u Bear Grisl fazonu. To je za vas tatine sinove koji se palite na sve sto je fensi.

A drugo, u mom kraju se dobro zna razlika izmedju sume i prasume. ljudi kad kazu da su bili u sumu, bili su u sumi, a kad su bili u prasumi, bili su u prasumi. E sad, sto ti ne znas razliku i sto mislis da prasima postoji samo u tropskim predelima to je tvoj problem. Prasuma izgleda nije dovoljno fensi pa te nije mnogo zanimala :)

Citat:
ventura:
Možda sam preterao sa tih 5km, ali evo uzmi recimo bilo koju tačku u Srbiji, na Tari ili bilo gde, što smatraš najvećom divljinom, i u krugu od 2 km ćeš naći u najmanju ruku neki kolski put.


U sumi u opste nije problem naci put. Prolem je sto su putevi neobeleyeni i ne vode u naeobine nego su obicno kruzni putevi. Ako ih ne poznajes i nemas dobru kartu moyes njima da se vrtis ceo dan a da ne uobdes "izlaz".

No, ono za šta si se ti uhvatio u mojoj poruci uopšte nema veze s aputevima i naseobinama nego prosto sa tim da će neko, zbog loše mape da ode na neki teren za koji nije pripremljen jer će mu mapa dati lažnu informaciju o terenu, i ponajpre o putevima. To unači da neko može da krene putničkim automobilom jer iam gomila putev akoji su na gugl ucrtani kao makadami a ustvari njiam ne može ni biciklom da se prođe. Da ne pričamo o tome da neko krene peške ili biciklom putanjom koju je unapred isplanirao oslanjajući se na gugl mapu pa se onda ispostavi da je put pogrešan, neprohodan, ima nepremostive prepreke ili ne postoji uopšte, pa onda mora da se snalazi da se izbavi. Kad se krećeš samo nogama onda nemaš baš mnogo luksuza da lutaš, kao neki koji ne silaze sa ATV-a.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 11:02 - pre 151 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Ako nisi silazio sa tog ATV a u to ne sumnjam pošto ti samo trošiš te fensi stvarčice. Verujem da si video divljine i nepristupačnih terena - izdaleka :)

Kako to izgleda kad ne silaziš sa ATV-a, okačio sam ti jedan album pa da pogledaš:
http://imgur.com/a/TRNcc

Ima tu svašta, jednodnevnih izleta, do višednevnih vožnji sve sa spavanjem u šatoru usput...

Pešaci koji se ponekad mogu sresti se skoro isključivo drže dobro utabanih staza i puteva, a nikad, čak ni po turističkim centripa poput Kopaonika ili Tare nisam nekog pešaka koji je van obeležene staze. O biciklistima da ne pričam, njima je pored dobro utabane staze neophodno i da ista nema baš prevelike uspone, pa se oni po šumama mogu sresti još ređe (ne pamtim kad sam poslednjeg video, a možda sam ih video svega nekoliko). Na osnovu tvojih fotografija sa Facebook-a, ne bi se dalo zaključiti da pešačiš nekim ekstremnim divljinama, a čak i da nisam video te fotografije opet bi to znao, jer takvo nešto u Srbiji ne postoji. A ovaj moj album je samo ilustracija apropo tvoje opaske na fensi stvarčice i gledanje divljine izdaleka.

Citat:
Predrag Supurovic:
U sumi u opste nije problem naci put. Prolem je sto su putevi neobeleyeni i ne vode u naeobine nego su obicno kruzni putevi. Ako ih ne poznajes i nemas dobru kartu moyes njima da se vrtis ceo dan a da ne uobdes "izlaz".

Obično kružni putevi? Ako se krećeš po turističkim centrima onda se slažem sa tobom, tamo uglavnom i jesu kružni putevi, samo što oni to zovu pešačke staze i teško da se može okarakterisati kao neka "životno ugrožavajuća" divljina... Putevi po neuređenim šumama su uglavnom pravljeni od strane onih koji krče šumu, i zaista je čest slučaj da takav put bude ćorsokak - završi negde u brdu, do one tačke do koje su krčili šumu i stali. Za navigaciju takvim putevima, osim dobre topografske karte (ne u smislu ucrtanih puteva već u smislu kontura terena), teško da će ti pomoći karta bilo kog pa i najkvalitetnijeg zavoda, jer se takvi putevi prave i zarastaju na maltene godišnjem nivou, i to niti iko ucrtava, niti ima smisla da ih ucrtava. Ja kad pravim rutu, više se oslanjam na nagibe terena, litice, neprohodne kanjone i reke, nego na ucrtane puteve.

