Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39564 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 22:12 - pre 151 meseci
Citat:
a1200: Ne, nego im treba uruciti plaketu...

Treba po kratkom postupku odrediti da plate sve sto je predvidjeno ugovorom + kamatu koja bi isla na osnovni kapital koji im je tada prodat bud zasto po dumping cenama (a s' idejom da ce oni da investiraju i dignu proizvodnju sa nule). Ako nemaju to da plate, plenidba celokupne imovine, naplata duga, a ostatak duga se deli sa 2000 dindzi, i dobija broj koliko dana treba u zatvoru da provedu...

Plašim se da bi u tom slučaju trebalo daleko više zatvora nego što sad imamo... Ali u tim zatvorima bi bilo vrlo malo ljudi poput tog Đuraškovića jer su oni dovoljno pametni pa ne krše ugovore, ali bi zato bili krcati ljudima koji nisu platili račun za mobilni telefon, infostan, struju, TV pretplatu i sl... To su sve računi nastali na osnovu nekakvih ugovora, a njihovo neplaćanje predstavlja direktno kršenje tih ugovora.

A to neplaćanje računa je u Srbiji prilično popularan sport, a i sami računicu se uglavnom tretiraju kao neka ezoterična kategorija koja može a i ne mora da se plati, u zavisnosti od raspoloženja..
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 22:15 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Samo mi kaži, da li si ti stvarno za to da se ljudi šalju u zatvor zbog kršenja ugovora?


Čoveka koji svesno i sa namerom ulazi u ugovornu obavezu (svejedno da li sa državom ili privatnom firmom ili građanskim licem) sa namerom da prevari drugu stranu i koji u konkretnom slučaju ostavi bez plata, osiguranja, staža stotine radnika, banke, dobavljače i komitente bez njihovih para, a državu bez prihoda na koji se obavezao privatizujući firmu koja treba da radi i da donosi profit (čitaj - porez, doprinose u kasu penzionog i zdravstvenog osiguranja) treba ne zatvoriti nego mu oduzeti svu imovinu, decu i ženu poslati u neki dom a njemu odrati kožu sa leđa i poslati ga da sledećih x godina odrađuje novac koji je ukrao.
 
+2

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 22:21 - pre 151 meseci
Citat:
SlobaBgd: Čoveka koji svesno i sa namerom ulazi u ugovornu obavezu (svejedno da li sa državom ili privatnom firmom ili građanskim licem) sa namerom da prevari drugu stranu i koji u konkretnom slučaju ostavi bez plata, osiguranja, staža stotine radnika, banke, dobavljače i komitente bez njihovih para, a državu bez prihoda na koji se obavezao privatizujući firmu koja treba da radi i da donosi profit (čitaj - porez, doprinose u kasu penzionog i zdravstvenog osiguranja) treba ne zatvoriti nego mu oduzeti svu imovinu, decu i ženu poslati u neki dom a njemu odrati kožu sa leđa i poslati ga da sledećih x godina odrađuje novac koji je ukrao.

Takvu stvar bi totalno podržao... Međutim masa koja viče dršte lopova i koja bi da smesti dotičnog Đuraškovića iza rešetaka na duži period, svoje lopovluke ne smatra tako značajnim... Šta ima veze što je prevezao strujomer - ne radi on to iz obesti nego što mora.. Ili što godinama nije platio TV pretplatu - nema se odakle.. To onda nije kršenje ugovora i kriminal, problem je samo kad drugi kradu...

A ovoj državi bi svanulo kad bi problem bili pojedinci koji kradu milione... Mnogo veći problem su milioni koji kradu na sitno.
 
+1

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...05.11.2011. u 22:30 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Plašim se da bi u tom slučaju trebalo daleko više zatvora nego što sad imamo... Ali u tim zatvorima bi bilo vrlo malo ljudi poput tog Đuraškovića jer su oni dovoljno pametni pa ne krše ugovore, ali bi zato bili krcati ljudima koji nisu platili račun za mobilni telefon, infostan, struju, TV pretplatu i sl... To su sve računi nastali na osnovu nekakvih ugovora, a njihovo neplaćanje predstavlja direktno kršenje tih ugovora.

