Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???

[ Pregleda: 2556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???12.11.2011. u 04:47 - pre 150 meseci
Nigde ne mogu da iskopam podatke ili bilo kakav INFO
o ovim UHER zvučnim kutijama :


..i kakvi su ovo zvučnici mali a 8 kg teški i još pri tom koštaju i do 600 eura/komad ?
U čemu je trik ?

TALIS TLP-10:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???12.11.2011. u 09:48 - pre 150 meseci
http://www.taelektroakustik.de...;webgruppe=7&sorting=82176 ovo je za Talis, verovatno isti koncept kao na tvojim slikama samo noviji model. Za Uher bi trebalo imati bar nekakav broj ili nesto slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???12.11.2011. u 17:38 - pre 150 meseci
tdjokic-u,

UHER nema ama baš nikakav nadpis,
Br ili bilo šta na osnovu koga bih ga "Identifikovao"
--na žalost,

a zvući:

-Kao Grom !----Puna Soba Muzike preko Techniksa,
jednom rečju---------Strašno!

Ne mogu da verujem da su neki Falsifikat ??!?

A tek onaj Talis !
Ugradili ga u neki " Oluk" od aluminijuma--težak 8 kila, (iz ruke da ti ispadne),

-a što "zvuči"--BOG skida kapu !

...ne znam šta je u njemu dok ga ne "rasčerečim"--ali drma celom sobom u punom sjaju !

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???12.11.2011. u 18:34 - pre 150 meseci
Citat:
Electronique Terminator: Ugradili ga u neki " Oluk" od aluminijuma--težak 8 kila, (iz ruke da ti ispadne),
Bas to i hvale, u stilu - zauzima malo mesta a vrlo je kvalitetan, pa zbog malo mesta moze uz savremene pljosnate televizije i slicne djindjuve. Verujem da je muzika super....
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???13.11.2011. u 00:31 - pre 150 meseci
Vidim ja da će tu morati "brusilica da radi"--sa onom pločom od 1mm,

-čisto da "bacim pogled"----šta to ima unutra ?! ____u onih 8 kila i 600 evriča,

(inače ga kupih na buvljaku za 2,5 'iljadarki ----a izgleda kao da su ga juče "sklepali" --neverovatno!)

[Ovu poruku je menjao Electronique Terminator dana 13.11.2011. u 05:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???13.11.2011. u 20:43 - pre 150 meseci
Vidi ovako - ja imam obrazovanje masinskog smera, znaci za elektroniku nemam pojma, tako da ne znam sta mozes da vidis unutar te kutije i koliko podataka mozes da saznas iz onoga sto ces videti. Ako se ne varam, tu obicno dolazi neka "skretnica" koja usmerava jedne frekvencije "levo" , druge "desno", tako nesto, nemam pojma.

Sto se tice samih zvucnika opet ne znam koliko si upucen, mada ni ja nisam nesto narocito ali sam sticajem okolnosti radio u nekoj fabrici gde su izmedju ostalog pravili i zvucnike. I tu dolazimo do drame - mehanicki isti zvucnici, pa jedan djubre a drugi super. Kako?

Ona membrana se nekad pravila od celuloze(?), valjda se jos prave i takve ali valjda ima i nekih modernijih materijala. Celuloza moze biti ovakva, onakva, ima tu svasta. Ako je membrana dobra = korak blize vrhunskom rezultatu.

Membrana je okacena u dve ravni. Od tih elemenata koji je drze i dopustaju da osciluje opet dosta zavisi a i oni mogu biti razlicitog kvaliteta i osobina.

Magnet - imali smo mi pocetni magnet OK, ali nikako da dobijemo istu jacinu magnetnih sila(?) ili kako se vec zove to sto se moze meriti. Onda su elektornicari nesto tamo merili i utvrdili da nam je magnetizer slab i / ili los i da ne moze da napumpa dovoljno magnetizma u magnet, tako neke fore. I onda je fabrika radioprijemnika iz Sezane, Slovenija uvozila zvucnike iz Ceske umesto da uzme svoje, iz neke Iskrine fabrike.

Te stvari mislim da je nemoguce videti / izmeriti samo vizuelnim pregledom a one dosta znace za kvalitet zvucnika.

Eto, ja napricah puna kola, pa sad ti koristi sta ti volja - brusilicu, laksi cekic, tezi cekic, pajser, he, he, he... samo javi sta je ostalo od zvucne kutije na kraju

A mozda je bolje da malo uzivas u muziki pa posle to bacis na licitaciju na neki domaci sajt, i zaradis silne pare prodajom ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: UHER & TALIS Zvučne kutije-----U čemu je "Trick" ???

[ Pregleda: 2556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.