Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24891 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 10:55 - pre 148 meseci
^ Ni to ne znaci nista, posto ima i onih koji smatraju da nije dovoljno veliki.
Tako da, sto se tice smatranja, - sto bi reko drug Ivan - isto je ko i background, svako ga ima...
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 11:09 - pre 148 meseci
Citat:
Odin D.: Tako da, sto se tice smatranja, - sto bi reko drug Ivan - isto je ko i background, svako ga ima...


Sa Ivanom se ne slažem, smatram da su njegovi stavovi pogrešni. Ti nemaš nikakve stavove, već samo provociraš ljude. Tako da "drug Ivan" još jednom nije u pravu, nema svako svoj stav.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 11:21 - pre 148 meseci
^^ Nemam ja sa "ljudima" nista.
Ja uglavnom komentarisem ono sto ljudi napisu, a ko pise i zasto - uopste me ne interesuje, niti me interesuje sto neko moje misljenje o stvarima koje oni plasiraju ovdje na forumu smatraju provociranjem ili obracanjem njima licno.
Mene niko od vas ne interesuje - ja dajem svoje misljenje o tekstovima koje ovdje mogu da procitam. Za sve ostalo sto vi licno vidite u tome - to je vasa stvar.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 11:23 - pre 148 meseci
Pobrisao sam vam sav onaj flame. Ovo vise nema smisla... Ako nastavite, idete na kolektivno hladjenje 7 dana.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 13:39 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-1
Izvučeno iz istorijskog konteksta to ne znači ništa. Srbija je ostatak veće zemlje, za koji neki izgleda još uvek smatraju da nije dovoljno mali.


Cuj, skoro svaka zemlja na ovom svetu ima svoje probleme i neke faktore koji joj zele lose, dobar deo njih su bile nekad (neke cak i vrlo skoro i to u Evropi, poput Ceske, Slovacke, baltickih zemalja, ostalih ex-SFRJ zemalja) deo vecih zemalja, itd... Neke zemlje, poput Izraela cak zive poptuno okruzene zemljama koje ne da ih "ne vole", nego bi najradije volele da ih anihiliraju... Dakle, nista posebno.

Nije Srbija ni u kakvom specijalnom "istorijskom polozaju" vec je samo u problemima iz kojih se slabo izvlaci. A to nije zbog neke posebnosti, vec zbog sopstvenog pozicioniranja u odnosu na globalne geopoliticke trendove 80-tih i odbijanja da to konacno zatvori kao lose poglavlje i promeni "plan" posto je to poglavlje za sve druge vec odavno zatvoreno.

To jeste "teret" ali, iskreno, taj teret polako postaje sve dalja i dalja proslost, pa je sve teze i teze koristiti isti za opravdavanja bilo kakvih vrsta u 2012-toj.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 14:05 - pre 148 meseci
Tako se i prosecnom Nemcu za vreme rata svidjala uredjenost i civilizacijske vrednosti koji je imao kuci pa ga nije mnogo zanimalo sta se radi par hiljada kilometara dalje.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 14:06 - pre 148 meseci
Oni nas ne volu, a druge volu, bez ikakvog posebnog razloga osim toga sto su oni zli, a mi dobri - i to je uzrok svih nasih problema, al' nicija nije gorela do zore, pa nece ni nji'ova, hehehe jedva cekam taj dan...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 14:17 - pre 148 meseci
I jesu zli ali Srbija je bezbroj puta propustila da okrene vetrenjacu kako bi izvukla neku korist. Tada bi mozda mogla nekad i da kaze ne tom zlu, a sada moze samo da bira oce li cutke da poslusa ili ce biti zakopana jos dublje.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 14:44 - pre 148 meseci
Citat:
Neke zemlje, poput Izraela cak zive poptuno okruzene zemljama koje ne da ih "ne vole", nego bi najradije volele da ih anihiliraju


Ja sam srećan što živim u Srbiji, a ne u Izraelu. Ima i manjih zemalja od Izraela koje imaju bolje izglede od njih. Svaka je država priča za sebe.
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 22:39 - pre 148 meseci

