Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zaobići ograničenje od 32 indexa u relationshipu

[es] :: Access :: Kako zaobići ograničenje od 32 indexa u relationshipu

[ Pregleda: 1347 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

addsone
student
Sarajevo

Član broj: 170600
Poruke: 2
31.176.248.*



Profil

icon Kako zaobići ograničenje od 32 indexa u relationshipu11.12.2011. u 02:28 - pre 150 meseci
Dakle, imam jednu osnovnu tabelu s podacima o dobavljacu, datumu dostave itd, drugu tabelu gdje se nalaze komponente (artikli, materijali itd) te jos 35 tabela, jer na svakom od materijala radi odredjena osoba s odredjenim zadacima te na jednom materijalu moze raditi 10 osoba sto znaci 10 razlicitih tabela, neko ga treba izbrusiti, neko ispolirati itd itd itd.

Sve sam uradio i sredio te samsvim dobro funkcionise cjelokupan 'program' ako tako mozemo nazvati bazu podataka.
Medjutim, od juce mi je neophodno jos dodatnih 10 vrsti radova na komponentama (naime, dosad sam imao 25 te je sve super funkcionisalo) sad mi treba 35. Problem se pojavio kada sam sav sretan poceo raditi veze za tabele kad bum, Access ima ogranicenje od 32 indexa po jednoj tabeli :-( Za unos podataka koristim forme koje sam napravio :) i super funkcionise, kljuc kod prvog tabele mi je rbr (redni broj) koji se manuelno upisuje, kljuc kod druge tabele mi je rbrstavke (autonumber) koji se automatski dodjeljuje svakoj novoj upisanoj stavci te se prosljedjuje za svaku od onih 25 tabela (u kojima ja upisem ko je radio na kojoj komponenti i koliko dugo te tako vodim evidenciju), eh sad kako da nastavim taj isti broj dodjeljivati i ostalim tabelama, naime sve do 35 tabela.

Pokusao sam praviti novu tabelu s rbrstavke (number) poljem te povezati one:to:one a zatim tu novu tabelu povezati s narednim tabelama one:to:many medjutim neuspjesno. Kada napravim formu za to, uopste mi se ne dodjeljuje broj u toj novoj tabeli :-(

Zanima me kako i na koji nacin je moguce realizovati povezivanje jedne tabele koja ce nastaviti normalno izvrsavati svoje obaveze prema vise od 32 indexirane tabele ?


 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako zaobići ograničenje od 32 indexa u relationshipu11.12.2011. u 06:52 - pre 150 meseci
Citat:
addsone: ....... jer na svakom od materijala radi odredjena osoba s odredjenim zadacima te na jednom materijalu moze raditi 10 osoba sto znaci 10 razlicitih tabela, neko ga treba izbrusiti, neko ispolirati itd itd itd..... ?


Ako svaka osoba ima svoju tabelu onda je verovatno pogrešno postavljen informacioni model. Zakači zapakavon Access-ov .mdb ili .accdb fajl sa izmenjenim podacima i u smanjenom obimu, tako da ne narušiš ničiju privatnost podataka, a da oni istovremeno pokažu suštinu, da vidimo strukturu tog što imaš. Broj index-a po tabeli jeste 32 ali to niko ne dosegne u radu ako se iole drži principa relacione teorije (jedan entitet jedna tabela). Dakle skup osoba je entitet. To je buduća tabela. Ta tabela sadrži zapise o svim osobama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako zaobići ograničenje od 32 indexa u relationshipu

[ Pregleda: 1347 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.