A to neplaćanje računa je u Srbiji prilično popularan sport, a i sami računicu se uglavnom tretiraju kao neka ezoterična kategorija koja može a i ne mora da se plati, u zavisnosti od raspoloženja..



izvini, da li bi ti bilo tesko kopirati, okaciti, distribuirati na bilo koji nacin, evo mozes i prepricati UGOVOR za tv pretplatu? Molim te, posto imam zescu amneziju i ne mogu da se setim momenta kada sam ugovor video, potpisao itd. :-)

ispaljujes se za medalju

cao zdravo
 
+4

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 07:32 - pre 151 meseci
Citat:
Sceka:  Sve sto se danas dogadja u Srbiji je posledica desavanja u Jugoslaviji, direktna posledica! To sto imamo nesposobne politicare koji nisu u stanju da se otrgnu tereta proslosti - to je druga tema i druga prica.

Zaboravlja se da je svaki sadasnji zakon proizasao iz Kardeljevog poimanja Drzave, Drzavnog uredjenja, Drzavnje Ekonomije... ZUR - Zakon o Udruzenom Radu, koji je Kardeljevo zivotno delo (aminovano od druga Tita) je nesto sto je unistilo sve sto je postojalo do tada. Ali nije to problem, problem je to sto i dan danas osecamo posledice ZUR-a! Ali nema veze, idemo dalje...


Ne zaboravlja se!

U svakoj Temi sličnoj ovoj imamo stav, koji kreće uvek od našeg ličnog stava, iskustva i poimanja opšteg stanja u onoj meri u kojoj smo mi (lično) imali ili uzimali benefite, ne obazirući se na razvoj ili posledice takvog ponašanja.

Ne zaboravlja se ni "Dugoročni program ekonomske stabilizacije" Sergej Krajgher-a, koji je bio podebela knjiga, pisana 7 godina. Kada je obelodanjena, već je cela nacija imala smišljene metode "zaobilaženja", rada&primene po sistemu RUPA tog Programa.
Znači, disciplinovani i samosvesni su imali šanse i iskoristili je (SLO) za svoje dobro, uočivši sve nedostatke ZUR-a i sličnih eksperimenata.
http://catalog.hathitrust.org/Record/000885852

Ali, veće zlo od ZUR-a je nezajažljivost, pohlepa, mangupska i burazerska ekonomija, bez obzira na društveno uređenje... uvek po principu: meni sve, Državi ništa (jer od nje samo treba uzimati).

A "gde smo" se meri po onoj tački gde se nalazi PRVI, a ne po merenju startne pozicije (YU i Tito), koju ćemo, barem još koju deceniju, uzimati za alibi.

Pozdrav



Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 07:45 - pre 151 meseci
Citat:
straniplacenik: izvini, da li bi ti bilo tesko kopirati, okaciti, distribuirati na bilo koji nacin, evo mozes i prepricati UGOVOR za tv pretplatu? Molim te, posto imam zescu amneziju i ne mogu da se setim momenta kada sam ugovor video, potpisao itd. :-)

ispaljujes se za medalju

Potpisao si sa EPS-om, a u njihovom ugovoru je ostavljena opcija da ti mogu naplatiti tako neke dodatne stvari... Da nije tako, vrlo brzo bi ti na kućnu adresu stigao novi ugovor koji moraš potpisati ukoliko ne želiš da ti iseku struju...
 
0

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 08:50 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Potpisao si sa EPS-om, a u njihovom ugovoru je ostavljena opcija da ti mogu naplatiti tako neke dodatne stvari... Da nije tako, vrlo brzo bi ti na kućnu adresu stigao novi ugovor koji moraš potpisati ukoliko ne želiš da ti iseku struju...


kupio sam novi stan, otac umesto mene podneo zahtev da puste struju, pri tome nikakav ugovor nisam potpisao, mozda se podrazumeva.

ALI nije to problem, nije problem ugovor sa EPS-om, platicu ja njima ono sta pise u racunu pa i te "dodatne stvari" (pitam se koje osim usluge i robe, no nema veze, koje se odnose na EPS), samo nikako da povezem EPS sa RTS-om. Da li mozes da mi to onako pojasnis malko?

Tvoja i moja firma potpisu ugovor za prodaju-kupovinu domacih jaja, a sa prvom fakturom uz jaja ti posaljem cestitku za kupovinu i pileta.

Ti uredno izmiris fakturu ili...

