Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sporo "podizanje" sistema - XP

[es] :: Windows desktop :: sporo "podizanje" sistema - XP

[ Pregleda: 4599 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
109.175.70.*



Profil

icon sporo "podizanje" sistema - XP03.11.2011. u 10:53 - pre 151 meseci
dakle, kad se sistem podigne, treba mu tri minute da dodje sebi :)
http://imageshack.us/photo/my-images/100/unledlf.jpg/

dok se svi procesi pokrenu, 2,3 minute prodje. I nakon formatiranja diska, koje sam uradio, isto se desava. Nemam josh Antivirus, i on ne moze biti problem.
šta da radim ?

pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: sporo "podizanje" sistema - XP03.11.2011. u 16:37 - pre 151 meseci
Otvori kuciste i proveri da li su svi data i power kablovi lepo utaknuti u hard, optiku itd. Drugim recima uveri se da je sve lepo utaknuto tako sto ces sve kablove iscupati iz svojih konektora i ponovo prikljuciti i uveriti se da je sve spojeno kako treba. Ako to ne da rezultate testiraj hard i RAM adekvatnim dijagnostickim programima a mozda je i samo napajanje problem (nadji negde neko provereno ispravno napajanje i testiraj racunar sa njim). Ako je racunar u garanciji ili se ne osecas sigurno kad otvaras kuciste mozda je bolje da odneses racunar u neki servis.
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: sporo "podizanje" sistema - XP04.11.2011. u 10:07 - pre 151 meseci
I nakon predloženog testiranja, obavezno "pobij" nepotrebne procese (video sam par koji nisu neophodni da se startuju odmah sa vindozom). Start -> run i kucaj msconfig. Na kartici Services možeš isključiti sve servise koji nisu potrebni (error and reporting, messenger, net logon, indexing service, remote registry, remote desktop, fax, windows card space, performance logs and alerts, Wireless zero). Na kartici Startup ćeš već prepoznati unose od programa koje ne želiš da se pokreću odmah sa sistemom, samo ih odštrikliraj. Zatim standardni Apply i OK, tražiće restart. Pri ponovnom podizanju sistema iskočiće ti jedan prozor sa nekim obavešttenjem, samo štrikliraj polje da te više ne podseća i klikni na OK.

Koliko sam primetion sa screenshot-a, imaš antivirus i to Eset (pokrenut je proces ekrn.exe).

P.S. Pošto si koristio Last XP, probaj da vratiš izgled na "default" temu.
 
Odgovor na temu

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
109.175.70.*



Profil

icon Re: sporo "podizanje" sistema - XP12.11.2011. u 19:01 - pre 151 meseci
Citat:
Milan_Bozic: I nakon predloženog testiranja, obavezno "pobij" nepotrebne procese (video sam par koji nisu neophodni da se startuju odmah sa vindozom). Start -> run i kucaj msconfig. Na kartici Services možeš isključiti sve servise koji nisu potrebni (error and reporting, messenger, net logon, indexing service, remote registry, remote desktop, fax, windows card space, performance logs and alerts, Wireless zero). Na kartici Startup ćeš već prepoznati unose od programa koje ne želiš da se pokreću odmah sa sistemom, samo ih odštrikliraj. Zatim standardni Apply i OK, tražiće restart. Pri ponovnom podizanju sistema iskočiće ti jedan prozor sa nekim obavešttenjem, samo štrikliraj polje da te više ne podseća i klikni na OK.

Koliko sam primetion sa screenshot-a, imaš antivirus i to Eset (pokrenut je proces ekrn.exe).

P.S. Pošto si koristio Last XP, probaj da vratiš izgled na "default" temu.

to sam davno uradio. ne daje nikakve rezulate.
Citat:
Binary Mind: Otvori kuciste i proveri da li su svi data i power kablovi lepo utaknuti u hard, optiku itd. Drugim recima uveri se da je sve lepo utaknuto tako sto ces sve kablove iscupati iz svojih konektora i ponovo prikljuciti i uveriti se da je sve spojeno kako treba. Ako to ne da rezultate testiraj hard i RAM adekvatnim dijagnostickim programima a mozda je i samo napajanje problem (nadji negde neko provereno ispravno napajanje i testiraj racunar sa njim). Ako je racunar u garanciji ili se ne osecas sigurno kad otvaras kuciste mozda je bolje da odneses racunar u neki servis.


i ovo takodjer. Imam UPS, mozda mi on pravi problem ? il neki softwer.. nez sta da radim :)
u svakom slučaju,hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: sporo "podizanje" sistema - XP13.11.2011. u 07:31 - pre 151 meseci
Jedino ti preostaje da menjaš jednu po jednu komponentu u kućištu, dok ne nađeš onu koja pravi problem (ukoliko je puopšte problem do hardware-a).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: sporo "podizanje" sistema - XP

[ Pregleda: 4599 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.