Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako vidite Srbiju u 2012. ?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako vidite Srbiju u 2012. ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6436 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Kako vidite Srbiju u 2012. ?27.12.2011. u 02:06 - pre 149 meseci
Citat:
Valjda će biti bolje... Samo da ne dozvolimo da nas neki nacionalisti uvuku u neki novi rat. To nam nikako ne treba.



Cekaj na koga tacno mislis? Na Arnaute, Svabe ili Amere?
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Kako vidite Srbiju u 2012. ?27.12.2011. u 05:22 - pre 149 meseci
Sto se tice nacionalizma, ne videh da Hrvati imaju neki problem...
Cak ga ni Albanci nemaju...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako vidite Srbiju u 2012. ?27.12.2011. u 11:52 - pre 149 meseci
Citat:
burex: Ma u pravu si... dobri smo ko lebac, samo su svi ostali ljubomorni.


Nismo kao lebac, ali smo bolji od mnogih, pa nikom nista, niti je vazno. Niko te ne pita dali si dobar ili los, vec gleda svoj interes, pa ako si mu na putu, proglasice ono sto mu odgovara...nekad dobar nekad los...

I to je sustina, a ko je servilan, sam sebi smislja uzroke i stidi se..kao necega..

Prica o nekakvom nacionalizmu i nekakvoj "dobroti" je prazna prica. Bitnije je kako funkcionise zajednica i kako je uklopljena medju siledzijama..ostalo nema pojma sa (realnim)zivotom.

Mozda nema demokratije, evo Sirija npr, sve puca od demokratije, ali gazda nije Bad boy... mozda nema socijalnog programa, nije vazno, Libija je primer uterivanja demokratije, i pored najsocijalnije drzave na svetu.. ali eto im demokratije, koja u stvari ne postoji, vec je privid nekakvog voljnog biranja vlasti..Kape kroje drugi...bitne su velesile i sve ostalo je na margini...

Zasto se cuti o mozda realnoj "demokratiji" na Islandu? Oni ljudi, kao funkcionalna zajednica(neko bi cak lanuo kao nacionalisti) najurili svoje glavonje, petokolonase i slugane MMF-a, izbacili i pohapsili i izabrali narodno vece da upravlja drzavom..ali to je opaka vest za svakodnevno sirenje...radje se sire tudje nevolje, da sopstvene budu kao lakse..eto Spanci se tesko zaposljavaju..za stalno..

Ima neka kriza? A gde..medju srednjom klasom i sirotinjom, koja zivi na kredit..krize nema ni na domacoj estradi, ni medju politicarima ni medju tajkunima...bankari i ostali kljucari trezora nisu vredni spominjanja...njima nikada nije kriza


Prosto se gubi vreme sa blebetanjem oko "nacionalizma", to vise nije ni jeftina politika, to je neka vrsta..neke muljavine, izmedju provokacije i vredjanja..nesto kao raspitivanje o polnim bolestima necije sestre...

Poz
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Kako vidite Srbiju u 2012. ?27.12.2011. u 14:59 - pre 149 meseci
Citat:
I to je sustina, a ko je servilan, sam sebi smislja uzroke i stidi se..kao necega..

Ključna reč je reputacija - mi je nemamo (u pozitivnom smislu, tj.). Slušam ceo dan kako prde svi oko mene da Srbija treba da pokaže EU srednji prst, a da bude kao Švajcarska, Norveška i šta ja znam jer oni su neutralni, i ništa im ne fali (iako je Norveška u NATO-u). Ono što niko ne kaže jeste da njihova neutralnost ne traje svega par godina (od kada smo je mi "proglasili")... Srbija kao sada treba da se fokusira na sebe i da razvija svoju ekonomiju, sve je to lepo i divno, ali te države koje su van EU nisu došli do sadašnjeg životnog standarda tako što su godinama pokazivali neprijateljima zube, tukli se oko teritorija, zapošljavali stričeve i kumove po državnim ustanovama, već tako što su zapravo nešto uradili po pitanju svog ekonomskog i političkog sistema, i naravno da su sarađivali sa tim istim EU zemljama koje mi pljujemo. Mi nismo u stanju da sami izađemo iz ovih gov*** još od doba komunističke diktature, učestvovali smo direktno u više ratova u kojima je bilo genocida na pretek, ekonomiju i penzione fondove smo uništili, državne firme, telekomunikacije, elektrane smo nasledili od Jugoslavije a zatim iste zapostavili 10 godina, pa smo se onda uzeli žaliti kako naše propale fabrike i preduzeća niko ne želi. I posle svega toga, smatramo shodnim da mi postavljamo neke uslove i da se žalimo, sve na osnovu neke stare slave, i to dok kucamo na njihova vrata dok je naše dvorište puno taloga. Već smo po 101 put dokazali da funkcionišemo na bazi bratske i partijske ekonomije, i ako 102 put mislimo da možemo reformisati ovu državu bez spoljne pomoći dok se ponašamo apsolutno 100% isto, onda se grdno varamo.

