Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muzicki dinar vs. kompjuktor?

elitemadzone.org :: MadZone :: Muzicki dinar vs. kompjuktor?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 38675 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 03:31 - pre 149 meseci
Citat:
cudno,nema ko su osnivaci udruyenja

Nema bre tu ni 2 vredne informacije... sakriveno sve. Eto - naknada od 3% koja ide nepoznatim privatnim firmama i udruženjima građana, čiji su suvlasnici usko vezani sa vladom... ako mi nismo banana republika, onda ne znam šta smo. Nego, kada skupe sav taj novac, na koji način će odrediti kome će ga i kako isplatiti? Ovako: http://www.youtube.com/watch?v=IPEYycCRKXo ? Sad sam poslušao jednu pesmu Sigur Ros-a... šta oni zanju ko je to, bog te? 'Oće li i on dobiti dinar naš svagdanji?

Nego, ko još nije pročitao neka obnovi štivo:
http://www.vestinet.rs/drustvo...-sokoj-a-dobila-samo-16-dinara
http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=23&nav_id=494603

Nama treba uvesti vize... zatvoriti sve narode i narodnosti unutar granica i napraviti od nas jedan dobar reality show.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 08:35 - pre 149 meseci
Mene interesuje kako se boriti protiv ovog? Koliko sam shvatio već je sve izglasano i rešeno?!? Ako je tako kako sada pokrenuti inicijativu da se vrati na staro? Ne verujem da će izbori nešto promeniti, ali sve jedno bih voleo da znam ko je iza ovoga (stranka ili šta već) da bar znam ko ne treba da dobije moj glas.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 10:41 - pre 149 meseci
Odgovor je jednostavan, a istina bolna.
Ako želiš da glasaš za nekoga ko će ovo poništiti i vratiti na staro, mislim da ćeš morati sam da se kandiduješ.

Ne verujem da Ti nešto znači, ali moj glas imaš, pošto ja za celu ovu garnituru hohštaplera sigurno neću da glasam. Od mene će dobiti listić u attachmentu.



Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 11:47 - pre 149 meseci
Citat:
Od mene će dobiti listić u attachmentu.


... sto ce njih veoma istraumirati.
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 12:16 - pre 149 meseci
U stvari u Sokoju OFPS-u i PI bi trebalo da izdvajaju dobar deo svoga sadašnjeg prihoda za mlade talente i nabavku it opreme za skole i fakultete. To bi bilo pravednije evo svi koji su za neka šire ovu ideju, A plate im treba zakonom ograničiti na minimalac i volontiranje u cilju viših društvenih interesa
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 12:20 - pre 149 meseci
ako se bude Milan Panić kandidovao, prvi put idem na glasanje posle mnogo godina i glasaću za njega :)

Nekako mi je najsmešniji i totalno odudara od ove "ozbiljne priče".
 
Odgovor na temu

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
*.saga.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 12:31 - pre 149 meseci
Ljudi, da li sam ja jedini koga ovo podseca na blagu verziju komunističkog pristupa?

Odakle uopšte potiče ideja za tako nečim, ko su te sposobne birokrate koje ce odrediti koliki iznos treba naplatiti? Ko je kvalifikovan i na osnovu kojih kriterijuma ce se prihod raspoređivati izdavačkim kućama?

Šta sprečava MPAA da sutra zahteva njihovih 3% zbog moguće reprodukcije video materijala? Neko je spomenuo fotografe, izdavače knjiga? Ako svako doda svojih 3% gde će nam kraj biti...

Sad najozbiljnije pitam: Da li neko zna u kojim sve zemljama postoji ovakva šema naplate? Da li ovakav abomination postoji u SAD?

Vidim da u Holandiji naplaćuju takođe vrlo nelogično:

Citat:
Soort vergoeding Tarief
Data cd-r/rw: € 0,14 per disk
Blanco dvd-r/rw: € 0,60 per 4,7 gigabyte*
Blanco dvd+r/rw: € 0,40 per 4,7 gigabyte*


Koji birokrata se setio da taxira DVD-R više nego +, na osnovu kojih informacija?

PS. Njuz je ažuran
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 12:49 - pre 149 meseci
Citat:
ZaK_LHS: Ljudi, da li sam ja jedini koga ovo podseca na blagu verziju komunističkog pristupa?

