Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

posao u Njemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: posao u Njemackoj

[ Pregleda: 9593 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mico5
Milan Lazic
Medicinski tehnicar

Član broj: 298450
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon posao u Njemackoj01.02.2012. u 08:28 - pre 147 meseci
Interesuje me posao u Njemackoj ali bilo gde u Evropi ako se trazi medicinski tehnicar ja radim svoj posao u Doboju ali primanja su mala sastavljam kraj sa krajem dokle tako ne znam.Volio bih da me uputite na adresu gde bih mogao konkurisati za posao Njemacki malo znam i ucim da jos bolje savladam ali gde se god raspitujem za posao u Njemackoj ili bilo gde drugo u Evropi svi govore da je potrebna moja profesija ali kada pitam za adresu kome da se obratim svi slijezu ramenima niko ne zna.Svi se prave pametni i cude se sto ne trazim vani posao ispade da se ne interesujem ali niko nista ne govori niti pomaze molim za pomoc.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: posao u Njemackoj02.02.2012. u 16:07 - pre 147 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...i-radnici-Austrija-Nemacka-itd
 
Odgovor na temu

alajdin
Alajdin Hamza
Novi Sad,Srbija

Član broj: 302877
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: posao u Njemackoj20.05.2012. u 11:17 - pre 144 meseci
zdravo,ja sam gluvonem osoba,imam zenu i 1 cerku.zivim u Novom Sadu,zelim da odem iz Srbija u bilo gde nalazi....ali ne znam kako ide na boravak?Ni nemam prijatelji tamo.Stvarno zelim odem bilo gde.imam uskoro 27 godina.pozdrav od alajdin +381628597115 hvala unapred
alajdin
 
Odgovor na temu

bojanamarko
medicinska sestra
Beograd, Srbija

Član broj: 306248
Poruke: 7
37.19.108.*



Profil

icon Re: posao u Njemackoj06.04.2013. u 12:49 - pre 133 meseci
Moze li mi nmeko reci kolike su mi sanse da se zaposlim u Austriji, imam zavrsenu srednju i visoku Medicinsku skolu smer med.sestra ? Radila bi bilo gde , staracki dom , sta god, planiram da krenem na privatne casove nemackog jezika do b2 nivoa. I da li neko zna sta je potrebno za nostrifikaciju diplome ? I samo jos jedno pitanjce :) da li je bolje da pocnem da radim kao bolnicarka pa onda da nostrifikujem diplomu ili da prvo nostrifikujem diplomu pa da pocnem kao med.sestra.
Hvala puno :)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: posao u Njemackoj10.04.2013. u 08:00 - pre 133 meseci
Citat:
bojanamarko: Moze li mi nmeko reci kolike su mi sanse da se zaposlim u Austriji, imam zavrsenu srednju i visoku Medicinsku skolu smer med.sestra ? Radila bi bilo gde , staracki dom , sta god, planiram da krenem na privatne casove nemackog jezika do b2 nivoa. I da li neko zna sta je potrebno za nostrifikaciju diplome ? I samo jos jedno pitanjce :) da li je bolje da pocnem da radim kao bolnicarka pa onda da nostrifikujem diplomu ili da prvo nostrifikujem diplomu pa da pocnem kao med.sestra.
Hvala puno :)

uh... mnogo si daleko otišla... prvo nauči nemački kao preduslov svega drugog, a do tada ćeš već saznati i sve ostalo vezano za diplome i šta si već pitala. po mojoj proceni kao nekoga ko duže vreme već uči nemački, mislim da kad krećeš od nule i ozbiljno se posvetiš učenju, nešto što je realno je period od 2 god. učenja u Srbiji do B2 na Göetheu. Kad kažem "ozbiljno" mislim na 2-3 dvočasa nedeljno sa profesorom 1na1, uz ozbiljan svakodnevni rad kod kuće. U školama jezika ti treba 2 godine da stigneš do A2 (2 semestra traje svaki modul), tako da bi u školi do B2 trebalo 4 god. i to je samo da odslušaš kurseva što ne znači i da automatski imaš dovoljno znanje da odeš na Göethe institut i položiš ispit. Bila je već jedna diskusija o tome koliko je vremena potrebno za koji sertifikat, pa pogledaj ovde.
Ako ti je hitno za sertifikat i ako imaš uslova za to, brži način je učenje na intenzivnoim kursu u AT/DE. Na takvim kursevima prolazi se gradivo B2 za 2 semestra... znači za nekih god. dana moguće je stići sa nemačkim do tog nivoa, ali opet je to ista ona priča... nije dovoljno samo odslušati kurs nego ga i položiti, pa uspeh zavisi od toga koliko sama radiš kod kuće.
 
