Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li se tablet ugasiti softverski?

[es] :: Smartphone :: Android :: Moze li se tablet ugasiti softverski?

[ Pregleda: 2470 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Moze li se tablet ugasiti softverski?01.11.2011. u 12:51 - pre 151 meseci
Imam neki jeftin tablet uz koji koristim dodatnu USB tastaturu. Ctrl+Alt+Del radi kao restart ali me zanima ima li neka kombinacija kojom bi tablet mogao da se ugasi pomocu tastature, da ne moram da pipam njegov ekran, jer je vrlo los i neprecizan i ako nastavim da ga mehanicki maltretiram brzo ce otici dodjavola.

Sada ga gasim tako sto prvo drzim kratko vreme pritisnut hardverski "prekidac" (taster) dok mi se ne pojavi meni sa opcijama od kojih je jedna i gasenje ali je pomerena iz vidnog polja i neizbezno mora da se pipa ekran a zatim kad se dobije ono "gasi - da/ne" jos jednom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Moze li se tablet ugasiti softverski?01.11.2011. u 16:10 - pre 151 meseci
Instaliraj neki widget, probaj recimo sa ovim:
https://market.android.com/det...tdown&feature=related_apps
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Moze li se tablet ugasiti softverski?03.11.2011. u 13:04 - pre 150 meseci
Probao. Ali kaze da moram da budem root, tako nesto. Onda sam probao Z4root i jos neke i moj tablet to ne prihvata. Kineski je i izgleda da je glup za te stvari. Instalirao Applanet kako je negde preporuceno i on prazan, nema nista. Uradim Search za Z4root on kaze da ga nigde nema. Probao sam da ga downloadujem direktno sa neta i opet nista.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.236.*



+159 Profil

icon Re: Moze li se tablet ugasiti softverski?07.11.2011. u 15:49 - pre 150 meseci
( ukoliko neko bude citao kasnije ovo, odgovor koji sam dao na drugoj temi je: http://www.elitesecurity.org/p2986197 )

Da ne zagadjujemo onu temu, da nastavimo ovde. Prvo moras da imas root access. Proveri da root checker aplikacijom ili nekom slicnom da li imas root pristup. Zatim kada ukljucis terminal, trebalo bi da te superuser aplikacija upita da dozvolis da se aplikacija pokrene sa root privilegijama, odnosno kada ukucas su u terminal trebalo bi da se pojavi to pitanje. - Nisam siguran kada ce se pojaviti, uglavnom u jednom trenutku trebao bi da se pojavi prozorcic sa pitanjem. Tu naravno selektujes allow :-)

Moguce je da je neophodno imati busybox instaliran na tabletu kako bi koristio halt komandu, ponovo nisam siguran jer sam ja komplet opremljen.. (LOL)

Sumnjivo mi je to sto superuser aplikacija ne daje znake zivota, odnosno skuca se i ponudi force close.. Verovatno si z4root bio dobio samo privremeno root privilegije, dok nisi restartovao tablet.. Sve u svemu, pokusaj ponovo da nadjes nacin da zaista rutujes tablet (ukoliko nije), a zatim sve ostalo ;-)

Pratim ovu temu putem email-a, tako da odgovor nema potrebe da ide u "onu tamo" ;-)

dodatak: sada citam ponovo onaj post tamo, pa me interesuje (znatizelja uglavnom) o kakvoj se gresci radi? "The application xxx (xxx.x.x.x.x) has stopped unexpectedly. Please try again. <- Slicno ovome?

Poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Moze li se tablet ugasiti softverski?

[ Pregleda: 2470 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.