Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access baza "Održavanje zgrade"

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77496 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Access baza "Održavanje zgrade"04.01.2012. u 16:17 - pre 148 meseci
Po Zidarevoj preporuci pitanje iz "Generisanje koda za određeno vreme" prebacujem u novu temu.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.01.2012. u 16:19 - pre 148 meseci
Prije par mjeseci zgrada u kojoj živim odvojila se od Agencije za stanovanje ,čijim uslugama nismo bili zadovoljni. Otvorili smo poseban račun kod poslovne banke na koji smo prebacili sredstva koja su bila deponovana kod Agencije. Meni je pripala dužnost da vodim računa o evidenciji uplata, utrošku sredstava i arhiviranje izlaznih i ulaznih dokumenata. Uz to treba da ispravimo neke greške koje je Agencija svojim „radom“ proizvela:
- Napravljena je velika razlika u dotadašnjim uplatama stanara, višegodišnjim propuštanjem sudskog potraživanja dugovanja pojedinih stanara. Obzirom da su utrošena sredstva redovnih platiša i da je jedini ispravan način obračuna duga izjednačavanje sa najredovnijim platišom (otprilike iste površine stanova). Većina stanara je saglasna da zaostali dug izmire sporazumno ali u višegodišnjim ratama uz redovne obaveze.
Program bi trebao da vodi evidenciju:
- Uplata stanara za redovno održavanje
- Uplate stanara za otplatu zaostalog dugovanja
- Automatsko mjesečno zaduzivanje prema kvadraturi i stanju duga
- Evidenciju dokumenata kroz djelovodnik
- Evidenciju utroška sredstava
- Evidenciju saradnika ( izvođača radova)
Izlazni dokumenti:
- Mjesečni računi sa obračunom otplate duga.
- Kartica stanara
- Kartica saradnika
- Stanje računa
- Prikaz i stampanje djelovodnika.

Napravio sam nekoliko process chart-ova radi objašnjenja.
U prilogu je i relationship tabela.
Molio bih iskusnije forumaše da pogledaju i predlože mi eventualne izmjene.


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.01.2012. u 19:15 - pre 148 meseci
Lakse bi bilo ako bi okacio tu bazu iz koje si ivukao taj Relationsheep i navedes sta bi mozda trebalo da se izbaci ili doda u nju.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"04.01.2012. u 20:05 - pre 148 meseci
Baza jos nije ni krenula sa izradom, obzirom da nemam nekog iskustva, a nemam ni mnogo slobodnog vremena.
Samo sam na brzinu uradio tabele zbog prikaza(u kojima nisam odredio ni tačna svojstva polja)
Napravio sam za sada excel dokument u kojem vodim evidenciju i iz kog štampam račune, tako da mi se ne zuri sa ovim.
U prošlom pokušaju su mi forumaši mnogo pomogli, i prilično sam naučio o bazama pa je "Projekat" koji sam tada zadao sebi uspješno priveden kraju i odlično radi.

Baza je još u fazi projektovanja. Evo na primjer već sam primjetio neke stvari koje treba izmjeniti:
-Obzirom da ovo pravim za svoju zgradu nije mi potrebna tabela Zgrada
-Isto tako zgrada trenutno ima jedan račun u jednoj banci pa mi je i tabela Banka mislim suvišna

Mislim da su entiteti koji su mi dovoljni:
Stanari, Prostori, Blagajna i Djelovodnik

"Stanari" posjeduju "Prostore"
"Prostori" su određeni kvadraturom i vrstom prostora(cijenom po vrsti) čiji proizvod daje mjesečni iznos redovnog zaduženja
"Blagajna" bi trebala da vodi nekoliko vrsta poslova: Zaduženja stanara, Evidenciju uplata, Evidenciju plaćanja, i uvid u stanje.
Zaduženje stanara ukoliko uspijem trebalo bi imati mogućnost grupnog zaduženja za određeni mjesec, i mogućnost pojedinačnog zaduženja određenog stanara.
Uplate bi trebale evidentirati uz iznos i broj bankarskog izvoda na kojem je evidentirana uplata
Evidencija plaćanja bi trebala vezati uz iznos koji je plaćen i djelovodni broj pod kojim je zavedena primljena faktura.
Uvid u stanje bi trebao da ima sumarni prikaz stanja na zajedničkom računu, a kroz karticu stanara prikaz trenutnog stanja zaduženja i uplata određenog stanara.