Molim te, ako je tako, da pravimo biznis odmah... :-)

Sve najbolje.

P.S. nisam pilicar, ne bavim se jajima,...
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 09:05 - pre 151 meseci
Citat:
straniplacenik: kupio sam novi stan, otac umesto mene podneo zahtev da puste struju, pri tome nikakav ugovor nisam potpisao, mozda se podrazumeva.

Nikakav problem, onaj ko je potpisao ugovor treba obaveze iz istog da izmiruje, ili da snosi posledice (zatvorska kazna, kako neki ovde predlažu).


Citat:
straniplacenik:
ALI nije to problem, nije problem ugovor sa EPS-om, platicu ja njima ono sta pise u racunu pa i te "dodatne stvari" (pitam se koje osim usluge i robe, no nema veze, koje se odnose na EPS), samo nikako da povezem EPS sa RTS-om. Da li mozes da mi to onako pojasnis malko?

Sasvim sam siguran da postoji ugovor između EPS i RTS o naplati TV pretplate, a pošto EPS već ima odgovarajući ugovor sa svojim pretplatnicima, nije bilo potrebe da se on menja.

Citat:
straniplacenik:
Tvoja i moja firma potpisu ugovor za prodaju-kupovinu domacih jaja, a sa prvom fakturom uz jaja ti posaljem cestitku za kupovinu i pileta.

Tvoja i moja firma potpišu kupoprodajni ugovor za domaća jaja, ali se u jednom članu provuče da tvoja firma uz jaja može da mi proda i neke druge proizvode koje sam ja obavezan da platim. Ja potpišem takav ugovor misleći - nema veze, ionako ćeš da mi prodaješ samo jaja, a ti mi onda isporučiš i 100 pilića i uredno fakturišeš. Jbg, ko mi je kriv kad ne čitam ugovore i pristajem na svašta.

Tako je i sa EPS-om.

 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-125.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 09:54 - pre 151 meseci
bas me zanima kako izgleda taj ugovor sa elektroprivredom
je l ima neko primerak (licni podaci mi nisu bitni)

 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 10:18 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Nikakav problem, onaj ko je potpisao ugovor treba obaveze iz istog da izmiruje, ili da snosi posledice (zatvorska kazna, kako neki ovde predlažu).


Aman čoveče, ti stvarno želiš da porediš nekog ko duguje 100 dinara ≈ 1€ i nekog ko je dužan 500.000 €. Postoji velika razlika između onog što je morao da odluči da li će da kupi hleb ili da plati neku obavezu i onog ko namerno, zato što je bahat ( a ima avione - kamione) ne plaća ugovorne obaveze. Kazna u skladu sa veličinom duga.

Mada ako pogledaš razne statistike oni koji su najsiromašniji najredovnije izmiruju svoje račune.








[Ovu poruku je menjao stil dana 06.11.2011. u 13:50 GMT+1]
 
0

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 10:35 - pre 151 meseci
Citat:
A ovoj državi bi svanulo kad bi problem bili pojedinci koji kradu milione... Mnogo veći problem su milioni koji kradu na sitno.


A kako ceo svet nema te milione koji kradu na sitno u istom % kao mi ? Zašto ih nema ? Nego baš Srbija i nebeski narod.

Možda je ipak malo nenormalno pljačkanje države u kojoj treba da žive i tvoja deca i možda ipak treba perfidna krađa da vuče neke ozbiljnije posledice od prekršajne prijave i ličnih tužbi oštećenih, neke posledice koje bi "pametnom" i "snalažljivom" doprle do mozga na malo prodorniji način i dale budućim naraštajima primer kako ne treba ni po koju cenu raditi i živeti, jer niko nije sam na planeti, a posebno ne protiv svih, niti je kontra ?

Relativizovanje uspeha svakog napora koji ne spada u lično bogaćenje i logičkim ispiranjem mozga(A što ako ne mora ?) ćemo napraviti jedino još veći rasadnik ološa. Eksponencijalno veći.

Moraju se znati granice pristojnosti, ljudskog dostojanstva, koliko god to "komunistički" ili "ovako i onako" zvučalo i koliko god neuhvatljivo bilo za bilo koji zakonski okvir pojedinačno.