Nego sta...mislim, prikuplja se lova na jednu gomilu i onda se deli odredjenim pevacima po nekom sopstvenom kriterijumu, koji nije u opste transparetan.

U ostalom zasto, i po kom osnovu neko ko se bavi muzikom "mora" da dobija novac koji nije od koncerata ili prodatih pesama?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+226 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 12:55 - pre 149 meseci
A ovako je jedan naivan momak pokušao da promeni nešto:
Citat:

Marko Kacanski
1:49 PM (0 minutes ago)
to jzivanovic, kancelarijan
Subject: SOKOJ vs. Ustav RS

Gospodine Predsedniče,

Molim vas da stavite veto na skoro donesenu odluku Skupštine RS da se uvede naplata tzv. "Muzičkog dinara" na sve uređaje koji mogu, potencijalno, da nose zvučni zapis.
Uredba je, po izjavama njenih predlagača, motivisana pretpostavkom da se svaki takav uređaj koristi za nelegalnu distribuciju zvučih zapisa zaštićenih autorskim pravom, što je u suprotnosti sa Ustavom Republike Srbije koji nalaže da se krivica dokazuje a ne predpostavlja.

Osim gore navedene suprotnosti sa najvišim zakonskim aktom ove države, problem naplate ove takse je u tome što će dodatno povećati troškove poslovanja preduzeća koja se bave informaciono-komunikacion tehnologijama, i time ih podstaći da svoje poslovanje izmeste u zemlje u regionu u kojima ovakvi nameti ne postoje.

Stavljanjem veta na ovu uredbu ne samo da će te pokazati da brinete o visokim principima modernog društva i ekonomiji Srbije, već ćete zasigurno osigurati rast rejtinga na predstojećim izborima.

Moji sledeći koraci u vezi sa ovim problemima biće da obavestim nadležne građanske organizacije za poštovanje ljudskih prava o ovoj protiv-ustavnoj uredbi, kao i da podsetim sve opozicione političke organizacije da im ova uredba daje još jedan argument u borbi za vlast.

'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 13:40 - pre 149 meseci
Citat:
bakara: Nego sta...mislim, prikuplja se lova na jednu gomilu i onda se deli odredjenim pevacima po nekom sopstvenom kriterijumu, koji nije u opste transparetan.

U ostalom zasto, i po kom osnovu neko ko se bavi muzikom "mora" da dobija novac koji nije od koncerata ili prodatih pesama?


Ne dobijaju pevaci nego autori pesama. Kompozitor prijavi pesmu, procedura koja postoji "oduvek", tako da dobija tantijeme od izvodjenja te pesme ma ko da je izvodi, peva. Znaci, kompozitor je autor kompozicije koja se prema tacno utvrdjenim pravilima, kako kod nas tako i na svetskom nivou, prijavom nadleznoj instituciji, koja je verifikovana po zakonu za tako nesto, zastiti kao njegovo vlasnistvo. U svim zemljama sveta je to uobicajena stvar decenijama unazad. Svuda u svetu sve radio i televizijske stanice prijavljuju na mesecnom nivou, negde i na nedeljnom, koje su kompozicije emitovane putem njihovih programa i za to placaju odredjenu sumu novca koja, na kraju, ide kompozitoru, autoru, vlasniku kompozicije, pesme. To je vrlo, vrlo uprosceno objasnjenje i to samo zato da se ne bi "brkalo" sa pevacima koji ne dobijaju nista od autorskih prava. Pevaci zaradjuju svoj dinar samo i iskljucivo nastupima, bilo koje vrste. Ne treba mesati ta dva pojma - kompozitor i pevac. U okviru snimanja materijala moze doci i do varijante koja je bila nekada, sada to nazalost nije slucaj, gde postoje i izvodjacki procenti koji ulaze u kvartalna isplacivanja SOKOJ-a i to, na primer, aranzer moze dobiti 2%, pevac 1,5%, gitarista 1,5% i tako dalje i tome slicno, ali najvise je dozvoljeno dodeliti 3% pojedinacnom ucesniku snimanja materijala. Tako je nekada bilo, ja sam lepe pare zaradjivao od tih takozvanih "tantijema" dok nisu narodnjaci poceli da uvode "narukvicu", to jest, placanje u gotovom na ruke a pri tom zanemarujuci pravo na prijavljivanje SOKOJ-u i gubljenje prava na tantijeme. Imali su mnogo para, tada, narodnjaci, pa nije bilo bitno "tih par procenata". Koliko se isplatilo to prijavljivanje autorstva kompozicije mozda dobro prezentuje primer mog drugara iz tih dana (nije lepo da se navode imena ali inicijale mogu R.K) koji je za jednu kompoziciju koju je dao Breni za potrebe snimanja albuma dobio 75.000 nemackih maraka za godinu dana, isplaceno u dinarima u SOKOJ-u!!!

