Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sirotinjo i bogu si teska !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sirotinjo i bogu si teska !

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 32315 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 14:32 - pre 152 meseci
to je kao da kazes obicnom Englezu sto ne kupuje Bentley ili R&R.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 15:16 - pre 152 meseci
Citat:
Braksi: to je kao da kazes obicnom Englezu sto ne kupuje Bentley ili R&R.

Jebga, običan čovek nikad nije mario za to ko mu pravi cipele, pa je vremenom kompletna proizvodnja otišča u Kinu.. Sad kad je postalo moderno brinuti o takvim stvarima, oni koji su ostali kod kuće su daleko skuplji od Kineza...

Izbora ima svakako, ali naravno da je skuplji od Kineske robe, i to je uostalom i razlog zašto se proizvodnja seli u Kinu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 17:02 - pre 152 meseci
Citat:
p3j4: iznenadio bi se kad bi ti rekao da imaš jako kvalitetnih domaćih proizvođača obuće, i garderobe, ali ne radi se o tome ovde jer čini mi se da ti tražiš izgovore, a ne odgovore.
ne bih se iznenadio, jer, i sam kupujum deci većim delom proizvode domaćih proizvođača jer su bolji ili jeftiniji od većine inostranih konkurenata zastupljenih na domaćem tržištu. Ali nije o tome reč, spominjao sam Najki i Adidas (Puma, itd) imamo li mi domaćeg proizvođača kvalitetne sportske obuće??
Citat:
p3j4: btw, pričamo o angažovanju i izrabljanju dece, pa čak i da kupiš te nike ili adidas patike proizvedene u aziji šanse da su u to uključena deca su mnogo manje nego da je u pitanj neki no name proizvođač patika ili neke druge robe. jer velike kompanije znaju da je to jako loše za PR pa će se truditi da izbegnu zapošljavanje dece.
Ovaj, tu bi se ti iznenadio. Ili već znaš? Pa koliko je bilo afera pa su eto, eto, priznali da je bilo slučajeva i eto sad im je krivo i neće više nikad... majke im.. I verujem da više deca ne rade za njih. Sad su našli kooperante kod kojih ne rade deca, već samo odrasli.. nekih minimalnih 12 sati 7 dana u nedelji
Citat:
p3j4: uostalom, znaš li da je u US zbog toga što su kupci izabrali da ne kupuju monsatovo mleko sa hormonom i umesto toga organsko, taj projekat propao, jer su trgovci prestali da ga poručuju pošto se slabo prodavalo. tako da, jako teško možeš negirati i umanjiti značaj našeg izbora prilikom kupovine
Ima zanimljiv dokumentarac na temu 'pobede' protiv Monsanta & co: http://www.imdb.com/title/tt1286537/
Preporučujem svima da ga pogledaju - ako nema na netu ima na HBO OD (periodično)

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 20:22 - pre 152 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=01&nav_id=554012
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 20:33 - pre 152 meseci
Kakva tuga od komentara...

Citat:
Ja imam mašinski fakultet i govorim engleski odlično, italijanski dobro i nemački pasivno znanje. Znam neke inženjerske programe i položen ispit iz BZNR-a i ne mogu da nađem posao ni u Srbiji ni u inostranstvu!Do duše nemam malo godina imam iskustvo, ali to iskustvo njima nije dovoljno. I žena i ja smo ne zaposleni imamo dvoje male dece. Šta nam drugo ostaje nego tezga na pijaci. Ma da nije lako naći dobru tezgu na pijaci.
(Era, 1. novembar 2011 11:52)

Da sam u situaciji kao ovaj čovek, mene lično bi bila sramota da kažem da sam mašinski inženjer i da "znam neke inženjerske programe".

