Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)

[ Pregleda: 6902 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki_ns_k
Miroslav
Novi Sad

Član broj: 202891
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 13:32 - pre 150 meseci
Sve je objasnjeno u naslovu.

Kod nas je zakonski zabranjeno uzgajanje GMO hrane, ali postoje indicije da se to vec uveliko radi. Takodje, postoje
indicije da ce vrlo brzo taj zakon biti povucen i da ce GMO proizvodnja postati zakonski dozvoljena. A Monsantu,
najvecem proizvodjacu GMO hrane u svetu je potreban radnik?

Ne bih da sirim pricu na to da je GMO nezdrava i potencijalno veoma opasna, pogotovo jer se uz nju na sirokoj
povrsini ne mogu gajiti ne GMO biljke, hocu da se skoncentrisem na jedno:
CEMU TI ZAKONI SLUZE I KAKO SU DO TE MERE SVE INSTITUCIJE POSTALE TAKO DEGRADIRANE I TRULE DA
JE MOGUCE SE TAKO LAKO IGRATI SA KOMPLETNIM ZDRAVLJEM JEDNE NACIJE?

LINK KA OGLASU ZA POSAO: http://poslovi.infostud.com/po...to/Sales-Representative/o72092
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 13:39 - pre 150 meseci
Monsanto je prisutan kod nas na tržištu odavno, prave oni mnogo štošta, ne samo GMO hibride.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 13:45 - pre 150 meseci
Al si složio teoriju zavere ! Svaka čast ! Pravi predstavnik OZNE i UDBE, prosvetljen saznanjima i tehnologijom Miloševićevske DB. Mašala !

Dakle, doktorat na temu: Kako u konkursu za trgovačkog putnika prepoznati pretnju po zdravlje kompletnog Nebeskog Naroda ?!

CIA, snajka CIA !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 14:03 - pre 150 meseci
@ miki_ns_k: Sta, sales manager ce da gaji GMO u Srbiji?
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 14:13 - pre 150 meseci
Nisu Iluminati, CIE, OZNE...ali jeste rekao Nobelovac -

Citat:
"I would advise against fluoridation. Individual prophylaxis (treatment) is preferable on principle grounds and is as equally effective," says Dr. Arvid Carlsson of Sweden, co-winner of last year's Nobel Prize for medicine.

Intervju iz 2001.-
http://www.slweb.org/carlsson.html


Citat:
Water Fluoridation "Obsolete" According to Nobel Prize Scientist

Nations who still practice it "should feel ashamed of themselves"

Intervju iz 2005.-
http://www.fluoridealert.org/carlsson-interview.html
 
0

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.16.*



+498 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 14:26 - pre 150 meseci
MK komerc slatog odavno zastupa interese monsanta u Srbiji i to uspešno!
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 14:34 - pre 150 meseci
Citat:
hogar strašni: MK komerc slatog odavno zastupa interese monsanta u Srbiji i to uspešno!

Da.. Dekalb hibridi, od 2008.
 
0

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.16.*



+498 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 14:59 - pre 150 meseci
I nikome ništa? Već uobičajeno u Srbiji.
Znači, ako monsanto dolazi zvanično onda je to gotova stvar i džaba priča na tu temu!
 
0

miki_ns_k
Miroslav
Novi Sad

Član broj: 202891
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



+15 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:05 - pre 150 meseci
Citat:
Wi-Fi: @ miki_ns_k: Sta, sales manager ce da gaji GMO u Srbiji?


Sales manager koji radi za Monsanto ce biti uspesan sales manager ako proda sto vise njihovih hibrida, gajice ih nasi seljaci
koji nece ni znati sta gaje. A sve to cemo jesti ti, ja, moja, tvoja deca itd.
Ja se nadam da ti sad tvoje ironicno pitanje deluje glupavo.

Citat:
Java Beograd: Al si složio teoriju zavere ! Svaka čast ! Pravi predstavnik OZNE i UDBE, prosvetljen saznanjima i tehnologijom Miloševićevske DB. Mašala !

Dakle, doktorat na temu: Kako u konkursu za trgovačkog putnika prepoznati pretnju po zdravlje kompletnog Nebeskog Naroda ?!

CIA, snajka CIA !


Ja mislim da je to prvi put da pocinju otvoreno i javno da rade ono sto je zakonski kod nas zabranjeno. Tj., ako ti zaposljavas prodavce i pravis polako
distribucionu mrezu, a tvoji proizvodi su zabranjeni da se prodaju i to sve radis javno i bez sankcija, onda to ide uz blagoslov drzave koja to kao zabranjuje.
Znaci, nisam otkrio neku tajnu kao predsednik OZNE i UDBE, vec sabiram dva i dva. A tebi, zbog uznemirenja saljem toplo izvinjenje.
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:09 - pre 150 meseci
Ja sam siguran da ne deluje... Aj' da prodaju samo GMO i da je prodaja zabranjena pa i da (nekako) razumem, ali kakve veze ima taj sa gajenjem i sta ga briga jel' dozvoljeno ili zabranjeno
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:11 - pre 150 meseci
Citat:
miki_ns_k: ... ce biti uspesan sales manager ako proda sto vise njihovih hibrida, gajice ih nasi seljaci koji nece ni znati sta gaje ...
Podseti me u čemu ono beše razlika njihovih hibrida i ZP hibrida (na primer). ZP hibridi jesu genetski inženjering ili nisu ? Naši seljaci, kad kupe ZP 716 (lupio sam broj), šatro, znaju do tančina kako je nastao ?
Kako su nastle rase pasa doberman, buldog i još 99% ostalih današnjih rasa ? Odgovriću ti: genetskim inženjeringom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:14 - pre 150 meseci
Mojne zbunjujes coveka, on kad je gledao YT/spoznavao istinu o GMO/Monsanto-u, nisu se pominjali nikakvi dobermani...
 