Mora postojati malo i "veliki brat", jer ljudi su još uvek u dooobroj količini tipična g*vna i pre ili kasnije bi izbijali ratovi zbog pakovanja žvaka itsl.
A ratovi vode samo "u krug" i onda je tzv. "VB" najmanje nenormalno rešenje u ovom trenutku. Nikakva to nije volja Jevreja, masona, anti-ovih, pro-onih ili ne znam šta. Prosto je najmanje loše u datoj situaciji. I nemojte se hvatati za "loše" kao neki debili.
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 11:38 - pre 151 meseci
Citat:
Boris Tadić: Mora postojati malo i "veliki brat", jer ljudi su još uvek u dooobroj količini tipična g*vna i pre ili kasnije bi izbijali ratovi zbog pakovanja žvaka itsl.
A ratovi vode samo "u krug" i onda je tzv. "VB" najmanje nenormalno rešenje u ovom trenutku. Nikakva to nije volja Jevreja, masona, anti-ovih, pro-onih ili ne znam šta. Prosto je najmanje loše u datoj situaciji. I nemojte se hvatati za "loše" kao neki debili.


aha. znači narod su tipična g*vna, ali su zato vladari-diktatori i kamarila oko njih prosvetljeni ljudi skroz na mestu :)

pa da. logično. ali ipak mislim da bi trebao otići malo do s. koreje, pa da vidiš kako tamo funkcioniše VB franšiza pre nego što napišeš ovako nešto :)
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
+1

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 11:50 - pre 151 meseci
Bas me interesuje kako izgleda taj ugovor sa EPS-om?

Pretpostavljam da ga imas cim znas sadrzaj istog, te nam, ako ti nije tesko kopiraj, skeniraj, postavi, prepisi ovde...

Verujem da cu moje pilice i jaja prodati svima vama preko EPS-a, jer to tako moze, hteli ili ne,... :-D
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 12:24 - pre 151 meseci
Mislim da je "rasadnik olosa" sasvim korektna teorija.

Ako se i Srbijica posmatra, kao opitna farma, eksperiment je uspeo. Toliko asocijalnih i amoralnih ljudi u maloj zajednici, prostim variranjem uslova zivota.

Poz
 
+3

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 12:58 - pre 151 meseci
TV pretplata je TV pretplata. Da to nazovu porezom, onda bi ga morali plaćati hteli-ne hteli. Ovako se naplaćuje usluga trećeg lica preko računa EPS-a, što krši zakon o zaštiti potrošača. Naravno, to je sve "državno" i ne sme se dirati, te se sve to lepo zataškava i funkcioniše na principu APP, ako prođe, prođe. TV pretplata se ne sme izjednačavati sa neplaćanjem računa za struju, vodu, kanalizaciju, infostana, telefona, grejanja i sl. jer se sve dotične usluge po potrebi mogu otkazati. TV pretplatu ne možeš otkazati, osim ako nemaš TV ili si spreman da lažeš da nemaš TV a jednostavno želiš da tih 500din koje plaćaš ode za 30-40 kvalitetnih privatnih TV kanala koji će se zapravo gledati, sa možda 2-3 reklame između emisija. Mislim da je uopšteno sramota da neko ko ima 20k dinara platu da odvaja 500din od te plate za 2 TV kanala.

OnTopic:


Da stavimo po stranu idiote radnike EPS-a koji se šegače, baba ne da da joj se seče struja, dok npr. kod mene u okolini babe prvo plate struju, pa onda sve ostalo. Ako se ne plati struja, seče se veoma brzo, dugovanja duža od 2-3 meseca ne postoje. Dupli standardi?
A man is smart. People are stupid.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 13:35 - pre 151 meseci
Citat:
Ne zaboravlja se!

U svakoj Temi sličnoj ovoj imamo stav, koji kreće uvek od našeg ličnog stava, iskustva i poimanja opšteg stanja u onoj meri u kojoj smo mi (lično) imali ili uzimali benefite, ne obazirući se na razvoj ili posledice takvog ponašanja.