Jel ovaj čovek ima kalendar u kući? Ako bar ne zna koja je godina, može valjda da zna koja je decenija u pitanju ili bar koji vek... Danas u 2011 godini mašinski inženjer kaže da zna "neke" programe, i kuka kako je nezaposlen i ne može da nađe posao? WTF šta on očekuje? Da nađe posao gde će da dobije tablu za crtanje sve sa lenjirima i rapidografima?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 20:51 - pre 152 meseci
paaa dobro, nece valjda sad da pise CV na komentaru za B92. Od komentara meni je ovaj najjaci:

Citat:
Kad se vrati Šešelj izbićemo na prvo mesto!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 20:56 - pre 152 meseci
Ne mora da piše CV, ali ta izjava "znam neke tamo programe..." to je sramotno, ne znam šta drugo da kažem.

Tužno je da mašinski inženjer danas mora uopšte da napomene da je profesor doktor za rad u konkretno nekom softveru, to se valjda podrazumeva, samo je pitanje na kom softveru si se specijalizovao i to je ono što treba da stoji u CVu.

I onda takav lik nezaposlen, i onda takav lik komentariše kako je on eto inženjer a radi za crkavicu od 200 evra, kako nema posla u Srbiji, i kako su sve gazde lopovi...
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 20:57 - pre 152 meseci
@MyWay

dobro, verovatno kvalitetne kopačke ne možeš da kupiš od domaćeg proizvođača, ili nekog drugog osim marki adidas/nike, ali nije to sad bitno.
suština onoga što sam ja pisao i zbog čega sam se uključio u temu je da istaknem kako svako od nas izborom koji je svakodnevno ispred nas, može učiniti razliku.
slučaj mleka dobijenog od krava pucanim monsantovim hormonima zbog većeg prinosa je to dokazao.

a što se tiče dokumentarca, gledao sam ga pre dve godine, kao i još neke, i najznačajniji momenat je kada farmer koji ima farmu GM pilića u jednom trenutku kaže - "šta god tržište bude tražilo, mi ćemo proizvesti", naravno misleći da kada se bude tražila isključivo negenetski modifikovana hrana oni će to i proizvesti. od kupaca i njihovih izbora mnogo toga zavisi.

ali čak i da se desi neki apokaliptični scenario po kome ne može da se nađe i kupi ništa drugo sem monsantove GM hrane, uvek će se naći neko rešenje :)

evo npr. pogledajte šta rade ovi momci i kako se ljudi svojim entuzijazmom i akcijom bore protiv siromaštva i u urbanim uslovima uzgajaju zdravu organsku hranu:



Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 21:34 - pre 152 meseci
Citat:
ventura: Ne mora da piše CV, ali ta izjava "znam neke tamo programe..." to je sramotno, ne znam šta drugo da kažem.
Jeste to glupo ali, kako @Braksi reče, to je samo komentar na B92. Ono što meni više upada u oči je to što se hvali znanjem jezika a ni srpski ne ume valjano da piše..

@p3j4: zaista je sjajno šta ti ljudi rade, ali ne verujem da se ta ideja može omasoviti. Ne samo što bi to opstruirala neka korporacija čiji bi interesi bili ugroženi, nego što za kvalitetnu ideju trebaju kvalitetni ljudi koji bi je sproveli, a raja je u većini slučaja - raja.. kad smo već kod raje, u onom filmu o kom govorimo (Food Inc.) je prikazana i latino familija (minimal wage ekipa), koja u supermarketu merka voće ali im je preskupo (kako kažu) i idu da klopaju fast food za dolar i nešto.
Otac, majka i dve ćerke - njihov život je GM, plastika, hemija. Tuga. Nemaju ni za hranu iz supermarketa, kamoli za organsku.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 22:09 - pre 152 meseci
@p3j4, @MyWay
Kod nas se proizvodi sportska oprema NAAI (nadam se da ovo neće biti shvaćeno kao reklama) i dosta naših klubova je koristi tako da pretpostavljam da nije loša. http://www.naai.rs/refer.htm

Edit: izgleda da ipak ne prave kopačke.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 22:30 - pre 152 meseci
ljudi privreda nasa srpska je URNISANA. Znamo svi koliko i kako i sto se sad cudimo da nista ne funkcionise i da su svi prsli od radnika pred otkazom pa do poslodavaca koji muku muce sa poslovima, naplatom idr.