+2

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:19 - pre 150 meseci
Citat:
miki_ns_k
distribucionu mrezu, a tvoji proizvodi su zabranjeni da se prodaju i to sve radis javno i bez sankcija, onda to ide uz blagoslov drzave koja to kao zabranjuje.


A to je zato sto ta firma proizvodi i druge vrste proizvoda, a ne samo semena nastale metodama koje su zabranjene u Srbiji.

Monsanto proizvodi i herbicide npr, kao i razne hibride koji su legalni svuda.

Cinjenica da si ti odmah optuzio kako Monsanto te samu drzavu koja navodno "pusta" Monsanto bez da si uopste razmislio o ovome gore samo govori o tipocnom "kvalitetu" teorija zavera.

Sasvim je normalno da velika medjunarodna korporacija ima paletu proizvoda gde nisu svi proizvodi kompatibilni sa svim regulativama svih drzava - to uopste ne sprecava tu firmu da posluje u tim drzavama sa proizvodima koji jesu u skladu sa lokalnim regulativama.

Prema tome, nema tu nikakve zavere vec najnormalniji oglas i najnormalnija zelja neke firme da bude prisutna na nekom trzistu. Nema apsolutno nikakvih osnova da se njima zabrani da prodaju svoje proizvode koji jesu u skladu sa zakonima i propisima drzave Srbije.

Ista stvar bi vazila i za neku srpsku firmu koja izvozi u USA - recimo, neki poljoprivredni proizvod nije dozvoljen u USA a dozvoljen je u Srbiji - ta firma nece to prodavati u USA, vec nesto drugo - ako ima nesto drugo, nema nikakvog osnova da se njima zabrani da prodaju legalnu robu u drugoj zemlji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:55 - pre 150 meseci
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 15:56 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Podseti me u čemu ono beše razlika njihovih hibrida i ZP hibrida (na primer). ZP hibridi jesu genetski inženjering ili nisu ? Naši seljaci, kad kupe ZP 716 (lupio sam broj), šatro, znaju do tančina kako je nastao ?
Kako su nastle rase pasa doberman, buldog i još 99% ostalih današnjih rasa ? Odgovriću ti: genetskim inženjeringom.

Jedno je genetski modifikovan proizvod a sasvim drugo ukrstanje raznih rasa, sorti...
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 16:21 - pre 150 meseci
baš tako.
evo ovo je Ligar:



nastao je ukrštanjem lava i tigrice.
baš me interesuje kakav stav srbski seljak ima o tome.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 17:04 - pre 150 meseci
Citat:
Pirossi: baš tako.
evo ovo je Ligar:

nastao je ukrštanjem lava i tigrice.
baš me interesuje kakav stav srbski seljak ima o tome.


SrBski seljak, naravno, ima negativan stav. Kakav drugi? SrBski Kontra Svemu!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 18:50 - pre 150 meseci
@hogar strašni,

Postovanje kojekakvih propagandnih video klipova ne moze da bude argument nedostatku elementarne logike u teoriji zavere.

Problem sa "teorijom" je prost: Monsanto kao firma ima sasvim legalnu paletu proizvoda koju mogu da prodaju u Srbiji bez ikakvog krsenja zakona. Ti proizvodi nemaju blage veze sa GMO vrstama.

Prema tome, nekakav oglas firme Monsanto za trazenje sales managera u Srbiji jednostavno ne moze da bude "dokaz" da se planira nekakvo krsenje zakona ili da Srbija dozvoljava prodaju GMO vrsta.

Drugim recima, sa tom "teorijom" moze samo da se obrise pozadina, posto skripi na prostom testu zdrave logike.

Zbog toliko evidentnog logickog promasaja i netacnosti same "teorije" potpuno je besmisleno uopste i ulaziti u neku dalju raspravu jer su premise totalno pogresne.

Naravno, nekima logika nije jaca strana (teoreticarima zavera) pa ne sumnjam da ce kao "odgovor" na ocigledne rupe u svojoj "teoriji" poceti da kace jos nekakvih propagandnih video klipova... kao da ce to naprasno uciniti njihove gluposti tacnim.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji19.12.2011. u 19:22 - pre 150 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Postovanje kojekakvih propagandnih video klipova ne moze da bude argument nedostatku elementarne logike u teoriji zavere.

Prvo, o kakvoj propagandi je reč?
Drugo, kakva je garancija za te, navodno, ispravne namirnice koje proizvodi monsanto? Hoćeš da me ubediš, kada monsanto kaže da je bez GMO da nema potrebe da sumnjam u njihove reči, odnosno, da im je GMO onako usput, nus proizvod i da oni nemaju nameru da šire tržište za takve proizvode? To je poštena kompanija u čije dobre namere nema potrebe da se sumnja?! Bave se proizvodnjom zdrave hrane i baš im je stalo do srpskog zdravlja?
Ako ti u to veruješ, dozvoli meni da ne verujem i zato nemoj moje verovanje nazivati propagandom a tvoje realnim. Malo je bljaks!
Svako ima pravo na mišljenje i stav, pod uslovom da drugog ne omalovažava!
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabranjeno gajenje GMO u Srbiji - a Monsanto trazi sales managera u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)

[ Pregleda: 6902 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.