I na kraju djelovodnik kroz koji će se evidentirati izlazni dokumenti: odluke, zahtjevi, tužbe..., i ulazni dokumenti: odgovori, dopisi, fakture i računi....
Obzirom da je Zidar ekspert u ovoj oblasti, zamolio bih ga da mi pomogne u osmišljavanju baze kroz Logički model i Application diagram
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.01.2012. u 17:44 - pre 148 meseci
Rado bih pomogao, ali cu nekoliko sledecih meseci imati jako malo vremena. Ono sto tebi treba nije ni malo ni potpuno jednostavno, a ja i nemam iksustva sa knjigovodstvenim poslovima. Medjutim, trenutno na forumu ima bas 4-5 ljudi koji mogu pomoci, pa pokusajte. Stvarno ne mogu da se upustim u nesto sto nemam sanse da zavrsim ili podrzim.

:-(
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.01.2012. u 17:59 - pre 148 meseci
Nije da nisam pokušavao..., ali Zidar je u pravu- upustio sam se u nešto što nema šanse da završim.
Izvinjavam se na temi koja nije zaživjela!
U međuvremenu sam pronašao gotov program
Pozdrav svima!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"25.01.2012. u 19:54 - pre 148 meseci
Kako onemogućiti da u istom rekordu budu istovremeno upisani i pravno i fizičko lice? Znači ako je već upisano Ime i Prezime da mi onemogući upis pravnog lica.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"25.01.2012. u 20:57 - pre 148 meseci
Mislim da ce ovo resiti tvoj problem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"26.01.2012. u 15:59 - pre 148 meseci
Hvala!
I isto to za prelaz iz pravno u fizičko . :-)

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"26.01.2012. u 17:40 - pre 148 meseci
Otvori formu tbl_Obveznici u design modu i kucaj F4 da dobijes table propertires. Kopiraj ovaj kod u Table Validation Rule:
Code:

(
[Vrsta_obveznika]=1 
AND ([Ime] Is Null AND [Prezime] Is Null AND [JMBG] IS NULL AND [Pol] IS NULL) 
AND 
NOT ([Naziv] IS NULL OR [Puni_Naziv] IS NULL OR [PIB] IS NULL)
)
OR
(
[Vrsta_obveznika]=2 
AND NOT ([Ime] Is Null OR [Prezime] Is Null OR [JMBG] IS NULL OR [Pol] IS NULL) 
AND 
([Naziv] IS NULL AND [Puni_Naziv] IS NULL AND [PIB] IS NULL)
)


Ovaj kod u validation rule zahteva:
1) da se za pravno lice (Vrsta_obveznika=1) moraju uneti Naziv, puni_naziv i PIB, a ne smeju (Ime, Prezime, JMBG, Pol)
2) da se za privatno lice (Vrsta_Obveznika = 2) moraju uneti (Ime, Prezime, JMBG, Pol) a ne smeju (Naziv, puni_naziv i PIB)

Posto je pravilo na nivou tabele, uvek ce da vazi, na svakoj formi i ne treba ti kod. Ako sam malo bio prestrog u pravilu, recimo JMBG nemas za svako fizicko lice, onda tu kolonu moras da izbacis iz pravila potpuno.

Inace, mogli bi da zamerimo da se u jednu tabelu stavljaju dve razlicite stvari, ljudi i firme, i naravno da se mora voditi racuna o tome sta u koju kolonu i kada moze da se unese. Teorijski, ispravnije je resenja sa tri tabele Obveznici i PravnaLica, FizickaLica i tako dlaje. Rekoh, 'torijski ispravnije' sto ne znaci i prakticnije. Resenje sa jednom tabelom koje si dao, uz dodatne validacije, po mogucstvu na nivou tabele, je prakticnije, uglavnom.

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"26.01.2012. u 19:49 - pre 148 meseci
Hvala i na ovom odgovoru!
Gospodine @Zidar, iako ste uglavnom prestrogi prema početnicima koji pokušavaju shvatiti Access, moram priznati da ste zavredili moje poštovanje. Ne zelim Vam laskati, ali zaista Vas smatram GURUOM ovog foruma i samog Access-a!

Trenutno pokušavam shvatiti i naučiti nešta o pisanju koda. Ako imate neki savjet ili link koji bi mi preporučili bio bih Vam zahvalan.

Uzgred, u CG i fizičko i pravno lice imaju JMB:-)

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 26.01.2012. u 23:13 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"27.01.2012. u 18:57 - pre 148 meseci
Ista forma, malo lepše sređena.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"27.01.2012. u 21:24 - pre 148 meseci
Dobri linkovi za Access:

http://www.allenbrowne.com/
http://access.mvps.org/access/

http://www.everythingaccess.com/
http://www.granite.ab.ca/access/email.htm
http://www.blueclaw-db.com/vba_google_earth.htm
http://www.utteraccess.com/forum/forums.html


Ako mozes, nekako dodji do knjige koju su pisali Alen Browne i Alison Balter (prvi link), zove se "Essential Access 95" tacno, 95 a jos uvek najbolja knjiga iz Accessa

Druge interesantne knjige su "Mastering Microsoft Office Access xxxx Development", Alison Balter. Treca, i to zaokruzuje listu, nekad se zvala "Microsft Access XX How To", Ken getz, Paul Litwin, danas se pojavljuje u O'Rilley Cookbok seriji, "Cookbok for Access 2007", isti autori.

