Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina

[es] :: Office :: Excel :: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina

[ Pregleda: 4069 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pentagon
Oljaca Petar
Bac

Član broj: 127308
Poruke: 66
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 11:25 - pre 149 meseci
Ljudi pomagajte.

Imam problem u excell-u

U excell tabeli imam 6 kolona od kojih treba svaku da ograničim na određenu dužinu i vrstu i to :
1. dužina 8, numerika
2. dužina 1, numerika
3. dužina 6, numerika
4. dužina 8, numerika
5. dužina 35, alfa
6. dužina 18, numerika

Kada to budem imao, treba da je exportujem u fajl.txt tako da mi svaki string bude dužine 76 karaktera(odnosno sve to zajedno), ja sam uspeo međutim kada otvorim txt fajl, podaci su mi odvojeni TAB-om, a to nebi smelo.

Inače radi se o spisku lica koji treba periodično da dostavljam da se importuje u neke baze i izbegne pojedinačni unos.

Unapred hvala.

Pozdrav!
Kad imas samo cekic, sve ti lici na eksere!
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 12:27 - pre 149 meseci
Ako je u txt fajlu problem tab, da li ti može pomoci ubacivanje sedme kolone gde bi spojio sve podatke iz kolona, pa na toj koloni izvrsio COPY, a zatim PASTE SPECIAL, VALUE. Posle ove akcije mogao bi izbrisati šest kolona, pa eksportovati fajl sa novostvorenom kolonom.
Nije neko rešenje, ali mislim da bi moglo pomoći.

P.S.
A za nas ostale korisnike mogao bi pojasniti kako si ograničio dužine stringova u kolonama. Može nekad nekom biti od koristi.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

rudy_kv
Dejan Rudnjanin
Nastavnik grupe geodetskih predmeta
MTŠ "14. oktobar"
Kraljevo

Član broj: 245118
Poruke: 93
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 12:46 - pre 149 meseci
Ovo za formatiranje duzine stringa, to ne bih znao. Ali sto se tice tabova i razmaka tu mozes da u meniju Save As, izaberes ekstenziju .prn (onda su razmaci su a ne tabovi) a dobijeni fajl isto mozes da otvaras sa Notepad-om, WordPad-om, Word-om...
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 12:51 - pre 149 meseci
Formiraš (na posebnom listu) novu kolonu koja će biti "zbir" svih navedenih


Onda tu kolonu eksportuješ.

Za nadovezivanje teksta koristiš operator &

Numeričku vrednost pretvaraš u tekst sa određenim brojem karaktera pomoću funkcije TEXT. Npr.

Code:
=TEXT(A2,"00000000")


prebacuje numeričku vredonst u tekst sa vodećim nulama npr. 236 u "00000236"

Tekst popunjavaš sa blanko znacima do potrebne dužine sa
Code:
=LEFT(E2&REPT(" ",35),35)

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 19:47 - pre 149 meseci
@Jpeca
Možeš li pojasniti ovo za popunjavanje teksta.

Code:
=LEFT(E2&REPT(" ",35),35)

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 20:09 - pre 149 meseci
Office pruža vrlo detaljno objašnjenje za svaku od funkcija, samo kada bi pogledao u HELP.

REPT() umnožava pojedinačni karakter navedeni broj puta (repeat).

Možda će ti biti jasnije kada do istog rezultata dođeš na drugi način:

Code:
=E2 & REPT(" "; 35 - LEN(E2))

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 20:13 - pre 149 meseci
Citat:
ib.kroki: @Jpeca
Možeš li pojasniti ovo za popunjavanje teksta.

Code:
=LEFT(E2&REPT(" ",35),35)


npr

u E2 je podatak FORUM i na tu rec dodaje 35 praznih mesta " " funkcijom REPT a onda funkcijom LEFT uzima prvih 35 karaktera od toga znaci FORUM i joe 30 karaktera, sto znaci da 5 otpadaju.

Mislm da je tako 99%

http://www.ic.ims.hr/office/excel2003/funkcije/tekstualne/left.html

http://www.ic.ims.hr/office/excel2003/funkcije/tekstualne/rept.html
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina15.12.2011. u 23:06 - pre 149 meseci
^ Ne 99%, već 101%.
:)

Odlično si mi pojasnio!

Znam ja obe komande (left, rept) ali sam se zaglupeo i nisam shvatio kombinaciju.

Druga kombinacija koju je napisao @3okc jasna mi je u potpunosti, ali ovu "munju" koju je postavio @Jpeca nisam mogao da ukapiram.

Ideja fenomenalna, a mene je sad sramota kako sam blejao u ovo kao ovca i ne mogu da verujem šta nisam razumeo.
:)

HVALA!!!
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina16.12.2011. u 10:33 - pre 149 meseci
Ako je već akademska diskusija u pitanju, pošto se korisnik koji je otvorio temu ne javlja da pojasni šta je tačno hteo, ajde još jedan kratak komentar.

Formula koju je dao 3okc je logičnjija, jer radi zdravo razumski - proveri koliko karaktera fali do potrebne dužine, pa u ostatak upiši blankove.

Prva formula (bez LEN) je nešto kraća - nije zanemarljivo ako je adresa ćelije na drugom listu - ali to je manje bitno. Bitna razlika je u situaciji kad je originalni tekst duži od 35 karaktera (potrebne dužine). U tom slučaju LEFT će odkinuti prvih 35 karatera i to vratiti. U slučaju formule bez LEFT vratiće se ceo string koji može da bude i duži od 35 karaktera. E sad šta je potrebno u konkretnom slučaju i da li se vrši validacija prilikom unosa (što bi bilo najbolje) to je već druga priča.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina16.12.2011. u 11:04 - pre 149 meseci
Da se nadovežem na priču, kad već ima raspoloženih za dobra pojašnjenja.
Za ograničenje od npr. 8 numerika pada mi na pamet da postavim validaciju za broj u rasponu od 0 do 99999999.
A kako se može postaviti validacija za max 35 text karaktera?

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina16.12.2011. u 11:14 - pre 149 meseci
Ograničeni unos mora zadovoljiti uslov koji ćeš zadati u validaciji, formulom. To je jednostavno

Isto bih uradio i kada se radi o ciframa (LEN<8) samo bih dodao proveru da li se radi o broju (ISNUMBER).
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina16.12.2011. u 11:15 - pre 149 meseci
pa u Data Validation za kriterijum odaberes Custum i u mestu za formulu ukucas =LEN(A1)<=5 ili ukucas adresu nekog drugog polja
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina16.12.2011. u 11:33 - pre 149 meseci
Ili još lakše koristiš ugrađenu validaciju za dužinu teksta u okviru Data Validation

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina16.12.2011. u 11:40 - pre 149 meseci
Hvala ljudi!

Meni mozak ovih dana radi po sloganu "Što jednostavno kad može komplikovano".

Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Eksport iz Excel tabele u txt, fiksna dužina

[ Pregleda: 4069 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.