Ali sve to nema nikakve veze da će se čovek izgubiti i postati životno ugrožen ako nema kvalitetnu mapu sa sobom, jer takav čovek će možda imati poteškoće da stigne od tačke A do tačke B koje je unapred isplanirao, ali bez ikakve mape samo sa zdravim razumom će vrlo lako doći do prve naseobine gde može zatražiti pomoć ili pitati za smer.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 11:42 - pre 151 meseci
Citat:
mmx:
Kako se uklucuju ulice i brojevi? Ja u Pancevu nisam video nista sem spojeva pristupnih puteva.


U meniju desno od mape, podmeni Adrese, pa postoje opcije Kucni broj i Ulica.
Moja okolina je apsolutno precizno adresirana, preciznije nego na bilo kojoj mapi koju sam video, ukljucujuci planplus i razne navigacije... Postoji i pretraga.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
77.105.3.*



+19 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 14:02 - pre 151 meseci
Citat:
ventura
Kako to izgleda kad ne silaziš sa ATV-a, okačio sam ti jedan album pa da pogledaš:
http://imgur.com/a/TRNcc

Ima tu svašta, jednodnevnih izleta, do višednevnih vožnji sve sa spavanjem u šatoru usput...

Ovo me podseti na jednu staru temu, kada su te prozivali da si streber, a ti brze bolje okacio slike riba sa kojima si bio.

Super su ti ove fotke, ali za pokazivanje po kaficima na nekom ipadu
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 14:14 - pre 151 meseci
Ove fotke su namenje forumskom Peđa Grylls-u :)

Pošto je on očigledno u Srbiji nabasao na nepregledna prostranstva u kojima se čovek bez odgovarajuće opreme lako izgubi, a što je potencijalno po život opasna situacija :)

Čovek se šeta sa rancem na leđima, pri čemu je najopasnija situacija da ostaneš bez toalet papira, a pri čemu misli da niko osim njega nije ikad zašao u šumu..
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 16:29 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Obično kružni putevi? Ako se krećeš po turističkim centrima onda se slažem sa tobom, tamo uglavnom i jesu kružni putevi, samo što oni to zovu pešačke staze i teško da se može okarakterisati kao neka "životno ugrožavajuća" divljina... Putevi po neuređenim šumama su uglavnom pravljeni od strane onih koji krče šumu, i zaista je čest slučaj da takav put bude ćorsokak - završi negde u brdu, do one tačke do koje su krčili šumu i stali. Za navigaciju takvim putevima, osim dobre topografske karte (ne u smislu ucrtanih puteva već u smislu kontura terena), teško da će ti pomoći karta bilo kog pa i najkvalitetnijeg zavoda, jer se takvi putevi prave i zarastaju na maltene godišnjem nivou, i to niti iko ucrtava, niti ima smisla da ih ucrtava. Ja kad pravim rutu, više se oslanjam na nagibe terena, litice, neprohodne kanjone i reke, nego na ucrtane puteve.


Ne mislim na trusiti;ke nego na [umske puteve koji su tu da se mo\e pri'u ako negde iybije po\ar. Oni su po ravilu kružni da mehaniyacija ne mora da se okreće.

E da baš te, gugl maperi ucrtavaju kao da su džade i zavaljuju naivne...

A da ne pričamo o tome da ucrtavaju međe i potoke kao puteve...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 16:56 - pre 151 meseci
Naravno, zli Google maperi koji svojim neznanjem ugrožavaju silne živote...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 17:30 - pre 151 meseci
Pa sve i da ima dzungli i prasuma, koliki bolid treba biti pa se upustiti u zivotno opasne rabote oslanjajuci se na nesto sto je neko razdjelio dzaba bez ikakvih obaveza i garancija?!