Kad vec nesto ozbiljno radis onda nisam strog.

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"30.01.2012. u 19:08 - pre 148 meseci
Pronašao sam knjigu na Amazonu, i kupio je po prilično povoljnoj cijeni. Čudi me da je niko nije preveo na srpski ako je tako vrijedna?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.01.2012. u 14:17 - pre 148 meseci
Citat:
Pronašao sam knjigu na Amazonu, i kupio je po prilično povoljnoj cijeni. Čudi me da je niko nije preveo na srpski ako je tako vrijedna?

SVaka cast za ozbiljan pristup.

Sto se tice prevodjenja, primedba je na mestu. Prevodjenje knjiga je stvar politike izdavaca i oni ipak rade prilicno dobar posao, s obzirom na brzinu kojom se stvari menjaju i uvek prisutnom potrebom za brzim profitom. Cim se pojave neke knjige iz neke oblasti, zuri se sa prevodom, da bi barem nesto bilo na raspolaganju programerima na nasim prostorima. Sto to obicno nije bas i najbolja knjiga, nisu krivi izdavaci, oni rade s onim sto je u tom momentu dostupno. Kasnije se pojave nove verzije programa, pa niko nece danas da prevodi knjigu o Acces 95 na primer. Knjiga koju je napisao Alen Browne nije preterano poznata ni ovde, inace bi vec bilo sest izdanja. Gospodin Browne je briljantan progranmer, ali verovatno nema talenta za komercijane rabote. Zato gospodja Balter stancuje knjige, na svu srecu jako dobre knjige. Cudi me da njene knjige nisu prevedene. Mislim da je prevedna knjiga "The Access Bible by C. Prague". Knjiga nije losa, ali ni prineti knjigama koje pise A.Balter ili A.Browne. Ko zna, mozda neko ko cita forum pozneje neke izdavace, pa oni dobiju neke ideje.



 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.01.2012. u 19:07 - pre 148 meseci
Odavno imam knjigu "Access biblija 2003" od Cary N. Prague, Michael R. Irwin i Jennirer Reardon. Moram priznati da sam više stvari vezanih za Access shvatio ovde na forumu nego iz te knjige. Od pomenute gospođe Balter , pronašao sam u prodaji prevedeno izdanje knjige "Access 2003 bez tajni" od nekih skromnih 1500 stranica. Mozda i nju kupim kasnije jer izgleda da je ipak namjenjena ljudima koji imaju makar malo iskustva u programiranju i radu sa bazama podataka. Sad za sad ću sačekati da mi iz Njemačke stigne poručena knjiga pa da vidimo šta ću sa njom uraditi.
ps. Engleski jezik nikada nisam učio, mada znam i da čitam i da razumijem napisano.(Zaslužni Filmovi i internet ).
Govor mi malo teže ide zbog nedostatka prakse. :-( .



[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 31.01.2012. u 22:01 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.01.2012. u 21:30 - pre 148 meseci
Ovo je odlicna vest "Od pomenute gospođe Balter , pronašao sam u prodaji prevedeno izdanje knjige "Access 2003 bez tajni" od nekih skromnih 1500 stranica." Knjiga je odlicna, verzija absolutno nema veze. Moja prva verzija te knjig je bila '97 a sad imam 2007, ne vidim znacajnu razliku.

A. Browne je jedina knjiga koja ima flowchart svih eventa, jedan za forme, drugi za text box kontrole. Knjiga A.Balter je prosireno unapredjeno izdanje knjige A. Browne (bez flowcharta), ali je i nesto teza za citanje, 1500 starna je ipak 1500 strana.


Srecan rad

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"23.02.2012. u 19:37 - pre 147 meseci
:-)))

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"23.02.2012. u 20:06 - pre 147 meseci
To je prikaz većine IT projekata od ideje do realizacije na jedan duhovit način. Neke slike nisu baš najsretnije prevedene sa engleskog. Ono što bih ja iskoristio priliku da ponovim po ko zna koji put, je da bez dobre grafičko tekstualne dokumentacije, 90 % projekata nikad ne bude realizovano. Dakle funkcionalno modelovanje, potom informaciono modelovanje, pa tek onda aplikativno.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"24.02.2012. u 10:29 - pre 147 meseci
Projektovanje v1.5
:D


Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77496 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.