Ne zaboravlja se ni "Dugoročni program ekonomske stabilizacije" Sergej Krajgher-a, koji je bio podebela knjiga, pisana 7 godina. Kada je obelodanjena, već je cela nacija imala smišljene metode "zaobilaženja", rada&primene po sistemu RUPA tog Programa.
Znači, disciplinovani i samosvesni su imali šanse i iskoristili je (SLO) za svoje dobro, uočivši sve nedostatke ZUR-a i sličnih eksperimenata.
http://catalog.hathitrust.org/Record/000885852

Ali, veće zlo od ZUR-a je nezajažljivost, pohlepa, mangupska i burazerska ekonomija, bez obzira na društveno uređenje... uvek po principu: meni sve, Državi ništa (jer od nje samo treba uzimati).

A "gde smo" se meri po onoj tački gde se nalazi PRVI, a ne po merenju startne pozicije (YU i Tito), koju ćemo, barem još koju deceniju, uzimati za alibi.

Pozdrav


Boldovano - Tacno, sto je i normalno. Ali ja ne baziram stav na bazi subjektivnog iskustva..., nikada. Kad sam bio klinac to sam radio cesto pa sam jos tada ukapirao da tu nesto nije u redu pa sam presao na, koliko god sam u stanju to da oradim, objektivno sagledavanje sveta oko sebe i sebe u tom svetu.
BTW, subjektivno sam fenomenalno ziveo u tim vremenima koje kritikujem i tvrdim da nije bilo dobro, makar ne u meri u kojoj se to navodi pricama o tom periodu ove zemlje (u sklopu Jugoslavije).

Podvuceno - Pa nije bas tako prosto, nemoj mi reci da u Srbiji nije bilo "kolicinski" isto toliko disciplinovanih i samosvesnih kao u Sloveniji i Hrvatskoj?! Ako se tome doda broj stanovnika u Srbiji u odnosu na, recimo, Sloveniju... Broj preduzeca u Srbiji u odnosu na broj preduzeca u Sloveniji... I tako dalje. Rec je o cisto politickim varijantama igre koja se toliko godina igrala na drzavnom nivou Jugoslavije. Inace mi nikada nece biti jasno zasto se o tome ne prica, odnosno, zasto se o nekim stvarima cuti iako je jasno da bi obelodavnjivanje razjasnilo mnoga danasnja stanja u zemlji.

Boldovano 2 - To je potpuno tacno ali, na zalost, nemoguce kanalisati na pozitivan nacin. Nigde u svetu nije uspelo.

Poznavanje, dobro poznavanje startne pozicije je preduslov dobrog prvog mesta.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 15:19 - pre 151 meseci
Citat:
stil:
Aman čoveče, ti stvarno želiš da porediš nekog ko duguje 100 dinara ≈ 1€ i nekog ko je dužan 500.000 €. Postoji velika razlika između onog što je morao da odluči da li će da kupi hleb ili da plati neku obavezu i onog ko namerno, zato što je bahat ( a ima avione - kamione) ne plaća ugovorne obaveze. Kazna u skladu sa veličinom duga.

Mada ako pogledaš razne statistike oni koji su najsiromašniji najredovnije izmiruju svoje račune.

Pa nije baš tako da siromašni duguju 1 evro... Kad se sve sabere siromašni oštećuju budžet za po par hiljada evra svake godine (pristajući da rade na crno, ili minimalac a ostatak na ruke), a što se tiče direktnih dugovanja to ide od par desetina, pa do par stotina evra uglavnom.

A 1 milion ljudi koji duguje po 100 evra, je mnogo više nego par desetina koji duguju po 1 milion evra.

Citat:
Boris Tadić:
A kako ceo svet nema te milione koji kradu na sitno u istom % kao mi ? Zašto ih nema ? Nego baš Srbija i nebeski narod.

Zato što u normalnom svetu ako ne platiš banci dugovanje ona ti po ekspresnom postupku oduzme kuću/stan, naplati dugovanje a tebe izbaci na ulicu. To u Srbiji nije moguće, niti funkcionišu sudovi, niti su zakoni takvi da sankcionišu takve postupke, pa prema tome ovde ljudi mogu a i rade šta god hoće bez mnogo posledica..

Da li ti znaš i jednog čoveka koji je imao neke posledice jer ga je neko tužio za nešto, ili da su mu oduzeli neku imovinu jer nije platio račune?


Međutim oni koji kradu na veliko, to uglavnom rade u saradnji sa vrlo visokim strukturama, i takvih ima u svakoj državi, i to nije naš izum... Samim tim takvi nisu veliki problem jer su malobrojni, i ne može svako to da radi.. Mnogo veći problem su kao što već rekoh, milioni koji kradu na sitno, nego mali broj ljudi koji kradu na milione.
 