To je isto kao da krene neko jedan dan u prodavnicu po kiselu vodu, i onda mu neki anonimus pored Buvljaka dzaba dade neku vrecu u kojoj je navodno home-made rucno radjeni padobran bez ikakvih garancija.
I onda taj biser uzme sutradan da iskace iz aviona tim padobranom bez da ga je provjerio.
Vrlo vazno ako tako zagine - ionako je bio bolid...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 18:39 - pre 151 meseci
Citat:
Odin D.: Pa sve i da ima dzungli i prasuma, koliki bolid treba biti pa se upustiti u zivotno opasne rabote oslanjajuci se na nesto sto je neko razdjelio dzaba bez ikakvih obaveza i garancija?!

A šta je to životno opasno u šetnji šumom u Srbiji?

Na koji to način neko može da pogine, pogotovo od gubljenja (posledica loših mapa da kažemo)?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 19:25 - pre 151 meseci
Ma ne kazem uopste da je to u Srbiji slucaj, nego sam napisao "sve i da jeste....", a naglasak je na onom sto sam napisao dalje.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 20:56 - pre 151 meseci
Na teritoriji Srbije ne postoji tacka iz koje ne moze za 5 sati normalnog hoda da se naidje na bar jedno domacinstvo ili kucu. Ne postoji mogucnost da covek umre od gladi ili zedji na teritiriji Srbije. Jedno ako je fizicki nesposoban da se krece (polomljena jedna ili obe noge...). Najveca frka pilotima koji su nas nadletali tokom bombardovanja je bila ta sto su im na svakom brifingu pre leta naglasavali da ako se katapultiraju pa uspeju uspesno da se prizemlje skoro je nemoguce naci potpuno siguran zaklon jer je teritorija "gusto naseljena" (po standardima vojnog "prezivljavanja"). Ja sam u vojsci bio plavac, PVO, davne 1978/9 godine, znaci Jugoslavija. Mi smo za dan kad je bila "suva hrana" cesto dobijali pilotsko sledovanje, taj dan se "gladovalo" jer je bilo dovoljno samo za jedan "posten obrok" (ali imalo je sibice, cigarete, kompas, "svajcarski noz", nekoliko cajeva, nekoliko kafa, tabla cokolade, vitaminske tablete, gorionik za kuvanje tecnosti i hrane, zilet - to nikome nije bilo jasno cemu sluzi kad imas i noz?! - igla, konac, ogledalo i jos masu nekih stvari kojih se ne secam...). Tako malo hrane se ne deli nekome ko moze da dodje u opasnost da se toliko izgubi na nekoj teritoriji da bude u opsnosti da umre od gladi jer ne moze da se "iskobelja iz prasume" danima... :) Pa smesno

Prasume ne postoje u Srbiji. imaju samo sume koje :
"Rezervat „Vinatovača" (nalazi se u Istočnoj Srbiji u regionu Gornja Resava), obuhvata bukove šume prašumskog tipa (površine 37,43 ha)..."
Znaci, nije prasuma "bukova suma prasumskog tipa".

Ja sam sinoc trazio neku adresu, isli smo kolima, ortak je na HTC-u imao Gugl mapu, lepo smo sve videli, nismo lutali ni sekund, precizno apsolutno! I to je, kako kaze, bilo na telefonu kad ga je kupio (kupio je nov telefon pre skoro godinu dana). Da, u Beogradu. Nije rec o nekoj prasumi! :)

Opet, svaka cast coveku iz Pazove na njegovom trudu. Isto kao i @mmix - takodje svaka cast!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 21:32 - pre 151 meseci
nekada su piloti u SFRJ imali intenzivnu obuku u prezivljavanju, koja se izmedju ostalog sastojala iz kurseva sta i kako jesti u divljini od biljaka do zivotinja, napraviti zaklon, uloviti, odrati zivotinju, zmije, zabe, kornjace, insekte, glodare itd. na kraju kursa pitomci bi bili baceni na nenaseljeno ostrvo u jadranu, gde bi morali u praksi da pokazu sve ono sto su ucili.
Tako da su bili obuceni da prezive i bez bilo kakvog sledovanja :).