Politicari su nam NULE i najodgovorniji za ovakvo stanje i od njih idu te price i optuzbe o Srbima lenjim radnicima, o Srbima losim gazdama, sve je to lose jedino su oni idealni. Ne znam samo koji su im to rezultati, a oni su jedini u drzavi koje svi hrane i za koje mora da ima.
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !01.11.2011. u 23:37 - pre 152 meseci
^^ nisam znao za tu domaću kompaniju, a kopačke sam naveo onako bezveze :) ipak, to je samo jedan u moru artikala koji ne može da se nađe, ali zato postoji ogroman broj koji može, tako da ono što sam gore pisao i dalje stoji.

Citat:
MyWay: @p3j4: zaista je sjajno šta ti ljudi rade, ali ne verujem da se ta ideja može omasoviti. Ne samo što bi to opstruirala neka korporacija čiji bi interesi bili ugroženi, nego što za kvalitetnu ideju trebaju kvalitetni ljudi koji bi je sproveli, a raja je u većini slučaja - raja.. kad smo već kod raje, u onom filmu o kom govorimo (Food Inc.) je prikazana i latino familija (minimal wage ekipa), koja u supermarketu merka voće ali im je preskupo (kako kažu) i idu da klopaju fast food za dolar i nešto.
Otac, majka i dve ćerke - njihov život je GM, plastika, hemija. Tuga. Nemaju ni za hranu iz supermarketa, kamoli za organsku.


ne znam šta da ti kažem... meni je žao tih ljudi, ali ipak svako ima slobodu, koja ide uz odgovornost, da radi sa svojim životom šta hoće. ako neko ne vidi izlaz iz situacije koju si naveo, šta mu ti možeš? otvoriti oči na silu? teško. i ti latinosi su doneli odluku da žive tako kako žive. niko ih na to nije naterao. izbor je njihov. možda surovo zvuči, ali tako je. alternative uvek ima ako se želi izbeći GM hrana - mogu se preseliti na selo, ili čak gajiti zdravu hranu u gradu, što momci sa snimka i pokazuju, ali opet, ako neko ni u tome ne vidi izlaz, ili mu to nije prioritet, džaba mu pričati dalje. taj je previše statičan ili nezainteresovan za svoju sudbinu i rešavanje sopstvenih problema. šta se tu može.

evo primera takve nezainteresovanosti... imam prijatelja koji ima neko parče zemlje u malom mestu, i već više od mesec dana bukvalno moli jednog meštanina da mu to uzore. naravno uslugu će platiti kešom. juče sam ga video i reče mi da posao još nije urađen. da stvar bude gora, lik koji treba da mu uzore zemlju je jedan od dvojice koji imaju traktor, a pritom ima nezaposlenu ženu, šestoro dece i trošnu kuću. podovi u kući su od zemlje. sirotinja. sve to je i razlog zašto je baš njega hteo da angažuje da mu to uradi, a ne onog drugog. računa pare su potrebnije njemu, ali lik stalno ima neke izgovore i totalno je nezainteresovan da zaradi novac :( i šta sad? je l treba da mu zavrne uši i natera ga da zaradi pare za svoju porodicu i obezbedi im više od onoga što imaju? ili da mu ih jednostavno pokloni?
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 00:22 - pre 152 meseci
Citat:
Na kraju ostaje jedini zaključak – da našim gazdama nisu dovoljno dobri obrazovani stručnjaci koji su posao uspeli da nađu na Zapadu i u najrazvijenijim privredama sveta. Možda bi gazde ove ljude što su se razbežali širom sveta i primili na posao, ali samo da su hteli da rada za 400 evra mesečno.