Bez obzira sto mene direktno pogadja piraterija po svim pitanjima, ja sam misljenja da je glupo na ovaj nacin nametati placanje pa makar sve te pare direktno isle stvarnim autorima, kako bi trebalo da bude, i bez obzira sto svi znamo da nije tako nego ce autori ipak imati najmanju korist od svega! Nije dobro kad se tako i na taj nacin a narocito u ovo vreme namece tako nesto. Cim se namece znaci da je na silu, a ja sam protiv svega sto je na silu!

Samo sam hteo da malo pojasnim neke stvari jer se diskutuje previse pausalno!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 14:23 - pre 149 meseci
Citat:
U stvari u Sokoju OFPS-u i PI bi trebalo da izdvajaju dobar deo svoga sadašnjeg prihoda za mlade talente i nabavku it opreme za skole i fakultete.


LOL, mislis na bekstejdz duvanje u frulu ?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 14:45 - pre 149 meseci
Ja ne razumem po čemu je otimanje para od nekoga ko ne želi tvoj proizvod suštinskii različito od otimanja proizvoda a da se ne plati (piraterije). Da sam ja vlast, Dobili bi "muzički dinar", ali ako ga zarade, a ne kroz harač, a pirateriju bih suzbijao koliko je moguće.

I da, što neko reče, korisnici ovog "muzičkog dinara" bi onda trebali da se pozdrave od materijalnih autorskih prava u Srbiji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 15:01 - pre 149 meseci
Citat:
Nedeljko: Ja ne razumem po čemu je otimanje para od nekoga ko ne želi tvoj proizvod suštinskii različito od otimanja proizvoda a da se ne plati (piraterije). Da sam ja vlast, Dobili bi "muzički dinar", ali ako ga zarade, a ne kroz harač, a pirateriju bih suzbijao koliko je moguće.

I da, što neko reče, korisnici ovog "muzičkog dinara" bi onda trebali da se pozdrave od materijalnih autorskih prava u Srbiji.


Pa u pravu si donekle sto se tice razlike, skoro da nema.

Muzicki dinar inace i danas, bez uvodjenja ovoga na silu, ima svoj tok koji radi lose ali radi. Problem je sto umesto da unaprede varijantu postojecih obaveza, dodaju jos jedan namet ali ovaj put presiroko baziran u smislu pojma "mogucnosti" koja je u sveri "kad bi bilo...". Postoji zakon odavno u vezi muzickog dinara ali se slabo postuje, niko ne odgovara kad ne postuje, nema sankcija za ne postovanje... Umesto da to regulisu, da ne ponavljam, uvode nesto sto je bespotrebno "moranje" koje samo iritira!

Pirateriju je nemoguce suzbiti. Postojala je nekada, na primer, kod SKC-a su se prodavale piratske kasete... I tada je bilo pokusaja pa nije uspelo. A onda je dosao Internet, neko se setio i izmislio MP3 kompresiju (nije sa namerom da se koristi na nacin na koji je ideja evoluirala ali nije to ova prica pa nema veze), neko je tu video sansu da prakticno iskoristi tadasnje skupo, jako skupo mesto na hardu, neko je zatim to povezao sa zaradom... neko je kasnije skontao da ima rezona da se sve prosiri na video varijantu... piraterija je procvetala i dalje cveta i ne vidi joj se kraj! Svi dobijaju osim autora. I jos nesto, svi, ali apsolutno svi su pitarerijom osteceni u smuslu kvaliteta! Ali koga briga za kvalitet u danasnje vreme! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 15:16 - pre 149 meseci
Piraterija se ne može hermetički ukinuti, ali se može smanjiti na manju meru presecanjem kanala masovne distribucije. Zašto je nemoguće blokirati piratske domene u saradnji sa ISP-ovima?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 15:18 - pre 149 meseci
Citat:
Sceka: Svi dobijaju osim autora.


