Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dal je moguce - 8m2

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dal je moguce - 8m2

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9697 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m213.11.2011. u 22:34 - pre 151 meseci
Citat:
ventura
Iskren da budem, ja se ne ljutim

Ok, to sam i pretpostavila. Kao i prozivku da sam feministkinja, što sigurno pojačava efekat tvojih argumenata, a mene bi to kao trebalo da ućutka.
E pa da te obavestim- nisam feministkinja, ali to je druga tema i nemoj da zamenjuješ tezu.
Vidiš, i ja sam tebe mogla da prozovem za šovinistu. Ali nisam, jer sam džentlvumen, a ti nisi džentlmen.
I shvatam da si isfrustriran zbog sigurnih kuća, neproporcionalnost u starateljstvu, psihičkog zlostavljanja, pozitivne diskriminacije u parlamentu itd. I mene to nervira,
Ali treba biti nepristrasan i hladne glave suditi o ovom slučaju.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m213.11.2011. u 23:00 - pre 151 meseci
Možda ti misliš da nisi feministkinja, ali imaš prilično feminističke stavove.

Ja lično smatram da je za osudu to što otac (navodno) nije želeo da ima išta sa tim detetom i što ga nije podržavao na sve načine, ali to je druga tema. Takođe smatram da otac nema apsolutno nikakvu odgovornost za činjenicu da je ludača htela da skoči sa zgrade. Da je normalna, postoji toliko drugih načina da se reši taj problem (odlazak na selo kao ispomoć u domaćinstvu kao najprostija, pa do nekih drugih tipa da čisti po kućama ako nema nikakve druge kvalifikacije), ali ne, žena je rešila da skoči sa zgrade...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m213.11.2011. u 23:20 - pre 151 meseci
Iva, otac je mozda kriv za ko zna sta sve. Medjutim, pokusaj ubistva deteta je pokusaj ubistva deteta i tu cinjenicu nista ne moze promeniti.

I dajte se oboje suzdrzati od licnih prozivki...
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m213.11.2011. u 23:36 - pre 151 meseci
Koja je onda poenta otvaranja teme, šta treba iz ovog slučaja da zaključimo. Ja sam shvatila da rasprava treba da utvrdi dublje razloge i odgovornosti određenih pojedinaca i institucija. Ovo je samo epilog i tačno je da je majka jedini vidljivi krivac.
A što se tiče prozivki, ako bi pažljivije pročitao, shvatio bi da sam ja indirektno nazvana psihopatom (što je uvreda) i ne shvatam zašto se ne obratiš Venturi. Možda je lakše da mene opomeneš???
Ovo shvatam kao neku opomenu (neosnovanu) i zato se povlačim sa teme.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m214.11.2011. u 00:57 - pre 151 meseci
Nisam nikoga opominjao nego sam oboma rekao, i tebi i njemu, da se suzdrzite od licnih prozivki jer su krajnje nepozeljne na forumu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m214.11.2011. u 01:23 - pre 151 meseci
Ventura, gordost se debelo placa na ovom svetu - pre ili kasnije... ne mozes o svim ljudima da sudis iz svog polozaja (sa svojim sposobnostima). Zena je sigurno probala da prezivi i podari sto bolji zivot svome detetu, ko zna koliko ponizavanja je morala da trpi i guta svakodnevno, na koliko vrata se obratila, sto porodice, sto institucija za to napravljenih (u kojima sedi korumpirani partijski kadar, krajnje nezainteresovan za bilo sta osim svoje plate i mogucnosti da mazne neku lovu sa strane), i sta je sve probala.

Kad je ostala bez posla, i taj tracak nade je ubijen u njoj - kakvo selo, kakvi bakraci, kad dodjes u situaciju da nemas za hleb sutra, da ti je dete gladno, i da te izbacuju iz stana sledeceg meseca sa cetvorogodisnjim detetom na ulicu... da nemas gde da odes, i da apsolutno nikog, pa ni institucije koje su napravljene zbog toga, nije briga za tebe... onda jednostavno zivis u paklu, i ja nju mogu da razumem.

Nije trebala to da uradi, ali mogu da je razumem - u njenim ocima izgubila je bitku, koju je vodila, the end, niz pogresnih/ne pravovremenih odluka ju je doveo tu gde je... ne vidi vishe izlaz, nema kome da se obrati - i sto je najgore, ne vidi kome bi ostavila svoje dete u svetu i zemlji kakva je Srbija postala, tj. puna ljudi "punih" empatije i brige za "bliznjeg svoga". Donosi odluku da je smrt bolja i za nju i za njeno dete u svetu i drustvu kakvo je danas.

Toj zeni treba pomoci, na prvom mestu... ako jedna zemlja nije u stanju da nadje (bilo kakav) posao na birou samohranoj majci, od kojeg bi ona mogla da prehrani dete i plati sobu od jebenih 8 kvadrata... onda nam takva zemlja ni ne treba - ajde lepo sve to da raspustimo, jer je sistem bolje funkcionisao u prvobitnoj zajednici (barem nisu ostavljali pripadnike plemena da gladuju, nego su delili, postojao je neki opsti interes, osecaj pripadnosti/deljenja zajednicke sudbine, kao i nalazenje uloge za one koji nisu mogli da doprinesu i snadju se kao ostali).

...
E, da, gordost i sudbina ( slucajni (ili naizgled slucajni) splet okolnosti na koji ti ne utices svojim delovanjem) - zajebana je to stvar... nadam se da ces misliti o tome, zivot se menja jako brzo. Kako se ponasas danas, gotovo sigurno utice na tvoju buducnost... iz mog nekog iskustva, ljudi koji su olako delili ocene o drugima, sevali gordost i mudrovali, uz maltene komentar da to njima nikad ne moze da se desi... jer su oni - jelte "uber" sposobni - su na kraju imali srazmerno losh kraj.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m214.11.2011. u 10:04 - pre 151 meseci
@a1200:
Zar je toliki problem bio dati oglas u Halo Oglasima, ili otići direktno na selo sve komplet sa detetom i koferom i raspitati se?

Na selu ima da se ubija od posla od jutra do mraka, ali zato bar zna da će dete da joj spava na toplom, i neće ostati gladno... Pa dalje onda može da pravi neke kombinacije.

A to da država treba samohranoj majci obezbediti smeštaj, ili nađe posao... WTF? Pa šta ako je samohrana majka? Ako ne može da se stara o detetu, može ga ostaviti u Zvečanskoj, a ako ne može da se stara o sebi ima prihvatilišta za beskućnike i narodne kuhinje. Neće umreti od gladi i hladnoće. Za sve preko toga treba sama da se potrudi, a ne da joj bilo ko šta obezbeđuje i da joj pada sa neba, ma koliko to mizerno bilo.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: dal je moguce - 8m214.11.2011. u 13:12 - pre 151 meseci
Citat:
a1200: Donosi odluku da je smrt bolja i za nju i za njeno dete u svetu i drustvu kakvo je danas.


Izgleda da je tačno što neki kažu, bolje da umrem nego da mi se nešto loše desi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dal je moguce - 8m2

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9697 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.