Sto se tice srbije i divljine. Pa nije uvek lepi junski dan u sumi. Nekada se desi da je minus, pada kisa, sneg ili je magla da ne vidis prst pred okom. Pre koju godinu prijatelji iznajme vikendicu negde na Tari, na koju su prvi put dosli... krenuli su negde kroz sumu do nekog izvora ili sta li vec, ali se izgube, sastavi ih magla, naglo zahladni, verovatno su isli u krug, mobilni je tek povremeno hvatao baznu stanicu, potrajalo je to lutanje u toku koga su se smrzli i isparanoisali, pre nego sto su naisli na nekog domordca koji ih je za ruku izveo napolje...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 21:38 - pre 151 meseci
Znaci nasli su ih :)
Ja sam shvatio da se govori o kriticnim sitauacijama u kojima je u pitanju zivot ili smrt. U tom slucaju, uzmes kompas ( da ne ides u krug) i teras pravo. Kao sto Sceka rece, treba ti 5 sati i naci ces nesto.

Sad bas pokusavam da se setim kada je neko poslednji put izgubio zivot u divljini i osim onog maratonca ( Artur Takac ) ne mogu da se setim niceg drugog. A koliko se secam, on je zalutao u mecavi, plus je bio stariji covek...Sumnjam da bi mu pomogla i najpreciznija mapa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 22:05 - pre 151 meseci
ma jok bre, pa ne pricam ja o smrti u divljini, vec o tome da moze da bude neprijatno i da mozes da se izgubis, a tada je tih par sati, na kisi i hladnoci kao par dana.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 22:19 - pre 151 meseci
Citat:
milivoje t: ma jok bre, pa ne pricam ja o smrti u divljini, vec o tome da moze da bude neprijatno i da mozes da se izgubis, a tada je tih par sati, na kisi i hladnoci kao par dana.


Pa potpuno si u pravu! :) - Noc, mecava, magla (ne ide zajedno ali 'ajd'), blizu nule, imas samo dzemper i perjanu jaknu, "zimske pantalone", duboke cipele (nemas cizme, kakav maler!), oko tebe sve zavija, ne znas jel' su medjedi, il' su vuci silni a mozda su i zajedno... posle dva sata strave ugledas svetlo u daljini, polako prilazis pod naletima mecave i obnevideo udaris u kapiju, zazvonis, otvori ti Srpski Domacin, uvede te iznemoglog, jedva zivog, u kucu, pocasti te ljutom i brdom nezdrave masne hrane i tako se stvori legenda o prezivljavanju u Zemlji Srbiji! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi29.10.2011. u 23:34 - pre 151 meseci
Citat:
Odin D.: Ma ne kazem uopste da je to u Srbiji slucaj, nego sam napisao "sve i da jeste....", a naglasak je na onom sto sam napisao dalje.

Ma cela ova tema oko gubljenja u šumi je krenula jer je broker izljubomorisao na likove što su izašli u novinama a on nije, pa onda kao nije on ljubomoran na njih, već je to što oni rade opasno po život - neko gleda google mape, zaluta u šumi i umre :)

Citat:
3way:
Sad bas pokusavam da se setim kada je neko poslednji put izgubio zivot u divljini i osim onog maratonca ( Artur Takac ) ne mogu da se setim niceg drugog. A koliko se secam, on je zalutao u mecavi, plus je bio stariji covek...Sumnjam da bi mu pomogla i najpreciznija mapa.

Taj nesrećnik se izgubio po magli, pa ipak je uspeo da pređe 15-20km sa svoje 84 godine, ali ko zna šta je tu bilo u pitanju, da li ga je strefila srčka ili šta god... Opet, to je bila zima, sneg i čovek koji je imao 84 godine.

Citat:
milivoje t: ma jok bre, pa ne pricam ja o smrti u divljini, vec o tome da moze da bude neprijatno i da mozes da se izgubis, a tada je tih par sati, na kisi i hladnoci kao par dana.

Sigurno nije prijatno da se izgubiš, ali daleko od toga da time automatski postaješ životno ugrožen..
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi30.10.2011. u 13:05 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Ma cela ova tema oko gubljenja u šumi je krenula jer je broker izljubomorisao na likove što su izašli u novinama a on nije, pa onda kao nije on ljubomoran na njih, već je to što oni rade opasno po život - neko gleda google mape, zaluta u šumi i umre :)


Ponovicu: Aj ne se*i. Ja tako nešto nisam rekao, to si ti iskonstruisao.

Aj objasni mi kako da budem ljubomoran na lika koji se budalaši i radi loše za džabe kad ja takav posao radim kako treba ali ga i naplaćujem kako treba?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 24H - Mladić iz Pazove ucrtava predele Srbije na Gugl mapi

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16040 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.