Iran šalje vojsku u Siriju

Intervencija - Oko 15.000 elitnih vojnika spremno je da uđe u Siriju kako bi učestvovalo u odbrani Asadovog režima. Velika Britanija i Katar već neko vreme pomažu pobunjenicima

http://www.pressonline.rs/sr/v...C5%A1alje+vojsku+u+Siriju.html
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 23:41 - pre 148 meseci
To bi bio izuzetno glup potez
I, btw, kako to 15k vojnika mogu biti "elitni"?! To nema ni u Kini...
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom10.02.2012. u 23:51 - pre 148 meseci
Meni je malo luckasto kako ti Ivane menjaš pristupe pri raspravi jedan je idealistički i brani američki san, drugi je realistički i viče kako će sve da ide kurcu ko god da je moćnik (što verovatno nije netačno ali nemaš prava da baš osuđuješ nekog pre nego što pogreši) i treći je ''sebičan'' gde sve posmatraš iz kratkoročne koristi sebe (i Srbije) pa sa krajnje subjektivnim (što si lepo i rekao, te si redak primerak normalnog sagovornika u debati) argumetnima propagiraš zapadnu varijantu.

Ja se nešto ne slažem sa:

Da će da bude isto, jer BRIKs uključuje više raznih kultura koje će zbog činjenice da ih je više ii da će zbog međusobnog mira da više poštuju onaj ljudsko-pojedinačni moral (rekoh više a ne savršeno), za razliku od do-trenutnog stanja gde imaš jednog budžu koji će sve da uradi da ostane na tronu. Plus uspeh BRIKs-a ne znači teleportoanje zapada u dimenziju pa će oni zarad sopstvenog prosperiteta da poštuju i guraju taj moral.

Da je zapad (za nas) bolji od Rusije jer:
1) U Srbiji ima nešto ljudi koji bi ratovali za Rusiju sve i da greši
2) U Srbiji ima dosta ljudi koji su priklonjeni na tu stranu
3) Ima dovoljno ljudi koji će da zravorazumski prihvate Ruse ako su darovi koje šalju dobri
4) Mnogo ljudi razočaranih u zapad ali bez neke priklonjenosti Rusiji

Da sam ja vođa Rusije meni bi pomoć ovakvoj zemlji bila u interesu jer se ulaganje 100% vraća a sigurno smo zanimljivi nečim čim smo više puta osećali interese zapada po svojoj koži. Sa obzirom na minijaturni geopolitički potencijal putem vojske ili ekonomije, a dovoljno veliku (nezasluženu) ljubav u narodu prema meni, i da sam bezdušni materijalista u takvu zemlju bi ulagao za stvarnu snagu države i naroda a ne samo nešto trenutno i nestabilno što se lako zapali.
Ulaganje u nas je za bilo koju velesilu mizerno finansijski gledano.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 01:23 - pre 148 meseci
Citat:
Shomi Li Jones
Meni je malo luckasto kako ti Ivane menjaš pristupe pri raspravi jedan je idealistički i brani američki san, drugi je realistički i viče kako će sve da ide kurcu ko god da je moćnik (što verovatno nije netačno ali nemaš prava da baš osuđuješ nekog pre nego što pogreši)


Ne menjam ja nista.

Nema nista idealisticko u onome sto pisem, meni >licno< odgovara odredjeni sistem iz potpuno ne-ideoloskih stvari i zbog toga ga naravno podrzavam bas kao sto svako drugi ko ima 2 grama mozga u glavi podrzava ono sto njemu odgovara. Primeti da ja sasvim prihvatam da neko brani neki drugi sistem zato sto on njemu odgovara.

A neke objektivnije mere koje inace koristim za ocenu pogodnosti sistema blage veze sa ideologijom nemaju vec su merljive i ticu se sasvim ovozemaljskih stvari, merljivih.

Sto se same ideologije tice, americki politicki sistem je daleko od nekakve moje ideologije.

A sto se "osudjivanja" tice, Rusi su vec bili super-sila, i pokazali su kako izgleda njihov pogled na svet kada mogu da ga uredjuju kako zele (isti kao i svake druge supersile: zele da taj svet izgleda bas onako kako oni hoce) - nas je to zaobislo na srecu, ali neke druge, tipa Cehe - i nije.

Citat:
HeYoo
Tako se i prosecnom Nemcu za vreme rata svidjala uredjenost i civilizacijske vrednosti koji je imao kuci pa ga nije mnogo zanimalo sta se radi par hiljada kilometara dalje.