Lako je tudjim q*cem gloginje mlatiti, pricati fraze o usavrsavanju, menjanju gradova i drzava, kukati kako eto radnici oce i godisnji odmor i slobodne dane, tra-la-la ...

Mozda treba ici obrnutom logikom - kada je srpski radnik toliko los, sto "gazde" ne pokusaju da promene zemlju i iskoriste svoje "sposobnosti" negde na zapadu gde su trzisni uslovi mnogo bolji nego ovde, a ne da se ovako pate i gube vreme sa lenjim lezilebovicima ... Pa da vidimo koliko dugo bi tamo bili "gazde".

 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.alshamil.net.ae.



+702 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 02:43 - pre 152 meseci
Citat:
p3j4: ili da mu ih jednostavno pokloni?

Bingo!!

Srbija jeste leglo nesposobnih, lenjih i neobrazovanih ljudi ali ruku na srce ako iz zemlje odlazi bas toliki procenat tih obrazovanih i sposobnih onda nije sve u redu ni sa poslodavcima i sire, samom sredinom.

Jedna stvar je cinjenica: u Srbiji ces retko, retko kada naici na poslodavca koji ce prepoznati i priznati trud, napore i zelju za usavrsavanjem kod zaposlenog. Isto onoliko retko koliko ces naci zaposlenog koji bi da grize za sve to. Jbg, voleo bih i ja da sad dodjem i nekome uzmem da solim pamet kako samo treba da se pegla bez konca i kraja, a rezultati ce doci sami (povisica, novi bolji/zanimljiviji posao, itd.) ali u slucaju Srbije u 99% slucajeva to su gluposti. Jednostavno, nakon nekog perioda angazovanja radnik mora biti osetno stimulisan da krene u novi takav ciklus i to u Srbiji gotovo da ne postoji. Iz ovog ili onog razloga ali ne postoji. Takav nacin rada ce ubiti motivaciju i kod najvrednijeg i najperspektivnijeg zaposlenog. I taj zaposleni ce zapaliti (u krajnjem - u inostranstvo) cim namirise sredinu sa drugacijom, normalnijom poslovnom klimom, a tu klimu ce ili sam osetiti ili ce mu je opisati neko ko je ranije otisao da radi u normalnijoj sredini, itd.

Rinse, repeat, i nakon decenija takve poslovne prakse dobijes talog od zaposlenih sa potpunim odsustvom rezona za aktivno angazovanje u sopstvenom poslu jer ma koliko on radio poslodavac ce ga isto tretirati i poslodavaca sa pomerenim shvatanjem da potpuno jednako treba placati i uopste motivisati sve radnike, bez razlike, jer svi oni nemaju pojma i samo gledaju da ga zjb. I onda su se lepo nasli na minimumu - nadjes radnika koji ce pristati da radi bilo sta ali minimalno sto moze, za minimalnu sumu novca i minimalne benefite - totalna suprotnost zdravoj poslovnoj praksi.

[Ovu poruku je menjao Devanagari dana 02.11.2011. u 03:57 GMT+1]
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.direct-adsl.nl.



+6455 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 17:46 - pre 152 meseci
Citat:
DrFill2Good:
Mozda treba ici obrnutom logikom - kada je srpski radnik toliko los, sto "gazde" ne pokusaju da promene zemlju i iskoriste svoje "sposobnosti" negde na zapadu gde su trzisni uslovi mnogo bolji nego ovde, a ne da se ovako pate i gube vreme sa lenjim lezilebovicima ... Pa da vidimo koliko dugo bi tamo bili "gazde".

Na žalost po Srpsku ekonomiju, to masovno i rade.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 19:10 - pre 152 meseci
Može hint? Nešto ne mogu da ih se setim, poslodavaca koji su zatvorili posao u Srbiji i otvorili tamo gde ne moraju da vuku na grbači lenje i nesposobne radnike
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.direct-adsl.nl.