Par citata ZĐ:
Citat:
- Još uvek nismo srušili most koji nas povezuje sa katastrofalnom prošlošću, još
uvek je moguć pad unazad. Balkan je još uvek pun razornih potencijala.
- Međunarodna zajednica je kao klima, ne možete da je priznate ili ne, već da se
adaptirate.
- Reforme izazivaju strah, bole i nema te šećerne vodice koja će da ublaži bol.
- Prevarenim se može smatrati samo onaj deo naroda koji je verovao da će sa
dolaskom političke demokratije automatski doći ekonomsko blagostanje
- Ako danas ne uspemo, jedini razlog smo mi sami!


I na kraju, pričamo o Srbiji, sve što smo radili u poslednjih 20 godina ima dokumentovano, a pored toga se opet vade nebeske priče o bratskoj utopiji zvanoj Libija, gde pečene ševe padaju sa neba, a zapadne sile kontriraju jer su ljubomorne. Opet smo mi u pravu. Servilnost ili ne, oni funkcionišu, a mi ne... i to sigurno nije zbog nafte iz Iraka.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Kako vidite Srbiju u 2012. ?27.12.2011. u 15:43 - pre 149 meseci
Krajnje pesimisticno nazalost.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako vidite Srbiju u 2012. ?27.12.2011. u 22:36 - pre 149 meseci
Citat:
burex: ...Ključna reč je reputacija - mi je nemamo (u pozitivnom smislu, tj.). Slušam ceo dan kako prde svi oko mene da Srbija treba da pokaže EU srednji prst, a da bude kao Švajcarska, Norveška i šta ja znam jer oni su neutralni, i ništa im ne fali (iako je Norveška u NATO-u). Ono što niko ne kaže jeste da njihova neutralnost ne traje svega par godina (od kada smo je mi "proglasili")... Srbija kao sada treba da se fokusira na sebe i da razvija svoju ekonomiju, sve je to lepo i divno, ali te države koje su van EU nisu došli do sadašnjeg životnog standarda tako što su godinama pokazivali neprijateljima zube, tukli se oko teritorija, zapošljavali stričeve i kumove po državnim ustanovama, već tako što su zapravo nešto uradili po pitanju svog ekonomskog i političkog sistema, i naravno da su sarađivali sa tim istim EU zemljama koje mi pljujemo...


Izdvojio sam ovaj deo, mada ni ostatak nije los:)

Problem je pomalo i u meri. Osim primitivnosti. Jednostavno, primitivizam zamuti stvarnost pa se izgubi mera.

Tada nastaje "pokazivanje prsta" ovome ili onome, a uglavnom svi jaci, bukti primitivni nacionalizam, koji ni oni sto ga apliciraju ne znaju da pojasne, ni sebi ni drugima. Eto, kada si protiv, kada si prgav, tada si "nacionalista", skoro pa patriota...
Steta koja se pravi je veoma nepatriotska...

To je delimicni razlog zasto neki prave jednakost izmedju nacionalizma i primitivizma, retrogradnog, zaostalosti..

Nemanje mere, nemanje pameti i nemanje smera, vec samo uzavrela krv, bunt i svadjalacki mentalitet..sa jedne strane.

Sa druge, sebicnost, oholost, alavost i bahatost..pa makar umotano u EU foliju, ostaje kao aktuelno zlo, koje nece dovesti do prosperiteta, a nesto sam siguran da ni EU, niti bilo koja normalna, organizovana drzava, nece prihvatiti kao osnov za saradnju bilo koje vrste..osim mozda nepovoljnih kredita, uslovljenih teskim beneficijama za davaoca novca..znaci, samo dranje je namenjena saradnja za trenutni haos..u drzavnoj upravi.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako vidite Srbiju u 2012. ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6436 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.