+1

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 16:45 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Samim tim takvi nisu veliki problem jer su malobrojni, i ne može svako to da radi.. Mnogo veći problem su kao što već rekoh, milioni koji kradu na sitno, nego mali broj ljudi koji kradu na milione.

U jeee... Ideja liberalnog kapitalizma puca bas zbog ovog privilegovanijeg soja ljudi koji kao sto su komunisti onomad zagovarali jednakost dok su postojali "jednakiji", ovi isto tako zagovaraju nekakvu jednakost mogucnosti al su ipak neki "jednakiji" od drugih.

Kako mozes reci da takvi nisu problem kad u konacnici prave jednaku stetu kao zbir dugovanja svih "manjih" duznika koji u dobrom dijelu takvu situaciju izazivaju iz nuzde a ne iz obijesti kao prvopomenuti.

Nedavno je bila situacija kada su bakici koja prima neku bijednu penziju oduzeli krme kako bi nadomjestili dugovanja za tv pretplatu u iznosu od nekih 10-20 KM. Demonstracija sile, prava i uredjenosti na potpuno pogresnom mjestu i na potpuno pogresan nacin. U istom tom trenutku samo par kompanija iz glavnog grada duguje nekoliko desetina miliona KM za vodu i struju - i hebe se svima za njih. Po*erem se ja na takvu drzavu i one koji takav stav brane.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+1

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 16:50 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Pa nije baš tako da siromašni duguju 1 evro... Kad se sve sabere siromašni oštećuju budžet za po par hiljada evra svake godine (pristajući da rade na crno, ili minimalac a ostatak na ruke), a što se tiče direktnih dugovanja to ide od par desetina, pa do par stotina evra uglavnom.

Misliš, gazda im nudi stalni posao, staž i redovnu platu, a oni mangupi neće tako nego 'oće na crno? Ma jadne gazde, šta sve moraju da trpe ...
Citat:
Međutim oni koji kradu na veliko, to uglavnom rade u saradnji sa vrlo visokim strukturama, i takvih ima u svakoj državi, i to nije naš izum... Samim tim takvi nisu veliki problem jer su malobrojni, i ne može svako to da radi.. Mnogo veći problem su kao što već rekoh, milioni koji kradu na sitno, nego mali broj ljudi koji kradu na milione.

Jedino je razlika što ti "milioni na sitno" kradu jer nemaju para da plate, za razliku od "manjine koja krade na krupno" da bi imala još više.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...06.11.2011. u 17:02 - pre 151 meseci
Citat:
jericho1405
Kako mozes reci da takvi nisu problem kad u konacnici prave jednaku stetu kao zbir dugovanja svih "manjih" duznika koji u dobrom dijelu takvu situaciju izazivaju iz nuzde a ne iz obijesti kao prvopomenuti.

Fora je u tome što ne prave jednaku štetu. Onih koji kradu na milione ima mnogo manje, i u krajnjem zbiru ukradu mnogo manje miliona od ovih što kradu po 100 evra.

Citat:
DrFill2Good
Misliš, gazda im nudi stalni posao, staž i redovnu platu, a oni mangupi neće tako nego 'oće na crno? Ma jadne gazde, šta sve moraju da trpe ...

Pa gazde uglavnom kažu: ti mene koštaš 500 evra... Jel hoćeš da radiš za minimalac (18.000din) + 200 evra na ruke (ukupno 380 evra), ili da budeš full prijavljen pa imaš 300 evra, ili u slučaju manjih plata, da ne bude uopšte prijavljen a da ima veću platu... I naravno, šta će svaki radnik reći - daj ti meni više para, nema veze što nisam prijavljen na pun iznos...

Gazdi je na kraju krajeva isti q... Taj radnik će ga koštati 500 evra, bilo da je prijavljen na punu platu ili mu daje deo u kešu, stim što bi mu u slučaju pune prijave bilo nešto lakše jer ne bi morao da se petlja sa crnim parama (koje takođe koštaju)..

Tako da radnici itekako imaju uticaja na to da li će biti prijavljeni ili ne.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: I onda se pitamo zašto je Srbija tu gde jeste...
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39564 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.