A evo stigao i cika Gudvin, samo je bilo pitanje ko ce prvi da se potegne nacista i jos jednom potvrdi Gudvinov zakon :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 02:11 - pre 148 meseci
Citat:
A evo stigao i cika Gudvin, samo je bilo pitanje ko ce prvi da se potegne nacista i jos jednom potvrdi Gudvinov zakon :)


Sta?? :D

Sam si advokatiso za taj pristup, a sad ti smeta. Jbg mos se sad prikloniti carstvu razuma i navoditi stotinu cinjenica ali sta dobijes na kraju? Jasno je svima da su se od vajkada ljudi borili za prevlast kamenovanjem, nabadanjem na kolac, masovnim pokoljima.. Naravno da se i dalje svi bore za prevlast ali zasto bi neko danas trazio opravdanja za takve metode od kojih sigurno nece profitirati na kraju ni prosecni zapadnjak.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 03:19 - pre 148 meseci
Citat:
HeYoo: Naravno da se i dalje svi bore za prevlast ali zasto bi neko danas trazio opravdanja za takve metode od kojih sigurno nece profitirati na kraju ni prosecni zapadnjak.

Pa na kraju svi ljudi pomru i na nekom jos daljem kraju sve civilizacije propadnu.
Zato se ljudi ne bore za ono na kraju, nego da im na pocetku i u sredini bude dobro. Sta ce biti na kraju obicno nikog nije briga.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 03:41 - pre 148 meseci
@HeYoo

Ma "ne shvatas" - kad Ameri idu van svoje zemlje da ubijaju XYZ narod, smenjuju vlast i prave banana republiku (pa makar bila gora nego sto je bila ona pre nje) zbog svojih ciljeva i resursa koje ta zemlja ima - a njima trebaju - to je sasvim OK! Jer racionalno, jaci tlaci, i sprovodi svoje interese bez obzira na cenu koju neko drugi placa u krvi.

Ali, kad se neko, na primer, digne u vazduh u Nemackoj i pobije (ne daj boze) Dimkoviceve najblize clanove porodice - e to ti je cist terorizam... iako taj neko npr. smatra da je zbog njegovih interesa i ciljeva, sasvim normalno da Nemacka, ili neka druga XYZ nacija, ispasta - tj. plati cenu u krvi.

E sad, vidis, da bi ovi prvi ispali OK, razliciti, tj. good guys - barem sto se tice svojih ovaca koje uplacuju porez i odrzavaju taj sistem - oni su dosli do genijalne ideje, 'ajmo zvanicno da furamo pricu da je to ustvari zbog:
1) Humanizma
2) Demokratije
3) Slobode

Ko normalan moze da bude protiv toga - i case closed, moralno su se pokrili - jer "rade pravu stvar", a svi znamo da neko pre ili kasnije mora da uradi pravu stvar - jel'te.

I sve je ok dok ovi prvi pobedjuju, tj. nashi... iphone je na stolu, mecka u garazi, LCD na zidu... benznin, naravno, dostupan u odnosu na platu. A cenu za ucinjeno, u ime celog (delom obmanutog, delom nezainteresovanog) naroda, koji veruje licemernim izjavama svojih lidera i kontrolisanim medijima - valjda niko, nikada, njima nece stici da naplati - na nacin na koji su oni to izveli drugima.

...
I tako stizemo do stare-nove price, ponavljanja istorije, i cuvenog "oduvek je tako bilo" - dovoljnog da se opravda bilo sta. Dok naravno, kolicina zla, mrznje i nepoverenja ne preraste odredjenu meru i izbije novi svetski rat... tj. ponovo se presloze kockice i podele tapije oslobodjene novonastalim "viskom mesta" - posto ljudski rod trenutno, ocigledno nije sposoban za bolje, i nije nista naucio odkad postoji pisana istorija... barem ne pod vodjstvom trenutne sile No. 1.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 03:47 - pre 148 meseci
Ja mislim da to nema veze sa sirenjem toboznje demokratije, nego da je to sve zbog nafte.
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 09:38 - pre 148 meseci
Amerika ratovima zeli da predupredi i spreci transfer moci sa zapada ka istoku.

Americki budzet je pukao.

Ne znam koliko ste informisani ali skoro 50% americkog budzeta je deficit tj finansira se iz kredita.

To znaci da bi taj budzet trebao da bude makar duplo manji a sa makar duplo manjim budzetom americka vojska vise ne bi postojala i ne bi vise mogla da zavodi teror po svetu.

Zato se Amerika i dalje zaduzuje i tim novcem finansira nove ratove jer novi ratovi pokrecu njihovu vojnu industriju plus ako u ratu pobede opljackaju nakon toga kompletno sve resurse jedne zemlje.