Odgovor na temu

bojanamarko
medicinska sestra
Beograd, Srbija

Član broj: 306248
Poruke: 7
37.19.108.*



Profil

icon Re: posao u Njemackoj10.04.2013. u 12:51 - pre 133 meseci
:) Znam da sam otisla predaleko ali razmisljam bolje da se raspitam sta i kako moze i da li uopste moze nego gubiti i vreme i nvac uceci nemacki i na kraju da ne bude nista od ove price. Ja sam planirala da idem na privatne casove nemackog 2*90min nedeljno. Mislis da imam sanse kad to polozim i zavrsim nostrifikaciju ?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: posao u Njemackoj11.04.2013. u 10:44 - pre 133 meseci
nemam pojma šta da ti kažem... ja sam skroz iz neke druge priče, nemam veze sa medicinom pa ne znam kako ide za medicinsko osoblje sa diplomama, vizama i sl.
ako bi imala EU pasoš, verujem da bi uz znanje namčkog uspela da nađeš posao, ako imaš naš, stvarno ne znam šta da ti kažem.
imaš puno o tome ovde pisano na forumu... pročitaj onu temu o RWR, tu mislim da su pisali ljudi kako ide za medicinsko osoblje u Austriji.
 
Odgovor na temu

bojanamarko
medicinska sestra
Beograd, Srbija

Član broj: 306248
Poruke: 7
37.19.108.*



Profil

icon Re: posao u Njemackoj11.04.2013. u 11:06 - pre 133 meseci
Ok, hvala ti jos jednom na izdvojenom vremenu i pomoci :)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: posao u Njemackoj05.11.2013. u 16:36 - pre 126 meseci
Citat:
Lista poslova u Nemačkoj na koje kandidati izvan zemalja EU mogu da se prijave:

- mehatroničar
- tehnički asistent (mehatronika)
- mašinski tehničar (mehatronika)
- inženjer mehatronike
- elektroničar automatizovane tehnologije
- industrijski tehnolog automatizovane tehnologije
- elektroničar
- elektroničar automatizovane tehnologije za industriju
- robotičari
- robotičari – autonomni sistemi
- tehnolog automatizovane industrije
- inženjer automatizovane industrije
- električar
- električar na gradnji
- tehničar za rasvetu
- tehničar za električna postrojenja
- elektroinstalater
- vodoinstalater
- vodoinstalater za izolaciju
- monter gromobrana
- tehničar za grejanje
- tehničar za rashladne sisteme
- inženjer za rashladne tehnologije
- radnici bez kvalifikacije za vodovod
- mašinovođa
- nadzor infrastrukture na železnicama
- održavanje infrastrukture na željeznicama
- medicinska sestra
- medicinska sestra na pedijatriji
- noćna sestra
- medicinska sestra na intenzivnoj nezi
- medicinska sestra na hirurgiji
- medicinska sestra u ambulanti
- anesteziolog
- asistent anesteziologa
- negovatelj starijih osoba
- negovatelj bolesne dece
- specijalisti za kliničku gerijatriju
- specijalisti za onkologiju
- specijalisti za endoskopiju
- specijalisti za nefrologiju
- specijalisti za rehabilitaciju
- hirurški tehničar
- asistent za hirurgiju

Na osnovu odredbi o “plavoj EU karti” Nemačka je već ranija otvorila vrata za ljude univerzitetskog obrazovanja iz zemalja izvan EU. Prema navodima Instituta nemačke privrede, oko 120.000 visokokvalifikovanih nedostaje samo u oblasti matematike, informatike, prirodnih nauka i tehnike.
 
Odgovor na temu

marko881
Marko Novak
Programer
HTS

Član broj: 322045
Poruke: 1
*.dynamic.amis.net.



Profil

icon Re: posao u Njemackoj16.03.2014. u 09:50 - pre 122 meseci
Za sve one, koji tražite neki posao u Nemačkoj, specialni portal za vas jest http://najzaposlitev.si/, pretražite portal, jer svi koji su tamo tražili, tako čujem, pronašli so nešto i sada u ovo vreme, kada nema puno posla. I javite, kako vam je uspjelo!
Work hard - Play hard!
 
Odgovor na temu

Vojin Jovanovic

Član broj: 80940
Poruke: 129
89.204.154.*



+5 Profil

icon Re: posao u Njemackoj02.04.2014. u 10:09 - pre 121 meseci
evo za IT profesiju
http://career.groupon.de/jobs/

mada OSNOV je da znate Nemacki

 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
*.mozzartbet.com.

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: posao u Njemackoj03.04.2014. u 17:27 - pre 121 meseci
Citat:
Vojin Jovanovic: evo za IT profesiju
http://career.groupon.de/jobs/

mada OSNOV je da znate Nemacki


Engleski jezik je dovoljan za neke od ovih pozicija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: posao u Njemackoj

[ Pregleda: 9593 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.