Ja pak mislijm da svi gube zajedno sa autorom. kopirajt nije uveden zbog autora, već zbog ubrzanja napretka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 15:19 - pre 149 meseci
Ali ja nemam nista protiv da oni koji koriste muziku plate za nju, npr radio stanica za ono sto emituje je sasvim ok. Ali ako je neko kupio (bolje receno licencirao) pesmu na CDu, kaseti ili kao DRM fajl onda je tu pocetak i kraj naplate. Ovaj zakon ne pokriva te situacije, ovaj zakon PRETPOSTAVLJA da ja ako imam PC sa DVD rezacem isti sigurno i obavezno koristim za piratovanje muzike i da shiodno tome treba da platim pausalno za to kad sam vec toliko djubre da ne kupujem muziku. Al vidis sad zaje*, ja svu svoju muziku KUPUJEM ili slusam sa internet radio stanica (bez kopiranja). Zbog cega ja moram da placam 3% kad kupujem svoj hardver?

Nije uopste stvar u tome, vec u cinjenici da vlasnici muzickih prava NE MOGU efektivno da se izbore sa piraterijom pa ce onda sumarno da osude sve vlasnike opreme i tako da naplate svoje nedosanjane fantazmicne prihode koristeci reket uz pomoc drzave. Samo sto su se malo zaje*ali u proracunu jer tamo gde ima leba bez motike obicno ima i politicara da se navale prvi na sisu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 15:37 - pre 149 meseci
Ja znam da je Zeljko Joksimovic morao da plati za svoj koncert SOKOJ-u 15.000 ili 150.000 dinara (ne secam se bas koliko nula je u pitanju :) ) zato sto ce izvoditi svoje pesme na koncertu. Radio na kome radim placa sokoju 27.000 dinara mesecno uz spisak pustanih numera za taj mesec.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 15:59 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Ali ja nemam nista protiv da oni koji koriste muziku plate za nju, npr radio stanica za ono sto emituje je sasvim ok. Ali ako je neko kupio (bolje receno licencirao) pesmu na CDu, kaseti ili kao DRM fajl onda je tu pocetak i kraj naplate. Ovaj zakon ne pokriva te situacije, ovaj zakon PRETPOSTAVLJA da ja ako imam PC sa DVD rezacem isti sigurno i obavezno koristim za piratovanje muzike i da shiodno tome treba da platim pausalno za to kad sam vec toliko djubre da ne kupujem muziku. Al vidis sad zaje*, ja svu svoju muziku KUPUJEM ili slusam sa internet radio stanica (bez kopiranja). Zbog cega ja moram da placam 3% kad kupujem svoj hardver?

Nije uopste stvar u tome, vec u cinjenici da vlasnici muzickih prava NE MOGU efektivno da se izbore sa piraterijom pa ce onda sumarno da osude sve vlasnike opreme i tako da naplate svoje nedosanjane fantazmicne prihode koristeci reket uz pomoc drzave. Samo sto su se malo zaje*ali u proracunu jer tamo gde ima leba bez motike obicno ima i politicara da se navale prvi na sisu.


Boldovano - Pa to je problem, upravo to! Misle da smo svi toliko glupi, neverovatno koliko bezobrazluka sebi moze da dopusti neko ko je na vlasti! Bez obzira na sve, nikad ne mogu da prestanem da se cudim takvim ljudima, na stranu bezskrupuloznost, nezajazljivost... ali nedostatak "mozga" da shvate da ostali nisu bas tako naivni kao sto on/oni misle!

Podvuceno - Nemoj da gresis dusu, nikakve veze vlasnici muzickih prava nemaju sa ovim sto par ljudi hoce da proturi! Nikakve!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 17:55 - pre 149 meseci
Citat:
Zašto je nemoguće blokirati piratske domene u saradnji sa ISP-ovima?


rece i ostade ziv
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Muzicki dinar vs. kompjuktor?14.12.2011. u 17:57 - pre 149 meseci
E sad, kada si lepo naveo "normalne" aspekte propisa(normalne pod navodnicima, posto birokrate ocito caruju), sada nam neukima objasni potrebu da "muzicki dinar", lepo nazvan reket, sleduje i friziderima i sporetima..mislim u stilu, ugledam ja frisku kolu u frizideru, pa zapevam od srece, ili zvizducem neku ariju, dok przim sniclu na sporetu??

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Muzicki dinar vs. kompjuktor?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 38675 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.