Kako jedna zemlja propada ili prosperira ako se oslobodi americkog terora i ropstva imamo na primeru Libije.

ne znam koliko ste informisani ali do 1968 godine Libija je bila zvanicno najsiromasnija zemlja sveta sa prihodom po glavi stanovnika od samo 10 dolara godisnje.

Amerika je tada imala najvecu bazu van granica Amerike u Tripoliju, Libijom je vladao americki marioneta Kralj Idriz, i mislim da je suvisno reci ali 99% prihoda od libijske nafte je islo u americke ruke.

Onda libijski narod vise nije mogao da trpi taj teror i doslo je do libijske revolucije gde je na celo isplivao Moamer Gadafi.

Nakon toga za vrlo kratko vreme Libijci su od totalnih siromaha postali truli bogatasi na sta im je isla na ruku i energetska kriza 70tih

1977 godine Libija je imala veci bruto dohodak po glavi stanovnika od Amerike!

A samo 10 godina pre toga su bili najsiromasnija zemlja sveta.

Onda Amerika pod Reganom krece da napada Libiju opet zavodi joj sankcije sto donekle obara standard zivota u Libiji ali i dalje zive kao grofovi.

Onda 2011 Amerika izvodi u Libiji revoluciju ubija Gadafija, Libijski narod na sve to u vecini slucajeva cuti mesto da uzima aktivnu ulogu u sprecavanju porobljavanja sopstvene zemlje sto dovodi situaciju u Libiji na nivo iz 1968 .

Danas u Libiji nista ne funkcionise, siromastvo opet vlada, na pumpama su redovi i ceka se na gorivo po par sati i pored toga sto je Libija jedan od najvecih svetskih proizvodjaca nafte.

A do tada Libijci su imali placene sve racune za struju i rezije od drzave, prejeftinu hranu, besplatne stanove i kuce je dobijao svaki bracni par , plus im je drzava dotirala 90% od vrednosti novog automobila sto je dovelo do toga da su libijci imali najmladji vozni park na svetu .

Sve je to sada istorija - dosao im je zli americki liberalni kapitalizam

A kako on funkcionise mozete pogledati na ovom klipu

Jedini koji dovode americku supremaciju u pitanje su Rusija, Iran i Kina. Zato ih zapadni americki nacisti napadaju.

Jer zele doveka da vladaju svetom, pljackaju ga , eksploatisu i drze u ropstvu.

 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 10:37 - pre 148 meseci
Civilizovani zapad je sa izolacijom i uvodjenjem sankcija, potpomognutim i demokratskom vojnom intervencijom, CCCP-u nakon Oktobarske revolucije uspeo da ostvari odredjene uspehe - poumiralo je nekoliko miliona ljudi od gladi.

Danas je situacija umnogome drugacija, Rusija i Kina bi lako prezivele bez jenkijevskih hamburgera, pohovane piletine i koka-kole.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom11.02.2012. u 14:30 - pre 148 meseci
@ a1200: % ubijenih civila od strane amera << % ubijenih civila od strane terorista. To je sasvim dovoljno...
A sto se tice licemerja lidera koji zele da ispadnu "good guys", kontrole medija itd, itd. - "ovce koje uplacuju porez i odrzavaju taj sistem" (veliku vecinu) zabole sta im lideri rade x hiljada km daleko, koga ubijaju, kome uvode demokratiju, dok god je njima dobro. Prosto i jednostavno.
Citat:
a1200: .
I tako stizemo do stare-nove price, ponavljanja istorije, i cuvenog "oduvek je tako bilo" - dovoljnog da se opravda bilo sta. Dok naravno, kolicina zla, mrznje i nepoverenja ne preraste odredjenu meru i izbije novi svetski rat... tj. ponovo se presloze kockice i podele tapije oslobodjene novonastalim "viskom mesta" - posto ljudski rod trenutno, ocigledno nije sposoban za bolje, i nije nista naucio odkad postoji pisana istorija... barem ne pod vodjstvom trenutne sile No. 1.

Upravo tako, stavise nevezano za to ko je (trenutna sila No. 1), i da li je 1 ili vise... I ne samo da je to trenutno stanje, vec ni u nekoj blizoj buducnosti nece biti drugacije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Amerika preti Kini i Rusiji međunarodnom izolacijom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24891 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.