+6455 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 19:14 - pre 152 meseci
Citat:
MyWay: Može hint? Nešto ne mogu da ih se setim, poslodavaca koji su zatvorili posao u Srbiji i otvorili tamo gde ne moraju da vuku na grbači lenje i nesposobne radnike

MK Komerc, 150 miliona + od IPO na Londonskoj berzi planiraju da dobiju oko 300 miliona evra, koje po izjavama Kostića planiraju uglavnom da ulože u Ukrajini.

Da ne bude zabune, on u Ukrajini ulaže u poljoprivredu... Da je do zemlje, naša ne smrdi, dobra je ko i Ukrajinska, tako da biće da je ipak nešto drugo u pitanju.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 20:41 - pre 152 meseci
Nije dobar primer - nije otišao na zapad kako kao što je @DrFill2Good rekao već, možda i goru zemlju kada govorimo o radnoj snazi i tržišnim uslovima.
To je kao da si mi dao primer Karića. Daj lepo primere firmi koji su napustili srpsko tržište i preselili biznis tamo gde radnici ne muče toliko svoje gazde a tržišni uslovi za poslovanje bolji. Ja nešto mislim da će opet da će opet da ispadne da su preselili samo u iste ili gore zemlje za biznis a ti me razuveri.
Što bi rekli u davnoj reklami agencije za promet nekretnina: 'Biznis, ali fer'. Kratko, ali dovoljno opisuje mentalitet biznismena u Srbiji od samog početka. Kao i činjenicu što nam je toliko pokojnih biznismena u vestima o sačekušama

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.direct-adsl.nl.



+6455 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 21:02 - pre 152 meseci
@MyWay:
Gde ćeš bolji primer od toga gde ogromna Srpska firma poput MK Komerca koja je preko 80% svog poslovanja prebacila van Srbije.

Ne znam stvarno kakvi su Ukrajinski radnici i država, ali činjenica je da su oni svoj kapital izneli iz Srbije i plasirali u Ukrajini...

On je samo najzvučniji primer, ali postoji masa drugih, javnosti nepoznatih ljudi koji su prebacili svoje poslovanje van srbije.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !02.11.2011. u 21:11 - pre 152 meseci
@MyWay, a gde ti vidis bilo kakvu logiku u toj ideji? Svi se sele na istok i ostale "emerging markets"... sto bi koji djavo neki biznismen iz Srbije selio firmu na zapad (osim eventualno za inkorporaciju firme radi IPO-a kao u slucaju koji je Ventura pomenuo) gde je barijera za ulaz daleko veca, troskovi poslovanja veci i gde su trzista prilicno opsluzena i konkurencija ostra.

Nema nikakve poslovne logike, osim ako se tvoja firma ne bavi jako malim opsegom delatnosti za koje se "seoba na zapad" isplati (farmakologija, aerospace i sl... vrlo specificni segmenti gde je zapad primarno trziste zbog kupovne moci i postojanja potraznje za takvim stvarima, ili kupovina velikih zapadnih firmi koje su etablirane - za prvo i drugo verovatno i nema puno biznismena iz Srbije koji imaju nesto da ponude tamo, a za drugo treba imati prilicno velike pare - velike i za standarde dobrog dela bogatih ljudi u Srbiji)

Za proizvodnju vecine stvari, gradjevinu i sl... imas daleko bolja trzista i daleko vece sanse za uspeh. Ista prica i za trgovinu, sigurno ces se lakse probiti u nekoj Ukrajini nego u USA/UK/DE/... gde su trzista razvijena vec stotinama godina i imaju svoje mega-igrace.

Postoji jako puno zemalja sa daleko boljim stanjem na trzistu rada od Srbije koje ne spadaju u visoko razvijene (boljim trzistem rada za poslodavce - u smislu dostupnosti visoko kvalifikovane (ne-IT) radne snage po cenama koje su i dalje prilicno manje od cena u EU/USA/JP).



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sirotinjo i bogu si teska !

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 32315 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.